Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου ποιο ειναι αυτο?

 

(Επίσης για να μην τις περάσεις μία μία υπάρχει ένα κολπάκι για να τις συγχωνεύσεις όλες σε μια και να ανεβάσεις μόνο την μία στο gmail.)

 

Καλησπέρα Γιώργο, η πιο απλή μέθοδος για να κάνεις αυτό που περιγράφω παραπάνω υπάρχει εδώ.

 

Από ότι είδα πρέπει να υπάρχουν και κάνα 2 προγραμματάκια που το κάνουν αλλά μου φαίνεται πιο εύκολος και γρήγορος ο παραπάνω τρόπος!! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα Γιώργο, η πιο απλή μέθοδος για να κάνεις αυτό που περιγράφω παραπάνω υπάρχει εδώ.

 

Από ότι είδα πρέπει να υπάρχουν και κάνα 2 προγραμματάκια που το κάνουν αλλά μου φαίνεται πιο εύκολος και γρήγορος ο παραπάνω τρόπος!! ;)

great mafiozos! thanks!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Fring ή talkonaut; Ποιο από τα 2 θεωρείτε καλύτερο;

 

Το google talk μπορώ να το βρω ως αυτόνομο πρόγραμμα;

Σίγουρα Fring.

 

Το talkonaut το είχα δοκιμάσει παλιότερα, αλλά (αν και πλέον δε θυμάμαι γιατί) το πέταξα πολύ γρήγορα. Με το Fring έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος και γενικά νομίζω προσφέρει περισσότερες δυνατότητες.

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

Βρε καλώς τον.... :p

 

Να φορέσω ρομ του γερμανού στο Blade (αν και είπε ότι θα πάρει το Optimus 2x) και τι στον κόσμο!! :D

 

On topic το Σ/Κ θα επανασυνδεθώ με το επισκευασμένο (ελπίζω) i8910, και η συγκίνηση είναι μεγάλη.....μου έλειψε το άτιμο..... :cry:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου mafioze!! εδω ειμαι παντα, περιμενα πως κ πως ν ασχοληθει ο γερμανος με το i8910 αλλα παει γι αλλα, ναι οπως λεει το optimus 2x θα παρει οποτε μην περιμενεις rom για το blade:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το βρε καλώς τον πήγαινε στον γερμανό και την ανάμιξη του με το Android! :p

Ξέρω ποιοι είναι οι πιστοί του i8910 και δεν τους ξεχνώ mustanggre!!

 

Πάντως ο γερμανος έχει από τον Νοέμβριο που το έκοψε το άθλημα, όχι μόνο για το i8910 αλλά και για το Ν8.... :/

Τουλάχιστον η τελευταία του rom (V11) είναι πάρα πολύ καλή και ο γερμανός κατάφερε να "χτυπήσει ταβάνι" με τις δυνατότητες τις συσκευής μας!

 

Να την πω την αμαρτία/κρυφό πόθο μου, έυχομαι τώρα που θα ασχοληθεί πιο ενεργά με το Android ο hyperx, να βρει κανα τρόπο να κάνει boot με android στην κινητούμπα μας, και μετά να γίνει το έλα να δεις!! :D :cool:

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία λένε.... :rolleyes:

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

έγω πάντα έχω ελπίδες για το κινητό... Μην ξεχνάμε οτι ασχολείται και ο φαενιλ με την ν205, που μπορεί να μην είναι καλύτερη, αλλα θα είναι μια εναλλακτική να δούμε τί γίνεται... Επίσης, είναι τόσα τα προγράμματα και τα πράγματα που παίζουν ακόμα με το symbian που όλο και κάτι καινούριο θ ανακαλύψεις... αν έμπαινε android ή έστω αν έπαιε το skype+μεγαλύτερη αυτονομία δε θα θελα τπτ άλλο!!
Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Eπανερχομαι στο θεμα της μπαταριας Gold 1930mAH, εκανα λαθος τελικα δουλεψε, οταν την πρωτοεβαλα στο κινητο και συνδεσα τον φορτιστη εβγαζε στην οθονη ενα θαυμαστικο μεσα στο σχημα της μπαταριας οπως οταν φορτιζει δηλαδη αντι για τις μπαρες που ανεβοκατεβαινουν ειχε ενα θαυμαστικο και το κινητο δεν ανοιγε, σημερα την ξαναδοκιμασα και εκανε τα ιδια ομως αφηνοντας την 5-10 λεπτα ξεκινησε να φορτιζεται κανονικα και το κινητο ανοιξε, τωρα θα δοκιμαστει και θα σας ενημερωσω σχετικα με την αποδοση της.

