Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνήθως για κάτι τέτοιο φταίει που τα εικονίδια είναι αποθηκευμένα είτε στην mass memory είτε στην κάρτα μνήμης. Μπόρεις να τα περάσεις στην C: ;

 

Δεν μου φαίνεται λογικό να χάνει τα εικονίδια μόνο και μόνο επειδή συνδέω το κινητό με το pc. Πάντως ότι και ισχύει, στο mymedia δεν υπάρχει κάποια επιλογή για να διαλέξεις που θα είναι αποθηκευμένα τα εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όποτε συνδέω το κινητό μέσω της μαζικής αποθήκευσης, στο mymedia μου χάνει τα εικονίδια που έχω βάλει εγώ(στην θέση τους μου αφήνει κενό) και έτσι κάθε φορά πρέπει να τα ρυθμίζω από την αρχή. Συμβαίνει αυτό και σε εσάς;

Αυτό μάλλον συμβαίνει γιατί οι μνήμες αυτές δεν είναι διαθέσιμες στο κινητό όταν έχετε συνδεθεί σε σύνδεση άλλη από PC Studio. Είναι αποκλειστικά προσβάσιμες από το PC. Αν πάτε στον FileExplorer του κινητού θα τις βρείτε ανενεργές. Μια λύση θα ήταν ίσως να κάνετε refresh -ίσως και με επανεκκίνηση- για να δείτε ξανά τα εικονίδια μετά την αποσύνδεση.

Χαίρετε.Μήπως γνωρίζετε σε ποιά σημεία βρίσκονται οι κεραίες για το GSM , για το BLUETOOTH και για το WIFI στο i8910; Σας ευχαριστώ

Η GSM από ότι αναφέρει στο manual είναι στο κάτω μέρος του κινητού -περίπου κάτω από τα πλήκτρα. Για το BT και το WiFi δεν ξέρω αλλά για το GPS μάλλον είναι στο ίδιο σημείο με το παραπάνω. Το Nokia N95 χαρακτηριστικά που έχω επίσης, αναφέρει ότι το slide πρέπει να είναι ανοιχτό για να αποκαλύπτει το κάτω μέρος -κάτω από τα πλήκτρα- που είναι το GPS. Ίσως είναι σκόπιμο να χρησιμοποιήθηκε η ίδια αρχιτεκτονική αφού ο διαθέσιμος χώρος, έτσι κι αλλιώς, είναι εξαιρετικά περιορισμένος. Πχ. δεν μπορεί η μπαταρία να είναι επάνω γιατί δε θα χωράει η SIM και η camera.

Edited by hdimopoulos
Διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

paidia mporw na rwthsw kati gia to M1 (360)?

exw valei mesa karta mnimis alla sto uliko m den m deixnei tipota apo auta p exei mesa i karta! mono tis foto to tragoudia oxi..

meta pws mporw na mpw sto internet me wifi..?? oxi apo thn vodafone kai tetoia....

kai pws mporw na alla3w hxo klhshs..!!??

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται η n2o5 έχει ελληνικό πληκτρολόγιο και Τ9. Θα δοκιμάσω το swype αύριο αν δουλεύει με ελληνικά. Για περισσότερες εντυπώσεις εντός της εβδομάδας
Link to comment
Share on other sites

paidia mporw na rwthsw kati gia to M1 (360)?

exw valei mesa karta mnimis alla sto uliko m den m deixnei tipota apo auta p exei mesa i karta! mono tis foto to tragoudia oxi..

meta pws mporw na mpw sto internet me wifi..?? oxi apo thn vodafone kai tetoia....

kai pws mporw na alla3w hxo klhshs..!!??

