Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, όταν λες ότι δεν εγκαθιστά εφαρμογές, τι πρόβλημα βγάζει ακριβώς;; Δεν τις εγκαθιστά μέσω του pc studio;

 

 

 

Δοκίμασες να τις περάσεις στο κινητό και να τις εγκαταστήσεις από εκεί;

 

Και πάλι ευχαριστώ πολύ! Τελικά δούλεψε είτε από τη σταθεροποίηση μετά από αρκετές επανακινήσεις είτε από την αντιγραφή των installation files στην κάρτα. Αυτό ίσως ισχύει λόγω του μηχανισμού προστασίας που έχει το λειτουργικό στην αντιγραφή εφαρμογών (απαγορεύει πχ την αποστολή). Αν βρει δηλαδή τα αρχεία με διαφορετική ημερομηνία δημιουργίας / μεταβολής -που δεν γίνεται σε εσωτερική αντιγραφή- ίσως δεν τα εγκαθιστά.

 

Το κινητό πάει σφαίρα!!! Έχει πολύ καλύτερη διαχείριση μνήμης με temp αρχεία στη mass memory και επιτέλους το σωστό audio codec στα βίντεο -άκου amr?!. Ο ενσωματωμένος browser πραγματικά ξεκόλλησε! Κατεβάζει ολόκληρη εφημερίδα 2MB σε δευτέρα!

 

Τα μόνα ανάξια λόγου προβλήματα είναι το αναπάντεχο "σπάσιμο" λίγων εφαρμογών (η μπάρα του χάρτη, ο παλιός file explorer, κλπ).

 

Κλείνοντας θα ήθελα να ευχαριστήσω εσένα, τα παιδιά του forum και τα στελέχη του MyPhone για την ώθηση και τις συμβουλές για να κάνεις το i8910 να πετάει :-)

 

ΥΓ. Βλέπεις σημερινά κορυφαία κινητά με μνήμη 1G όχι 256 MB (όχι 128 που νόμιζα από λάθος) ..κι όμως τα καταφέρνει, όπως οι δημιουργοί του!

Edited by hdimopoulos
Sorry, υποτίμησα τη RAM του -είναι 256 MB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και πάλι ευχαριστώ πολύ! Τελικά δούλεψε είτε από τη σταθεροποίηση μετά από αρκετές επανακινήσεις είτε από την αντιγραφή των installation files στην κάρτα. Αυτό ίσως ισχύει λόγω του μηχανισμού προστασίας που έχει το λειτουργικό στην αντιγραφή εφαρμογών (απαγορεύει πχ την αποστολή). Αν βρει δηλαδή τα αρχεία με διαφορετική ημερομηνία δημιουργίας / μεταβολής -που δεν γίνεται σε εσωτερική αντιγραφή- ίσως δεν τα εγκαθιστά.

 

Το κινητό πάει σφαίρα!!! Έχει πολύ καλύτερη διαχείριση μνήμης με temp αρχεία στη mass memory και επιτέλους το σωστό audio codec στα βίντεο -άκου amr?!. Ο ενσωματωμένος browser πραγματικά ξεκόλλησε! Κατεβάζει ολόκληρη εφημερίδα 2MB σε δευτέρα!

 

Τα μόνα ανάξια λόγου προβλήματα είναι το αναπάντεχο "σπάσιμο" λίγων εφαρμογών (η μπάρα του χάρτη, ο παλιός file explorer, κλπ).

 

Κλείνοντας θα ήθελα να ευχαριστήσω εσένα, τα παιδιά του forum και τα στελέχη του MyPhone για την ώθηση και τις συμβουλές για να κάνεις το i8910 να πετάει :-)

 

ΥΓ. Βλέπεις σημερινά κορυφαία κινητά με μνήμη 1G όχι 128K ..κι όμως τα καταφέρνει, όπως οι δημιουργοί του!