 

Τελικά φίλε strong η Gold μπαταρία αξίζει..?..γιατί σκέφτομαι να την πάρω...

Είδες καμμιά διαφορά στην απόδοση..? :what:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, Μολις παρελαβα ενα omnia hd και ενω γραφει στα reviews οτι εχει καλη μπαταρια εμενα δεν μου κρατησε ουτε μια μερα. Ειναι προβλημα του symbian λετε η τα εφτυσε η μπαταρια? (ειχα πολλα samsung και ξερω ποτε τα φτυνει περιπου μια μπαταρια). Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, Μολις παρελαβα ενα omnia hd και ενω γραφει στα reviews οτι εχει καλη μπαταρια εμενα δεν μου κρατησε ουτε μια μερα. Ειναι προβλημα του symbian λετε η τα εφτυσε η μπαταρια? (ειχα πολλα samsung και ξερω ποτε τα φτυνει περιπου μια μπαταρια). Ευχαριστω

 

Λογικα φταει η μπαταρια. Ηταν μεταχειρισμενο το κινητο?

 

Και κατι αλλο... εχεις μονιμα ενεργοποιημενο το 3G? Αν ναι, τοτε βαλτο σε gsm.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινει σε λειτουργια gsm. μου αναφερει οτι ειναι αδυνατη η αλλαγη. Προσπαθησα να κλεισω τις ενεργες συνδεσεις και παρολο που εκανα hard reset λεει παλι το ιδιο. Η αληθεια ειναι πως μου τη σπαει το symbian επειτα απο android kai iphone4 βεβαια.
Link to comment
Share on other sites

Αν συγχρονίσω το email του κινητού (που βρίσκεται στο μενού "Μηνύματα") με ένα λογαριασμό email που έχω (π.χ. yahoo), όταν θα λαμβάνω τα mail μου θα χρεώνομαι για τα δεδομένα από τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας ή μπορώ να το ρυθμίσω να τα λαμβάνω μέσω WIFI;
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα σε Νοκια κινητό που είχα η ιστορία ήταν ως εξής για να έβλεπες τα e-mail έπρεπε να συνδεθείς στο internet δεν τα έπαιρνες αυτόματα δηλαδή όπως τα sms, έμπαινες στα email συνδεόσουνα on line και μετά κατέβαιναν τα e-mail, όταν συνδεόσουνα διάλεγες εσύ πώς θα συνδεθείς με wifi κλπ, πιστεύω και με το 8910 κάτι αντίστοιχο να γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Αν συγχρονίσω το email του κινητού (που βρίσκεται στο μενού "Μηνύματα") με ένα λογαριασμό email που έχω (π.χ. yahoo), όταν θα λαμβάνω τα mail μου θα χρεώνομαι για τα δεδομένα από τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας ή μπορώ να το ρυθμίσω να τα λαμβάνω μέσω WIFI;

 

Ναι μια χαρά μπορείς να τα κατεβάσεις με WiFi.... ;)

 

Εντωμεταξύ πήρα επιτέλους την κινητούμπα, και ενώ δουλέυει μια χαρά η οθόνη πλέον, δεν δουλευει η δόνηση!!! :wacko:

Δυστυχώς δεν είχα το ψυχικό σθένος να το ξαναπάω και να μείνω παλι ένα μήνα χωρίς κινητό....

 

Ξέρει κανείς άμα η εγγύηση πιάνει σε όλα τα καταστήματα Voda, ή μόνο σε εκείνο που το αγόρασα;;;

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

δουλέυει μια χαρά η οθόνη πλέον, δεν δουλευει η δόνηση!!! :wacko:

Δυστυχώς δεν είχα το ψυχικό σθένος να το ξαναπάω και να μείνω παλι ένα μήνα χωρίς κινητό....

 

Ξέρει κανείς άμα η εγγύηση πιάνει σε όλα τα καταστήματα Voda, ή μόνο σε εκείνο που το αγόρασα;;;

καλα δεν υπαρχει αυτο.....πως εγινε??? μαλλον καμια βλακεια θα εκαναν στην επανασυναρμολογηση.... λογικα ισχυει η εγγυηση σου σε ολα τα καταστηματα...το αντιθετο θα ηταν εντελως παραλογο-απαραδεκτο. απλως μαλλον θα παει στο ιδιο service point (η καθε πολη εχει ενα κεντρικο σερβις)....χωσ' τους τα και λιγακι ομως, μην στο γυρισουν με οθονη και δονηση αλλα χωρις υποδοχη για φορτιση :p

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν υπαρχει αυτο.....πως εγινε??? μαλλον καμια βλακεια θα εκαναν στην επανασυναρμολογηση.... λογικα ισχυει η εγγυηση σου σε ολα τα καταστηματα...το αντιθετο θα ηταν εντελως παραλογο-απαραδεκτο. απλως μαλλον θα παει στο ιδιο service point (η καθε πολη εχει ενα κεντρικο σερβις)....χωσ' τους τα και λιγακι ομως, μην στο γυρισουν με οθονη και δονηση αλλα χωρις υποδοχη για φορτιση :p

 

Καλά και γω έπαθα πλάκα μόλις το συνειδητοποίησα και όχι τίποτα άλλο, το κατάλαβα αφού είχα περάσει την custom rom + ένα κάρο προγράμματα....

