Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτες οι μπαταριες μπαινουν στο αρενα.?????:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Να πω οτι εχουν βγει μαιμου μπαταριες και για το δικο μας...αλλα μετα τα πρωτα test που εγιναν παρολα μικροτερη η αυθεντικη μπαταρια εδειξε να εχει μεγαλυτερη διαρκεια απο τις μαιμουδες...!!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα...

και εγώ ξεφορτώθηκα το vl και πλέων το κινητάκι είναι "μαμά"... :p

Πρόβλημα για το flasharisma δεν αντιμετώπισα. μόνο με την σύνδεση στο pc suite είχα ένα θεματάκι το οποίο όμως λύθηκε απεγκαθιστόντας και ξαναμανα εγκαθιστόντας το pc suite απο το cdaki.

 

(thx finaldestiny86).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι?

Το Arena ερχεται με μια ζελατινουλα πανω στην οθονη(τουλαχιστον ετσι ειναι απο την vodafone)

Αυτη χρειαζεται?

Θα την τραβουσα αλλα δεν εχει το κλασικο αυτακι πανω-πανω που εχουν οι ζελατινες.

Μηπως χρειαζεται κατι στην λειτουργια?

Link to comment
Share on other sites

την είχα και εγώ αυτή την απορία αλλά την άφησα τελικά γιατί δεν μου δημιουργούσε κανένα πρόβλημα στο "touch".
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα βασικα σαν να εχει παρει λιγο αερα στα πλαινα στα δεξια και να κανει το κλασικο αντιαισθητικο "ξεκολληματακι" που κανουν οι ζελατινες και σκεφτομαι να την βγαλω
Link to comment
Share on other sites

Οσο δεν δημιουργει προβλημα η ζελατινα δεν χρειαζεται να τη βγαλουμε...

Αν και λεγεται οτι η οθονη μας ειναι πολυ ανθεκτικη και αντεχει σε πολλες κακουχιες, γραντζουνιες κτλ...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι...

επειδη ειμαι σε φαση να το πεταξω απο το παραθυρο θελω να ρωτησω 2-3 πραματακια....

 

1. Τους Bolt/mini opera πως τους εγκαθηστατε? τα jad αρχεια φαινεται να μην περνανε, παρα μονο τα jar, πως και απο που κανετε την εγκατασταση ?

2. Yπαρχει καποιος messenger που να υποστηριζει τα contacts του msn (δοκιμασα να βαλω το mobile msn αλλά ειχε 8000 διαφορετικες εκδοχες και οι περισσοτερες ηταν για wm5/6.1/6.5) ξερετε καποιον αντιστοιχο που να...δουλευει με τις επαφες του μσν?

3. πως σεταρετε το μαιλ για Hotmail? εβαλα login/pass, επαιξα λιγο με τις ρυθμισεις αλλα.... τπτ, γνωριζει κανεις?

4. Τι διαφορα εχουν τα προφιλ, cosmote gprs, cosmote wap κτλπ, πρεπει να διαλεξω κατι συγκεκριμενο προκειμενου να παιξει πιο "σωστα"?

 

ευχαριστω πολυ

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να τελειώσει η μπαταρία. Από την Παρασκευή ανοιχτό για αυστηρά τηλεφωνική χρήση και λήψη κάποιων email. Το θεωρώ ικανοποιητικό. Φυσικά αν κράταγε μιά εβδομάδα θα ήταν ακόμη καλύτερα. Μη ξεχνάμε όμως πως ακόμα και στις ακριβές βιντεοκάμερες η μπαταρία κρατάει μία - μιάμισυ ώρα τράβηγμα. Στα GPS δύο - τρείς ώρες. Αρα ας είμαστε ρεαλιστές στο θέμα της διάρκειας της μπαταρίας. Αλλωστε ποιός από μας πήρε το κινητό γιά να κοιτάει χάρτες και διαδρομές σε μόνιμη βάση? Κάθε μέρα χάνει το δρόμο του? Από την άλλη μεριά αφού όλοι έχουμε PC γιατί πρέπει να σερφάρουμε και να ανταλλάσουμε emails στο δρόμο με το κινητό? Αντε το πολύ-πολύ να λάβεις ένα επείγον email που περιμένεις. Γιατί μη μου πείτε πως θα προτιμήσετε να στείλετε email αντί γιά sms? Χαζό δεν είναι? Θέλω να πω πως ωραία τα καλούδια των σύγχρονων τηλεφώνων αλλά είναι καθαρά γιά απολύτως έκτακτες περιπτώσεις και όχι γιά κύρια χρήση. Καμμία μπαταρία σε τέτοιο μέγεθος δεν θα μπορούσε να τα βγάλει πέρα. Εδώ ένα laptop με πολύ μεγάλες μπαταρίες κρατάει με το ζόρι 2 ώρες. Οσο γιά τα διάφορα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο κάθε χρήστης στο συγκεκριμένο τηλέφωνο εγώ είμαι της θεωρίας που λέει πως όταν αγοράζω κάτι που άλλα υπόσχεται και άλλα κάνει, πάω εκεί που το πήρα και ζητάω τα λεφτά μου πίσω. Είναι υποχρεωμένοι να με εξυπηρετήσουν γιατί τους πλήρωσα!!! Η το φτιάχνουν ή τους παίρνει ο διάολος.