 

Χαίρομαι που βοήθησα φίλε μου αν και από ότι φαίνεται ήταν ένα απλό σκλάλωμα είτε του κινητού είτε του pc studio! :p

 

Με γεια την κινητούμπα! :cool:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει για τα αντροιντ το spbshell 3d που φυσικα κανει το ολο μενου αυτου του προγ να δειχνει 3d .ξερει κανεις αν εχει βγει εκδοση και για το ομνια ;;; επισης μιας και αρχισα να ξαναασχολουμαι τελευταια <αφου κανεις δεν μου το αγορασε:lol:> με το θηριο ειπαρχει κανενας video editing program οπως ειπαρχει και για το νοκια;;Το ευχαριστo παντως ειναι οτι επιτελους μπορω να παιζω hd πεχνιδακια μιας και τα symbian 3 games τα πιο πολλα δουλευουν:)

 

Φίλε ποιά παιχνίδια symbian 3 δουλεύουν στο 8910?

πρότεινε μερικά να τα ψάξω αν μπορείς :up:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Είμαι κάτοχος του κινητού κοντά ενα χρόνο και μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα τα firmware του Γερμανού. Επειδή θέλω να δοκιμάσω την καινούρια έκδοση του faenil, μπορεί κανείς να μου πεί αν τουλάχιστον το ελληνικό πληκτρολόγιο και Τ9 υπάρχουν στις εκδόσεις του; Για ελληνικό μενού δεν με ενδιαφέρει γιατί και στις εκδόσεις του Γερμανού πάντα την Main localization περνούσα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν -λόγω της ημέρας "βεβαίως βεβαίως"- χρόνια πολλά και ευτυχισμένα σε όσους γιορτάζουν.

 

Για όσους ενδιαφέρονται, συμπεριλαμβανομένου του φίλου μου Arhi:X Maf -αστείο :)-, διέγνωσα το λόγο που δεν εγκαθιστούσε εφαρμογές το i8910 μετά το firmware upgrade του HyperX (V11): κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης δεν ήταν παρούσα η κάρτα μνήμης. Με επακόλουθο ίσως να έχουν μείνει start up system apps μη συμβατά με την V11. Φυσικά τη φορμάρισα και μετέφερα τα data με USB.

 

Κάτι που τέλος θα ήθελα να αναφέρω -όπως ο ίδιος ο HX αναφέρει στα τελευταία του μηνύματα- είναι ότι ελληνικό μυαλό (Παναγιώτης) έχει συνεισφέρει -ίσως τα μέγιστα- στις "μαγικές" εκδόσεις του. No further comments.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ενα προβληματάκι με τη κινητούμπα μου. Εκεί που κάνω κάτι, ξαφνικά μου κάνει επανεκκίνηση και μετά εκεί που γράφει Samsung Ι8910HD κάνει επανεκκίνηση συνέχεια και δεν ανοίγει το κινητό, ότι και να κάνω. Η μόνη λύση είναι να βγάλω την μπαταρία, αν και ξέρω ότι δεν κάνει, αλλά δεν γίνετε αλλιώς. Αυτό μου το έκανε και με την παλιά έκδοση, αλλά μόνο όταν το άνοιγα και όχι τόσο συχνά. Τι μου προτείνετε να κάνω??

Όπου και να με ψάξετε, θα με βρείτε με το όνομα

stayrosrr

Copyright ® 2013

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ενα προβληματάκι με τη κινητούμπα μου. Εκεί που κάνω κάτι, ξαφνικά μου κάνει επανεκκίνηση και μετά εκεί που γράφει Samsung Ι8910HD κάνει επανεκκίνηση συνέχεια και δεν ανοίγει το κινητό, ότι και να κάνω. Η μόνη λύση είναι να βγάλω την μπαταρία, αν και ξέρω ότι δεν κάνει, αλλά δεν γίνετε αλλιώς. Αυτό μου το έκανε και με την παλιά έκδοση, αλλά μόνο όταν το άνοιγα και όχι τόσο συχνά. Τι μου προτείνετε να κάνω??