Άντε τώρα να τα ξαναξηλώσω όλα και να του περάσω την μαμά ρομ για να το ξαναπάω για service... :wacko:

 

Πάντως άμα ισχύει παντού η εγγύηση θα κάνω μια απόπειρα στην Voda τις Λάρισας, μπας και βγάλω καμιά άκρη.....

 

 

Τι βλέπω maximillian αλλάξαμε avatar??

:p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

καμια silicone case για το τερατακι μας υπαρχει ???? :D

 

εντος ελλαδας κατα προτιμηση.....:X

 

 

by the way, βρηκα και μια αλλη rom του Γερμανου με την ονομασια HX-V11-7_without_white_square

 

γνωριζουμε τπτ γι'αυτην ?

Edited by Orlando
Link to comment
Share on other sites

καμια silicone case για το τερατακι μας υπαρχει ???? :D

 

εντος ελλαδας κατα προτιμηση.....:X

 

 

by the way, βρηκα και μια αλλη rom του Γερμανου με την ονομασια HX-V11-7_without_white_square

 

γνωριζουμε τπτ γι'αυτην ?

 

any answers boys ??????:cry:

 

ΤΟ πρωί που είχα διαβάσει το μήνυμα σου είχες κάνει μόνο μια ερώτηση, και όχι 2! :p

 

Θηκούλα τσίμπησα αυτήν εδώ, δεν είναι και τίποτα σπουδαίο, αλλά δεν μπόρεσα να βρω καλύτερη.Τώρα για Ελλάδα δύσκολα....εδώ δεν βρίσκεις το κινητό πλέον, φαντάσου να ψάξεις και θήκη! :p

Μόνο καμιά δερμάτινη που θα τους έχει μείνει stock...

 

Τώρα για την ρομ, νομίζω είναι μια fixed international εκδοσή (χωρίς ελληνικά δηλαδή) και η δικιά μας V11 είχε βγει αφού διορθώθηκε το πρόβλημα... ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

τσιμπησα 2 θηκουλες απο αυτες!!!

 

αξιζει να βαλω την n204 του Faenil ????

 

θελω να δω κυριως τι παιζει με την αυτονομια της μπαταριας...

 

any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν την έχω κατεβάσει/δοκιμάσει για να εκφέρω σωστή άποψη, αλλά δεν πιστεύω ότι έχει κάτι παραπάνω από την V11.

 

Επίσης δεν έχει και ελληνικά!! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

τα ελληνικα δεν με πειραζουν, ουτως η αλλως στα english το εχω το menu τωρα.....

 

η n204 βγηκε πιο μετα απο την v11 ?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

..όχι τίποτα άλλο, το κατάλαβα αφού είχα περάσει την custom rom + ένα κάρο προγράμματα....

Άντε τώρα να τα ξαναξηλώσω όλα και να του περάσω την μαμά ρομ για να το ξαναπάω για service... :wacko:

 

Πάντως άμα ισχύει παντού η εγγύηση θα κάνω μια απόπειρα στην Voda τις Λάρισας, μπας και βγάλω καμιά άκρη.....

 

 

Τι βλέπω maximillian αλλάξαμε avatar??

:p

 

....κριμα....καταλαβαινω.........εχω παθει κατι παρομοιο παλαιοτερα με σερβις αλλης μαρκας :wacko: .....γκαντεμια...τι να κανεις ομως, πρεπει να στο διορθωσουν! και καλου κακου οταν θα το ξαναπαρεις απο το σερβις, και πριν απομακρυνθεις πολυ απο το μαγαζι κανε κι εναν ελεγχο στο κινητο (αν και δεν νομιζω να σου ξανακατσει γκαντεμια...)

 

πως τα κανεις αυτα τα κολπακια?? τελικα εισαι μαφιοζος χεχεχεχε

 

ναι, αλλαξα :O ....εκανα τελικα το βημα και περασα και στο android, αλλα δεν το εγκαταλειπω ακομα και το θηριο μας!! ουτε το thread μας φυσικα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...