Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tha to spaso to kinito.

Molis evala to V10M_02 molis paro til i me paroun sti othoni xalane ta panta den mporo na diavaso, ala den kolaei to ekana reset to ksana perasa tin ekdosi v10m_02 ta idia

Mono sto diko m to kani.

Apo pou boro na katevaso tin ekdosi V10b.cab

 

η Β δεν ειναι διαθεσιμη φιλε μου...κ δεν εχει επισης πομπο ραδιοφωνου...αν θελεις ομως ντε κ καλα να τη βαλεις με ενα επισημο update στο κινητο νομιζω αυτη σου βαζει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

OΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ LG KM900

Επιτέλους τα κατάφερα ..κουραστικά λίγο αλά τα κατάφερα

Ερώτηση την εγγύηση την χάσαμε η την έχουμε ακόμα…..

 

:):):)

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

OΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ LG KM900

Επιτέλους τα κατάφερα ..κουραστικά λίγο αλά τα κατάφερα

Ερώτηση την εγγύηση την χάσαμε η την έχουμε ακόμα…..

 

:):):)

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ κ σε σενα λοιπον..!!!!!

η απαντηση ειναι πολυ απλη για την εγγυηση...σου βγαζει προβλημα? πας κ το φλασαρεις στην εκδοση που ειχες...ειναι διαθεσιμη κ η vl εκδοση που κυκλοφορει στην ελλαδα...οποτε πρακτικα δε τη χανεις....!! ευχαριστημενος??? χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία περιγράφεται εδώ

http://wiki.trekbuddy.net/index.php/Installation

Γράφει λίγο πολλά αλλά βασικά δημιουργείς την δομή

Trekbuddy \

Maps\

wpts\

tracks-gpx\

tracks-nmea\

 

Με το πρόγραμμα TrekBuddy_Atlas_Creator_v1.1

δημιουργείς χάρτες ή Atlases και τους τοποθετείς στο μέσα στο maps. Στο μενού του προγράμματος πατάς start

menu -> settings ->location ->internal

menu -> load map ->.....

αυτά ! Εμένα δουλεύει μια χαρά !!!

Κοιτάξε και εδώ

http://wiki.trekbuddy.net/index.php/Installation#KU_990_Viewty

http://wiki.trekbuddy.net/index.php/Main_Page

 

φιλε....εχω δημιουργησει και atlases και maps αλλα...οταν τα παιρναω στο κινητο...μου ανοιγει ενα κομματι του χαρτη της αττικης...δεν μπορω να μετακινηθω σε ολοκληρη την αττικη....καταλαβεσ;;;τι εχω κανει λαθος...;;;πρεπει να κανω κατι ακομα με τους χαρτες ή τους Atlases;;;;

BECK23
Link to comment
Share on other sites

αυτο συμβαινει επειδη αποθηκευει τους χαρτες ως εικονες...πρεπει με ψαξιμο να δεις ποια ειναι η περιοχη σου κ να το βαλεις...κ μετα διαλεγεις κ στο ποσο ζουμ θα ειναι...στα 2 λεπτα που το κοιταξα δλδ ετσι ειναι..τωρα αν υπαρχει καποιος τροπος να φορτωνει ΟΛΟ το χαρτη μαζι δε το ξερω...επελεξα το τελευταιο .tar αλλα μου εβγαλε σφαλμα null:invalid map exception no calibration..αυριο θα το ψαξω καλυτερα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζετε: Όταν έχεις δεύτερη γραμμή υπάρχει ρύθμιση για να μπαίνει στην αναμονή η πρώτη ή είναι θέμα της εταιρείας; Έχω vodafone και όταν με παίρνουν λέει ότι είναι κατηλειμμένο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζετε: Όταν έχεις δεύτερη γραμμή υπάρχει ρύθμιση για να μπαίνει στην αναμονή η πρώτη ή είναι θέμα της εταιρείας; Έχω vodafone και όταν με παίρνουν λέει ότι είναι κατηλειμμένο.

 

Ενεργοποίησε την αναμονή κλήσης.

