Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα δείξει :) ότι χρησιμοποιώ το εξωτερικό πληκτρολόγιο, το χρησιμοποιώ. απλώς ΠΑΡΑ πολύ σπάνια. όταν το χρησιμοποιώ το χαίρομαι πάρα πολύ αλλά το υπόλοιπο 90% του χρόνου μου θα ήθελα ένα πιο μικροκαμωμένο τηλέφωνο στο χέρι μου. (όχι πως το Touch Pro είναι κανα τέρας όπως το Kaiser)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ έβαλα το Touch Pro μου προς πώληση. λέω να πάρω το Diamond 2. αν δεν μου κάνει τότε το δίνω στον πατέρα μου και παίρνω το δικό του Touch Pro :D

 

Αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα γιατι δυστυχως δε βλεπω κινηση ακομα!!:lol:

Περιεργο γιατι και καλο ειναι το τηλεφωνακι και στις σωστες διαστασεις για να το εχεις παντου μαζι σου χωρις περιτα φορτια η βαρη...;)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν παύει όμως να μην έχει κάτι το πρωτοποριακό (όπως είχαμε δει στο πρώτο Diamond) και γιαυτό δεν βλέπουμε τον αντίστοιχο ενθουσιασμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

α καλά ναι. δεν πιστεύω ότι θα αγοράσουν πολλά άτομα το Diamond 2. όσοι θέλανε μεγαλύτερη οθόνη αγοράσανε το HD. το να πληρώσει κάποιος έξτρα λεφτά για αυτό το pda το θεωρώ χαζό. εγώ θα είναι σαν να κάνω ανταλλαγή. δεν έχω κάτι ιδιαίτερο να χάσω ούτε κάτι ιδιαίτερο να κερδίσω.

 

αλήθεια ρε συ γιάννη, εσύ ποιο αγόρασες?

Link to comment
Share on other sites

α καλά ναι. δεν πιστεύω ότι θα αγοράσουν πολλά άτομα το Diamond 2. όσοι θέλανε μεγαλύτερη οθόνη αγοράσανε το HD. το να πληρώσει κάποιος έξτρα λεφτά για αυτό το pda το θεωρώ χαζό.

 

Οσοι δεν ηθελαν γκουμουτσα και δεν πηγαν στο HD και ηθελαν ενα diamond με πιο δυνατο ηχειο και καλυτερης διαρκειας μπαταρια ομως... ισως τους (μας) ερχεται λουκουμι!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν ηθελαν γκουμουτσα και δεν πηγαν στο HD και ηθελαν ενα diamond με πιο δυνατο ηχειο και καλυτερης διαρκειας μπαταρια ομως... ισως τους (μας) ερχεται λουκουμι!!! :D

 

πιο δυνατό ηχείο? για αυτό αγοράζεις εσύ pda? :D

Link to comment
Share on other sites

μην το γελας,το ηχειο του diamond ηταν για τα πανηγυρια.

και τα pda που αγοραζουμε τα χρησιμοποιουμε και για τηλεφωνα,η κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη δεν ξέρω για το ηχείο. το ηχείο του Touch Pro είναι πάντως μια χαρά. στην αρχή δεν ήταν αλλά φτιάχτηκε απο άλλες ρομ.

 

λαλάκη θέλω να πιστεύω σε 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

μην το γελας,το ηχειο του diamond ηταν για τα πανηγυρια.

και τα pda που αγοραζουμε τα χρησιμοποιουμε και για τηλεφωνα,η κανω λαθος?

 

ΣΩΣΤΟΣ!!

To diamond ηταν το 1ο WM που ηθελα για καθημερινη χρηση αλλα εχανα κλησεις λογο ηχειου και η μπαταρια του ηταν απογοητευτικη!!

Ευχομαι το 2 να εχει διορθωση αυτες τις αδυναμιες που ειναι ΣΟΒΑΡΕΣ για εξωτερικη καθημερινη χρηση ΚΑΙ τηλεφωνου και να μεινη ουσιαστικα μονο 1 μειον που για μενα αυτο δεν ειναι αλλο απο την μη καλη αναγνωση των οθονων των WM σε δυσκολες φωτεινες συνθηκες(οχι απαραιτητα μονο κατω απ το δυνατο ηλιο)!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δυο τρείς ερωτησούλες και απο μένα.

Εδώ και κανα 2 μηνες ψηνόνουν για το diamond1. Τώρα όως λέω να περιμένω για το 2.

 

1) Απο expansys με προπαραγγελία ποιός μου εγγυάται ατι δεν θα πάρω σρτα χέρια μου κινητό με Ασιατικό ΙΜΕΙ?

2) Πόσο μας πειράζει αυτό πρακτικά? (απ' οτι έχω διαβάσει εδω, μέσω xda κλπ γίνονται όλα, δλδ αναβαθμίσεις και λοιπα πειράγματα)

3) Απο μεριάς εγγύσης, σε Ασιατική συσκευή μας καλύπτει μόνο το expansys? Εχει χρειαστεί κάποιος να στείλει το κινητό του πίσω για σερβις-αλλαγή? Πόσα ήταν τα μεταφορικα?

 

Και τέλος υπάρχει κάποια εκτίμηση για την τιμή που θα "σκάσει" στο expansys μετά την κανονική του κυκλοφορία?

