Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εδω και 15 σελιδες γραφουμε τα ιδια και ιδια τις περισσοτερες φορες....

Ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα καλο ειναι να διαβαζουμε τα προηγουμενα....

Εχουμε πει οτι ολες οι open europe firmwares εχουν fm transmitter...

Μονο αν κατεβασεις μεσα απο το site την ελληνικη δεν θα εχεις αφου απαγορευεται στην ελλαδα...

 

Και για τον αλλον φιλο...αν κανεις την αναβαθμιση μεσω του site η του lg pcsuite φυσικα και δεν χανεις την εγγυηση....αφου στο επιτρεπει η ιδια η εταιρεια για δικη μας διευκολυνση...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια εδω και 15 σελιδες γραφουμε τα ιδια και ιδια τις περισσοτερες φορες....

Ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα καλο ειναι να διαβαζουμε τα προηγουμενα....

Εχουμε πει οτι ολες οι open europe firmwares εχουν fm transmitter...

Μονο αν κατεβασεις μεσα απο το site την ελληνικη δεν θα εχεις αφου απαγορευεται στην ελλαδα...

 

Και για τον αλλον φιλο...αν κανεις την αναβαθμιση μεσω του site η του lg pcsuite φυσικα και δεν χανεις την εγγυηση....αφου στο επιτρεπει η ιδια η εταιρεια για δικη μας διευκολυνση...

 

ακριβώς αυτό εννοώ κι εγώ φίλε μου... κανείς δεν έχει αναφέρει χειροπιαστές βελτιώσεις που προσφέρουν τα νέα firmware εκτός το αν κλειδώνει/ξεκλειδώνει το fm transmitter...

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι βρικα... η τελευταια ειναι η V10m_02... δεν χερω ομως αν εχει ελληνικα.

 

αλλα....

 

Differences in the V10m_02 against the V10i_06:

 

(das sind die Branding-freien Versionen) (these are the branding free versions)

 

Positiv: Positive:

Das gesammte Handy schein schneller (flüssiger) zu arbeiten, die Programme öffnen sich schneller und der Touchscreen reagiert besser. The whole cell phone seems faster (liquid) to work, the programs will open faster and responds better to the touch. Das merkt man auch beim Schreiben einer SMS. This can also when writing an SMS. Die Kamera soll nun auch zügiger arbeiten. The camera should now work faster.

 

- Der Anfangsbuchstabe wird beim Scrollen in Kontakten (und Musik "alle Titel") angezeigt - The beginning point is when scrolling in contacts (and music, "all tracks") are displayed

- Die Tags von m4a Dateien können ausgelesen werden - The tags of m4a files can be read

- Der Würfel lässt sich jetzt kontrollierter drehen - The cube is now controlled turn

- Musik lässt sich durch die Leiste vor/zurück spulen - Music can be explained by the bar before / rewind

- Der Abstand zwischen Liedern ist kürzer - The gap between songs is less

- Die Lieder haben vorher bei mir manchmal ein seltsames Geräusch am Ende gemacht, das tun sie jetzt nicht mehr - The songs I have previously sometimes a strange sound made at the end, they do no longer

- Im Widget Screen lässt sich der untere Balken in der bearbeiten Ansicht bewegen... - The Screen widget allows the lower bar in the edit view, move ...

- Internet-Browser wurde schneller - Internet browser was faster

- T9 bleibt ein- bzw. ausgeschaltet (so wie die Tastatur bei der letzten SMS/Notiz verlassen wurde) - T9 remains on or off (like the keyboard at the last SMS / note left)

- Nummer der SMS-Zentrale soll nun erhalten bleiben - Number of the SMS center will now be maintained

. (noch nicht bestätigt, ich hatte das Problem auch mit der vorherigen Firmware nicht, soll auch von der SIM-Karte . (Not yet confirmed, I had the problem with the previous firmware is not, is also on the SIM card

. abhängig sein, neue Karten machen weniger Probleme) . Dependent on new cards are less problems)

- Einige User melden subjetiev den Eindruck zu haben, der Akku würde nun länger halten - Some users reported subjetiev seems to have the battery would last longer

- Eingabeproblem beim Organizer (Kalender) konnte ich nicht mehr reproduzieren - Input problem Organizer (calendar), I could no longer reproduce

. LG Arena KM900 - Riesen Problem mit Organizer, brauche Hilfe!!! . KM900 LG Arena - huge problem with organizer, need help!

