Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

puzzle εξηγησε μου κι εμενα τον τροπο σε παρακαλω. Πως γινεται να πληρωνεις μονο 60 ευρω; Ομολογω οτι δεν εχω ασχοληθει και μου κανει εντυπωση!

 

Ειμαι συνδρομητης στη voda 10 χρονια...μου λεει το ποσο της επιδοτησης...λεω ευχαριστω περνω το νουμερακι μου και παω cosmote που μου δινει τη συγκεκριμενη συσκευη τσαμπα(σκεψου μονο ποσες φορες εχουν βγει διαφημισεις που λενε για λιγες μερες ολα τα κινητα δωρεαν με φορητοτητα)...

Τοτε τρομαζει η voda σου λεει θα κανουμε επανεξεταση..και μετα απο 2 ωρες ολα εχουν αλλαξει ξαφνικα..

Απλα να σου πω οτι της κοπελα μου το συμβολαιο εχει ληξει 4 μηνες τωρα...καθε λιγο και λιγακι περνουν τηλ και της ανεβαζουν την επιδοτηση μιας και στην αρχη δεν το συζητουσαν καν...βλεπεις στο τρομο να χασουν τους πελατες μιας και ο ανταγωνισμος τρεχει με γοργους ρυθμους ολα γινονται...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

final destiny καλησπερα και παλι.

το τσεκαρα και στον οδηγο φλασαρισματος, στη σελιδα 92, αλλα πουθενα δεν γραφει τι γινεται με το pc suite. Τι εννοω? Οτι, οκ ακολουθεις ολα τα βηματα (κατεβαζεις, τα αρχεια , τα βαζεις στα σωστα σημεια στον υπολογιστη) και μετα..πριν τρεξεις το αρχειο ανοιγεις το pc suite και αυτο σου λεει π.χ. μπλα μπλα να κανεις update?'H δεν εχει σημασια, και απλα εχεις παραλληλα ανοιγμενο το pc suite?

Επισης σχετικα με back up ( επαφες, βιντεο, εικονες) ποιος πιστευεις ειναι ο ευκολοτερος τροπος? μπορεις να μου πεις τα βηματα?

 

thanx

 

Φλασαρισμα μεσω pcsuite δεν μπορεις να κανεις παρα μονο αναβαθμιση...τι εννοω αν εχεις συσκευη ας πουμε vl και θες να την κανεις unbranded τοτε πρεπει να ακολουθησεις τον τροπο που περιγραφει ο final destiny...

Αν ομως εχεις unbranded συσκευη τοτε μπορεις πολυ απλα να αναβαθμισεις το λειτουργικο μεσω pcsuite...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

A μπραβο. Αυτο που ενοοω ειναι οτι οι οδηγιες φλασαρισματος ειναι για οσους εχουν branded (π.χ. vl οπως εγω καλη ωρα) και θελουν να παταξουν τον σατανα :p :P

Στις οδηγειες αναφερεται οτι χρειαζεται να υπαρχει και το pc suite. Για ποιο λογο?

Εγω σημερα λεω να δοκιμασω να το φλασαρω, ειναι vl. To ερωτημα ειναι, οτι οταν συνδεσω το κινητο με το pc, θα πρεπει να τρεχει παραλληλα το pc suite ;h oxi? Η να το βαλω να το βλεπει σαν εξωτερικο σκληρο? Ιδου η απορια μου :P :p

Link to comment
Share on other sites

να τρεχει κανονικα...δε το χρησιμοποιεις απλα το εχεις ανοιχτο κ βαζεις το κινητο να ειναι σε λειτουργια pc suite..δε κανεις την αναβαθμιση μεσω αυτου του προγραμματος αλλα ακολουθεις πιστα τα βηματα στον οδηγο κ ολα τα υπολοιπα γινονται μονα τους...σε 10 λεπτα εχεις τελειωσει...

edit: το σημειωσα αυτο που ειπες γιατι οντως δεν ειχα αναφερει οτι πρεπει να συνδεθει σε λειτουργια pc suite το κινητο ευχαριστω για την παρατηρηση..!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι συνδρομητης στη voda 10 χρονια...μου λεει το ποσο της επιδοτησης...λεω ευχαριστω περνω το νουμερακι μου και παω cosmote που μου δινει τη συγκεκριμενη συσκευη τσαμπα(σκεψου μονο ποσες φορες εχουν βγει διαφημισεις που λενε για λιγες μερες ολα τα κινητα δωρεαν με φορητοτητα)...