 

Φίλε μου κάνε έναν κόπο να ρωτήσεις στο νήμα της συσκευής σου, και κάνε έναν κόπο επίσης να το γράψεις στα ελληνικά καθότι τα greeklish απαγορεύονται! Απορώ που γλύτωσε το μήνυμα σου από την λαίλαπα των Mods! :p

 

Για όσους ενδιαφέρονται η n2o5 έχει ελληνικό πληκτρολόγιο και Τ9. Θα δοκιμάσω το swype αύριο αν δουλεύει με ελληνικά. Για περισσότερες εντυπώσεις εντός της εβδομάδας

 

Ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία δόκτωρ, περιμένουμε εντυπώσεις και συγκρίσεις με την V11 του γερμανού! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για όσους ενδιαφέρονται η n2o5 έχει ελληνικό πληκτρολόγιο και Τ9. Θα δοκιμάσω το swype αύριο αν δουλεύει με ελληνικά. Για περισσότερες εντυπώσεις εντός της εβδομάδας

 

Φίλε έχεις τίποτα νεότερο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχω μεινει αρκετο καιρο εκτος φορουμ και εχω χασει την μπαλα.Μια βοηθεια σας παρακαλω.Ποια ειναι η ταλευταια αναβαθμιση και που θα βρω τις οδηγιες να την κανω εγκατασταση??:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχεις τίποτα νεότερο;

 

Συγνώμη για την καθυστέρηση. Λοιπόν, κατ' αρχήν να πω οτι δεν μετάνιωσα που άλλαξα από την V11 στην n2o5: είναι γρήγορη, οι εναλλαγές από portrait σε landscape οι πιο γρήγορες που εχω δεί.

 

Αυτό που μου λείπει από το HX-patcher είναι που μπορεί να προεπιλέξει κανείς τον προσανατολισμό κάποιων εφαρμογών. Αυτό φυσικά μπορεί να προστεθεί από τον Φαενίλ στις επόμενες εκδόσεις του i8910tuning (το αντίστοιχο HX-patcher).

 

Αν θέλει κανείς να την εγκαταστήσει τοτε είναι σημαντικό να διαβάσει όλες τις οδηγίες εγκατάστασεις που παρέχει ο Φαενίλ καθότι στις εκδόσεις του σβήνεται η μνήμη Ε: . Επίσης το StartBackup έχει bug με αποτέλεσμα το κινητό να κολλάει στο boot αν δοκιμάσετε να το χρησιμοποιήσετε.

 

Αν είσαι ευχαριστημένος με την ν11 τότε ίσως να μην χρειάζεται να αλλάξεις στην n205.

 

Α, και το Ovi Store λειτουργεί μια χαρά

 

Με το Anna μπορεί να παίξει κάτι?

 

Όχι. Δεν παύει να είναι S^3.

Edited by Dr_Acula
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την καθυστέρηση. Λοιπόν, κατ' αρχήν να πω οτι δεν μετάνιωσα που άλλαξα από την V11 στην n2o5: είναι γρήγορη, οι εναλλαγές από portrait σε landscape οι πιο γρήγορες που εχω δεί.

 

Αυτό που μου λείπει από το HX-patcher είναι που μπορεί να προεπιλέξει κανείς τον προσανατολισμό κάποιων εφαρμογών. Αυτό φυσικά μπορεί να προστεθεί από τον Φαενίλ στις επόμενες εκδόσεις του i8910tuning (το αντίστοιχο HX-patcher).

 

Αν θέλει κανείς να την εγκαταστήσει τοτε είναι σημαντικό να διαβάσει όλες τις οδηγίες εγκατάστασεις που παρέχει ο Φαενίλ καθότι στις εκδόσεις του σβήνεται η μνήμη Ε: . Επίσης το StartBackup έχει bug με αποτέλεσμα το κινητό να κολλάει στο boot αν δοκιμάσετε να το χρησιμοποιήσετε.

 

Αν είσαι ευχαριστημένος με την ν11 τότε ίσως να μην χρειάζεται να αλλάξεις στην n205.

 

Α, και το Ovi Store λειτουργεί μια χαρά

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Από ταχύτητα κατά την φόρτωση των εικόνων και από μπαταρία πως πάει; γενικά έχεις δει κάποιο μειονέκτημα(εκτός από αυτά που έγραψες) ή και κάποιο άλλο πλεονέκτημα σε σχέση με την v11;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στην σελίδα του faenil γράφει κάποιος το παρακάτω:

 

If you want fm radio without headset go to filebrowser z/sys/bin/FMRadioTest.exe clik on it open and click 1. Rx Mode and again 1. Radio on and 4-5 key up-down to menage frequency..up volume is 6 key and down volume 7.