 

Δοκίμασε να βγάλεις την κάρτα mini sd να δείς αν στο κάνει ξανά αν όχι τότε φορματ την κάρτα, αλλιώς σώσε οτι μπορείς και κάνε φορμάτ την κάρτα,φορματ το e: και φορμάτ με *#7370# το c: (οπωσδήποτε το τελευταίο) μετά πέρνα την v11 του Γερμανού, αν και πάλι στο κάνει τότε η επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια, βάψτο μπλέ και πέτα το στη θάλασσα :p

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Είμαι κάτοχος του κινητού κοντά ενα χρόνο και μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα τα firmware του Γερμανού. Επειδή θέλω να δοκιμάσω την καινούρια έκδοση του faenil, μπορεί κανείς να μου πεί αν τουλάχιστον το ελληνικό πληκτρολόγιο και Τ9 υπάρχουν στις εκδόσεις του; Για ελληνικό μενού δεν με ενδιαφέρει γιατί και στις εκδόσεις του Γερμανού πάντα την Main localization περνούσα.

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα φίλε μου, στην download page τις n2o4 (από ότι είδα η n2o5 είναι ακόμη σε beta στάδιο) λέει:

International keyboard in every version!

Που σημαίνει ότι υπάρχει *(λογικά) και ελληνικό πληκτρολόγιο μεταξύ των άλλων.

 

 

 

*Δεν έχω περάσει ποτέ καμία έκδοση του faenil για να ξέρω τι θεωρείτε standard και τι όχι οπότε έχω τις επιφυλάξεις μου ως προς το τι περιέχει η rom.Λογικά θα έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο πάντως και ίσως και Τ9.Στειλτου ένα mail για να είσαι σίγουρος και να μην περάσεις την ρομ τσάμπα! ;)

 

Καταρχήν -λόγω της ημέρας "βεβαίως βεβαίως"- χρόνια πολλά και ευτυχισμένα σε όσους γιορτάζουν.

 

Για όσους ενδιαφέρονται, συμπεριλαμβανομένου του φίλου μου Arhi:X Maf -αστείο :)-, διέγνωσα το λόγο που δεν εγκαθιστούσε εφαρμογές το i8910 μετά το firmware upgrade του HyperX (V11): κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης δεν ήταν παρούσα η κάρτα μνήμης. Με επακόλουθο ίσως να έχουν μείνει start up system apps μη συμβατά με την V11. Φυσικά τη φορμάρισα και μετέφερα τα data με USB.

 

Κάτι που τέλος θα ήθελα να αναφέρω -όπως ο ίδιος ο HX αναφέρει στα τελευταία του μηνύματα- είναι ότι ελληνικό μυαλό (Παναγιώτης) έχει συνεισφέρει -ίσως τα μέγιστα- στις "μαγικές" εκδόσεις του. No further comments.

 

Ε είμαι μικρός για να γίνω Αρχι-maf, έχω να φάω πολλούς..:X..εχμ...πολλά ψωμιά ακόμη για να ανεβώ! :p :lol:

 

Χρήσιμο αυτό που μας έγραψε, ενδεχομένως να βοηθήσει κάποιους στο μέλλον! :)

Ο "panagiotis" λογικά θα ήταν κάποιος Έλληνας ομογενής, φίλος του hyperx, και όντως προσέφερε πολλά αλλά δυστυχώς πλέον δεν είναι στην ομάδα οπότε και να βγει καινούργια έκδοση δεν θα συμπεριλαμβάνει κάποια ενημέρωση του hxpatcher δυστυχώς.... :/

 

 

Καλησπέρα, έχω ενα προβληματάκι με τη κινητούμπα μου. Εκεί που κάνω κάτι, ξαφνικά μου κάνει επανεκκίνηση και μετά εκεί που γράφει Samsung Ι8910HD κάνει επανεκκίνηση συνέχεια και δεν ανοίγει το κινητό, ότι και να κάνω. Η μόνη λύση είναι να βγάλω την μπαταρία, αν και ξέρω ότι δεν κάνει, αλλά δεν γίνετε αλλιώς. Αυτό μου το έκανε και με την παλιά έκδοση, αλλά μόνο όταν το άνοιγα και όχι τόσο συχνά. Τι μου προτείνετε να κάνω??

