Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα άλλο σπαστικό πρόβλημα για το οποίο υποθέτω πως ευθύνεται η ρομ του γερμανού, είναι ότι όταν περνάω τραγούδια από το pc studio και μετά κάνω ενημέρωση μουσικής βιβλιοθήκης για να μου τα εμφανίσει μαζί με αυτά που είχα ήδη στο τηλέφωνο, μου εξαφανίζει όλα τα τραγούδια και μου γράφει "κανένα τραγούδι"!

 

*εννοείτε ότι τα τραγούδια συνεχίζουν να υπαρχουν στην μνήμη του τηλεφώνου και να πιάνουν χώρο αλλά δεν φαίνονται πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα άλλο σπαστικό πρόβλημα για το οποίο υποθέτω πως ευθύνεται η ρομ του γερμανού, είναι ότι όταν περνάω τραγούδια από το pc studio και μετά κάνω ενημέρωση μουσικής βιβλιοθήκης για να μου τα εμφανίσει μαζί με αυτά που είχα ήδη στο τηλέφωνο, μου εξαφανίζει όλα τα τραγούδια και μου γράφει "κανένα τραγούδι"!

 

*εννοείτε ότι τα τραγούδια συνεχίζουν να υπαρχουν στην μνήμη του τηλεφώνου και να πιάνουν χώρο αλλά δεν φαίνονται πουθενά.

 

φιλε ποιος ο λόγος να περνας τα τραγουδια με pc studio???βαλε μαζικη και τα περναει μπαμ μπαμ:)και η ρομ του γερμαου ειναι οτι καλύτερο για το κην γιατη αν δεν ηταν αυτος το κην ηταν για πεταμα πραγματικα!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τί ωραία που θα ταν να έπαιρνε τη sumbian belle η κινητούμπα μας... Αφου απο hardware ακόμα κρατάει... τί κρίμα να πάρει:mad:
Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Τί ωραία που θα ταν να έπαιρνε τη sumbian belle η κινητούμπα μας... Αφου απο hardware ακόμα κρατάει... τί κρίμα να πάρει:mad:

 

Βασικα δεν ξερω αν ειναι θεμα drivers αλλα αν δεν ειναι τετοιο θεμα, τοτε απο ζητημα hardware την σηκωνει.. Ισως καποιος το κανει με καμια τρελη custom Rom ..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