Τοτε τρομαζει η voda σου λεει θα κανουμε επανεξεταση..και μετα απο 2 ωρες ολα εχουν αλλαξει ξαφνικα..

Απλα να σου πω οτι της κοπελα μου το συμβολαιο εχει ληξει 4 μηνες τωρα...καθε λιγο και λιγακι περνουν τηλ και της ανεβαζουν την επιδοτηση μιας και στην αρχη δεν το συζητουσαν καν...βλεπεις στο τρομο να χασουν τους πελατες μιας και ο ανταγωνισμος τρεχει με γοργους ρυθμους ολα γινονται...

 

 

δεν το φανταζομουν αυτο...

εμενα την επιδοτηση μου την ανεβασαν απο τα 100 στα 185... και φανταστηκα οτι δεν επαιρνε άλλο!!! γενικοτερα οποιος εχει vodafone καλο ειναι να τους παιρνει ενα τηλ και να τους κανει λιγα παραπονα για την επιδοτηση...παντα σου δινουν κατι παραπανω!!!

 

τις ζελατινες δεν μπορουμε να τις βρουμε στην ελλαδα??

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε οτι ακομα κ αν τις βρειτε ελλαδα αυτος που θα τις εχει θα πουλησει 3 ευρο τη μια...ετσι κανουν ολοι οι πονηροι ελληνες κ θα την εχει παρει απο ebay...δεν ειναι τπτ μια πιστωτικη/χρεωστικη κ ενας λογαριασμος στο paypal...αξιζει 100000% σε πολλα πραγματα...μεγαλη διαφορα τιμης σε τετοια προιοντα..
Link to comment
Share on other sites

Όντως το ebuddy είναι τέλειο. Επίσης, για web radio μπορείτε να κατεβάσετε το radiobee που έχει χιλιάδες σταθμούς απο όλο τον κόσμο. Για το youtube μπορείτε να κατεβάσετε το the ultimate video app το οποίο υποστηρίζει και άλλες σελίδες με βίντεο, όχι μόνο το youtube. Με αυτό το πρόγραμμα, κάνετε αναζήτηση, βρίσκετε το βίντεο που σας ενδιαφέρει και σας λέει σε τι ποιότητα θέλετε να το κατεβάσετε και πόσο να κρατάει (δλδ preview 10sec ή ολόκληρο). Κατεβάζει τα βίντεο σε μορφή 3gp και μπορείτε είτε να τα δείτε αμέσως μετά το κατέβασμα είτε να συνεχίσετε κατεβάζοντας άλλα και στο τέλος να τα δείτε από τη Συλλογή (Τα αποθηκεύει στα Βίντεο) Για τις ρυθμίσεις mail πρέπει να ενεργοποιηθεί η λειτουργία pop από το λογαριασμό. Μετά την ενεργοποίηση, ο πάροχος (yahoo, msn κλπ) σας δίνει τις διευθύνσεις pop/smtp που πρέπει να βάλετε στο κινητό καθώς και κάποιες μικρορυθμίσεις που μπορεί να χρειαστούν

Τα προαναφερθέντα προγράμματα:

http://www.radiobee.com/rb156.jad

http://www.getjar.com/products/25535/UltimateVideoApp

 

No compatible version of ultimate video app found for java (j2me) all softare

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, 2 θεματα

 