Στεναχωριέμαι όταν διαβάζω πως κάποιοι χάλασαν τα τηλέφωνά τους στην προσπάθεια να τους βάλουν "χέρι". Κρίμα δεν είναι?

Συμφωνοι Kyris, αλλα ποιος παιρνει ενα τετοιο κινητο που κανει παπαδες για να μιλαει μονο και να στελνει sms? Εκτος και αν καποιος θελει να το εχει για να πουλαει μουρη, να το αφηνει στα τραπεζια στις καφετεριες και να κοιταζει τους γυρω του με ειρωνικο/ψωνιστικο υφακι! Προς θεου, δεν παει για σενα το σχολιο.. απλα εχω δει και τετοια και φρικαρω! Θελω να πω οτι αν ως επι το πλειστον μιλας και στελνεις sms/email παιρνεις κατι πιο απλο και πιο φθηνο και κανεις τη δουλεια σου. Οπως και να'χει θα μπορουσε το αρενα να "φοραει" μια 1500ρα μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνοι Kyris, αλλα ποιος παιρνει ενα τετοιο κινητο που κανει παπαδες για να μιλαει μονο και να στελνει sms? Εκτος και αν καποιος θελει να το εχει για να πουλαει μουρη, να το αφηνει στα τραπεζια στις καφετεριες και να κοιταζει τους γυρω του με ειρωνικο/ψωνιστικο υφακι. Προς θεου, δεν παει για σενα το σχολιο.. απλα εχω δει και τετοια και φρικαρω! Θελω να πω οτι αν ως επι το πλειστον μιλας και στελνεις sms/email παιρνεις κατι πιο απλο και πιο φθηνο και κανεις τη δουλεια σου. Οπως και να'χει θα μπορουσε το αρενα να "φοραει" μια 1500ρα μπαταρια.

 

Δηλαδη εγω που εδωσα 5 ευρω να το παρω επειδη γουσταρω τη μεγαλη του οθονη και τα γραφικα του ...αλλα το ακουμπαω στο τραπεζι οταν βγαινω γιατι εκει βαζουν ολοι τα κινητα τους ειμαι ψωναρα?

Η μηπως αφου ειχα 380 ευρω επιδοτηση επρεπε να τους τα χαρισω και να παρω μια συσκευη των 100?

Το λεω εντελως φιλικα αν και εγω προσωπικα χρησιμοποιω και καποιες εφαρμογες παραπανω...

Εννοω οτι μπορει απλα και η μεγαλη οθονη να ειναι δελεαρ για καποιον και δεν χρειαζεται να κρινουμε τον καθενα για τις επιλογες του!!!:)

Και γενικα σε ολα τα κινητα ο κοσμος θα ηθελε μεγαλυτερες μπαταριες...

Μακαρι να εβγαινε παλι το νοκια χαμελεων που ειχα παλια και με εβγαζε στο στρατο μια βδομαδα ολοκληρη με μια φορτιση!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Οσο δεν δημιουργει προβλημα η ζελατινα δεν χρειαζεται να τη βγαλουμε...

Αν και λεγεται οτι η οθονη μας ειναι πολυ ανθεκτικη και αντεχει σε πολλες κακουχιες, γραντζουνιες κτλ...

 

Bασικα δημιουργει προβλημα αντιαισθητικο αυτη την στιγμη

Απλα μην εχωντας το ταμπελακι πανω-πανω για να την τραβηξει κανεις (καθαρη ενδειξη οτι δεν χρειαζεται) λεω μηπως κανει κατι αλλον περα απο προστασια.