- PixelViewer (für Word Excel PDF Datein) wurde von Version 2.1.51 (5195) auf Version 2.1.53 (5284) erneuert - Pixel Viewer (for Word, Excel, PDF files) from version 2.1.51 (5195) to version 2.1.53 (5284) renewed

- Java-Speicher wurde von 5 auf 55 MB erweitert (Info kommt von der O2 Software) - Java memory was increased from 5 to 55 MB expanded (info comes from the O2 software)

 

 

 

Negativ: Negative:

 

YouToube über WLAN geht immer noch nicht (derzeit nur über UMTS) YouToube via WLAN still does not (currently only UMTS)

......und sämlichen Bugs, die nicht in der Liste (oben) verbessert wurden...... ...... and sämlichen bugs that are not in the list (above) have been improved ......

 

 

Εδω αναφερει τι αλλαζει με την αναβαθμιση και τι οχι.....

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

 

Και για τον αλλον φιλο...αν κανεις την αναβαθμιση μεσω του site η του lg pcsuite φυσικα και δεν χανεις την εγγυηση....αφου στο επιτρεπει η ιδια η εταιρεια για δικη μας διευκολυνση...

 

φιλε μου το κινητο μου σε εκεινη την φαση...δεν μπορουσε να ανοιξει το Pc suite!!

οποτε δεν θα μπορουσα να κανω αναβαθμιση μονος μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρά μου, χθές εγκατέστησα την V10M_02. Έχει όλα τα προτερήματα της V10b + πομπό fm. Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα, είναι οτι δεν μπορώ να ταξινομήσω αλφαβητικά τις επαφές που έχω με ελληνικούς χαρακτήρες (όλες!), δηλαδή, ναί μεν εμφανίζονται σε αλφαβητική σειρά αλλά δεν ταξινομούνται σε ομάδες (πχ Α, Β κλπ) είναι δηλαδή χύμα. Αλλά δεν με πολυπειράζει καθώς έχει πολλές βελτιώσεις. Άς ελπίσουμε οτι σε μιά νέα έκδοση, θα ενσωματώσει και μερικές λειτουργίες του viewty smart (smile shutter κλπ)

 

Ουτε κατά διανοια θα αποκτησει το αρενα λειτουργιες του viewty smart..

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ασχοληθηκαμε πολυ με τον πομπο γιατι καποια ατομα φλασαραν για αυτο το λογο κ μονο οποτε επρεπε να αναφερεται αν εχει η οχι....

απο εκει κ περα...ενα θεμα ειναι τα ελληνικα που σαν γλωσσα υποστηριζονται πληρως...το κινητο πλεον μου φαινεται πιο γρηγορο κ ενα αλλο παιδι ειδε κ διαφορα στη ληψη φωτογραφιων...

ελπιζω στην επομενη αναβαθμιση να φτιαχτει τουλαχιστον το θεμα με το youtube...μιας κ αναλογικα θα ειναι πιο ευχρηστο απο τις ταινιες..

Link to comment
Share on other sites

εγω δινα ρεστα για να μου ξαναβαλουν τον μπομπο..!! (τον ειχα και εφυγε μετα το update)

δεν μπορεσα με τον τροπο που προαναφερατε γιατι σε καποια φαση μου ζηταει s/n,και ΙΜΕΙ..

μολις τα δωσω μου λεει.."δεν υπαρχουν νεες εκδοσεις γιαυτο το μοντελο"κ.λ.π..??

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

εγω δινα ρεστα για να μου ξαναβαλουν τον μπομπο..!! (τον ειχα και εφυγε μετα το update)

δεν μπορεσα με τον τροπο που προαναφερατε γιατι σε καποια φαση μου ζηταει s/n,και ΙΜΕΙ..

μολις τα δωσω μου λεει.."δεν υπαρχουν νεες εκδοσεις γιαυτο το μοντελο"κ.λ.π..??

 

πηγαινε σελιδα 92....ειναι αναλυτικος οδηγος...σε κανεναν δε ζητησε ΙΜΕΙ κ τετοια...αρα κατι δεν εκανες καλα φιλε μου..

Link to comment
Share on other sites

εγω δινα ρεστα για να μου ξαναβαλουν τον μπομπο..!! (τον ειχα και εφυγε μετα το update)

δεν μπορεσα με τον τροπο που προαναφερατε γιατι σε καποια φαση μου ζηταει s/n,και ΙΜΕΙ..

μολις τα δωσω μου λεει.."δεν υπαρχουν νεες εκδοσεις γιαυτο το μοντελο"κ.λ.π..??