παίδες έχει κρατήσει κάποιος από σας μήπως όλα τα αρχεία που χρειάζονται για την εγκατάσταση της v11 rom του γερμανού? πραγματικά θα με βοηθούσε πάρα πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με την βιντεοσκόπηση. Έχω μία κάρτα sd 8gb και όταν τραβώ βίντεο πάνω από 7 λεπτά, πατώντας το κουμπί για να λήξει η βιντεοσκόπηση το κινητό κολλάει και χάνεις και το βίντεο!!! Έτσι έχασα και μία ώρα βίντεο από τις διακοπές μου...:( Αυτά όταν έχω προεπιλέξει να γίνεται η αποθήκευση στην πρόσθετη κάρτα μνήμης. Όταν επιλέγω την ενσωματωμένη μνήμη μαζικής αποθήκευσης δεν υπάρχει τότε κανένα πρόβλημα και γίνεται εκεί η αποθήκευση του βίντεο. Έχω περάσει τη ρομ του γερμανού και νόμιζα πως όλα είναι εντάξει γιατί αυτό το πρόβλημα παρουσιάστηκε μόνο σε μεγάλης διάρκειας βίντεος και μέχρι πρότινος δεν είχα τραβήξει βίντεο 30 λεπτών.... Τι μπορεί να φταίει; Η κάρτα μνήμης; Αυτή πάντως λειτουργεί κανονικά στο ΝΟΚΙΑ Ν96 που επίσης έχω και εκεί τραβάς βίντεο και μία ώρα και στο αποθηκεύει κανονικά χωρίς να κολλάει το κινητό. Έχει κανείς σας ανάλογο πρόβλημα και ξέρετε πως λύνεται; Ευχαριστώ. Edited by Tyxerakias
Aφαίρεση bold
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον βρηκα λύση δοκιμαζα να κανω μεταφορα αρχειων απο το pc studio κατευθειαν σε καποιο φακελο στο pc και δε μετεφερε τιποτα (εχω win 7)....τελικα δοκιμασα να το κανω απο την εφαρμογη του pc studio για μεταφορα εικόνων και βιντεο και μεχρι στιγμης μεταφερει κανονικα ;) θα δουμε στο τελος!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥ Ι8910 ΑΠΟ ΤΟ 2009. ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΜΕΝΗ ΤΗΝ V11. ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ: ΕΝΩ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΑ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΟΡΤΙΣΤΕΣ ΕΠΙΤΟΙΧΙΟ Ή USB MOY ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ, 1)ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΠΟΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ, 2)ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΑΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ V11, 3)ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ *#0228# ΓΙΑ RESET ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ . ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!ΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ ROM ΤΟΥ ΓΕΡΜΑΝΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΧΡΗΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΝΔΕΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ,ΟΥΤΕ ΜΕ WIFI ΟΥΤΕ ΜΕ ΧΡΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ 3G!!!ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ????
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πρόβλημα με την βιντεοσκόπηση. Έχω μία κάρτα sd 8gb και όταν τραβώ βίντεο πάνω από 7 λεπτά, πατώντας το κουμπί για να λήξει η βιντεοσκόπηση το κινητό κολλάει και χάνεις και το βίντεο!!! Έτσι έχασα και μία ώρα βίντεο από τις διακοπές μου...:( Αυτά όταν έχω προεπιλέξει να γίνεται η αποθήκευση στην πρόσθετη κάρτα μνήμης. Όταν επιλέγω την ενσωματωμένη μνήμη μαζικής αποθήκευσης δεν υπάρχει τότε κανένα πρόβλημα και γίνεται εκεί η αποθήκευση του βίντεο. Έχω περάσει τη ρομ του γερμανού και νόμιζα πως όλα είναι εντάξει γιατί αυτό το πρόβλημα παρουσιάστηκε μόνο σε μεγάλης διάρκειας βίντεος και μέχρι πρότινος δεν είχα τραβήξει βίντεο 30 λεπτών.... Τι μπορεί να φταίει; Η κάρτα μνήμης; Αυτή πάντως λειτουργεί κανονικά στο ΝΟΚΙΑ Ν96 που επίσης έχω και εκεί τραβάς βίντεο και μία ώρα και στο αποθηκεύει κανονικά χωρίς να κολλάει το κινητό. Έχει κανείς σας ανάλογο πρόβλημα και ξέρετε πως λύνεται; Ευχαριστώ.

 

Φίλε μου, συγνώμη για την καθυστέρηση, αλλά το κινητό μας έχει αρχίσει και γερνάει -άσχετα που θα το χρησιμοποιούμε για 2 -και βάλε- χρόνια ακόμα, γι αυτό το forum πάει αργά.

 

Ένα σημαντικό στοιχείο της κάρτας SD είναι το Speed Class Rating http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital#Speed_Class_Rating. Αυτό είναι η επίσημη διαβάθμιση της ελάχιστης ικανότητας σταθερής ταχύτητας εγγραφής. Οι τιμές είναι 2, 4, 6, 10 και είναι τα MB/s (όχι Mb).

 

Η εγγραφή βίντεο και δη HD είναι πολύ απαιτητική. Οπότε αν έχεις κάρτα με χαμηλή class είτε πάρε μια με μεγαλύτερη είτε γράφε στη μνήμη του κινητού και μετά, για λόγους αποθήκευσης μετέφερέ την στην SD Card.

 

Αυτά.. ελπίζω να βοήθησα! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδιά έχει τιγκάρει η μνήμη C και μου ψιλοκολάει. Δε ξέρω τί να διαγράψω, πάω να δω τί έχει και δε βλέπω να ναι τόσο γεμάτη... Τ
Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει τιγκάρει η μνήμη C και μου ψιλοκολάει. Δε ξέρω τί να διαγράψω, πάω να δω τί έχει και δε βλέπω να ναι τόσο γεμάτη... Τ

