Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oπως τα λες φαινονται σωτα! Τι ονομα εχεις δωσει στο .unl?

Eπισης οταν φτιαχνεις το .unl αλλαζεις την καταληξη του απο .txt σε .unl ?

 

Ναι ολα κανονικα...ιδια ονοματα αλλαγμενες καταληξεις τα παντα..μηπως επειδη μεσα στο σπιτι πιανει 1-2(με το ζορι) γραμμουλες σημα?Πρεπει να βρει σημα για να δειξει την θεση μου στον χαρτη?:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγες εξω και δοκιμασε! Απο την στιγμη που εχει ενεργοποιηθει το εσωτερικο gps και μπαινεις στο χαρτη κανονικα δεν χρειαζεται τιποτα αλλο!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βγες εξω και δοκιμασε! Απο την στιγμη που εχει ενεργοποιηθει το εσωτερικο gps και μπαινεις στο χαρτη κανονικα δεν χρειαζεται τιποτα αλλο!

 

Οταν εννοεις μπαινεις στο Χαρτη?απο την αρχικη οθονη του Garmin?

Οκ...το καταφερα και το εκανα...! :)

Link to comment
Share on other sites

kalhspera kai apo emena exo to nokia n85 kai den moy erasei to nokia maps poio programa mporo na balo help.

 

Καλησπερα . Γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες

και ξεκινησε το διαβασμα του παροντος θεματος...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ωφείλω νομίζω ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους συμμετέχουν σ΄αύτην την συζήτηση:up::up::up:

Κατάφερα να εγκαταστήσω την εφαρμογή,μου αναγνωρίζει κ το εσωτερικό gps έβαλα κ τους χάρτες ακολουθώντας ολές τις διαδικασίες(μετονομασίες κ αρχείο .unl) όμως στην αρχική οθόνη μου λεεί οτι ο χάρτης είναι κλειδωμένος.Μου εμφανίζει τρείς επιλογές : Αγορα κ εναρξή , εισαγ.κλειδ.προιόντος κ ενα βελάκι με ένα Σ.

Μπαίνοντας στην τρίτη επιλογή (βελάκι κ Σ) μου εμφανίζει στην την οθόνη τις επιλογές προς τα πού κ προβ.χάρτη.Μπαίνοντας εκεί βλέπω μια μαύρη οθόνη με το αυτοκινητάκι στο κέντρο κ κάτω δεξιά μου γράφει no map.

 

P.S εχω φωρτώσει (υποτίθεται!) τον χάρτη 3 σε 1,του έδωσα το όνομα GMAPSUPP κ στο .unl (50χαρακτήρες στον κωδικό) κ έσβησα τον προεγκατεστημένο χάρτη που υπήρχε,εφόσον κάποιος ανέφερε οτι δεν χρειάζεται σε προηγούμενη συζήτηση.

 

Τα πάντα όλα έχω κάνει κ ακόμα τίποτα!Αν μπορεί κανείς να δώσει μια βοήθεια θα του είμαι ευγνόμων!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια νομιζω οτι τα εχω κανει ολα αλλα δεν μου βγάζει αυτη την επιλογη Χρήση προσαρτημένου/ενσωματωμένου GPS στις ρυθμίσεις...
Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ωφείλω νομίζω ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους συμμετέχουν σ΄αύτην την συζήτηση:up::up::up:

Κατάφερα να εγκαταστήσω την εφαρμογή,μου αναγνωρίζει κ το εσωτερικό gps έβαλα κ τους χάρτες ακολουθώντας ολές τις διαδικασίες(μετονομασίες κ αρχείο .unl) όμως στην αρχική οθόνη μου λεεί οτι ο χάρτης είναι κλειδωμένος.Μου εμφανίζει τρείς επιλογές : Αγορα κ εναρξή , εισαγ.κλειδ.προιόντος κ ενα βελάκι με ένα Σ.

Μπαίνοντας στην τρίτη επιλογή (βελάκι κ Σ) μου εμφανίζει στην την οθόνη τις επιλογές προς τα πού κ προβ.χάρτη.Μπαίνοντας εκεί βλέπω μια μαύρη οθόνη με το αυτοκινητάκι στο κέντρο κ κάτω δεξιά μου γράφει no map.

 

P.S εχω φωρτώσει (υποτίθεται!) τον χάρτη 3 σε 1,του έδωσα το όνομα GMAPSUPP κ στο .unl (50χαρακτήρες στον κωδικό) κ έσβησα τον προεγκατεστημένο χάρτη που υπήρχε,εφόσον κάποιος ανέφερε οτι δεν χρειάζεται σε προηγούμενη συζήτηση.

 

Τα πάντα όλα έχω κάνει κ ακόμα τίποτα!Αν μπορεί κανείς να δώσει μια βοήθεια θα του είμαι ευγνόμων!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Δεν επρεπε να διαγραψεις τον προεγκατεστημενο χαρτη. Κανονικα επρεπε να τον αφηνες. To προβλημα δεν ξεκιναει απο εκει! Ποια Map ID χρησιμοποιησες?

 

ρε παιδια νομιζω οτι τα εχω κανει ολα αλλα δεν μου βγάζει αυτη την επιλογη Χρήση προσαρτημένου/ενσωματωμένου GPS στις ρυθμίσεις...

Δοκιμασε να βαλεις καινουριο κωδικο μεσα στο sw.unl

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν επρεπε να διαγραψεις τον προεγκατεστημενο χαρτη. Κανονικα επρεπε να τον αφηνες. To προβλημα δεν ξεκιναει απο εκει! Ποια Map ID χρησιμοποιησες?

 

 

Δοκιμασε να βαλεις καινουριο κωδικο μεσα στο sw.unl

 

ευχαριστω πολυ θα το δολκιμασω....

