Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια μικρη παρενθεση να κανω στο προβλημα σου φιλε μου...

 

ΜΟΛΙΣ φλασαρα με την v10M_02 ....

 

Ρε παιδια εγω ακομα δεν τα καταφερα να το φλασαρω λετε να φταιει που προσπαθω με το netbook που ειναι το μονο που εχω με xp?Τι κανω λαθος δεν μπορω να καταλαβω..:O:wacko:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να πω δεν ξερω

Δεν ειναι η 1η φπρα που καταπιανομαι με καλωδια

Αν ηταν τοσο ευαισθητο μπορει και να μαζευτηκαν μεσα τα ελασματα (αν υπαρχουν προς τη δεξια πλευρα)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εμενα εχει πολλα περισσοτερα ελασματα απο τη δικη σου φωτο..αλλα 3-4...μηπως το τραβηξες καμια φορα αποτομα???

 

οσο για το αλλο παιδι που δε μπορει να φλασαρει...που ακριβως κολλας???

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.de/files/47331675/lgcable.jpg.html

 

ανεβασα μια φωτο του αλωδιου usb

Μπορειτε να δειτε το δικο σας και να μου πειτε μηπως στη δεξια πλευρα οπως το κοιταμε αν θα επρεπε να φαινονται και εκει καποια χρυσαφι ελασματα?

 

εμενα εχει συνολο 5 χρυσα |....||....|..|..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εμενα εχει πολλα περισσοτερα ελασματα απο τη δικη σου φωτο..αλλα 3-4...μηπως το τραβηξες καμια φορα αποτομα???

 

Θα σαλταρω!τι γκαντεμια ειναι αυτη :mad:

τωρα τι κανω το παω πισω το καλωδιο η ολο το πακετο?

 

Ειναι δυνατον να χαλασει τοσο ευκολα?

Πρωτη φορα το συναντω αυτο το πραγμα

Δεν το τραβηξα αποτομα καμια φορα.Ελεος με την γκαντεμια μου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω ακομα δεν τα καταφερα να το φλασαρω λετε να φταιει που προσπαθω με το netbook που ειναι το μονο που εχω με xp?Τι κανω λαθος δεν μπορω να καταλαβω..:O:wacko:

 

όντως,που κόλλησες?

εμένα κολλούσε επειδή δεν είχα κάνει install ,drivers απο το flashusb.

τώρα έβαλα κι εγώ την τελευταία έκδοση που πρότεινε ο φίλος destiny κ παρατηρώ εκτός των άλλων,βελτίωση κ στις φώτο που τραβάει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λεω να απρω το arena επειδη απλα μου αρεσε αλλα ποτε δεν συμπαθουσα τα lg.τι παίζει με αυτό;απο αφη πως τα πάει; σε σεση με το 5800 ας πουμε; εχει λειτουργικο ; δηλαδη μπορει να παιξει καμια εφαρμογη η τιποτα; τελος γενικα εχει καπια μειονεκτηματα σημαντικα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω την εκδοση KM900AT_V10a με επιδοτηση απο cosmote....αξιζει να φλασαρω καποια αλλη?

 

αποψη μου ειναι οτι η v10m_02 ειναι καλυτερη απο την a...κ ειναι φουλ πακετο κ με ελληνικα...

 

οσο για το νεο μελλοντικο κατοχο του arena σταυρο...μια περιηγηση στις προηγουμενες σελιδες θα σε βοηθησει να αποφασισεις φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

GPS- software Trekbuddy . Λοιπόν παιδια όσον αφορά το Arena και το Trekbuddy δουλεύει μια χαρά. Είναι βέβαια λίγο σπαστικό καθώς θα πρέπει να δημιουργήσετε μόνοι σας τους χάρτες με το TrekBuddy_Atlas_Creator_v1.1 το οποίο κάνει download google maps και αργεί λίγο. Κατεβάστε ένα νομό την φορά με zoom level 17 πολύ καλή ποιότητα και ονόματα σε όλους τους δρόμους . Εμένα με εντοπίζει σε 10 δεύτερα. Καμία σχέση με το WeTravel. Πολύ καλύτερο δεν κολλάει ποτέ . Δεν έχει χρέωση .
Link to comment
Share on other sites