Αν δεν υπάρχει μέσα στις ρυθμίσεις η ανάλογη εφαρμογή, πάρε τηλ. το δίκτυό σου και ζήτα τους τον κωδικό για ενεργοποίηση. (κάτι πληκτρολογείς στην οθόνη αναμονής, αλλά δεν θυμάμαι τι, *#... κάτι τέτοιο...)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

αυτο συμβαινει επειδη αποθηκευει τους χαρτες ως εικονες...πρεπει με ψαξιμο να δεις ποια ειναι η περιοχη σου κ να το βαλεις...κ μετα διαλεγεις κ στο ποσο ζουμ θα ειναι...στα 2 λεπτα που το κοιταξα δλδ ετσι ειναι..τωρα αν υπαρχει καποιος τροπος να φορτωνει ΟΛΟ το χαρτη μαζι δε το ξερω...επελεξα το τελευταιο .tar αλλα μου εβγαλε σφαλμα null:invalid map exception no calibration..αυριο θα το ψαξω καλυτερα..

 

δηλαδή δεν γινεται να εχεις όλη την αττική;;;τι βλακεια ειναι αυτη;;και οταν εισαι με το αυτοκινητο και φυγεις αποτ ην περιοχη σου τι γινεται;;; θα ψαχνεις να βρεις σε ποια φωτο ειναι ο χαρτης;;;ελπιζω να βρεθει επιτελους μια λυση με το gps......

BECK23
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να το συγχρονισεις να δεις τι γινεται??? μπορει να δουλευει κανονικα...

η αντι να φορτωσεις κατι συγκεκριμενο να βαλεις το τελευταιο .tar αρχειο κατω κατω

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να το συγχρονισεις να δεις τι γινεται??? μπορει να δουλευει κανονικα...

η αντι να φορτωσεις κατι συγκεκριμενο να βαλεις το τελευταιο .tar αρχειο κατω κατω

 

εχω βαλει το ατλασεσ τωρα και το μοονο αρχειο που υπαρχει ειιναι σε tba...θα το δοκιμασω οταν παω σπιτι.....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

To idio mou kani sti doulia molis valis to kalodio pas Ο Υπολογιστής μου- k tha dis ena ikoniko cd drive grafi- lg mobile- to patas k kani sindesi automata

 

ευχαριστώ, αλλα οταν απεγκατέστησα και ξαναεγκατέστησα drivers και pcsuite δουλεψε. Πάντως ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το φλασαρισμα...οσοι ειχατε προβλημα κ τελικα το λυσατε...καλο θα ειναι να αναφερετε ξανα τοσο το προβλημα οσο κ τη λυση του...μπορει καποιος που ξεκιναει τωρα να το αντιμετωπισει κ να βρεθει η λυση πολυ πιο γρηγορα
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το φλασαρισμα...οσοι ειχατε προβλημα κ τελικα το λυσατε...καλο θα ειναι να αναφερετε ξανα τοσο το προβλημα οσο κ τη λυση του...μπορει καποιος που ξεκιναει τωρα να το αντιμετωπισει κ να βρεθει η λυση πολυ πιο γρηγορα

 

να μη το δοκιμάσω με vista?

Link to comment
Share on other sites

οσοι το εκαναν σε xp ειπαν οτι δουλευει...ακομα κ στο My lg arena...αμα θες δοκιμασε το κ βλεπεις...αμα κατι παει να στραβωσει μη προχωρησεις
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...μολις βρηκα λυση για να εμφανιζονται τα εικονιδια των αλμπουμ που βαζουμε στο κινητο μας για τη μουσικη...