 

Σταύρο δοκίμασε να κάνεις ότι λέει ο stealth και άμα δεν πιάσει πέρνα του την μαμά ρομ και πάντο για εγγύηση εφόσον καλύπτεται ακόμη από αυτήν.Πάντως πρέπει να το έχω πάθει και γω κάνα 2 φορές παλιότερα αυτό που περιγράφεις και με αλλαγή ρομ δεν το ξανασυνάντησα μετά! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια περασα την spb mobile shell 3 κ ομολογω πως μου αρεσε πολυ ,ομως δεν βρηκα πουθενα στο μαγαζακι για τις επομενες εκδοσεις που εχουν βγει,δεν υποστηριζοντε ακομα ?

Επισης προτεινεται αν θελετε μερικα καλα προγραματακια μην βαζω οτι να ναι οπως κ παιχνιδια .

Να υπενθιμησω πως μου ειχε χαλασει η αφης κ μου το φτιαξανε το κινητο το πηγα στο πλαισιο κ μετα απο περιπου 20 μερες με πηρανε τηλ. το εχω μαμα δεν πειραξα τιποτα εκτος το spb mobile shell .Λοιπον ψαχνω προγραμματα

 

1) να βλεπω τις φωτο

2) μουσικη

3) βιντεο

4) για μσν ποιο?

5) υπαρχει προγραμμα για πιο πολλες ρυθμισεις για την καμερα οπως στα νοκια σε μας ?

 

Κ παιχνιδια ψαχνω adventures ,rpg η οτιδηποτε αλλο εχετε να προτινεται,ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου, στην download page τις n2o4 (από ότι είδα η n2o5 είναι ακόμη σε beta στάδιο) λέει:

 

Που σημαίνει ότι υπάρχει *(λογικά) και ελληνικό πληκτρολόγιο μεταξύ των άλλων.

 

 

 

*Δεν έχω περάσει ποτέ καμία έκδοση του faenil για να ξέρω τι θεωρείτε standard και τι όχι οπότε έχω τις επιφυλάξεις μου ως προς το τι περιέχει η rom.Λογικά θα έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο πάντως και ίσως και Τ9.Στειλτου ένα mail για να είσαι σίγουρος και να μην περάσεις την ρομ τσάμπα! ;)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Επικοινώνησα με τον faenil και παραθέτω την απάντηση:

 

have you ever seen greek t9 and keyboard on i8910?

I thought it did not exist...maybe only t9

 

Όπως και να 'χει εγώ θα την κάνω την απόπειρα και θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω πως μπορώ να κατεβάσω κάποια εφαρμογή για το facebook γιατί με τον browser είναι χάλια... για κάποιο λόγο δε μπορώ να μπω στο ovi store :(

χάρισε μου έναν κόσμο μοναχά για μας... αν μ' αγαπάς
Link to comment
Share on other sites

παιδες μετα απο 1,5 χρονο το αλλαξα το κινητο μας. Δεν το πουλησα το εχω στοσυρταρι μου γιατι απλα θελω να το εχω και δεν αξιζει να το πουλησω για 100 και κατι ευρω. Λοιπον πηρα το LG Optimus 2X σε τιμη σουπερ 330€ καινουριο απο ιδιωτη που απλα δεν το ηθελε και μετα απο παζαρια μου το δωσε 330€
TCe
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε στην V11 γιατί δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στο smartsearch; Επιλύεται και αν όχι πως ψάχνεται τα τρίτα στοιχεία των επαφών σας; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης gps με φωνητικές εντολές για symbian; π.χ. όπως το mls που υπάρχει για το iphone. Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! μια ερωτηση εχω... Περασα την V11 και εγω αλλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως υποτιθεται οτι κανει το ID και αν λειτουργει. Αν καποιος μπορει να βοηθησει....... ευχαριστω

 

Για να εγκαταστησεις εφαρμογες της nokia θα επιλεξεις ID nokia x6 της sony ID vivaz αλλιως θα σου βγαζει μηνυμα σφαλματος κατα τη διαρκεια της εγκαταστασης

 

Μόνο για να γίνει η εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής αλλάζουμε το id και μετά το ξαναγυρίζουμε σε samsung και όλα οκ ή πρέπει να παραμείνει το αλλαγμένο id για να δουλεύει-τρέχει η εφαρμογή;

 