 

Αλλιως ακολουθα τις οδηγιες απο εδω :

http://gr.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf

περνα την εκδοση km900 europe open....και δεν χρειαζεται ουτε ρεστα να δωσεις ουτε τιποτα...και θα εχεις και πομπο και απ ολα!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αλλο παλι και τουτο ....την εκδοση v10a_02 δεν ηθελε να την περασει με τιποτα.......αυτη τη στιγμη περναει την v10m_02 :) μαλλον η αλλη δεν του αρεσε και τι δεν ειχα δοκιμασει για να ξεκινησει .Για να δω το αποτελεσμα τωρα και το περιφημο fm τρανσμιτερ και bb vl.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ισως δεν επρεπε να βαλω καν το λινκ της Α...μονο τη m μιας κ ειναι καλυτερη...

κ αυτη δε χρειαστηκε να τη βαλω 2η φορα επιασε με τη μια χωρις κανενα προβλημα...

καλη τυχη κ σε σενα..!

Link to comment
Share on other sites

Αλλιως ακολουθα τις οδηγιες απο εδω :

http://gr.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf

περνα την εκδοση km900 europe open....και δεν χρειαζεται ουτε ρεστα να δωσεις ουτε τιποτα...και θα εχεις και πομπο και απ ολα!!!

 

 

φιλε puzzle καλησπερα.

 

εμενα ειναι vl δυστιχως η συσκευη.αν ακολουθησω το λινκ που ποσταρες και (της lg ελλαδας) κανω αναβαθμιση συσκευης χρησιμοποιοντας την εκδοση open europe θα φυγει η vodafone? μαλλον οχι ε? πρωτα θα πρεπει να το φλασαρω και αν χρειαστει να κανω μετα αναβαθμιση λογισμικου, αν καταλαβα καλα:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε puzzle καλησπερα.

 

εμενα ειναι vl δυστιχως η συσκευη.αν ακολουθησω το λινκ που ποσταρες και (της lg ελλαδας) κανω αναβαθμιση συσκευης χρησιμοποιοντας την εκδοση open europe θα φυγει η vodafone? μαλλον οχι ε? πρωτα θα πρεπει να το φλασαρω και αν χρειαστει να κανω μετα αναβαθμιση λογισμικου, αν καταλαβα καλα:)

 

ακριβως ετσι ειναι...για να φυγεις απο vodafone πρεπει να φλασαρεις...αλλα μετα δε χρειαζεται να κανεις αναβαθμιση γιατι απο το φλασαρισμα επιλεγεις εσυ την καλυτερη...

Link to comment
Share on other sites

επισης μια ακομα πιο χαζη ερωτηση, μιας και σημερα μαλλον θα επιχειρησω φλασαρισμα. η lg suite (το pc suite τελος παντων) για τι ακριβως χρειαζεται για το φλασαρισμα?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια για να σας ενημερωσω την v10m_02 την εβαλε το κινητο χωρις κανενα προβλημα και ειμαι πανευτυχης που ξεφορτωθηκα τη voda live(αληθεια αφου σε κανεναν δεν αρεσει το voda μενου γιατι το βαζουν η τουλαχιστουν δε σου δινουν τη δυνατοτητα να διαλεξεις?Να ενας καλος λογος να αλλαξω εταιρια να κανω συνδεση αλλου).Οτι ειχα στο κινητο παρεμεινε οπως ηταν δηλαδη mp3 video photos και φυσικα οι επαφες.Ουτε κολλησε πουθενα οπως λετε κατι στο 99% και τετοια.Το μενου αυτο μου φαινεται πιο γρηγορο και μου αρεσει πιο πολυ (bb vodafone live ) και φυσικα υπαρχει και fm transmitter το οποιο δεν νομιζω να το χρησιμοποιησω και πολυ αλλα αφου υπαρχει στη συσκευη βρε παιδι γιατι μας το βγαζετε ?Δηλαδη στις αλλες χωρες που το εχουν τι εγινε μπλοκαραν τα σηματα των σταθμων?Ελεος δηλαδη αντε να εκπεμπει στα 2 μετρα τι φοβουνται μην κανουμε πειρατικο ραδιοφωνικο σταθμο?:ninja:Επισης εχει μπαρα να προχωρησεις τα mp3........αμα προσεξω κατι αλλο θα σας πω.Μετα θα την ψαξω να δω τι παιζει με το &(%(&^$%$ το GPS και αν αλλαξε κατι.Ξερω ξερω πολλα εγραψα :lol::lol::lol:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

επισης μια ακομα πιο χαζη ερωτηση, μιας και σημερα μαλλον θα επιχειρησω φλασαρισμα. η lg suite (το pc suite τελος παντων) για τι ακριβως χρειαζεται για το φλασαρισμα?

 

Υπαρχει στις προηγουμενες σελιδες (σελ 92)οδηγος απο τα παιδια για το τι χρειαζεται και πως γινεται η ολη διαδικασια που χρησιμευει τι κτλ....

