Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περιεργο προβλημα αυτο..δε νομιζω να εχει τυχει σε καποιον αλλο..δλδ ενω ο χρησιμοποιεις σβηνει κ αναβει παλι μονο του???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους. Σχετικα με το φλασαρισμα αυτο που καταλαβα ειναι οτι χρειαζεται και αρκετη δοση τυχης γιατι αλλιως δεν γινεται. Πολλα απο τα παιδια που το δοκιμασαν, αλλοι το πετυχαν με την πρωτη, αλλοι με λιγη παραπανω προσπαθεια, αλλοι με αρκετη προσπαθεια και αλλοι...ακομα την παλευουν. Η δικη μου ιστορια εχει ως εξης¨

ακολουθηθηκαν ολες οι λεπτομερειες οπως τις εχει γραψει ο φιλος o destiny. τα προπαρασκευαστικα ηταν οκ και ευκολα.οταν αρχισε η εγκατασταση΄ομως....

απο εκει και περα αρχισαν τα κουλα..

και σε ενα φιλο ειχε βγαλει ενα error κατι σχετικα με cylon. τεσπα αυτο αντιμετωπιζεται με το πολυ απλα να αποσυνδεσεις το κινητο, να βγαλεις μπαταρια, και μολις συνδεθεις παλι με pc suite πατας retry.

στην συνεχεια το συστημα μεσω του λογισμικου λεει οτι κανει reset στο τηλεφωνο.μια χαρα λεω ειμαστε στο σωστο δρομο.απο εκει και μετα αρχιζουν τα πανηγυρια....

αλλες φορες, δεν εβρισκε το pc suite, οποτε χρειαζοταν μια απο τα ιδια..

αλλες φορες οταν το εβρισκε και συνεχιζε κανονικα, οταν η φαση ερχοταν στο LDW ή κατι τετοιο τελος παντων οπου ανοιγε καποια αρχεια, αυτα που λεει memory #1 #2 και κατι αλλα και ελεγα -ΕΛΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ- μετα ξαφνικα εβγαζε στο log ενα ερορ error code 2 ή κατι τετοιο τελος παντων και γεια σας........οταν μια, 2,3 φορες καταφερε να την ψιλοπαλεψει βλεπω στην μπαρα του progress να ειναι στο 2/100. ωωωωωωωωωωωωπα λεω its aliiiveeeeeee, αλλα ποτε δεν προχωρησε περα απο το 2%. μια αλλη φορα εκανε αρνητικο ρεκορ μιας και εφτασε στο 1% και ποτε δεν προχωρησε.

μεγαλη απογοητευση μαγκες τελικα, και δεν εχω ιδεα τι εχει γινει και τι μπορει να γινει.

Η συμβουλη μου: δωστε το να σας το φλασαρει καποιος ειδικος ή φιλος που το εχει κανει, γιατι αν η συσκευη σας ειναι απο εκεινες που δεν ειναι καλα παιδακια και υπακουα, θα παιδευτειτε αρκετα και δεν ξερω αν θα βρειτε και λυση.

αυτα απο εμενα απο προσωπικη εμπειρια με το φλασαρισμα.

ps: DEN ΘΕΛΩ VL αλλα δεν βλεπω να την ξεφορτωνομαι..

Link to comment
Share on other sites

περιεργο προβλημα αυτο..δε νομιζω να εχει τυχει σε καποιον αλλο..δλδ ενω ο χρησιμοποιεις σβηνει κ αναβει παλι μονο του???

 

Ναι ενω ειναι ανοιχτό ουσιαστικά δεν ενεργοποιείται η οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

επαναφερω παλι το θεμα του gps....το trekbuddy δουλεψε χτες που το δοκιμασα....αλλα ειναι εκνευριστικο να μην εχει zoom και ν καθεσαι να ψαχνεις το αρχειο με τον χααρτη με το καταλληλο zoom...εξακολουθω να πιστευω πως η καλυτερη λυση ειναι το we travel οταν βρεθει λύση με την εγκατασταση του!!!! οποτε για να ψαχτουμε λιγο....!!!!!

 

ααααα....κατι αλλο..φημολογειται οτι lg θα κανει App Store για τα S Class κινιτα της!!!!!!!

 

κατι ακομα.....διαβασα οτι το we travel rc26 θα εχει Support & integration with automatic installer!!!!!οποτε μαλλον λυθηκε το προβλημα της εγκαταστασης....σε αναμονη λοιπον για την καινουρια εκδοση....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

επαναφερω παλι το θεμα του gps....το trekbuddy δουλεψε χτες που το δοκιμασα....αλλα ειναι εκνευριστικο να μην εχει zoom και ν καθεσαι να ψαχνεις το αρχειο με τον χααρτη με το καταλληλο zoom...εξακολουθω να πιστευω πως η καλυτερη λυση ειναι το we travel οταν βρεθει λύση με την εγκατασταση του!!!! οποτε για να ψαχτουμε λιγο....!!!!!