Kανε καθαρισμο με το mobileCleaner

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω ενα θεμα εχει παρει μια φωτο και την εχει περασει καμμια 50αρια φορες αλλα ουτε την ανοιγει αλλα δεν την διαγραφει κιολας με καμμια κυβερνηση μολις παταω να ανοιξει την βγαζει σαν σκισμενη στη μεση ενα πραγμα,εν τω μεταξυ αργει να ανοιξει η εκθεση και οι φωτογραφιες,μπορει καποιος να με βοηθησει?:(:(:(
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS.το κινητο εχει χασει το σημα του σε οτι sim και αν βαλω,οποτε λεει'' καμια υπηρεσια''.εκανα αναβαθμιση το modem ,ξανα εκανα εγκατασταση την v11 αλλα σημα δεν βρισκει με τοποτα.ολα τα υπολοιπα ''wifi, μουσικη ,ιντερνετ'' κτλ. δουλευουν κανονικα.βοηθηστε παρακαλω πολυ.και αν καποιος εχει την μαμισια ρομ vodafone η πλαισιου ας την ανεβασει μπας και το στειλω στο κεντρικο σερβις στην Αθηνα .χιλια ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS.το κινητο εχει χασει το σημα του σε οτι sim και αν βαλω,οποτε λεει'' καμια υπηρεσια''.εκανα αναβαθμιση το modem ,ξανα εκανα εγκατασταση την v11 αλλα σημα δεν βρισκει με τοποτα.ολα τα υπολοιπα ''wifi, μουσικη ,ιντερνετ'' κτλ. δουλευουν κανονικα.βοηθηστε παρακαλω πολυ.και αν καποιος εχει την μαμισια ρομ vodafone η πλαισιου ας την ανεβασει μπας και το στειλω στο κεντρικο σερβις στην Αθηνα .χιλια ευχαριστω.

 

Δοκιμασες να του κανεις Hard reset ?

 

Κατι ακομα, θελω να πουλησω το δικο μου αλλα του χω μεσα custom rom , εχει κανεις ιδεα που μπορω να βρω να κατεβασω την Official ? Eυχαριστω :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εκανα hard reset αλλα τιποτα.για μαμισια ρομ εδω http://www.rapidgsm.com/samsung/i8910-omnia-hd-firmware-contents/ καπου κατω λεει για την pομ της vodafone.

 

δοκιμασες να περασεις την original rom μηπως ειναι θεμα της custom ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γιατι δε γινεται να μεταφέρεις με copy paste αρχεια σε win 7 ? υπαρχεις κανενας τροπος να κανω backup ολα τα αρχεια απο το κινητο ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλε μια χαρα εγω μεταφέρω με copy paste αρχεία σε win 7, δοκίμασε να είσαι και σε λειτουργία <<μαζικής αποθήκευσης>> όταν προσπαθήσεις να τα ξαναμεταφέρεις, αν και σε pcstudio λειτουργία τα έχω καταφέρει επίσης.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια βοηθεια μετα απο δυο χρονια συνεχους χρησης σημερα επεσε και χτυπησε σε μια πετρα με αποτελεσμα να ραγισει το κρυσταλλο της οθονης. δοξα το θεο η οθονη ειναι μια χαρα. Που μπορω να την αλλαξω?
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο επίσημο σέρβις της samsung, συνήθως είναι μαζί με της htc, αν είσαι απο Θεσσαλονίκη μπορώ να σε πω που είναι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια μετα απο δυο χρονια συνεχους χρησης σημερα επεσε και χτυπησε σε μια πετρα με αποτελεσμα να ραγισει το κρυσταλλο της οθονης. δοξα το θεο η οθονη ειναι μια χαρα. Που μπορω να την αλλαξω?

για επισκευή από Ελλάδα καλυτερα πάρε αάλλο κινητό.apo ebay,22ε η lcd,kai 18 to touchscreen.με βοηθεια youtube το αλλάζεις μόνος σου.εγώ δεν ειχαν κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει το ovi store αλλα οταν παω να μπω συνδεεται μεσω ας πουμε κοσμοτε wap και οχι απο το wifi ενω ειναι ηδη συνδεδεμενο το ομνια και φυσικα μου βγαζει error it cant connect.δε μου βγαζει επιλογες οταν παταω cancel για να μη συνδεθω με κοσμοτε απλα με πεταει εξω..το χω ξεαντικαταστησει και εγκαταστησει αλλα τιποτα.καμια λυση για να μπαινω απ το wifi μου;;

και B ειπαρχει καμια εστω και μικρη ελπιδα η belle να περαστει με καπιο τροπο στο κινητο εστω και με custom rom ;πιστευω θα το κανε τελειο το ομνια συν με τη μεγαλη ακομα εντυπωσιακη οθονη που εχει..

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...