 

γίνεται και με την v11; το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

 

 

* http://i8910tuning.com/2011/07/13/n2o5-tiger/

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει αλλά δεν είναι καθόλου βολικό, και προσωπικά χωρίς ακουστικά για κεραία, δεν μπόρεσα να πιάσω ούτε έναν σταθμό...

 

Μόλις τα έβαζα, κατευθείαν έπιανε σήμα, και δούλευε όπως πρέπει! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Από ταχύτητα κατά την φόρτωση των εικόνων και από μπαταρία πως πάει; γενικά έχεις δει κάποιο μειονέκτημα(εκτός από αυτά που έγραψες) ή και κάποιο άλλο πλεονέκτημα σε σχέση με την v11;

 

Φίλε gre απολογούμαι για τις καθυστερήσεις, ακόμη προσπαθώ να συνέλθω απ' την εξεταστική! Η μπαταρία αρχικά μου έδωσε την εντύπωση να κρατάει περισσότερο. Μπορεί να είναι όντως έτσι. Εμένα με 3G ενεργοποιημένο και το Roadsync να συνδέεται κάθε πέντε λεπτά θέλει φόρτιση κάθε 1-1,5 μέρα. Πάνω-κάτω το ίδιο με την v11. Οι εικόνες φορτώνουν αρκετά γρηγορότερα απ' ότι έχω προσέξει. Κάποιο άλλο πλεονέκτημα δεν έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Mafiozos με γλύτωσες από κόπο μιας και εφόσον δεν πιάνει δεν αξίζει τον κόπο!

 

Dr_Acula χαλαρά, εγώ εδώ είμαι όποτε και αν απαντήσεις! Ο λόγος που σκέφτομαι να αλλάξω την hx-v11 είναι ότι δεν δουλεύουν όλα σωστά. Π.x. έχω βάλει το mymedia στην αριστερή πλευρά της οθόνης αναμονής και σχεδόν πάντα θα πρέπει να σύρω 2 φορές "την οθόνη" για να μπω στο mymedia.

 

Αν η ρομ του ιταλού δεν υστερεί κάπου σε σχέση με την hx-v11, ούτε σε λήψη φωτογραφιών και βίντεο, ούτε στο gps το οποίο βρίσκει σήμα αμέσως και χωρίς σύνδεση ίντερνετ, τότε δεν βρίσκω λόγω να μην την βάλω.

 

*δεν έχω βρει και πουθενά κάποιο βίντεο με την νέα ρομ του ιταλού να σχηματίσω πιο ολοκληρωμένη γνώμη!

Link to comment
Share on other sites

παιδια heeeeeelp εγκατεστησα ενα πεχνιδακι στο ομνια που ναι για συμπιαν 3 ετσι να δω απο περιεργεια αν επαιζε.εγκατασταθηκε κανονικα αλλα οταν πηγα στα apps μου εμφανισε μια μαυρη οθονη χωρις τα εικονιδια..

σκεφτηκα πως μαλλον αργει να φορτωσει η σελιδα μιας και εχω πολλα apps .οταν ομως το εκανα restart παλι τα ιδια...ενω στα αλλα μενου μπαινει κανονικα στο μενου με τα apps μου βγαζει μονο μια μαυρη οθονη.

θα το κανω μαλλον hard reset αλλα ξερει κανεις γιατι μου το κανε αυτο;;το χει παθει κανεις αλλος το πεχνιδι κρασαρε το κινητο;

και επισης επειδη εχω πολλα βιντεο που χα τραβηξει με τη καμερα αν κανω backup με την v 11 ειμαι θα χαθουν παλι;;

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Το pc studio λειτουργεί κανονικά σε windows 7?

αν έχετε καποιο λινκ με την τελευταια έκδοση για να το περασω... thx

 

Το pc studio λειτουργεί κανονικά σε windows 7 και απ' όσο γνωρίζω η τελευταία έκδοση είναι η 7.2.24.9

Με μια αναζήτηση στο google θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

οκ την βρηκα την περασα...αλλα μολις παταω να κανει αντιγραφη τον φακελο images που ειναι ολες οι φωτογραφιες στην επικολληση μου εμφανιζει 1 φακελο με ονομα PB36720.tmp και 1 αρχειο μεσα phonefiles (1kb) και τπτ αλλο.. περιεργο δεν ειναι ?γινεται και σε αλλους?
Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό. το θέμα είναι ότι εμφανίστηκε λίγες μέρες αφότου το πούλησα σε ένα φίλο μου.