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

θα δείξει :) ότι χρησιμοποιώ το εξωτερικό πληκτρολόγιο, το χρησιμοποιώ. απλώς ΠΑΡΑ πολύ σπάνια. όταν το χρησιμοποιώ το χαίρομαι πάρα πολύ αλλά το υπόλοιπο 90% του χρόνου μου θα ήθελα ένα πιο μικροκαμωμένο τηλέφωνο στο χέρι μου. (όχι πως το Touch Pro είναι κανα τέρας όπως το Kaiser)

 

Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση, μόνο που έχω το TyTN II που είναι τέρας! Γι' αυτό σκέφτομαι κι εγώ το diamond 2...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Απο expansys με προπαραγγελία ποιός μου εγγυάται ατι δεν θα πάρω σρτα χέρια μου κινητό με Ασιατικό ΙΜΕΙ?

 

Κανένας. Μόνο από το expansys μπορείς να το ξεκαθαρίσεις αυτό πριν την αγορά.

 

2) Πόσο μας πειράζει αυτό πρακτικά? (απ' οτι έχω διαβάσει εδω, μέσω xda κλπ γίνονται όλα, δλδ αναβαθμίσεις και λοιπα πειράγματα)

 

Πρακτικά όχι και τόσο πολύ αλλά δεν θα ισχύει η εγγύηση εδώ στην Ελλάδα (και στην Ευρώπη γενικότερα) κάτι που για μένα είναι μεγάλο μειονέκτημα.

 

3) Απο μεριάς εγγύσης, σε Ασιατική συσκευή μας καλύπτει μόνο το expansys? Εχει χρειαστεί κάποιος να στείλει το κινητό του πίσω για σερβις-αλλαγή? Πόσα ήταν τα μεταφορικα?

 

Μη μπλέξεις με expansys σε περίπτωση που θα χρειαστεί service. Θα πρέπει να το στείλουν στην Ασία. Γιαυτό αγόρασε ευρωπαική συσκευή να έχεις κανονικά εγγύηση (σε θέματα hardware) από την ACE Hellas.

 

Και τέλος υπάρχει κάποια εκτίμηση για την τιμή που θα "σκάσει" στο expansys μετά την κανονική του κυκλοφορία?

 

Δεν πιστεύω να αλλάξει αισθητά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχει βρει κανείς πραγματικό video review του pda? δεν υπάρχει πουθενά στο internet. λες και το κινητό δεν υπάρχει και ξαφνικά η expansys απο το πουθενά θα εμφανίσει σε μια μέρα κάτι καινούργιο που είναι σαν μυστικό. όταν είχε βγει το HD ή το Diamond 1 είχε γίνει χαμός απο video.
Link to comment
Share on other sites

ενα δυο unboxing εχω δει και την παριουσιαση απο μια εκθεση για την ωρα.
Link to comment
Share on other sites

πιο δυνατό ηχείο? για αυτό αγοράζεις εσύ pda? :D

 

Το ηχειο ειναι πολυ συμαντικο για ενα PDA... αν ηθελα συσκευη για ακουστικα θα επαιρνα ενα SE walkman ή ενα iphone...

Το πιο απλο ειναι ενα navigate να κανεις, ουτε θα ακους τιποτα, ουτε θα κρατησει και πανω απο 3 ωρες η μπαταρια...

και ναι, εχω φορτιστη αυτοκινητου και ολα τα συμπραγκαλα...

αλλα η μπαταρια και το ηχειο του diamond ειναι οτι πιο αθλια εχω δει στα pda τα τελευταια 8 χρονια... Αφου ετσι και εισαι σε δρομο (οχι και καμια συγγρου, με 3-4 αυτοκινητα) τις κλησεις σου τις ακουει στην καλυτερη μονο η τσεπη του ρουχου που το εχεις μεσα...

H λυση, κανω το ακουστικο να παιξει φουλ με τρελη παραμορφωση δεν αντικαθηστα την αναγκη για ενα εξτρα μεγαφωνακι κυρια HTC αλλα κοροιδια για newbies... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

HTC to Start Selling the HTC Touch Diamond2 in Taiwan Later This Month

http://www.mobiletechreview.com/ubbthreads/showflat.php?Board=news&Number=33068

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

To expansys υποτίθεται θα το έχει σε 6 μέρες. :rolleyes:

 

και μενα μουφα μου φενεται ,καταρχην πλησιαζουνε η μερες και λενε ακομα 15 απριλ. νομιζω συνηθως οταν πλησιαζανε η μερες λεγανε σε 6 ,5 μερες ...

κατι παιζει ! απο δευτερα πεφτουνε η μασκες :ninja:

Link to comment
Share on other sites

υπομονη 5 μερες και θα κανουν την εμφανιση τους οι πρωτοι ευτυχεις κατοχοι.
Link to comment
Share on other sites

υπομονη 5 μερες και θα κανουν την εμφανιση τους οι πρωτοι ευτυχεις κατοχοι.

 

το περιμενω και εγω ,ετσι νομιζω ,το ειχα κανει παραγγελια πριν απο ενα μηνα ,αντε να δουμε ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει σκληρό δίσκο ή μόνο κάρτα μνήμης?

 

μονο καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...