 

ααααα....κατι αλλο..φημολογειται οτι lg θα κανει App Store για τα S Class κινιτα της!!!!!!!

 

Συμφωνώ, θέλει ψάξιμο το wetravel και αν γίνει καλή χαρτογράφηση τότε θα είναι τέλειο. Επίσης, διάβασα σε ένα γερμανικό forum ότι ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΗΚΕ από την LG ότι θα γίνει app store το Q4(τέλη) του 2009

Link to comment
Share on other sites

Na kano mia erotisi to exo ena mina k den mporesa na diavaso mesa apo to kinito tin karta mnimi 1gb, eixa to 6600slide k douleue kanonika,

Ego eixa plovlima me tin 10m ekdosi xalousan to xromata k ta gramta k evala 10b pou doulevi kanonika

Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware-> V10M_02 ( "third version" 01.06.2009) [V10m-262-XXX-???-??- 2009] (currently only available as a. KDZ)

 

Βγήκε προχθές και διορθώνει αρκετά bugs και προβλήματα. Αναμένεται το .cab αρχείο για να μπορέσει να γίνει φλασάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

ς η καλυτερη λυση ειναι το we travel οταν βρεθει λύση με την εγκατασταση του!!!! οποτε για να ψαχτουμε λιγο....!!!!!

 

Τι εννοεις οταν βρεθει λυση με την εγκαταστηση του? Εγω το εχω εγκατεστημενο με χαρτες κ.ο.κ και μου λειτουργει. Βεβαια ειναι ελειψο...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οταν βρεθει λυση με την εγκαταστηση του? Εγω το εχω εγκατεστημενο με χαρτες κ.ο.κ και μου λειτουργει. Βεβαια ειναι ελειψο...

 

εχω προβλημα...δεν μου διαβαζει τους χαρτες...τους ηχους....περιμενω λοιπον την επομενη εκδοση...

BECK23
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia..

1 mera molis exw kai egw to kinito...

arketa kalo...fianetai...

an kai psaxnw akoma to menu..

thelw mia voitheia..

pws apenergopoieitai to 3g ...giati den vlepw na me ftanei i mpataria mexri to vradi...

euxaristw

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συμβαίνει είναι πολύ απλό. Όταν τρέξετε το προγραμματάκι KP500-Utils-EN.exe (αυτό που ανοίγει σε περιβάλλον που μοιάζει με DOS), σας ζητά να πατήσετε επιλογή ("Ι"), μετά το μοντέλο του τηλεφώνου και μετά το αρχείο. Όταν πληκτρολογείτε τη διαδρομή του αρχείου θα πρέπει να δώσετε διαδρομή δίσκου. Π.χ. C:\V10N_01.cab και όχι σκέτο V10N_01.cab. Στην επόμενη ερώτηση δίνετε σκέτη το όνομα. Π.χ. V10N_01 Εκεί δεν χρειάζεται να βάλετε το C:\ μπροστά αλλά ούτε το .cab στο τέλος
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia..

1 mera molis exw kai egw to kinito...

arketa kalo...fianetai...

an kai psaxnw akoma to menu..

thelw mia voitheia..

pws apenergopoieitai to 3g ...giati den vlepw na me ftanei i mpataria mexri to vradi...

euxaristw

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ-ΕΠΙΛΟΓΗ ΔΙΚΤΥΟΥ-ΜΟΝΟ GSM

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην χαιρομαι γιατι οι ημερες που ειχαμε lg και μας κοιτουσαν περιεργα , περασαν ανεπιστρεπτι.Οπως ολοι διαπιστωνουμε, αυξανομαστε με ραγδαιους ρυθμούς :)

Σημαντικοτατο νεο, πιο σημαντικο κ απο τη νεα εκδοση που ερχεται του we travel, θεωρω το app store.Τεραστια ειδηση κατ' εμε.

Το κινητο με τη νεα εκδοση, v10m, εκτος του οτι φαινεται πιο σταθερο, διορθωσε ενα bug που ειχα με τον mp3, οταν πηγαινε στο επομενο τραγουδι (καποιες φορες), δε μου επαιζε ηχο κ επρεπε να πατησω παυση κ play ξανα.