Εαν δεν κανει τιποτα, να την βγαλω. Αν κανει κατι, χεστικα που εχει ανασηκωθει λιγο

Link to comment
Share on other sites

βγαλτην δεν θα εχεις απολυτως κανενα προβλημα...και ουτε προκειται να σου παθει τιποτα η οθονη...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να την βγάλεις (την ζελατίνα ρε! :p) όταν είναι κλειστό το κινητό και είναι κρύα η οθόνη, όχι ζεστή.

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

puzzle δεν το ειπα γενικευοντας ουτε για να προσβαλλω κανεναν! Απλα εχω δει τετοια περιστατικα. Κι εγω το αφηνω στο τραπεζακι στις καφετεριες..:pαπλα εχω δει τυπους που το αφηνουν και προσεχουν να μην υπαρχει τιποτα τριγυρω για να φαινεται το κινητο τους και καθε τρεις και λιγο παιρνουν τηλεφωνο καποιον "μαλακα σε παιρνω απο το καινουργιο μου κινητο, ελα να πιουμε καφε να στο δειξω":shifty:Καλα, συνηθως πιτσιρικια το κανουν αυτο αλλα λεμε τωρα!

Αν εχεις επιδοτηση 380 ευρω με γεια σου με χαρα σου να το παρεις αφου ουτως η αλλως ξοδευεις πολλα και εχεις τη δυνατοτητα. Επισης και εμενα μου αρεσει η μεγαλη οθονη αλλα τελικα μειωνεται η φορητοτητα και δεν με εξυπηρετει για να το κουβαλαω παντα μαζι. 2,4" μου κανουν!

Αν θελω να βλεπω ταινιες και να παιζω παιχνιδια σε μεγαλυτερη οθονη προτιμω το pc.

Οσο αφορα τη μπαταρια ακριβως επειδη ολος ο κοσμος θελει και χρειαζεται περισσοτερη αυτονομια πρεπει οι εταιριες να φροντισουν γι'αυτο. Πραγμα που νομιζω οτι θα γινεται σιγα σιγα...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι...

επειδη ειμαι σε φαση να το πεταξω απο το παραθυρο θελω να ρωτησω 2-3 πραματακια....

 

1. Τους Bolt/mini opera πως τους εγκαθηστατε? τα jad αρχεια φαινεται να μην περνανε, παρα μονο τα jar, πως και απο που κανετε την εγκατασταση ?

2. Yπαρχει καποιος messenger που να υποστηριζει τα contacts του msn (δοκιμασα να βαλω το mobile msn αλλά ειχε 8000 διαφορετικες εκδοχες και οι περισσοτερες ηταν για wm5/6.1/6.5) ξερετε καποιον αντιστοιχο που να...δουλευει με τις επαφες του μσν?

3. πως σεταρετε το μαιλ για Hotmail? εβαλα login/pass, επαιξα λιγο με τις ρυθμισεις αλλα.... τπτ, γνωριζει κανεις?

4. Τι διαφορα εχουν τα προφιλ, cosmote gprs, cosmote wap κτλπ, πρεπει να διαλεξω κατι συγκεκριμενο προκειμενου να παιξει πιο "σωστα"?

 

ευχαριστω πολυ

 

για να κανεις εγκατασταση το jad πρεπει να υπαρχει και το jar μαζι στον φακελο others...αν παλι δεν γινεται (που δεν νομιζω) ποσταρε ξανα....για msn κατεβασε το ebuddy....ειμαι απολυτα ευχριστημενος.....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Όντως το ebuddy είναι τέλειο. Επίσης, για web radio μπορείτε να κατεβάσετε το radiobee που έχει χιλιάδες σταθμούς απο όλο τον κόσμο. Για το youtube μπορείτε να κατεβάσετε το the ultimate video app το οποίο υποστηρίζει και άλλες σελίδες με βίντεο, όχι μόνο το youtube. Με αυτό το πρόγραμμα, κάνετε αναζήτηση, βρίσκετε το βίντεο που σας ενδιαφέρει και σας λέει σε τι ποιότητα θέλετε να το κατεβάσετε και πόσο να κρατάει (δλδ preview 10sec ή ολόκληρο). Κατεβάζει τα βίντεο σε μορφή 3gp και μπορείτε είτε να τα δείτε αμέσως μετά το κατέβασμα είτε να συνεχίσετε κατεβάζοντας άλλα και στο τέλος να τα δείτε από τη Συλλογή (Τα αποθηκεύει στα Βίντεο) Για τις ρυθμίσεις mail πρέπει να ενεργοποιηθεί η λειτουργία pop από το λογαριασμό. Μετά την ενεργοποίηση, ο πάροχος (yahoo, msn κλπ) σας δίνει τις διευθύνσεις pop/smtp που πρέπει να βάλετε στο κινητό καθώς και κάποιες μικρορυθμίσεις που μπορεί να χρειαστούν

Τα προαναφερθέντα προγράμματα:

http://www.radiobee.com/rb156.jad

http://www.getjar.com/products/25535/UltimateVideoApp

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο jimdem με τα λινκς του για τα προγραμματα...