πρωτα απολα κατεβαζουμε το προγραμμα mp3 tag απο εδω http://download.mp3tag.de/mp3tagv243setup.exe

 

κανουμε εγκατασταση κανονικα...ανοιγουμε το προγραμμα..πανω αριστερα λεει file->change directory κ βαζουμε το αλμπουμ που θελουμε (νομιζω η διαδικασια γινεται κ πιο απλα με drag and drop )

αφου το φορτωσει παμε στα τραγουδια κ παταμε control+A για να επιλεγουν ολα κ να γινουν μπλε

μετα παμε κατω αριστερα κ παταμε δεξι κλικ στο λευκο κουτακι κ μετα add cover

φορτωνουμε την εικονα που θελουμε κ μετα παταμεπανω αριστερα σε ενα εικονιδιο σαν δισκετα κ κανει save...θα εμφανιστει μια μπαρα που λεει saving tag κτλ

ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ : η εικονα που θα φορτωσετε να ειναι διαστασεων 240x240 ...!!!! αλλιως ειτε δε το βλεπει σαν εικονα το κινητο...ειτε κολλαει...στην εκδοση m αυτο γινεται παντως οταν πας να ανοιξεις τη μουσικη...!

 

επιτελους η οθονη με τα αγαπημενα μας τραγουδια θα εχει εικονιδια οπως οι επαφες...! δοκιμαστε το κ οτι απορια εχετε εδω ειμαι...

Link to comment
Share on other sites

δε φταιει το προγραμμα...γενικα το κινητο δεν υποστηριζει youtube μεσω wifi...

 

dailymotion ανοίγει? :O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση σχετικά με το trekbuddy,

 

γνωρίζει κανείς να μου πεί πως μπορώ να ορίζω δικαιώματα στο πρόγραμμα έτσι να μη με ρωτάει κάθε τρείς και λίγο αν επιτρέπεται η προσβαση στο ταδε αρχειο, η αναγνωση του δεινα αρχειου κτλ ? όπως δουλεύει τώρα το πρόγραμμα, ίσως να χρειάζομαι πάνω από 50 "κλικ¨ σε διάφορα "επιτρέπεται" για να μπορέσω να τρέξω το πρόγραμμα.

 

δοκίμασα το "μενού δικαιωμάτων" στις επιλογές του αρχείου εκτέλεσης αλλά εκεί έχει να διαλέξω μεταξύ 1) να με ρωτάει κάθε φορά μου ανοίγω το πρόγραμμα

και 2) να μην επιτρέπεται ποτέ

 

δεν υπάρχει δηλαδή επιλογή "Να επιτρέπεται πάντα".

 

σάς σας τρέχει το πρόγραμμα κανονικά? έχετε καμιά ιδέα να μου προτείνετε?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos το κινητό μου με τα το φλασαρισμα ,σήμερα μου έκανε επανεκκίνηση και έχουν χαθεί η γραμματοσειρές από το κινητό ..περά από εικονίδια τίποτα Άλο.. το βάζο στο ps μήπως

Μπορέσω να το σώσω αλλά το βλέπει μόνο σας δίσκο τη μπορώ να κανό………

:(:(

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση σχετικά με το trekbuddy,

 

γνωρίζει κανείς να μου πεί πως μπορώ να ορίζω δικαιώματα στο πρόγραμμα έτσι να μη με ρωτάει κάθε τρείς και λίγο αν επιτρέπεται η προσβαση στο ταδε αρχειο, η αναγνωση του δεινα αρχειου κτλ ? όπως δουλεύει τώρα το πρόγραμμα, ίσως να χρειάζομαι πάνω από 50 "κλικ¨ σε διάφορα "επιτρέπεται" για να μπορέσω να τρέξω το πρόγραμμα.

 

δοκίμασα το "μενού δικαιωμάτων" στις επιλογές του αρχείου εκτέλεσης αλλά εκεί έχει να διαλέξω μεταξύ 1) να με ρωτάει κάθε φορά μου ανοίγω το πρόγραμμα

και 2) να μην επιτρέπεται ποτέ

 

δεν υπάρχει δηλαδή επιλογή "Να επιτρέπεται πάντα".

 

σάς σας τρέχει το πρόγραμμα κανονικά? έχετε καμιά ιδέα να μου προτείνετε?