1. Για τις επιδοτησεις, επειδη την πατησα και ετρεχα μεχρι να ξεμπλεξω. Εφοσον κανει καποιος το γνωστο κολπο "Ενταξει κυρια vodafone παω στην wind" μολις κανετε αιτηση φορητοτητας αυτη μετα απο λιγο γινεται ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΔΕΚΤΗ και αρα οταν σας παρει η vodafone να σας κανει "αντιπροταση" ηδη θα εχει φυγει το ΟΚ προς την wind/cosmote. ΕΑΝ την δεχτειτε να πατε ΓΡΗΓΟΡΑ να ακυρωσετε την wind. Eγω αργησα και η wind που ειχε παρει το ΟΚ ενεργοποιησε το δικο της συμβολαιο και ψοφησα μεχρι να ξεμπλεξω(ευτυχως δεν ειχα παραλαβει το κινητο απο την wind και ετσι δεν μου ζητησαν πισω τα λεφτα της δικης τους επιδοτησης). Δηλαδη εαν δεχτειτε την αντιπροσφορα της εταιριας που ειστε, να πατε γρηγορα να ακυρωσετε αυτη που χρησιμοποιησατε για ''εκβιασμο'' πριν ενεργοποιηθει και αυτη

 

2. ΕΠΙΓΟΥΣΑ ΕΡΩΤΗΣΗ

Μου εσκασε λογαριασμος της vodafone ο πρωτος με το Αρενα. Και σκαει 270Ε!!! WAP.

Τρελαθηκα, λεω δεν παιζει. Τελικα τι πιστευω και μαλλον εχει γινει. Πειτε μου αν καποιος το εχει τσεκαρει ειναι ΕΠΕΙΓΟΝ!!!

Οταν εχεις vodafone live στο Αρενα και πας και σεταρει ενα λογαριασμο email πχ Gmail αυτο βαζει σαν αυτοματο προφιλ vodafone mail ή vodafone live ή κατι τετοιο. Με αποτελεσμα ενω εσυ εχεις συνδεθει wifi στο ρουτερ του σπιτιου σου και σερφαρεις τσαμπα κτλ κτλ εαν πας να δεις τα μεηλ σου ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟΝ BROWSER αλλα απο το account που μολις εφτιαξες να μπαινει ΧΩΡΙΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ (οπως κανει οταν σερφαρεις που σε ρωταει wifi ή 3g) το vodafone live μπροστα και να σε χρεωνει τρελα!

Εαν μπορει καποιος ας μου πει ρε παιδια γιατι εχω πελαγωσει: Αν καποιος εχει vodafone live Αρενα, και φτιαξει ενα account, εστω το yahoo, τι του βαζει σαν "Σημειο Προσβασης"?

Εαν βαζει οντως vodafone live τοτε ειναι μεγαλα λαμογια και θα τους παω στην ΕΕΕΤ

Link to comment
Share on other sites

πας στις ρυθμισεις κ το αλλαζεις μονος σου...το προεπηλεγμενο σαφως κ ειναι vodafone live....! το πρωτο πραγμα που κοιτας απο ρυθμισεις ειναι να αλλαξεις τοσο το νετ οσο κ τις java εφαρμογες να μη σε χρεωνουν...

περαστικα με το λογαριασμο σφαλιαρα φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβω...

εγκατεστησα το /UltimateVideoApp

ανοιγει και με παει σε μια σελιδα απο το κανονικο Browser του κινητου...απο οπου βεβαια οντως κατεβαζει το 3gp οπως ειπατε...

δεν χρειαζεται ομως η εφαρμογη απο οτι βλεπω πουθενα..

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση.....:λετε να βγει καποια σπασμενη εκδοση firmware και να μπορουμε να εγκαθιστουμε και αλλες εφαρμογες εκτός απο java...;;;;

και αλλη ερωτηση...:εχει κανει κανεις αναβαθμιση firmware απο το επισημο προγραμμα της lg χωρις φλασαρισμα;;;;και αν ναι ποια εκδοση μπηκε;;;;

BECK23
Link to comment
Share on other sites

δε την εχω βαλει την εφαρμογη αλλα νομιζω αυτο ακριβως κανει...σε παει στο browser διαλεγεις βιντεο κ στο κατεβαζει...δε τα παιζει εκεινη την ωρα..προσεχε μη φας καμια τρελη χρεωση κ εσυ κ τρεχουμε ομαδικως μετα..!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση.....:λετε να βγει καποια σπασμενη εκδοση firmware και να μπορουμε να εγκαθιστουμε και αλλες εφαρμογες εκτός απο java...;;;;

