Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Σωστό το comment. Συγκριτικά με τον προκάτοχο η τιμή είναι πολύ καλή αν και μέχρι να το δούμε στην αγορά ίσως να αλλάξει λίγο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά η Ace σίγουρα θα το έχει πιο ακριβό όπως γίνεται πάντα. Άλλα πόσο να ανέβει πιο πάνω?? Αν είναι όντως η τελική του τιμή έτσι (στο expansys γιατί στην Ελλάδα θα είναι πιο ακριβό) τότε θα είναι πάρα πολύ καλή με αυτά που προσφέρει.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

400 ευρώ δεν είναι άσχημα (εφόσον εγώ τα αγοράζω χωρίς φπα λόγο εταιρίας) :)

 

στο τέλος του μήνα βάζω το touch pro μου για πώληση

 

αυτό που θα μου λείψει ΠΑΡΑ πολύ είναι το flash. το χρησιμοποιώ πολύ συχνά ως φακό

 

βλέπω όμως ότι το Touch Pro 2 δεν έχει flash απο πίσω, (κάτι που δεν μου κάνει εντύπωση μιας και η HTC πάντα πρέπει να καταστρέψει σε μία νέα συσκευή που βγάζει)

 

το Kaiser είχε flip screen, το touch pro είχε flash, το touch pro 2 έχει flip screen :D

Link to comment
Share on other sites

Και μετά το Kaiser 2 θα έχει φλας αλλά όχι flip screen :p

Πάντως η HTC δεν συνηθίζει να βάζει φλας και αυτό δεν είναι καλό.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αποκλειεται να ειναι αυτη η τελικη τιμη θα την ανεβασουνε μετα απο λιγο καιρο ,υπολογισε και απο ace αλλα 100 ευρω !

 

Βασίλη εάν δεν απατώμαι... στο expansys εάν το κλείσεις από τώρα η τιμή κλειδώνει και το παίρνεις σε αυτή που το έχεις κλείσει.

 

ασχετο ..τι ειναι το flip screen ?

 

Η αναδίπλωση που κάνει η οθόνη όταν τραβάς το πληκτρολόγιο, όπως έκανε το Kaiser και όχι το Pro.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν η τιμη του ειναι οντως 470 ευρω με Φ.Π.Α. εχω να πω οτι ειναι πολυ καλη και μαλιστα εκπληξη για μενα γιατι το περιμενα στην ιδια τιμη με το diamond.

και εξηγω γιατι

απο αποψη κατασκευης οπως εχω δει απο τις φωτο που εχουν βγει η μεταλικη κασα γυρω γυρω ειναι πολυ καλη κατασκευη και το δειχνει στηβαρο,οπως μεταλλο ειναι και κατω απο την οθονη,μεγαλυτερη οθονη σε σχεση με το πρωτο,αλλα οχι vga,μεγαλυτερη μνηνη σε σχεση με το πρωτο και φυσικα μεγαλυτερη μπαταρια.αυτα τα υπερ με μια γρηγορη ματια.

ισως το μονο πραγματικο μειονεκτιμα σε σχεση με το πρωτο diamond ειναι ο επεξεργαστης του που απ'οτι εχω διαβασει ειναι μια κλιμακα κατω απο του diamond.

φυσικα ολα αυτα θα τα δουμε οταν με το καλο κυκλοφορησει..

παντος εμενα δεν με κανει να πιστευω οτι μπορει να το αλλαξω με το diamond που εχω,αφου δεν παρουσιαζει κατι το τρομερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειχα κανει προπαραγγελια γιαννη μετραει αυτο ?

 

Όταν είχες κάνει είχε τιμή; Γιατί νομίζω ότι μόνο τότε κλειδώνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μεγαλυτερη οθονη σε σχεση με το πρωτο,αλλα οχι vga,

 

Αυτό δεν είναι καθόλου κακό.

 

Όσον αφορά τον επεξεργαστή... μην περιμένεις να δεις διαφορά. Το πιο σημαντικό είναι η ίδια η ROM να είναι σε καλή κατάσταση (κάτι που είδαμε στο HD από την αρχή) γιατί αυτοί οι επεξεργαστές είναι σε θέση να τα βγάλουν πέρα μια χαρά με τις απαιτήσεις αυτών των συσκευών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα τους παρω αυριο τηλ να μαθω! ψυνομαι να το παρω και απο ace εκτος και αν αργηση να το φερει ...

 

εγω εχω την εντυπωση οτι θα αργησει να βγει απο την ace.

και εννοω για μαη στην καλυτερη των περιπτωσεων.

αλλα και στο εξωτερικο μην το περιμενετε πιο νωρις απο απριλιο

Link to comment
Share on other sites

αν η τιμη του ειναι οντως 470 ευρω με Φ.Π.Α. εχω να πω οτι ειναι πολυ καλη και μαλιστα εκπληξη για μενα γιατι το περιμενα στην ιδια τιμη με το diamond.

 

Δεν θα βγαλεις ακρη με το expansys.Κι απιθανο να ειναι τελικα αυτη η τιμη του

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θα βγαλεις ακρη με το expansys.