GPS- software Trekbuddy . Λοιπόν παιδια όσον αφορά το Arena και το Trekbuddy δουλεύει μια χαρά. Είναι βέβαια λίγο σπαστικό καθώς θα πρέπει να δημιουργήσετε μόνοι σας τους χάρτες με το TrekBuddy_Atlas_Creator_v1.1 το οποίο κάνει download google maps και αργεί λίγο. Κατεβάστε ένα νομό την φορά με zoom level 17 πολύ καλή ποιότητα και ονόματα σε όλους τους δρόμους . Εμένα με εντοπίζει σε 10 δεύτερα. Καμία σχέση με το WeTravel. Πολύ καλύτερο δεν κολλάει ποτέ . Δεν έχει χρέωση .

 

ιδιας φυσεως ειναι κ το mgmaps...ζουμ μεχρι το 17???? παραειναι πολυ...πλοηγηση κανει αληθεια το trekbuddy??

αμα εχεις ετοιμο πακετακι αττικης ανεβασε το αν θες να ειναι πιο ευκολο στα αλλα μελη να το παρουν...

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ...!!!

ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ...!!!!

πηρα το αρενα πριν απο μια εβδομαδα..προσπαθοντας να περασω τον κωδικο του DivX ,στο ιντερνετ,μου ξεκινησε μονο του αναβαθμιση ,λεγοντας μου να μην ξεσυνδεσω τα καλωδια...

τσιμπησα και ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ.!!!

μετα το τελος της αναβαθμισης δεν κερδισα τιποτα,απεναντιας...

ΕΧΑΣΑ ΤΟ FM TRANSMITTER..!!!

ακομα κλαιω και ψαχνω τροπο να το ξανασεταρω..!!

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

ιδιας φυσεως ειναι κ το mgmaps...ζουμ μεχρι το 17???? παραειναι πολυ...πλοηγηση κανει αληθεια το trekbuddy??

αμα εχεις ετοιμο πακετακι αττικης ανεβασε το αν θες να ειναι πιο ευκολο στα αλλα μελη να το παρουν...

 

 

Στο 16 είναι σαν να είσαι πάνω σε αεροπλάνο και να βλέπεις τους δρόμους στο 17χ είναι περίπου

_______ 250 μ . Οπότε καλά είναι . Δυστυχώς Αττική ακόμα δεν έχω μόνο Ζάκυνθο και σε λίγο Κρήτη. Από αυριο αττική :) και καλή υπομονή. Το mgmaps κάνει πλοήγηση ? Μεχρι τώρα έχω δουλεψει μόνο εντοπισμό θέσης με το Trebuddy με το αυτοκίνητο. Η ταχύτα που έδειχνε ήταν παρόμοια με το κοντερ και η θέση είχε ελάχιστη απόκλιση. Μόνο μείον το μικρο σημάδι που σου δείχνει τη θέση σου .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λεω να απρω το arena επειδη απλα μου αρεσε αλλα ποτε δεν συμπαθουσα τα lg.τι παίζει με αυτό;απο αφη πως τα πάει; σε σεση με το 5800 ας πουμε; εχει λειτουργικο ; δηλαδη μπορει να παιξει καμια εφαρμογη η τιποτα; τελος γενικα εχει καπια μειονεκτηματα σημαντικα;

 

γενικα ειναι καλο ''πραμα''..:D

εχει πολυ καλη αφη, ζωντανα χρωματα και πολλα καλουδια.

το μονο μειονεκτημα που του βρηκα ειναι ο ηχος..

