Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον κανω load τα Pois με τον Poisloader κ δεν μου παιρναει τα αρχεια .wav.Μου βγαζει μηνυμα οτι δεν βρίσκει την διαδρομή C:\Garmin\sox.exe κ δεν μπορει να το μετατρεψει κ να το περασει στο τηλέφωνο.Και ρωτώ εγω :πρέπει να εγκαταστήσω κ στον υπολογιστή μου καποιο software για το garmin;

Thanks anyway!

 

+1. Και μένα τα ίδια. Τί κάνουμε λάθος ???

Επίσης όταν πατάω προβολή χάρτη χωρίς να έχει βρει δορυφόρους (δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα να βρει δορυφόρους) μου δείχνει την Μ.Βρετανία κάνω ζουμ out και μου δείχνει και άλλες χώρες αλλά δεν μπορώ να μετακινηθώ με την αφή. Είναι φυσιολογικό?? Πως μετακινούμαστε στις διάφορες χώρες?? Μου το κάνει μήπως επειδή δεν βρήκε δορυφόρους????

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το εξής πρόβλημα στο garmin και με τον χάρτη autodrive, μου εμφανίζει στο χάρτη κατά την πλοήγηση τους δρόμους κομμένους και οι οποίοι ορισμένες φορές δεν υπάρχουν, όπως στην εικόνα παρακάτω..

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?? Μου το εμφάνισε με από φορμάτ και με το που άνοιξα το πρόγραμμα. Πριν (το φορμάτ) λειτουργούσε κανονικά..

 

http://www.imageshack.gr/files/rr88lm92fq02h07ubtvy_thumb.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

+1. Και μένα τα ίδια. Τί κάνουμε λάθος ???

Επίσης όταν πατάω προβολή χάρτη χωρίς να έχει βρει δορυφόρους (δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα να βρει δορυφόρους) μου δείχνει την Μ.Βρετανία κάνω ζουμ out και μου δείχνει και άλλες χώρες αλλά δεν μπορώ να μετακινηθώ με την αφή. Είναι φυσιολογικό?? Πως μετακινούμαστε στις διάφορες χώρες?? Μου το κάνει μήπως επειδή δεν βρήκε δορυφόρους????

 

Για να σου βγάλειτον χάρτη της περιοχης που βρισκεσαι πρέπει να κλειδωσει τουλαχιστον τη πρώτη φορα και μετα θα είσαι οκ, και σε μένα το ίδιο έκανε.

οσο για τα ΡΟΙ μο φαινεται περίεργο καθως δεν είχα κανένα πρόβλημα στην εγκατάσταση τους.

Τα αφαιρεσα όμως μετα γιατι σερνόταν!

πέρασα μόνο τα ραντάρ, βενζινάδικα και φαρμακεια (μονο αυτά χρειαζόμουν) και όλα οκ:)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, στο garmin υπαρχει και φωνητικη καθοδηγηση?

 

Ναι υπάρχει σε πολλές γλώσσες μαζι και Ελληνικά

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα στο garmin και με τον χάρτη autodrive, μου εμφανίζει στο χάρτη κατά την πλοήγηση τους δρόμους κομμένους και οι οποίοι ορισμένες φορές δεν υπάρχουν, όπως στην εικόνα παρακάτω..

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?? Μου το εμφάνισε με από φορμάτ και με το που άνοιξα το πρόγραμμα. Πριν (το φορμάτ) λειτουργούσε κανονικά..

 

 

Εχεις βάλει στις ρυθμισεις πλοηγησης autozoom?

 

Καμια Λυση για το γνωστό κόλλημα βρήκαμε?

The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Εχεις βάλει στις ρυθμισεις πλοηγησης autozoom?

 

Ναι το είχα βάλει, αλλά το έβγαλα και πάλι το ίδιο κάνει... :mad::mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

την βοήθειά σας ρε παιδιά

έχω κάνει την εγκατάσταση κανονικά

έχω ξεκλειδώσει το Gps

δεν μπορώ να ξεκλειδώσω με τίποτα τον χάρτη

σίγουρα κάτι κάνω λάθος αλλά τί;

Βοηθάτε ρε παιδιά όχι για μένα για το φουκαριάρικο το 5800 μου.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χαρτη προσπαθεις να περασεις?

Τι ονομα εχεις δωσει στο χαρτη και στο .unl?

Eισαι σιγουρος οτι χρησιμοποιεις το σωστο map id?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χαρτη προσπαθεις να περασεις?

Τι ονομα εχεις δωσει στο χαρτη και στο .unl?

Eισαι σιγουρος οτι χρησιμοποιεις το σωστο map id?

 

Χάρτης gmapsupp.img

gmapsupp.UNL

822

Link to comment
Share on other sites

Το map id ειναι σωστο ειναι του Auto Drive Hellas

 

Δοκιμασε να βαλεις νεο κωδικο στο .unl

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το map id ειναι σωστο ειναι του Auto Drive Hellas

 

Δοκιμασε να βαλεις νεο κωδικο στο .unl

Είχα ξεχάσει να βάλω και τον δευτερο κωδικό

ήμουν σίγουρος ότι είχα κάνει εγώ το λάθος

όλα οκ

σε ευχαριστώ φίλε

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θέλω μία ακόμη βοήθεια...Την φωνητική καθοδήγηση (στα Ελληνικά) που ακριβώς θα την βρώ και πώς θα την κάνω εγκατάσταση?Έψαξα αλλά δεν βρήκα τίποτα.Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος που να γνωρίζει?