οσο για τη ζελατινα εγω την αφησα να παει οσο αντεχε...μετα ξεκολλησε κ απο ebay πηρα με 0.99 ευρο αλλες 6 ζελατινες να υπαρχουν γιατι πιστευω κανουν δουλεια κ γενικα σε ολα τα κινητα που εχουν περασει απο τα χερια μου εχω βαλει...

γιατι μια φορα θα γινει η στραβη...αμα βαλεις το κινητο με κλειδια η κανα κερμα στην ιδια τσεπη ειναι να κλαις την οθονη σου μετα....!:lol:

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο jimdem με τα λινκς του για τα προγραμματα...

οσο για τη ζελατινα εγω την αφησα να παει οσο αντεχε...μετα ξεκολλησε κ απο ebay πηρα με 0.99 ευρο αλλες 6 ζελατινες να υπαρχουν γιατι πιστευω κανουν δουλεια κ γενικα σε ολα τα κινητα που εχουν περασει απο τα χερια μου εχω βαλει...

γιατι μια φορα θα γινει η στραβη...αμα βαλεις το κινητο με κλειδια η κανα κερμα στην ιδια τσεπη ειναι να κλαις την οθονη σου μετα....!:lol:

 

για δωσε link στο ebay για τις ζελατινες...σε ποσες μερες σου ηρθαν;;;

BECK23
Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο jimdem με τα λινκς του για τα προγραμματα...

οσο για τη ζελατινα εγω την αφησα να παει οσο αντεχε...μετα ξεκολλησε κ απο ebay πηρα με 0.99 ευρο αλλες 6 ζελατινες να υπαρχουν γιατι πιστευω κανουν δουλεια κ γενικα σε ολα τα κινητα που εχουν περασει απο τα χερια μου εχω βαλει...

γιατι μια φορα θα γινει η στραβη...αμα βαλεις το κινητο με κλειδια η κανα κερμα στην ιδια τσεπη ειναι να κλαις την οθονη σου μετα....!:lol:

 

Παντως εχω την εντυπωση οτι η συγκεκριμενη οθονη δεν γρατζουνιεται ευκολα..δεν χρειαζεται βεβαια να το μαθουμε χαχαχα...!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

οθονη ειναι οπως ολες οι αλλες...τι να σου πω...εγω να κανω οτι πειραμα θες οσο αφορα το λογισμικο του...με την εμφανιση ομως κ ειδικα με την οθονη δε παιζω..!!! χαχαχαχ :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παντως ποτε μη βαζετε τετοιο κινητο σε τσεπη με κλειδια η αλλα αιχμηρα αντικειμενα! Θα "πονεσει":p
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις επιδοτηση 380 ευρω με γεια σου με χαρα σου να το παρεις αφου ουτως η αλλως ξοδευεις πολλα και εχεις τη δυνατοτητα. QUOTE]

 

Απλα θα σου πω οτι οι λογαριασμοι μου δεν ξεπερνανε τα 60 ευρω...αλλα με τη καταλληλη θεληση-απειλη οι επιδοτησεις των 110 γινονται 380 ανετοτατα!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

final destiny καλησπερα και παλι.

το τσεκαρα και στον οδηγο φλασαρισματος, στη σελιδα 92, αλλα πουθενα δεν γραφει τι γινεται με το pc suite. Τι εννοω? Οτι, οκ ακολουθεις ολα τα βηματα (κατεβαζεις, τα αρχεια , τα βαζεις στα σωστα σημεια στον υπολογιστη) και μετα..πριν τρεξεις το αρχειο ανοιγεις το pc suite και αυτο σου λεει π.χ. μπλα μπλα να κανεις update?'H δεν εχει σημασια, και απλα εχεις παραλληλα ανοιγμενο το pc suite?

Επισης σχετικα με back up ( επαφες, βιντεο, εικονες) ποιος πιστευεις ειναι ο ευκολοτερος τροπος? μπορεις να μου πεις τα βηματα?

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

puzzle εξηγησε μου κι εμενα τον τροπο σε παρακαλω. Πως γινεται να πληρωνεις μονο 60 ευρω; Ομολογω οτι δεν εχω ασχοληθει και μου κανει εντυπωση!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...