Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για τις αναλυτικοτατες πληροφοριες για την εγκατασταση τουGARMIN MOBILE(εκδοση 5.00.30) στο ΝΟΚΙΑ 5800.Δουλευει αψογα.Ομως εχω 2 αποριες.

1.Πως δουλευει η φωνητικη πλοηγηση και

2.Κατα την πλοηγηση μετα απο λιγα λεπτα σβηνει η οθονη και πρεπει να την ακουμπησω για να αναψει(πληροφοριακα εχω απενεργοποιησει το κλειδωμα του τηλεφωνου)

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια απο τοτε που εβαλα το garmin ολα καλα σε οτι εχει να κανει με το προγραμμα ...αλλα εχω ενα προβλημα .οταν ανοιγω το τηλ. και παταω το το task manager μου λεει οτι τρεχουν τα ¨μητρωο ,επαθες,μηνηματα και ρολοι...τη κουφο ειναι αυτο?το εχετε εσεις αυτο για δειτε το λιγο.:wacko:
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις αναλυτικοτατες πληροφοριες για την εγκατασταση τουGARMIN MOBILE(εκδοση 5.00.30) στο ΝΟΚΙΑ 5800.Δουλευει αψογα.Ομως εχω 2 αποριες.

1.Πως δουλευει η φωνητικη πλοηγηση και

2.Κατα την πλοηγηση μετα απο λιγα λεπτα σβηνει η οθονη και πρεπει να την ακουμπησω για να αναψει(πληροφοριακα εχω απενεργοποιησει το κλειδωμα του τηλεφωνου)

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

1. Αν ψάξεις στο γνωστό στέκι "garmin voices" θα τις βρεις .

2. Αυτό μπορείς να το ρυθμίσεις από τις Ιδιότητες.

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο τοτε που εβαλα το garmin ολα καλα σε οτι εχει να κανει με το προγραμμα ...αλλα εχω ενα προβλημα .οταν ανοιγω το τηλ. και παταω το το task manager μου λεει οτι τρεχουν τα ¨μητρωο ,επαθες,μηνηματα και ρολοι...τη κουφο ειναι αυτο?το εχετε εσεις αυτο για δειτε το λιγο.:wacko:

πάντα έτρεχαν αυτά στο background του 5800 δε σου δημιούργησε το garmin κάποιο πρόβλημα. έχει συζητηθεί πολλές φορές το συγκεκριμένο θέμα προφανώς το έχουν κάνει για να είναι πιο γρήγορη η πρόσβαση σε αυτές τις βασικές λειτουργίες του κινητού

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

πάντα έτρεχαν αυτά στο background του 5800 δε σου δημιούργησε το garmin κάποιο πρόβλημα. έχει συζητηθεί πολλές φορές το συγκεκριμένο θέμα προφανώς το έχουν κάνει για να είναι πιο γρήγορη η πρόσβαση σε αυτές τις βασικές λειτουργίες του κινητού

 

αντε ρε λαθος μου δεν το ειχα προσεξη.:rolleyes:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εκανα Unzip το zipaki και μου εβγαλε 3-4 φακελους και ενα αρχειο .sis...Και μετα τα πηρα ολα και τα εβαλα σε ενα φακελο τον οποιο εβαλα στο κινητο...και το εκανα εγκατασταση απο το κινητο...αλλα το πατω να τρεξει...ανοιγει για 6-7 δευτερολεπτα λεει Garmin και επειτα κλεινει...Γιατι λετε να το κανει αυτο?:):):)
Link to comment
Share on other sites

οταν εχω το κειμενο στο προγραμα στα αγγλικα τα βγαζει ολα ενταξει!αγγλικα αλλα σωστα!μολις το βαζω στα ελληνικα...πανηγυρι!!!οτι να'ναι!το text το μεταφρααζει τεταρτη!τοι να΄ναι!τι μπορει να φταιει?:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι κάνω λάθος. Ξεκλειδώνω το garmin αλλά δεν βρίσκει το ενσωματομένο GPS οπότε δεν μπορώ να το λειτουργήσω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εκανα Unzip το zipaki και μου εβγαλε 3-4 φακελους και ενα αρχειο .sis...Και μετα τα πηρα ολα και τα εβαλα σε ενα φακελο τον οποιο εβαλα στο κινητο...και το εκανα εγκατασταση απο το κινητο...αλλα το πατω να τρεξει...ανοιγει για 6-7 δευτερολεπτα λεει Garmin και επειτα κλεινει...Γιατι λετε να το κανει αυτο?:):):)

 

Δεν πρέπει να τα βάλεις σε φάκελο. Χύμα στη κάρτα. (οι 3-4 φάκελοι και το sis)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι κάνω λάθος. Ξεκλειδώνω το garmin αλλά δεν βρίσκει το ενσωματομένο GPS οπότε δεν μπορώ να το λειτουργήσω

 

Θα πρεπει να το επιλεξεις το ενσωματωμένο gps ,αν εχεις κανει σωστα το ξεκλειδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησησ απο αχρηστο.

