Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που φοβομουν, 2,8 τελος.

 

δεν μπορω να συμφωνησω περισοτερο!

δυστηχως *παντοφλιζει*

καθε περυσι και καλυτερα απο την htc.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μονο σε εμενα θυμιζει omnia?? :lol:

Ομορφο φαινεται παντως και με πιο λιτη σχεδιαση

 

Κι εμένα το θυμίζει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτο που φοβομουν, 2,8 τελος.

 

Και δεν χαίρεσαι; Καιρός ήταν!

 

Μονο σε εμενα θυμιζει omnia??

 

Προσωπικά δεν θα το έλεγα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό ήταν αναμενόμενο. Εγώ πάλι πιστεύω ότι ήταν καιρός και για άλλα πράγματα που ακόμα δεν έχουν βάλει (πχ καλύτερο επεξεργαστή).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και δεν χαίρεσαι; Καιρός ήταν!

 

Καθολου...:wacko:

Ολα μια συνηθεια ειναι,παντως δεν ειναι η συσκευη που θα αντικαταστησει το διαμαντι μου.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καθολου...:wacko:

Ολα μια συνηθεια ειναι,παντως δεν ειναι η συσκευη που θα αντικαταστησει το διαμαντι μου.

 

Εάν πας στη μεγαλύτερη οθόνη... δεν θα θες μετά να κοιτάξεις πίσω!

 

Όπως και να χει πάντως... όχι, ούτε και εγώ πιστεύω ότι σαν συσκευή προσφέρει τόσα πολλά που να σε κάνει να πουλήσεις το διαμάντι 1 για να πάρεις το 2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν αναμενόμενο. Εγώ πάλι πιστεύω ότι ήταν καιρός και για άλλα πράγματα που ακόμα δεν έχουν βάλει (πχ καλύτερο επεξεργαστή).

 

Το αστείο ειναι οτι εχουν βάλει και μια γενιά πισω επεξεργαστη...αν δεν κάνω λάθος...Συμφωνα με την htc...Το Diamond φοράει τον Qualcomm® MSM7201A ενώ τον Diamond2 Qualcomm® MSM7200A ο ένας κατασκευης 2007 και ο άλλος 2008...Εψαξα στον net και αν καταλαβα η διαφορα είναι στην μέθοδο κατασκευής ο 01 ειναι σχεδιασμενος στα 65 nm ενω ο 00 ειναι σχεδιασμένος στα 90nm...Ισως εαν φόραγε τον 01 να είχε το ίδιο πάχος με το Diamond...

 

Εάν πας στη μεγαλύτερη οθόνη... δεν θα θες μετά να κοιτάξεις πίσω!

 

Όπως και να χει πάντως... όχι, ούτε και εγώ πιστεύω ότι σαν συσκευή προσφέρει τόσα πολλά που να σε κάνει να πουλήσεις το διαμάντι 1 για να πάρεις το 2.

 

Θα συμφωνησω athanaso77,αν και εχω βαρεθεί το Diamond...δεν ξερω τελικά αν θα το αγόραζα...η τουλάχιστον με τον ίδιο ενθουσιασμό που αγόρασα το Diamond.Αν το HD ηταν καλύτερο σε ποιοτητα κατασκευης...θα το προτιμούσα μπορει λίγο πο μεγάλο(ακόμα μεγαλύτερη οθόνη) και αρκετά πιο λεπτό απο το Diamond2...

Link to comment
Share on other sites

Παντόφλα. Κινητό θέλουμε με δυνατότητες PPC και όχι παντόφλα.

Γι' αυτό άλλωστε υπάρχουν και τα netbook. Ίδιο κόστος έχουν άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκφράζεις εντελώς προσωπική γνώμη και γιαυτό υπάρχουν τόσες επιλογές πλέον φίλε μου. Κάποιοι το θέλουν έτσι, άλλοι αλλιώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραία οθόνη, άφθονη μνήμη και micro sd.

Σίγουρα δεν θα έχει την τεράστια επιτυχία του πρώτου αλλά θα πάει αρκετά καλά.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λογικό είναι μιας και το πρώτο diamond ήταν και το μοναδικό στο είδος του. Πλέον υπάρχουν περισσότερες επιλογές. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δια στόματος εκπροσώπου της HTC, έχει ανακοινωθεί επίσημα ότι τα καινούργια Diamond 2 και Pro 2 θα αναβαθμιστούν κανονικά σε 6.5

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Diamond 2 με Windows Mobile 6.5 http://news.cnet.com/8301-10805_3-10164222-75.html

λετε τελικα να το δουμε με 6.5 ?

 

Μακάρι! Έτσι πιστεύω θα πουλήσει περισσότερο. Αρκεί βέβαια τα καινούργια win να μην είναι για το %$^@$:O

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην περιμένεις τρελά πράγματα. Θα έχει κάποια ολίγα πράγματα παραπάνω και κυρίως αλλαγές εμφάνισης, όχι ριζικές αλλαγές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τι άλλο μπορούμε να περιμένουμε; Το μόνο που πρέπει να αλλάξει είναι το UI, να γίνει τέλειο και πολύ εύχρηστο. Απο άποψη εφαρμογών δεν νομίζω να έχουμε κανένα παράπονο. Τα παιδιά στο xda κάνουν άψογη δουλειά.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το μόνο που πρέπει να αλλάξει είναι το UI, να γίνει τέλειο και πολύ εύχρηστο.

 

Μεγάλη κουβέντα! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

[Αν το HD ηταν καλύτερο σε ποιοτητα κατασκευης...θα το προτιμούσα μπορει λίγο πο μεγάλο(ακόμα μεγαλύτερη οθόνη) και αρκετά πιο λεπτό απο το Diamond2...

 

πλακα κανεις με την ποιοτητα κατασκευης...πιστευω οτι το hd ειναι αρκετα καλο σε αυτο το θεμα.

οχι και προβλημα σε ποιοτητα κατασκευης το hd.μην λεμε και οτι θελουμε.

Link to comment
Share on other sites

Live Photos:

 

http://www.mobileburn.com/gallery.jsp?Id=6347

 

http://www.gsmarena.com/htc_mwc_09-review-325.php

 

 

http://img12.imageshack.us/img12/1913/pic2za4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πλακα κανεις με την ποιοτητα κατασκευης...πιστευω οτι το hd ειναι αρκετα καλο σε αυτο το θεμα.

οχι και προβλημα σε ποιοτητα κατασκευης το hd.μην λεμε και οτι θελουμε.

 

Το έχεις ή επιχείρησες να το πάρεις; Προσωπικά γνωρίζω ελάχιστους που δεν επέστρεψαν την πρώτη συσκευή τους λόγο κατασκευαστικού προβλήματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κουβέντα! :rolleyes:

 

Όντως! Το παράκανα με το τέλειο.:lol: Anyway, αυτό που δεν κατάλαβα ποτέ είναι οτι πώς είναι δυνατόν οι απλοί users να κάνουν τόσο πολλά πράγμματα για τα κινητά (απο άποψη UI) και αυτοί που δουλεύουν για τις εταιρίες να μην έχουν καθόλου φαντασία! off topic:O

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο. Νόμιζα ότι το μεγάλη κουβέντα το είπες ειρωνικά.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νόμιζα ότι το μεγάλη κουβέντα το είπες ειρωνικά.

 

Καθόλου... απεναντίας εννοώ πως σηκώνει μεγάλη συζήτηση που δεν είναι του παρόντος.

 

Παρεμπιπτόντως, ακόμα δεν έχω καταλάβει τι ήθελε να πει ο ποιητής!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...