 

Γιατί το λες αυτό; Εγώ ποτέ δεν είχα τέτοιου είδους προβλήματα με το expansys.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

η τιμη μπορει τελικα να εχει μια μικρη αποκλιση της ταξης των 10-20 ευρω πανω η κατω αλλα σε καθε περιπτωση ειναι καλη για καποιον που θελει να το παρει.

μιλαμε παντα για το αγγλικο γιατι το *ελληνικο* θα εχει το γνωστο καπελο της ace

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα αγγλικό και μετά να του φορέσει κάποιος ότι ROM γουστάρει... Θα βγούν και ελληνικές και κινέζικες και τα πάντα... 100 Ευρώ γλυτώνεις έτσι...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό; Εγώ ποτέ δεν είχα τέτοιου είδους προβλήματα με το expansys.

 

 

Εννοω δεν θα βγαλει ακρη με την τιμη.Η τιμη που δινεται τωρα ειναι τιμη προπαραγγελιας για μια συσκευη που θα ειναι διαθεσιμη σε 1.5 μηνα.Σε τετοιο χρονικο διαστημα συνηθως το expansys παρουσιαζει διακυμανσεις.Μαλιστα λειτουργει και σαν ιδιοτυπο χρηματιστηριο με τις τιμες να διαμορφωνονται αναλογα με το ενδιαφερον που εκδηλωνεται.

 

Οποτε θεωρω απιθανο να εχουν και οι ιδιοι τελικη τιμη προμηθευτη στα χερια τους.Τα ~470 ευρω ειναι μαλλον λιγα και λειτουργουν λιγο και σαν κραχτης.Απο την αλλη τα 550-600 ευρω μου φαινοντα πιο λογικη τιμη συμφωνα και με τις δυνατοτητες του diamondII

 

τεσπα εδω θα ειμαστε και θα δουμε ποσο θα κοστιζει

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν κάνει κάποιος την παραγγελία τώρα, του έρχεται invoice με το συγκεκριμένο ποσό που πρέπει να πληρώσει με κάποιον από τους τρόπους πληρωμής που παρέχει το expansys. To invoice αυτό κλειδώνει με την τιμή που έχεις κλείσει και δεν αλλάζει. Μάλιστα μπορείς να το κρατήσεις μέχρι τη διάθεση των αποθεμάτων και μετά να προβείς στην αποπληρωμή ανεξαρτήτως την τιμή που θα πωλείται εκείνη τη στιγμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στη θεωρια ετσι θα πρεπε να ειναι.Στην πραξη ομως εχουν υπαρξει ουκ ολιγα παρατραγουδα με περιτειωδεις ανταλλαγες e-mails,μεταβολες τιμων κτλ.Εξ'αλλου αναφερουν κατι σχετικα στους ορους χρησης

 

1.8.2 Οι τιμές των προμηθευτών της εταιρίας βρίσκονται σε συνεχή εξέλιξη, οι τιμές που εμφανίζονται στην ιστοσελίδα είναι τροποποιήσιμες ανά πάσα στιγμή. Επίσης, ποικίλλουν ανάλογα με την τιμή λανσαρίσματος, τις προσφορές και τις εκπτώσεις. Οι τιμές των προϊόντων που δεν βρίσκονται στο απόθεμα ή είναι προ-παραγγελία είναι έγκυρες για 7 ημέρες από την ημερομηνία τοποθέτησης της παραγγελίας. Σε περίπτωση που η τιμή των προϊόντων αυτών μεταβληθεί όταν γίνουν διαθέσιμα, ο πελάτης θα ενημερωθεί για τη μεταβολή της τιμής και θα έχει τη δυνατότητα ακύρωσης της παραγγελίας του.

 

http://www.expansys.com.gr/terms.aspx

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στη θεωρια ετσι θα πρεπε να ειναι.

 

Εγώ να είμαι ειλικρινής μιλάω από προσωπική εμπειρία μιας και έχω αγοράσει ουκ ολίγες φορές με αυτό τον τρόπο από expansys. Μιλάω φυσικά για μέχρι και το πρόσφατο παρελθόν, τώρα εάν κάτι έχει αλλάξει...

 

Πάντως κατά τη γνώμη μου εάν κάποιος ενδιαφέρεται σοβαρά... δεν βρίσκω λόγο να μην κάνει τώρα την παραγγελία μιας και δεν είναι δεσμευτική και μπορεί να ακυρωθεί οποιαδήποτε στιγμή.

 

Αρκεί να μην έχει πληρώσει βέβαια γιατί μετά θα κάνει πολύ καιρό να πάρει τα χρήματα του πίσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πως το κάνεις δέσμευση χωρίς να το πληρώσεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως το κάνεις δέσμευση χωρίς να το πληρώσεις?

 

Σου στέλνουν με e-mail το invoice με τη διαδικασία του πόσο θα πληρώσεις και που. Το πότε θα πληρώσεις βέβαια εξαρτάται από εσένα και το σωστό είναι όταν ενημερωθείς για τη διαθεσιμότητα του προϊόντος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...