 

ευχαριστώ

 

βαλε τα αρχεια jad και jar στον φακελο others και κανε την εγκατασταση με το jad....μετα θα μπορεις να ορισεις δικαιωματα απο εκει που προσπαθεις τωρα....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση σχετικά με το trekbuddy,

 

γνωρίζει κανείς να μου πεί πως μπορώ να ορίζω δικαιώματα στο πρόγραμμα έτσι να μη με ρωτάει κάθε τρείς και λίγο αν επιτρέπεται η προσβαση στο ταδε αρχειο, η αναγνωση του δεινα αρχειου κτλ ? όπως δουλεύει τώρα το πρόγραμμα, ίσως να χρειάζομαι πάνω από 50 "κλικ¨ σε διάφορα "επιτρέπεται" για να μπορέσω να τρέξω το πρόγραμμα.

 

δοκίμασα το "μενού δικαιωμάτων" στις επιλογές του αρχείου εκτέλεσης αλλά εκεί έχει να διαλέξω μεταξύ 1) να με ρωτάει κάθε φορά μου ανοίγω το πρόγραμμα

και 2) να μην επιτρέπεται ποτέ

 

δεν υπάρχει δηλαδή επιλογή "Να επιτρέπεται πάντα".

 

σάς σας τρέχει το πρόγραμμα κανονικά? έχετε καμιά ιδέα να μου προτείνετε?

 

ευχαριστώ

 

αυτο το προβλημα δε το ειχα...δοκιμασε να το κανεις εγκατασταση απο το jad αρχειο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos το κινητό μου με τα το φλασαρισμα ,σήμερα μου έκανε επανεκκίνηση και έχουν χαθεί η γραμματοσειρές από το κινητό ..περά από εικονίδια τίποτα Άλο.. το βάζο στο ps μήπως

Μπορέσω να το σώσω αλλά το βλέπει μόνο σας δίσκο τη μπορώ να κανό………

:(:(

 

factory reset για αρχη...κ μετα αν βγουν κ οι υπολοιπες επιλογες pc suite κ ξανα φλασαρισμα...περιεργα πραγματα παντως...κ εχει συμβει κ σε αλλο παιδι..το ξαναλεω...οσοι βλεπετε κ αλλα ατομα με το ιδιο προβλημα πειτε περιπου τι κανατε...σβησιμο drivers κ ξανα περασμα ισως?? αμα βγαζει καποιο σφαλμα στο φλασαρισμα το ξανακανετε μετα απο factory reset για να δειξει 100% οκ για να ειστε σιγουροι...

Link to comment
Share on other sites

1809#*900# κ πας στην αντιστοιχη επιλογη....δεν εχει επιβεβαιωση κ χανεις οτι εχει το κινητο μεσα...κ επαφες...ελπιζω να ειχες κανει backup πριν το φλασαρισμα...!
Link to comment
Share on other sites

βαλε τα αρχεια jad και jar στον φακελο others και κανε την εγκατασταση με το jad....μετα θα μπορεις να ορισεις δικαιωματα απο εκει που προσπαθεις τωρα....

 

σ ευχαριστώ πολύ!τωρα το προγραμμα ανοίγει μια χαρά.

 

τωρα που σε βρήκα, να σε ρωτήσω και κάτι άλλο.

για να μπορώ να βλέπω χαρτες (κυρίως με ενδιαφέρουν οι δορυφορικές φωτογραφίες) χωρις την χρήση του GPS και σε επίπεδο zoom 17 για παράδειγμα, θα πρέπει να κατεβάσω και τα υπόλοιπα επίπεδα zoom δηλ 16, 15 κτλ και επίσης έχεις δεί στο πρόγραμμα κουμπιά για zoom in και για zoom out?

 

ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστώ πολύ!τωρα το προγραμμα ανοίγει μια χαρά.

 

τωρα που σε βρήκα, να σε ρωτήσω και κάτι άλλο.

για να μπορώ να βλέπω χαρτες (κυρίως με ενδιαφέρουν οι δορυφορικές φωτογραφίες) χωρις την χρήση του GPS και σε επίπεδο zoom 17 για παράδειγμα, θα πρέπει να κατεβάσω και τα υπόλοιπα επίπεδα zoom δηλ 16, 15 κτλ και επίσης έχεις δεί στο πρόγραμμα κουμπιά για zoom in και για zoom out?

 

ευχαριστώ και πάλι

 

εχω και εγω προβληαμα με τους χαρτες....ας ελπισουμε οτι καποιος θα βοηθησει....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...