Thank u!!:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θέλω μία ακόμη βοήθεια...Την φωνητική καθοδήγηση (στα Ελληνικά) που ακριβώς θα την βρώ και πώς θα την κάνω εγκατάσταση?Έψαξα αλλά δεν βρήκα τίποτα.Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος που να γνωρίζει?

Thank u!!:)

 

Απο που κατεβασες και τι; Ειναι ενσωματωμενα μεσα ολα τα αρχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Απο που κατεβασες και τι; Ειναι ενσωματωμενα μεσα ολα τα αρχεια.

από το γνωστό μαγαζάκι που αναφέρει ο οδηγός του παρόντος θέματος, στο πρώτο post.Πως ακριβώς μπορώ να το ενεργοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μα τον θεο δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει...σημερα...πριν απο καμια ωρα...ημουν στο πιο κεντρικο και το πιο ανοικτο σημειο της καβαλας...ειχα πανω απο 10 λεπτα το Garmin ανοικτο προς αναζητηση σηματος και το μονο που καταφερα να βγαλω ηταν μια γραμμη... ΜΙΑ ΜΟΝΟ γραμμη...δηλαδη αν ειναι δυνατον...!:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Τι λετε να παιζει?Ευχαριστω εκ των προτερων...!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση στην διαδρομή υπάρχη εντολή για να με ενημερώνη για τα σημεία ενδιαφέροντος οπως εχει το sygic????
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα,

Επειδή το GPS μου αργεί παρα παρα παρα παρα...παρα πολυ να κλειδώσει, σε φάση που είναι εκνευριστικό, μπορείται να μου πείτε τι συμφέρει να ενεργοποίησω?

Το υποβοηθούμενο GPS ή τον Διακομιστή εντοπισμού θέσης? Ποίο είναι ποιό οικονομικό? Τι χρέωση έχει περίπου? (έχω Vodafone) Και η χρέωση γίνεται με κάθε είσοδο στο GPS?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν εντοπίσει ορυφόρους μπορείς στον χάρτη να μετακινηθείς με αφή??? Γιατί σε μένα δεν γίνεται!!! Μόνο αν πατήσεις πάνω στο αυτοκινητάκι τότε βγάζει σχεδίαση και μετακινείται με αφή.

Και πως βάζεις διαδρομή?? Ενεργοποιείται αυτόματα η φωνητική πλοήγηση?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βάλεις προορισμό και ξεκινήσει η πλοήγηση, τότε θα ακούσεις και τις φωνητικές οδηγίες.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βάλεις προορισμό και ξεκινήσει η πλοήγηση, τότε θα ακούσεις και τις φωνητικές οδηγίες.

 

Καλημέρα φίλε μου

 

σε εμένα δεν ξεκινάει η φωνή με κανένα τρόπο

ακόμη και στις ρυθμίσεις του ήχου δεν έχει κάτι να ρυθμίσω παρά μόνο την ένταση σε μια φωνή που δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου

 

σε εμένα δεν ξεκινάει η φωνή με κανένα τρόπο

ακόμη και στις ρυθμίσεις του ήχου δεν έχει κάτι να ρυθμίσω παρά μόνο την ένταση σε μια φωνή που δεν υπάρχει.

 

Στο Εργαλεια-Ρυθμισεις-Ηχος-Ομιλια εχεις τα Ελληνικα και πιο κατω στο "φωνητικο μυνημα" το εχεις ενεργοποιημενο?

Link to comment
Share on other sites

Στο Εργαλεια-Ρυθμισεις-Ηχος-Ομιλια εχεις τα Ελληνικα και πιο κατω στο "φωνητικο μυνημα" το εχεις ενεργοποιημενο?

 

Στην ένταση μου έχει το ποσοστό της έντασης

Στην ομιλία δεν μου εμφανίζει τίποτα

Φωνητικό μήνυμα Ενεργοποιημένο

και Ήχος επισήμανσης Ενεργοποιημένο

 

αυτό έγραψα και πρίν (στην Ομιλία δεν μου εμφανίζει ((ΤΙΠΟΤΑ)))

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ευχαριστώ για την όποια απάντησή σας

Link to comment
Share on other sites

Στην ένταση μου έχει το ποσοστό της έντασης

Στην ομιλία δεν μου εμφανίζει τίποτα

Φωνητικό μήνυμα Ενεργοποιημένο

και Ήχος επισήμανσης Ενεργοποιημένο

 

αυτό έγραψα και πρίν (στην Ομιλία δεν μου εμφανίζει ((ΤΙΠΟΤΑ)))

 

Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ευχαριστώ για την όποια απάντησή σας

 

Ελενξε αν υπαρχει στο φακελο Garmin στο κινητο ενας φακελος voice,εκει εχει τις "φωνες" .

Link to comment
Share on other sites

Ελενξε αν υπαρχει στο φακελο Garmin στο κινητο ενας φακελος voice,εκει εχει τις "φωνες" .

 

Κάθε φορά όταν γράφω εδώ θυμάμε και κάτι που δεν έχω κάνει ή ελενξει σωστά

δεν είχα περάσει τον φάκελο (voice) στο κινητό

 

Σε ευχαριστώ για την αμεσότητα της απάντησης σου φίλε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...