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπερδευτικα,υπαρχει αυτην την στιγμη το πραγραμμα για την δικη μας συσκευη;Χωρις εικονικο πληκτρολογιο
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει η 5.00.30 που λειτουργει κανονικα στην συσκευη μας χωρις κανενα περιορισμο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει η 5.00.30 που λειτουργει κανονικα στην συσκευη μας χωρις κανενα περιορισμο.

 

Με η χωρις Virtual Keyboard?

Link to comment
Share on other sites

Χωρις οπως ειταν παντα!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κατεβασες αλλη εκδοση? Καλυτερα κατεβασε το απο αλλου και ξαναδοκιμασε!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν επρεπε να διαγραψεις τον προεγκατεστημενο χαρτη. Κανονικα επρεπε να τον αφηνες. To προβλημα δεν ξεκιναει απο εκει! Ποια Map ID χρησιμοποιησες?

 

 

Δοκιμασε να βαλεις καινουριο κωδικο μεσα στο sw.unl

 

Τελικά λειτούργησε!!!:happy:

Δεν επειρεάζει το γεγονός οτι έσβησα τον προεγκατεστημένο χάρτη,απλά έκανε αρκετή ώρα για να λοκάρει κ δεν είχα υπομονή!!!Αποφάσησα να περιμένω λιγάκι ακόμα κ όλα οκ!!!:yahoo:

Ευχαριστώ πολύ παντώς για το reply!

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει η 5.00.30 που λειτουργει κανονικα στην συσκευη μας χωρις κανενα περιορισμο.

 

Συγγνώμη που επανέρχομαι, αλλά μπερδεύτηκα... :O

Στην πρώτη σελίδα μιλάει για εγκατάσταση του Virtual key.... Δεν χρειάζεται καθόλου πλέον με την 5.00.30;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που επανέρχομαι, αλλά μπερδεύτηκα... :O

Στην πρώτη σελίδα μιλάει για εγκατάσταση του Virtual key.... Δεν χρειάζεται καθόλου πλέον με την 5.00.30;

 

Δεν χρειάζεται Virtual Key h 5.00.30.Ακολούθησε τον οδηγό βήμα-βήμα κ θα πάνε όλα οκ!Μόλις εχθες το εγκατέστησα κ λειτουργεί μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρόσεξα το εξής .. κάθε φορά που ανοίγω το Garmin με υποχρεώνει να συνδεθώ και στο δίκτυο, διαφορετικά δεν είναι δυνατή η εύρεση GPS. Δεν υπάρχει τρόπος χωρίς να συνδεθώ στο διαδίκτυο; Πρέπει κάθε φορά να χρεώνομαι;

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επιτυχως την εγκατασταση,μπηκα στο garmin,μου εβγαλε τις γραμμουλες,τον μανησιο χαρτη,αλλα εχω 2 προβληματα:

 

1ον,δεν μπορω να κανω τους ελληνικους χαρτες να δουλεψουν,μου βγαζει "Δεν ειναι δ" και εκει το κοβει το μηνυμα.

 

2ον,το κινητο πολλες φορες,παρα πολλες,κολαει κ θελει επανεκινηση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρόσεξα το εξής .. κάθε φορά που ανοίγω το Garmin με υποχρεώνει να συνδεθώ και στο δίκτυο, διαφορετικά δεν είναι δυνατή η εύρεση GPS. Δεν υπάρχει τρόπος χωρίς να συνδεθώ στο διαδίκτυο; Πρέπει κάθε φορά να χρεώνομαι;

Μπες μεσα στις Ρυθμισεις\ Τηλεφωνο\ Ρυθμισεις εφαρμογων\ Εντοπισμος θεσης\ Μεθοδοι εντοπ. θεσης\ και βαλε Τικ ΜΟΝΟ στην επιλογη Ενσωματομενο GPS

 

Εκανα επιτυχως την εγκατασταση,μπηκα στο garmin,μου εβγαλε τις γραμμουλες,τον μανησιο χαρτη,αλλα εχω 2 προβληματα:

 

1ον,δεν μπορω να κανω τους ελληνικους χαρτες να δουλεψουν,μου βγαζει "Δεν ειναι δ" και εκει το κοβει το μηνυμα.

 

2ον,το κινητο πολλες φορες,παρα πολλες,κολαει κ θελει επανεκινηση.

 

Μηπως κολλαει λογοι του προβληματος! Ποιο χαρτη προσπαθεις να περασεις? Εισαι σιγουρος οτι χρησιμοποιεις το σωστο Map ID?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κολλαει λογοι του προβληματος! Ποιο χαρτη προσπαθεις να περασεις? Εισαι σιγουρος οτι χρησιμοποιεις το σωστο Map ID?

 

Δεν εβαλα καν MAP ID,εχω αυτους τους χαρτες,3 σε 1,τους ελληνικους,δεν τους εχει το k e y gen μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εβαλα καν MAP ID,εχω αυτους τους χαρτες,3 σε 1,τους ελληνικους,δεν τους εχει το k e y gen μεσα.

 

Ψαξτε και λιγο βρε παιδια πριν ρωτησετε ....

Για αυτο υπαρχει η επιλογη custom mapset...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν εβαλα καν MAP ID,εχω αυτους τους χαρτες,3 σε 1,τους ελληνικους,δεν τους εχει το k e y gen μεσα.

 

για τον χάρτη της garmin θα βάλεις για id 822 και για τον atlantic το 254 κολλητά, ο anavasis δεν χρειάζεται id. στην λίστα που έχει το ke*gen θα βάλεις custom map και στο σημείο αυτό θα σου ζητήσει τα id.

αν κάτι δεν κατάλαβες, πέστο μας.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...