Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι!

 

Vodafone CU...

 

την ωρα που ανοιγει και γινεται ο χαιρετισμος της βοντα πατας "ναι" η βαζεις μια φωτο σαν εναρξη και δεν μπλοκαρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Καταρχάς έχω να πω πως τα πιο πολλά προβλήματα που διαβάζω εδώ μέσα ίσως να ειναι και συνάρτηση της χρήσης του καθενός... Δηλαδή, αν ένα κουμπί είναι χαλασμένο, αναρωτηθείτε τελικά πόσες φορές έπεσε κάτω ή το στενέψατε στην τσέπη του τζην σας το κινητό σας και κατάντησε έτσι...

 

Κατά δεύτερον θα ήθελα να μου στείλετε μια φωτογραφία με το που ακριβώς βρίσκεται η σχισμή γιατί δεν το έχω καταλάβει....

 

Ευχαριστώ!

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Αναζήτηση και βρίσκεις τις φωτογραφίες.

Τόσο απλό.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αναζήτηση και βρίσκεις τις φωτογραφίες.

Τόσο απλό.:)

 

ok! τοτε αφου το εκανες εσυ και επειδη εγω ειμαι χαζος μπορεισ να μου δειξεις τα αποτελεσματα τησ αναζητησης σου να δω και εγω επιτελους την φωτο με την σχισμη?

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας στο link που σου έδωσα εμφανίζεται αυτή η σελίδα όπως φαίνεται στη πρώτη εικόνα. Γράφεις στην αναζήτηση τη λέξη κλειδί σχισμή και πατάς Αναζήτηση.

Η επόμενη σελίδα που θα εμφανιστεί είναι τα αποτελέσματα της αναζήτησης. Στη πρώτη κιόλας σελίδα βρήκα δύο αποτελέσματα/ποστ με φωτογραφίες την εν λόγω σχισμής. Δες τη δεύτερη εικόνα.

 

Πιστεύω να κατανόησες πως κάνουν αναζήτηση στα forum ώστε να αρχίσεις να τη χρησιμοποιείς και να μην τα περιμένεις όλα έτοιμα.

 

Όπως σωστά είπες τα φορουμ είναι για να παρέχουν πληροφόρηση.

Αυτό φυσικά δεν σημαίνει πως τα περνούμε όλα έτοιμα στο πιάτο χωρίς να κάνουμε το παραμικρό. Απλά τα φορουμ έχουν μαζεμένες όλες τις πληροφορίες και από εμάς απαιτείται η ελάχιστη δυνατή προσπάθεια η οποία δεν είναι άλλη από την αναζήτηση.

Τέλος να επισημάνω πως όπως και εσύ δεν έχει χρόνο να διαβάσεις τις 530 σελίδες (επειδή έχεις και άλλες δουλειές να κάνεις όπως έγραψες), έτσι και εμείς δεν έχουμε χρόνο να απαντάμε/ασχολούμαστε με τα ίδια και τα ίδια επειδή κάποιοι από εσάς τα θέλετε (ή απαιτείτε θα έλεγα πολλές φορές) όλα έτοιμα στο πιάτο.

 

 

Ορίστε το λινκ με έτοιμα τα αποτελέσματα http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=3002706

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδω πάλι, το εχει δει κανενας σας;;

Ολα τα wiget που εχω εγκαταστησει εμφανιζονται στο μενου πολλες φορες..

 

http://www.imageshack.gr/files/x12z3zagigcj38j1jnh3_thumb.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Δεν γίνεται να επιλεγεί η επιλογή Γραμμη επαφών στο θέμα αρχικής οθόνης.

Όταν πήρα το τηλέφωνο μπορούσα να το σετάρω αλλά αργότερα, δεν λειτουργούσε η επιλογή.

Έχω κάνει αναβάθμισεις και format αλλά δεν διορθώθηκε.

Σε φίλο μου που είχε το ίδιο πρόβλημα διορθώθηκε με format.

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πάλι παραπάνω αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο για να ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλεις τη κάρτα μνήμης και δοκιμάσεις ξανά, τι γίνεται;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλεις τη κάρτα μνήμης και δοκιμάσεις ξανά, τι γίνεται;
Και αυτό το έκανα. Τίποτε δεν έγινε. Πάντως έχω ακούσει ότι σε μερικούς πάντως διορθώθηκε με αυτό το "κόλπο".

Δεν με χαλάει ιδιαίτερα βέβαια γιατί αυτή την επιλογή δεν την έχω διαλέξει, αλλά με χαλάει που δεν δουλεύει.