Επίσης με την εφαρμογή Language switcher πατάω το κουμπί no για να τερματίσω τις κλήσεις μου και δεν δουλεύει! Δεν γίνεται να δουλεύει και η αλλαγή γλώσσας και όταν βρίσκεται σε εξέλιξη κάποια κλήση να την τερματίζει;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα το λογισμικό όπως μου είπατε και προς το παρόν είναι οκ. Επίσης κατάφερα να το συνδέσω και με το Nokia Ovi Suite :D

Όπου και να με ψάξετε, θα με βρείτε με το όνομα

stayrosrr

Copyright ® 2013

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για να γίνει η εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής αλλάζουμε το id και μετά το ξαναγυρίζουμε σε samsung και όλα οκ ή πρέπει να παραμείνει το αλλαγμένο id για να δουλεύει-τρέχει η εφαρμογή;

 

 

Το id το αλλάζεις μόνο όταν θέλεις να εγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή μετά δεν παίζει κάποιο ρόλο είτε το αλλάξεις σε samsung είτε όχι

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καμία καλή σελίδα για HD games ?

Όπου και να με ψάξετε, θα με βρείτε με το όνομα

stayrosrr

Copyright ® 2013

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Το id το αλλάζεις μόνο όταν θέλεις να εγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή μετά δεν παίζει κάποιο ρόλο είτε το αλλάξεις σε samsung είτε όχι

 

Ευχαριστώ φίλε. Για να βάλω το ακόλουθο db meter :http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=34277.0 λέει ότι απαιτείται μια QT εφαρμογή. Την έχει το κινητό μας(έχω την custom rom του γερμανού); Αν όχι μπορούμε να την περάσουμε ή δουλεύει μόνο σε nokia;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγινε αναβαθμιση στο ovi store και τωρα δεν παιζει στο κινητο. Ξερουμε αν υπαρχει καμια νεα hackαρισμενη εκδοση του OVI...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγινε αναβαθμιση στο ovi store και τωρα δεν παιζει στο κινητο. Ξερουμε αν υπαρχει καμια νεα hackαρισμενη εκδοση του OVI...

 

καλημέρα. Εγώ μπαίνω στη σελίδα της ovi store και απο εκεί κατεβάζω οτι θέλω. Είναι ακριβώς το ίδιο.

Όπου και να με ψάξετε, θα με βρείτε με το όνομα

stayrosrr

Copyright ® 2013

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Εγώ μπαίνω στη σελίδα της ovi store και απο εκεί κατεβάζω οτι θέλω. Είναι ακριβώς το ίδιο.

 

Θα το κοιταξω φιλε μου νασαι καλα!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://hyperx.garrettcullum.com/

 

Κοιταξτε τι βρηκα... Εδω υπαρχει οτι εχει βγαλει ο Γερμανος... Μονο που δεν ξερω τι ειναι καποια, πχ: privat.rar και πολλα αλλα...

LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

http://hyperx.garrettcullum.com/

 

Κοιταξτε τι βρηκα... Εδω υπαρχει οτι εχει βγαλει ο Γερμανος... Μονο που δεν ξερω τι ειναι καποια, πχ: privat.rar και πολλα αλλα...

 

Το είχα βρει και εγώ αλλά νόμιζα ότι κολλούσε η σελίδα :p

Όπου και να με ψάξετε, θα με βρείτε με το όνομα

stayrosrr

Copyright ® 2013

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα και σόρρυ που χάθηκα (η εξεταστική + πτυχιακή + πρακτική δεν μου αφήνουν και πολύ χρόνο ελεύθερο! :X)

 

Για όσους ψάχνουν την νέα έκδοση (1.10 (009)) του Ovi Store, θα την βρούνε εδώ modded από τον feves.Δεν την δοκίμασα ακόμη αλλά λογικά θα δουλεύει. :cool:

 

Γεια σας παιδιά!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω πως μπορώ να κατεβάσω κάποια εφαρμογή για το facebook γιατί με τον browser είναι χάλια... για κάποιο λόγο δε μπορώ να μπω στο ovi store :(

 

Εδώ είσαι φίλε μου, αν και πιστεύω ότι το touch.facebook.com έχει πιο χρηστικό interface. ;)

 

καλησπερα παιδια περασα την spb mobile shell 3 κ ομολογω πως μου αρεσε πολυ ,ομως δεν βρηκα πουθενα στο μαγαζακι για τις επομενες εκδοσεις που εχουν βγει,δεν υποστηριζοντε ακομα ?