Επισης με μια πρωτη εκτιμηση, φαινεται να τραβαει και καλυτερες φωτογραφιες, θα ελεγα υπαρχει μια μικρη βελτιωση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware-> V10M_02 ( "third version" 01.06.2009) [V10m-262-XXX-???-??- 2009] (currently only available as a. KDZ)

 

Βγήκε προχθές και διορθώνει αρκετά bugs και προβλήματα. Αναμένεται το .cab αρχείο για να μπορέσει να γίνει φλασάρισμα.

 

ερωτηση:διορθωνει το προβλημα με την μπαρα του mp3;;;δηλαδη μπορεις να προχωρας το τραγουδι με την μπαρα;;;;δευτερον το divx;;;ειναι οκ ή χρειαζεται παλι προγραμμα κωδικοποιησης;;;;τριτον utube over wifi εχει;;;;;αμα ειναι διορθωμενα μπορει και να του κανω αναβαθμιση από το επισημο προγραμμα(παντα) της lg.....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

katafera epitelous k ekena to flasarisma me tis odhgies k thn boitheia tou filou mas finaldestiny86-se euxaristw- alla h monh diafora p parathrhsa einai oti phgainei apla pio grhgora o kuvos!! mono auto to kalo exei to sugkekrimeno flasarisma??
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. Σχετικα με το φλασαρισμα αυτο που καταλαβα ειναι οτι χρειαζεται και αρκετη δοση τυχης γιατι αλλιως δεν γινεται. Πολλα απο τα παιδια που το δοκιμασαν, αλλοι το πετυχαν με την πρωτη, αλλοι με λιγη παραπανω προσπαθεια, αλλοι με αρκετη προσπαθεια και αλλοι...ακομα την παλευουν. Η δικη μου ιστορια εχει ως εξης¨

ακολουθηθηκαν ολες οι λεπτομερειες οπως τις εχει γραψει ο φιλος o destiny. τα προπαρασκευαστικα ηταν οκ και ευκολα.οταν αρχισε η εγκατασταση΄ομως....

απο εκει και περα αρχισαν τα κουλα..

και σε ενα φιλο ειχε βγαλει ενα error κατι σχετικα με cylon. τεσπα αυτο αντιμετωπιζεται με το πολυ απλα να αποσυνδεσεις το κινητο, να βγαλεις μπαταρια, και μολις συνδεθεις παλι με pc suite πατας retry.

στην συνεχεια το συστημα μεσω του λογισμικου λεει οτι κανει reset στο τηλεφωνο.μια χαρα λεω ειμαστε στο σωστο δρομο.απο εκει και μετα αρχιζουν τα πανηγυρια....

αλλες φορες, δεν εβρισκε το pc suite, οποτε χρειαζοταν μια απο τα ιδια..

αλλες φορες οταν το εβρισκε και συνεχιζε κανονικα, οταν η φαση ερχοταν στο LDW ή κατι τετοιο τελος παντων οπου ανοιγε καποια αρχεια, αυτα που λεει memory #1 #2 και κατι αλλα και ελεγα -ΕΛΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ- μετα ξαφνικα εβγαζε στο log ενα ερορ error code 2 ή κατι τετοιο τελος παντων και γεια σας........οταν μια, 2,3 φορες καταφερε να την ψιλοπαλεψει βλεπω στην μπαρα του progress να ειναι στο 2/100. ωωωωωωωωωωωωπα λεω its aliiiveeeeeee, αλλα ποτε δεν προχωρησε περα απο το 2%. μια αλλη φορα εκανε αρνητικο ρεκορ μιας και εφτασε στο 1% και ποτε δεν προχωρησε.

μεγαλη απογοητευση μαγκες τελικα, και δεν εχω ιδεα τι εχει γινει και τι μπορει να γινει.

Η συμβουλη μου: δωστε το να σας το φλασαρει καποιος ειδικος ή φιλος που το εχει κανει, γιατι αν η συσκευη σας ειναι απο εκεινες που δεν ειναι καλα παιδακια και υπακουα, θα παιδευτειτε αρκετα και δεν ξερω αν θα βρειτε και λυση.

αυτα απο εμενα απο προσωπικη εμπειρια με το φλασαρισμα.

ps: DEN ΘΕΛΩ VL αλλα δεν βλεπω να την ξεφορτωνομαι..

 

αμα εισαι απο αθηνα κ εχεις απελπιστει...ευχαριστως να βρεθουμε να το κανουμε μαζι κανενα προβλημα...

καθε φορα προκυπτει κ κατι αλλο στον καθενα απο οσους το φλασαρουν οποτε δεν ειναι ΕΝΑ το προβλημα κ το λυνουμε...απλα θελει προσεκτικες κινησεις τοσο στην εγκατασταση των drivers οσο κ στα reset που κανει κ αμα κολλαει βγαζουμε μπαταρια κ παμε παλι κτλ...