 

δε πιστευω οτι εχει να κανει με το ποια εκδοση κυκλοφορει...απο τη στιγμη πυ η lg εχει βγαλει δικο της λογισμικο πρεπει εκεινη να επιτρεψει σε 3rd party εταιριες να βγαλουν προγραμματα που παιζουν αποκλειστικα για εκεινη...δεν ειναι για παραδειγμα windows mobile που υπαρχουν τοσοι πολλοι developers για να σου βγαλουν οτι προγραμμα θες...αρα το βρισκω απιθανο ως σεναριο αυτο..

Link to comment
Share on other sites

πας στις ρυθμισεις κ το αλλαζεις μονος σου...το προεπηλεγμενο σαφως κ ειναι vodafone live....! το πρωτο πραγμα που κοιτας απο ρυθμισεις ειναι να αλλαξεις τοσο το νετ οσο κ τις java εφαρμογες να μη σε χρεωνουν...

περαστικα με το λογαριασμο σφαλιαρα φιλε μου...

 

Δεν διαφωνω, ******* μου. ΑΛΛΑ σε αυτη την φαση με συμφερει ΟΝΤΩΣ να ειναι αυτο. Γιατι θα πλακωθω με την vodafone και θα παω στην ΕΕΕΤ να κανω καταγγελια οτι μας βαζουν με το ζορι default το live και θα ειναι ******* να αποδειχθει οτι ειναι κατι αλλο που μαλακιστηκα

 

ΥΓ. Εαν οντως ενα νεο account παιρνει το "Σημειο Προσβασης"=vodafone live τοτε πραγματικα ειναι για φαπες στην vodafone αλλα τουλαχιστον ξερω 99,9% γιατι να τους κραξω

Link to comment
Share on other sites

διεγραψα την εφαρμογη απο το κινητο μου...και εξακολουθω να κατεβαζω τα βιντεο στο κινητο μου κανονικα.... απο την σελιδα...

http://mippin.com

η οποια εχει και νεα...

Link to comment
Share on other sites

δε πιστευω οτι εχει να κανει με το ποια εκδοση κυκλοφορει...απο τη στιγμη πυ η lg εχει βγαλει δικο της λογισμικο πρεπει εκεινη να επιτρεψει σε 3rd party εταιριες να βγαλουν προγραμματα που παιζουν αποκλειστικα για εκεινη...δεν ειναι για παραδειγμα windows mobile που υπαρχουν τοσοι πολλοι developers για να σου βγαλουν οτι προγραμμα θες...αρα το βρισκω απιθανο ως σεναριο αυτο..

 

ωραια...τοτε λες να γινει καποια στιγμη αυτο με τις εταιριες...γτ το κινητο κυκλοφορει τοσο καιρο και δεν εχουμε δει τπτ ακομα...θα ηταν πολυ γαματο:X!!!

BECK23
Link to comment
Share on other sites

δε θα καταφερεις τιποτα να το ξερεις...μονο για τις χρεωσεις τους να τους κραξεις μπορεις...αλλα κ παλι δε θα βρεις δικιο...
Link to comment
Share on other sites

δε θα καταφερεις τιποτα να το ξερεις...μονο για τις χρεωσεις τους να τους κραξεις μπορεις...αλλα κ παλι δε θα βρεις δικιο...

Nα σου πω κατι, εγω μια καταγγελια θα κανω και δεν θα πληρωσω τον λογαριασμο και θα με χασουν και απο πελατη και θα στειλω και φαξ στο τμημα παραπονων

Ξερω οτι νομικα εχουν δικιο αλλα θελω να δω πραγματικα θα προτιμουσουν να χασουν ενα πελατη που τους αποφερει 600-700Ε ετησιως για 200Ε?

Θαναι μεγαλοι τρομπες

Link to comment
Share on other sites

ναι καλα θα κανεις με ολη αυτη τη διαδικασια...αλλα στο τελος θα το ριξουν στην LG που δε το εχει ως προειδοποιηση κ μετα να δουμε αν θα βγει κατι..