μία σειρά πάνω στην οθόνη του κινητού δεν δουλεύει. τι μπορεί άραγε να φταίει? για να καταλάβετε είναι εκείνη η σειρά που δεν μ'αφήνει να πατήσω τα εισερχόμενα απ΄τα μηνύματα...

σκέφτηκα να το κάνω ξανά εγκατάσταση την v11 αλλά μετά διαπίστωσα πως ο γερμανός εξαφάνισε όλα τα αρχεία εγκατάστασης. samsung drivers κλπ

 

έχει συμβεί σε κάποιον άλλον κάτι ανάλογο?

Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό. το θέμα είναι ότι εμφανίστηκε λίγες μέρες αφότου το πούλησα σε ένα φίλο μου.

μία σειρά πάνω στην οθόνη του κινητού δεν δουλεύει. τι μπορεί άραγε να φταίει? για να καταλάβετε είναι εκείνη η σειρά που δεν μ'αφήνει να πατήσω τα εισερχόμενα απ΄τα μηνύματα...

σκέφτηκα να το κάνω ξανά εγκατάσταση την v11 αλλά μετά διαπίστωσα πως ο γερμανός εξαφάνισε όλα τα αρχεία εγκατάστασης. samsung drivers κλπ

 

έχει συμβεί σε κάποιον άλλον κάτι ανάλογο?

 

 

φιλε μου μαλλον εχει προβλημα το touch της οθονης,ειχε το ιδιο προβλημα σε αλλη οριζοντια σειρα σε ενος φιλου,χρειαζετε αλλαγη,κοιτα στο ebay,κατι θα βρεις...

Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό. το θέμα είναι ότι εμφανίστηκε λίγες μέρες αφότου το πούλησα σε ένα φίλο μου.

 

μία σειρά πάνω στην οθόνη του κινητού δεν δουλεύει. τι μπορεί άραγε να φταίει? για να καταλάβετε είναι εκείνη η σειρά που δεν μ'αφήνει να πατήσω τα εισερχόμενα απ΄τα μηνύματα...

 

σκέφτηκα να το κάνω ξανά εγκατάσταση την v11 αλλά μετά διαπίστωσα πως ο γερμανός εξαφάνισε όλα τα αρχεία εγκατάστασης. samsung drivers κλπ

 

 

 

έχει συμβεί σε κάποιον άλλον κάτι ανάλογο?

 

Ειχα αναλογο προβλημα, το πηγα στο service και μου αλλαξαν οθονη

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. όταν λες να βρω κάτι στο ebay τι εννοείς? οθόνη? σαν τι να ψάξω?

 

2.στο service πόσο σου πήραν? τον φίλο μου τον είπαν 100 ευρώ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1. όταν λες να βρω κάτι στο ebay τι εννοείς? οθόνη? σαν τι να ψάξω?

 

2.στο service πόσο σου πήραν? τον φίλο μου τον είπαν 100 ευρώ!!!!!!!

 

κοιτα φιλε μου για κατι τετοιο

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=i8910+Omnia+HD+Digitizer+Touch+Screen+&_sacat=0&_odkw=samsung+i8910+omnia+hd&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

την τοποθετηση την εκανα μονος μου,δεν ηταν κ ιδιαιτερα δυσκολο,αν πιανουνε λιγο τα χερια σου,αλλιος δωσε το σε καποιον που κανει επισκευες να στο τοποθετησει...

Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε μου για κατι τετοιο

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=i8910+Omnia+HD+Digitizer+Touch+Screen+&_sacat=0&_odkw=samsung+i8910+omnia+hd&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

την τοποθετηση την εκανα μονος μου,δεν ηταν κ ιδιαιτερα δυσκολο,αν πιανουνε λιγο τα χερια σου,αλλιος δωσε το σε καποιον που κανει επισκευες να στο τοποθετησει...

 

σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου. θα το πάρω και ελπίζω να το σώσουμε το κινητό. κρίμα είναι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...