ειχα το w910 i της sony-ericson και η ποιοτητα του ηχου σε συνδιασμο με την ενταση ηταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ.!!

το arena παιζει στο μισο της εντασης και οχι πολυ ποιοτικα ..οπωτε αν θελετε να ακουτε ποιοτικη μουσικη... :O ξεχαστε το..

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

1. Install LG PC Suite and the modem drivers. Make sure the add/remove programs list shows

LG MC USB Modem Driver

LG USB Modem driver

LG GSM Device Driver

 

 

δεν εχω καταφερει να εγκαταστησω το LG MC USB Modem Driver και το LG GSM Device Driver

που ειναι αυτα???

Link to comment
Share on other sites

1. Install LG PC Suite and the modem drivers. Make sure the add/remove programs list shows

LG MC USB Modem Driver

LG USB Modem driver

LG GSM Device Driver

 

 

δεν εχω καταφερει να εγκαταστησω το LG MC USB Modem Driver και το LG GSM Device Driver

που ειναι αυτα???

 

δε χρειαζεται να στα εμφανιζει αυτα μην ανησυχεις...οταν για πρωτη φορα τρεχει το b2c στα κανει εγκατασταση κ ας μη τα δειχνει στο control panel μετα...προχωρα αφοβα...!

 

για μουσικη εγω ειμαι full ευχαριστημενος...μεσα στο λεωφορειο με βαβουρα ακουγα πεντακαθαρα...τεσπα...γουστα ειναι αυτα...

 

στον φιλο παραπανω που καλα κανει κ θελει να μας προστατεψει...δε φλασαρουμε το κινητο απο το επισημο προγραμμα αλλα με αλλο τροπο οποτε μαλλον ερχεται κ η σειρα σου για να βρεις παλι πισω το fm transmitter..!!! χαχαχ

σε ποια εκδοση σε αναβαθμισε αληθεια???

 

κ τελος...στο mgmaps στο 16 εβγαζε νουμερα κιολας στις οδους..μαλλον ειναι διαφορετικη η διαταξη των επιπεδων του ζουμ

Link to comment
Share on other sites

βοηθα ρε φιλε ..εχω σκασει με αυτην την απολεια..
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταφερει να εγκαταστησω το LG MC USB Modem Driver και το LG GSM Device Driver

που ειναι αυτα???

 

Εγω δεν ειχα καθολου το LG GSM Device Driver

αλλα τι να το κανω.

Το πηγα πισω στη Vodafone καθως το προβλημα της μη αναγνωρισης της συσκευης εξακολουθησε να υπαρχει και σε αλλον Η/Υ και ετσι

αφου μιλησα πρωτα με LG το πηγα πισω στο καταστημα Vodafone που το πηρα

 

Απο LG μου ειπαν πως αν στο service βρουν οτι εκανα κακη χρηση θα πληρωσω

(τυπου οι μα*****ς πληρωνονται)

Τωρα τι να πω. Αν σε 24 ωρες το καλωδιο με ΚΑΝΟΝΙΚΗ χρηση επαθε ζημια

αυτο ειναι ανηκουστο.

Θα περιμενω και θα δω

Link to comment
Share on other sites

αμα θες ριξε μια ματια σε προηγουμενες σελιδες να παρεις ιδεα του τι παιζει..δε θελω να σε βομβαρδισω με εννοιες κ εκδοσεις κτλ...χαλαρα παρτο ολα θα πανε καλα...

μετα τον αγωνα θα φτιαξω αναλυτικο οδηγο

Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται να στα εμφανιζει αυτα μην ανησυχεις...οταν για πρωτη φορα τρεχει το b2c στα κανει εγκατασταση κ ας μη τα δειχνει στο control panel μετα...προχωρα αφοβα...!

 

για μουσικη εγω ειμαι full ευχαριστημενος...μεσα στο λεωφορειο με βαβουρα ακουγα πεντακαθαρα...τεσπα...γουστα ειναι αυτα...