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

GPS- software Trekbuddy . Λοιπόν παιδια όσον αφορά το Arena και το Trekbuddy δουλεύει μια χαρά. Είναι βέβαια λίγο σπαστικό καθώς θα πρέπει να δημιουργήσετε μόνοι σας τους χάρτες με το TrekBuddy_Atlas_Creator_v1.1 το οποίο κάνει download google maps και αργεί λίγο. Κατεβάστε ένα νομό την φορά με zoom level 17 πολύ καλή ποιότητα και ονόματα σε όλους τους δρόμους . Εμένα με εντοπίζει σε 10 δεύτερα. Καμία σχέση με το WeTravel. Πολύ καλύτερο δεν κολλάει ποτέ . Δεν έχει χρέωση .

 

Φίλε μου, μπορείς να περιγράψεις κάπως τη διαδικασία που έκανες?

 

Ευχαριστώ! :)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους! το δικο μου αρενα ειναι cosmote με myview κλπ. το fm transmitter παιζει κανονικα...το youtube δεν παιζει...και το gps μαλλον ειναι κλειδωμενο....για το youtube δεν με πολυενδιαφερει αλλα το gps το θελω!! ΕΡΩΤΗΣΗ: αν το φλασαρο θα ξεκλειδωσει το gps?? το εχει δοκιμασει κανεις που εχει cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια για να σας ενημερωσω την v10m_02 Οτι ειχα στο κινητο παρεμεινε οπως ηταν δηλαδη mp3 video photos και φυσικα οι επαφες.Ουτε κολλησε πουθενα οπως λετε κατι στο 99% και τετοια.:

 

απλα οπως εγραψα πιο πανω.. το κινητο μου κολλησε μετα το φλασαρισμα....

με ενα φακτορι ρεζετ ολα καλα πλεον...γι αυτο εχε τον νου σου! μηπως καποια στιγμη το παθεις χωρις λογο!

 

εσβυσε τα παντα..αλλα ειχα κανει μπακ απ στην καρτα μνημης!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μποερί να μου εξηγήσει καποιος αυτό το έρορ πάνω στο φλασάρισμα:wacko::wacko::wacko:

 

******Extract Start C:\V10M_02.cab*****

18:00:01 : Model Dll Dir(C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone\)

18:00:01 : ExtractInfo Error(0)

18:00:01 : [C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone] µð·ºÅ丮 »èÁ¦ ½Ãµµ

18:00:02 : RemoveDirectory1 Error(2):C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone

18:00:02 : !pUpgrade->StartProcessing ... PostMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR

18:00:02 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

18:00:02 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

18:00:02 : Page_Error ºÎºÐÀÔ´Ï´Ù

18:00:02 : OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εβγαζε διαφορα λαθη κατα διαστηματα...

τελικα αδιασα παντου τα αρχεια στο C και μεσα στον φακελο που ελεγε...και σε rar οπως ηταν και extract! δεν ξερω τι και πως απλα υπεθετα...

καποια στιγμη το εκανε...

 

προσεξε να ειναι κεφαλαια τα γραμματα που θα γραψεις στο dos

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος, μέσα από το "κρυφό μενού", να απενεργοποιήσω την λειτουργία αυτόματου σβησίματος της οθόνης κατά τη διάρκεια συνομιλίας και όταν το κινητό είναι κοντά στο αυτί?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους! το δικο μου αρενα ειναι cosmote με myview κλπ. το fm transmitter παιζει κανονικα...το youtube δεν παιζει...και το gps μαλλον ειναι κλειδωμενο....για το youtube δεν με πολυενδιαφερει αλλα το gps το θελω!! ΕΡΩΤΗΣΗ: αν το φλασαρο θα ξεκλειδωσει το gps?? το εχει δοκιμασει κανεις που εχει cosmote?

 

καλησπερα και παλι..

ερωτηξη..

στην διαρκεια του φλασαρισματος πρεπει να βγαλω την μπαταρια.??:worry:

 

οσο για το u-tube εχω την εντυπωση οτι δεν παιζει σε wi-fi..

αν μπειτε μεσω φορεα (wind-cosmote) κ.λ.π. μαλλον το ανοιγει αλλα με χρεωση....ακριβουτσικη..!!:blink::wacko:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν βγαζεις την μπαταρια...

ισως ομος χρειαστει να το κανεις πριν ξεκινησεις για να εγκατασταθει στον υπολογιστη σου καποιο φλας (driver) που χρειαζεται για να βλεπει το κινητο σου οταν θα γινει το ρεζετ κατα το φλασαρισμα και θα σβησει!

Link to comment
Share on other sites

Ως τωρα δεν ειχε σβυσει,παντος..!!
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...