Επισης προτεινεται αν θελετε μερικα καλα προγραματακια μην βαζω οτι να ναι οπως κ παιχνιδια .

Να υπενθιμησω πως μου ειχε χαλασει η αφης κ μου το φτιαξανε το κινητο το πηγα στο πλαισιο κ μετα απο περιπου 20 μερες με πηρανε τηλ. το εχω μαμα δεν πειραξα τιποτα εκτος το spb mobile shell .Λοιπον ψαχνω προγραμματα

 

1) να βλεπω τις φωτο

2) μουσικη

3) βιντεο

4) για μσν ποιο?

5) υπαρχει προγραμμα για πιο πολλες ρυθμισεις για την καμερα οπως στα νοκια σε μας ?

 

Κ παιχνιδια ψαχνω adventures ,rpg η οτιδηποτε αλλο εχετε να προτινεται,ευχαριστω .

 

Πριν να σου προτείνω οτιδήποτε, custom rom (v11) του έχεις περάσει;; Αν όχι γύρνα 2 σελίδες πίσω όπου υπάρχει κατατοπιστικός και πλήρης οδηγός, και αφού το φλασάρεις και γίνει λίγο διαστημόπλοιο έχουμε και λέμε:

 

1)Resco Photo Viewer

2)Εγω χρησιμοποιώ το μαμά, αλλά και το powermp3 και το ttpod είναι πολύ καλά!

3)Για βίντεο δυστυχώς δεν έχουμε επιλογές και θα πρέπει να περιοριστείς στο μαμά.... :/

4)Εγώ χρησιμοποιώ αυτό (είναι το τελευταίο επίσημο Modded που μπόρεσα να βρω.)

5)Στην V11 μέσω του HXpatcher υπάρχουν αρκετές επιλογές για την λήψη φωτογραφιών (αλλαγή jpeg codec, pre-focus on/off, etc)

 

Αργότερα που θα είμαι στο σπίτι θα σου στείλω και ένα Π.Μ. για τις εφαρμογές.... ;)

 

Μόνο για να γίνει η εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής αλλάζουμε το id και μετά το ξαναγυρίζουμε σε samsung και όλα οκ ή πρέπει να παραμείνει το αλλαγμένο id για να δουλεύει-τρέχει η εφαρμογή;

 

Συνήθως και για να τρέξει σωστά μια εφαρμογή χρειάζεται να είναι αλλαγμένος ο agent (βλέπε Ovi Store).

 

Επίσης με την εφαρμογή Language switcher πατάω το κουμπί no για να τερματίσω τις κλήσεις μου και δεν δουλεύει! Δεν γίνεται να δουλεύει και η αλλαγή γλώσσας και όταν βρίσκεται σε εξέλιξη κάποια κλήση να την τερματίζει;

 

Να επιλέξεις "Long press" στο language switcher ώστε να χρειάζεται να το κρατάς πατημένο κάνα δύο δευτερόλεπτα μέχρι να αλλάξει η γλώσσα.Έτσι όταν θα πατάς ελαφρώς το κουμπί no η κλείσεις θα κλείνουν κανονικά και γενικά δεν θα έχεις πρόβλημα! :)

 

παιδες μετα απο 1,5 χρονο το αλλαξα το κινητο μας. Δεν το πουλησα το εχω στοσυρταρι μου γιατι απλα θελω να το εχω και δεν αξιζει να το πουλησω για 100 και κατι ευρω. Λοιπον πηρα το LG Optimus 2X σε τιμη σουπερ 330€ καινουριο απο ιδιωτη που απλα δεν το ηθελε και μετα απο παζαρια μου το δωσε 330€

 

Τελικά μόνο με διπύρηνο με Android μπορεί κανείς να αλλάξει την κινητούμπα! Με γειά το καινούργιο διαστημόπλοιο Στέλιο και καλοδούλευτο!!! :D :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...