Αλλά με έχει τόσο εξυπηρετήσει το τηλεφωνάκι που το ξεπερνάω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά, πολλές φορές όταν χτυπάει το τηλέφωνο και πατάω απάντηση δεν δουλεύει το ακουστικό καθόλου. Δλδ νομίζω οτι ενώ με ακούνε εγώ δεν ακούω τίποτα και το κλείνω. Όταν ξαναπαίρνουν όλα καλά. Νομίζω με το bluetooth δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα αλλά δεν είμαι και σίγουρος γιατί το πήρα πρόσφατα και δεν το έχω δουλέψει πολύ. Κανένας με το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου έχει συμβεί 2-3 φορές. Την τελευταία φορά, απλά τερμάτισα την κλήση, ξαναπήρα και άκουγα μια χαρά. Τις άλλες φορές, το έλυσα με επανεκκίνηση. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα που οφείλεται στην συσκευή ή το κόλλημα το δημιουργεί κάποια εφαρμογή.

 

Όλες τις φορές, το 5800 μου ήταν συνδεδεμένο με ΒΤ ακουστικό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου έχει συμβεί 2-3 φορές. Την τελευταία φορά, απλά τερμάτισα την κλήση, ξαναπήρα και άκουγα μια χαρά. Τις άλλες φορές, το έλυσα με επανεκκίνηση. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα που οφείλεται στην συσκευή ή το κόλλημα το δημιουργεί κάποια εφαρμογή.

 

Όλες τις φορές, το 5800 μου ήταν συνδεδεμένο με ΒΤ ακουστικό.

 

παιδια αυτο συμβαινει συχνα και στο δικο μου...με καλουν,απαντω,με ακουν κανονικα,δεν ακουγεται τιποτα στο 5800 μου...

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο εχει συμβει 5-6 φορες χωρις να το εχω συνδεσει με ΒΤ ακουστικο και το εχω λυσει με επανεκκινηση..

 

Το προβλημα συμβαινει σπανια και δεν με απασχολει ιδιαιτερα! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έκανε σχεδόν σε κάθε κλήση. Τώρα μου το έκανε και με το bluetooth. Θα κοιτάξω να βγάλω καμιά από τις τελευταίες εφαρμογές μπας και διορθωθεί το πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να λέει ο κωδικός της συσκευής για να καταλάβουμς ότι είναι για Ελλάδα και όχι εισαγωγής?

Θα πρέπει να έχει κάποιο από τα παρακάτω product code (αναγράφεται κάτω από την μπαταρία) Nokia 5800d-1 XpressMusic (RM-356): 0573762 (Black) / 0559395 (Blue) / 0559299 (Red).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σωστο που θα μπορουσες να κανεις ειναι να πας και να απαιτησεις αλλαγη.Αν ομως αποφασισεις να το κρατησεις τοτε μπορεις να περασεις product code Ελληνικο.

Υπαρχει σχετικη διαδικασια:Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

(αλλαγή product code)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όμως χάνω την εγγύηση σωστα? Αν είναι έτσι και έχω πρόβλημα στο μέλλον θα πρέπει να πληρώσω? Θα παω να συζητήσω με το κατάστημα που το πήρα. Εχω το δικαίωμα να ζητήσω αλλαγή?
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ετσι όμως χάνω την εγγύηση σωστα? Αν είναι έτσι και έχω πρόβλημα στο μέλλον θα πρέπει να πληρώσω?

Ναι θα την χάσεις αλλά μπορείς να κάνεις το εξής, να βάλεις το Ελληνικό product code, να κάνεις αναβάθμιση για να περάσουν τα Ελληνικά και μετά να βάλει πάλι το αρχικό product code. Έτσι και εγγύηση θα έχεις και Ελληνικά

 

Θα παω να συζητήσω με το κατάστημα που το πήρα. Εχω το δικαίωμα να ζητήσω αλλαγή?

To πιο σωστό είναι να πας στο μαγαζί που το πήρες και να απαιτήσεις αλλαγή. Ειδικά στην περίπτωση που στο πούλησαν για Ελληνικό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα την χάσεις αλλά μπορείς να κάνεις το εξής, να βάλεις το Ελληνικό product code, να κάνεις αναβάθμιση για να περάσουν τα Ελληνικά και μετά να βάλει πάλι το αρχικό product code. Έτσι και εγγύηση θα έχεις και Ελληνικά

 

Αν δεν κάνω λάθος, αν κάνει απλά τις αναβαθμίσεις της συσκεύης μέσω FOTA, τα ελληνικά δε θα χαθούν, οπότε η αλλαγή product code δεν είναι απαραίτητη.

Και εφόσον το τηλέφωνο δεν έχει hardware keyboard, από όπου θα έλειπαν οι ελληνικοί χαρακτήρες (βλέπε N97), δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος ανησυχίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...