 

στον φιλο παραπανω που καλα κανει κ θελει να μας προστατεψει...δε φλασαρουμε το κινητο απο το επισημο προγραμμα αλλα με αλλο τροπο οποτε μαλλον ερχεται κ η σειρα σου για να βρεις παλι πισω το fm transmitter..!!! χαχαχ

σε ποια εκδοση σε αναβαθμισε αληθεια???

 

κ τελος...στο mgmaps στο 16 εβγαζε νουμερα κιολας στις οδους..μαλλον ειναι διαφορετικη η διαταξη των επιπεδων του ζουμ

 

μπορει να βοηθησει καποιος να ξαναβαλω το τρανσμιτερ.???:cry::cry::worry:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα καθολου το LG GSM Device Driver

αλλα τι να το κανω.

Το πηγα πισω στη Vodafone καθως το προβλημα της μη αναγνωρισης της συσκευης εξακολουθησε να υπαρχει και σε αλλον Η/Υ και ετσι

αφου μιλησα πρωτα με LG το πηγα πισω στο καταστημα Vodafone που το πηρα

 

Απο LG μου ειπαν πως αν στο service βρουν οτι εκανα κακη χρηση θα πληρωσω

(τυπου οι μα*****ς πληρωνονται)

Τωρα τι να πω. Αν σε 24 ωρες το καλωδιο με ΚΑΝΟΝΙΚΗ χρηση επαθε ζημια

αυτο ειναι ανηκουστο.

Θα περιμενω και θα δω

 

μαλλον επεσες σε ελλατωματικο....λογικα θα στο αντικαταστησουν...ας ελπισουμε να μην εχει φαει κανα συρματακι το lg μεσα κ να ειναι μονο το καλωδιο....καλη τυχη φιλε μου..

Link to comment
Share on other sites

αμα θες ριξε μια ματια σε προηγουμενες σελιδες να παρεις ιδεα του τι παιζει..δε θελω να σε βομβαρδισω με εννοιες κ εκδοσεις κτλ...χαλαρα παρτο ολα θα πανε καλα...

μετα τον αγωνα θα φτιαξω αναλυτικο οδηγο

 

αχγωνομαι γιατι ειμαι ψιλοασχετος...μερικα απο αυτα που λετε μου φαινονται κινεζικα..!!!

ειμαι λιγο μεγαλος βλεπεις..:)

αν θες κανε ενα ποστ βημα-βημα..

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

μαλλον επεσες σε ελλατωματικο....λογικα θα στο αντικαταστησουν...ας ελπισουμε να μην εχει φαει κανα συρματακι το lg μεσα κ να ειναι μονο το καλωδιο....καλη τυχη φιλε μου..

 

απο την wind μου ειπαν οτι αν κατι στραβωσει μεσα σε 8 εργασιμες ,απαιτεις πληρη αντικατασταση και οχι επισκευη..!!

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

αχγωνομαι γιατι ειμαι ψιλοασχετος...μερικα απο αυτα που λετε μου φαινονται κινεζικα..!!!

ειμαι λιγο μεγαλος βλεπεις..:)

αν θες κανε ενα ποστ βημα-βημα..

 

καλα κ εμεις μη νομιζεις δεν ειμαστε σχετικοι...ψαχνοντας μαθαμε...!!:lol:

σου εγγυωμαι οτι το fm trans θα το ξαναδεις παντως...μη μου αγχωνεσαι μεγαλος ανθρωπος κ παθεις τπτ....χαχαχαχχαχα

θα προσπαθησω να κανω τον οδηγο οσο πιο φιλικο γινεται στο μεσο χρηστη

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση....αφου εχουνε βγει αναβαθμισεις του firmaware....δεν μπορω να καταλάβω...δεν υπάρχει επίσημο προγραμμα της lg που να κανει αναβάθμιση;;;;γιατι μιλατε ολοι για flashαρισματα;;;;;
BECK23
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...