προσοχη θελει πανω απολα για να μη μπλεξεις...απο εκει κ περα αμα γινει το κακο...υπομονη τι να κανεις...

Link to comment
Share on other sites

ωραια...τοτε λες να γινει καποια στιγμη αυτο με τις εταιριες...γτ το κινητο κυκλοφορει τοσο καιρο και δεν εχουμε δει τπτ ακομα...θα ηταν πολυ γαματο:X!!!

 

ξαναλεω...οχι...ειναι απιθανο κ δε θα συμβει κατι τετοιο...μονο σε java οτι βγει...

Link to comment
Share on other sites

απο wind μου ειπανε οτι μεσα στον ιουνιο θα βγει νεα εκδοση με πολλα εξτρα..!!

εμενα μου εβαλε την ''d''..(η κατι τεοιο) και οχι αυτην που γραψαμε εδω..αλλα θα βγει και αλλη η οποια θα παιζει u-tube κ.λ.π...

παντος παει φυσεκι:happy: .....

με το divex δεν βγαζω ακρη εχω ενα κωδικο και δεν ξερω που να τον βαλω...:blink:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι?

Το Arena ερχεται με μια ζελατινουλα πανω στην οθονη(τουλαχιστον ετσι ειναι απο την vodafone)

Αυτη χρειαζεται?

Θα την τραβουσα αλλα δεν εχει το κλασικο αυτακι πανω-πανω που εχουν οι ζελατινες.

Μηπως χρειαζεται κατι στην λειτουργια?

 

εγω την αφησα σαν εξτρα προστασια....αστην και οσο κρατησει..παντος πουλανε και ειδικες ζελατινες προστασιας..(για το μελλον)

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

απο wind μου ειπανε οτι μεσα στον ιουνιο θα βγει νεα εκδοση με πολλα εξτρα..!!

εμενα μου εβαλε την ''d''..(η κατι τεοιο) και οχι αυτην που γραψαμε εδω..αλλα θα βγει και αλλη η οποια θα παιζει u-tube κ.λ.π...

παντος παει φυσεκι:happy: .....

με το divex δεν βγαζω ακρη εχω ενα κωδικο και δεν ξερω που να τον βαλω...:blink:

 

(Μάλλον b εννοείς. Έχει fm transmitter? αν όχι τότε είναι η b) Πάντως αν αληθεύει αυτό που σου είπαν απο τη wind τότε είναι πολύ καλά νέα!

Ο κωδικός που αναφέρεις είναι για registration της συσκευής ώστε να παίζει αγορασμένες ταινίες divx. Απλά κατεβάζεις τον Divx-player, πατάς register device, βάζεις τον κωδικό και σου στέλνει ένα βίντεο επικύρωσης. Το περνάς στο κινητό και αν παίζει τότε όλα είναι ok.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις επιδοτηση 380 ευρω με γεια σου με χαρα σου να το παρεις αφου ουτως η αλλως ξοδευεις πολλα και εχεις τη δυνατοτητα. QUOTE]

 

Απλα θα σου πω οτι οι λογαριασμοι μου δεν ξεπερνανε τα 60 ευρω...αλλα με τη καταλληλη θεληση-απειλη οι επιδοτησεις των 110 γινονται 380 ανετοτατα!!!

 

δεν μας λες τον τροπο ρε κολλητε ...

ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ..!!

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

πας στις ρυθμισεις κ το αλλαζεις μονος σου...το προεπηλεγμενο σαφως κ ειναι vodafone live....! το πρωτο πραγμα που κοιτας απο ρυθμισεις ειναι να αλλαξεις τοσο το νετ οσο κ τις java εφαρμογες να μη σε χρεωνουν...

περαστικα με το λογαριασμο σφαλιαρα φιλε μου...

 

ΠΩς ΑΚΡΙΒΩς ΤΟ ΚΑΝΕΙς ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΠΟΙΕς ΡΥΘΜΙΣΕΙς?:worry:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...