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:διορθωνει το προβλημα με την μπαρα του mp3;;;δηλαδη μπορεις να προχωρας το τραγουδι με την μπαρα;;;;δευτερον το divx;;;ειναι οκ ή χρειαζεται παλι προγραμμα κωδικοποιησης;;;;τριτον utube over wifi εχει;;;;;αμα ειναι διορθωμενα μπορει και να του κανω αναβαθμιση από το επισημο προγραμμα(παντα) της lg.....

 

τα εχουμε ξαναπει τα υπερ της εκδοσης...αυτη που εχουμε τωρα διορθωνει τη μπαρα...για ΟΛΑ τα αλλα η απαντηση ειναι οχι..:cry:

Link to comment
Share on other sites

2 επισημάνσεις απλά για όσους έχουν έκδοση cosmote:

 

1) ελέγξτε στη συνδεσιμότητα στα σημεία πρόσβασης το apn που είναι καταχωρημένο στο cosmote internet. Ενώ θα έπρεπε να γράφει internet στο δικό μου έγραφε wap. Καλό είναι να το διορθώσετε ή να φτιάξετε νέο προφίλ με το σωστό access point name διαφορετικά ίσως να υπάρχουν αντίστοιχες χρεώσεις wap...

2) μία σημαντική αλλαγή που γίνεται αναβαθμίζοντας στην επίσημη έκδοση του λογισμικού v10b είναι ότι από την επιλογή δικτύου χάνεται το "μόνο 3g" και μένουν το "μόνο 2g" και "αυτόματο". Αυτό συνεπάγεται φοβερή μείωση ταχυτήτων στην πλοήγηση internet για όσους μένουν σε περιοχές με κάλυψη 3g.

 

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ ιδιαίτερα Internet μέσω του κινητού, απλά τα αναφέρω...

Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware-> V10M_02 ( "third version" 01.06.2009) [V10m-262-XXX-???-??- 2009] (currently only available as a. KDZ)

 

Βγήκε προχθές και διορθώνει αρκετά bugs και προβλήματα. Αναμένεται το .cab αρχείο για να μπορέσει να γίνει φλασάρισμα.

 

αυτην μου εβαλαν απο wind και μου ειπαν οτι ερχεται και αλλη σε 1 μηνα

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-Συνδεσιμοτητα-ρυθμισεις browser-προφιλ-wifi

" " - " "- java-προφιλ-wifi

 

ευχαριστωωωωωω!!!!!!1:D

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Ναι ενω ειναι ανοιχτό ουσιαστικά δεν ενεργοποιείται η οθόνη...

 

φιλε μηπως ειναι απλα κλειδωμενη.???

πατα ενα απο τα κουμπια ηχου πανω δεξια και μετα συνεχωμενα το κεντρο της οθονης για να ξεκλειδωσει...εκτος αν δεν καταλαβα καλα:worry:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελανει αυτο το κινητο τι ηθελα και το πηρα!!!Επειδη βλεπω πολλα γραφτηκαν για το κινητο μπορει να μου πει καποιος.

1ον Πως μπορω να ρυθμισω το κινητο να φαινεται στο PC σαν Hard Disk ενα τραγουδι θα στειλουμε μια ωρα ταλεπωρια.

2ον Καποιο site να κατεβασω ανανεωσεις?

Ευχαριστω!!!!!!!

 

φιλε καλα εκανες και το πηρες..

πιστευω οτι ειναι αρκετα "μπροστα" για την εποχη του και οτι για κανα 6μηνο δεν θα εχει πολλους ανταγωνιστες..!

να προτεινω κατι??

εγω πηρα μια καρτα μνημης 4 giga (15€) και ειχε δωρο ενα usb-ακι.

τωρα δεν συνδεω το κινητο με το pc ολη την ωρα αλλα κανω μεταφορες "εσωτερικα" στα αρχεια που γραφω στην καρτα...

ετσι διαλεγω ΜΟΝΟ αυτα που θελω να κρατησω τα περναω στο κινητο και μετα σβυνω την καρτα για να ειναι παντα ετοιμη..

στο pc βαζω μονο την καρτα με το usb:rolleyes:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την επεκταση μνημης το σκεφτομαι κ εγω μονο μονο για τα προγραμματα gps που οσο ναναι με παιδευουν αρκετα κ δε θελω να μπαινοβγαζω το κινητο στο pc...οι τιμες εχουν πεσει αρκετα ετσι κ αλλιως οποτε δεν υπαρχει προβλημα κ ειναι πιο ευκολη η διαδικασια..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...