Η 5.00.30 λειτουργει κανονικα με το touch ή ακομα περιμενουμε εκδοση αποκλειστικα για το 5800?

thanks

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτησησ απο αχρηστο.

Η 5.00.30 λειτουργει κανονικα με το touch ή ακομα περιμενουμε εκδοση αποκλειστικα για το 5800?

thanks

 

Δουλεύει μια χαρούλα, άψογο και χωρίς να χρειάζεσαι το virtualKey.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα εκανα ολα καλα...μεχρι εκει που λεει να βρω ενα αρχειο SW.unl μεσα στον φακελο Garmin το οποιο αρχειο δεν μπορω να το βρω....τι παιζει?:):):)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα εκανα ολα καλα...μεχρι εκει που λεει να βρω ενα αρχειο SW.unl μεσα στον φακελο Garmin το οποιο αρχειο δεν μπορω να το βρω....τι παιζει?:):):)

 

Το αρχείο αυτό το φτιάχνεις εσύ, για ξεκλειδώσεις το εσωτερικό gps, τον τρόπο θα τον βρεις στις οδηγίες στη πρώτη σελίδα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο αυτό το φτιάχνεις εσύ, για ξεκλειδώσεις το εσωτερικό gps, τον τρόπο θα τον βρεις στις οδηγίες στη πρώτη σελίδα

 

Ναι οκ...καταλαβα...ηταν δικο μου το λαθος παρανοησα...!να ρωτησω κατι...οταν το αποθηκευεις ως .unl αλλαζει και το εικονιδιο?γιατι εμενα δεν αλλαξε και ακομα δεν αναγνωριζει το GPS...!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Εαν αλλαζει το εικονιδιο εξαρτατε απο το pc σου και τις ρυθμισεις εχεις κανει. Αφου φτιαξεις το sw.unl και το βαλεις στο φακελο Garmin θα πρεπει να το επιλεξεις και μεσα απο τις ρυθμισεις του Garmin.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εαν αλλαζει το εικονιδιο εξαρτατε απο το pc σου και τις ρυθμισεις εχεις κανει. Αφου φτιαξεις το sw.unl και το βαλεις στο φακελο Garmin θα πρεπει να το επιλεξεις και μεσα απο τις ρυθμισεις του Garmin.

 

Δηλαδη πως να το επιλεξω μεσα απο τις ρυθμισεις?Εβαλα και τον Autodrive αλλα οταν παταω που ειμαι δεν μου βγαζει χαρτη μου βγαζει ενα αυτοκινητακι στο κενο...!:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Στο 1 ποστ του παροντος γραφει:

Αν δεν το έχει αναγνωρίσει αυτόματα πάμε Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Σύστημα, επιλέγουμε Χρήση προσαρτημένου/ενσωματωμένου GPS και πατάμε Ενεργοποίηση και μετά Ολοκλήρωση

εχεις κανει την παραπανω ρυθμιση?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο 1 ποστ του παροντος γραφει:

 

εχεις κανει την παραπανω ρυθμιση?

 

Ναι...αυτο το εχω κανει...τον χαρτη δεν μου δειχνει παρολο που τα εχω κανει ολα σωστα...! γιατι? :(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χαρτη προσπαθεις να περασεις? Τι ονομα του εχεις δωσει? Eχεις φτιαξει .unl για το χαρτη?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χαρτη προσπαθεις να περασεις? Τι ονομα του εχεις δωσει? Eχεις φτιαξει .unl για το χαρτη?

 

Εχω βαλει τον Autodrive hellas 1.60 του εχω δωσει ονομα "GMAPPROM" και ναι εχω φτιαξει και .unl αρχειο...και εβαλα για map id το 822....!

Αν κατι εκανα λαθος αν μπορειτε στειλτε μου σε Pm απο που να κατεβασω τον χαρτη και τι map id να βαλω και πειτε μου...Ευχαριστω εκ των προτερων...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αν και δε βρίσκομαι στο σωστό forum, που μπορώ να βρώ 'πληροφορίες' για το πρόγραμμα για windows mobile 6?
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα ρωτησε στην ενοτητα της συκσευης σου:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=83

 

Εχω βαλει τον Autodrive hellas 1.60 του εχω δωσει ονομα "GMAPPROM" και ναι εχω φτιαξει και .unl αρχειο...και εβαλα για map id το 822....!

Αν κατι εκανα λαθος αν μπορειτε στειλτε μου σε Pm απο που να κατεβασω τον χαρτη και τι map id να βαλω και πειτε μου...Ευχαριστω εκ των προτερων...!

 

Oπως τα λες φαινονται σωτα! Τι ονομα εχεις δωσει στο .unl?

Eπισης οταν φτιαχνεις το .unl αλλαζεις την καταληξη του απο .txt σε .unl ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...