Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε μπορω να καταλαβω γιατι το εκανε ετσι.. τωρα παντως τους βγαζει κανονικα ακομα και να κλεισω-ανοιξω το γκαρμιν..

 

πριν ελεγε no map μεχρι την στιγμη που βρηκε δορυφορο και τους εμφανισε.

 

σημασια εχει οτι τωρα δουλευει, τελος καλο ολα καλα :)

 

παμε για τα POI τωρα :p

 

Εχε υποψην σου οτι κατα πασα πιθανοτητα αν φορτωσεις πολλα POI θα δεις το προγραμμα να σερνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια μετα απο αναβαθμιση που εκανα στη συσκευη,πάω να εγκαταστησω ξανα το garmin..μόνο το sis αρχειακι...γιατι τα αλλα υπάρχουν στην κάρτα μνήμης και μου βγαζει το πιστοποιητικο εχει λήξει...τι κάνω λάθος????

ευχαριστώ...

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μετα απο αναβαθμιση που εκανα στη συσκευη,πάω να εγκαταστησω ξανα το garmin..μόνο το sis αρχειακι...γιατι τα αλλα υπάρχουν στην κάρτα μνήμης και μου βγαζει το πιστοποιητικο εχει λήξει...τι κάνω λάθος????

ευχαριστώ...

 

Κρατά αντίγραφο των δεδομένων σου, κανε φορμάτ στην συσκευή και δεν θα στο ξαναβγάλει.

Link to comment
Share on other sites

χμμ καποιο POI μονο με τα ρανταρ της τροχαιας που θα βρουμε ?:whistle:

 

http://index.pois.gr/SpeedCameras.aspx

http://index.pois.gr/index.asp

 

ρε παιδια μετα απο αναβαθμιση που εκανα στη συσκευη,

πάω να εγκαταστησω ξανα το garmin..μόνο το sis αρχειακι...γιατι τα αλλα υπάρχουν

στην κάρτα μνήμης και μου βγαζει το πιστοποιητικο εχει λήξει...τι κάνω λάθος????

ευχαριστώ...

 

Να υποθεσω οτι αυτο που λες δεν συμβαινει μονο με το γκαρμιν .

Διαβασε αυτο ,CERTIFICATE EXPIRED Bug ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2685020#post2685020

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

http://index.pois.gr/SpeedCameras.aspx

http://index.pois.gr/index.asp

 

 

 

Να υποθεσω οτι αυτο που λες δεν συμβαινει μονο με το γκαρμιν .

Διαβασε αυτο ,CERTIFICATE EXPIRED Bug ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2685020#post2685020

 

σας ευχαριστω πολύ και τους δύο!!!το έλυσα με τον τρόπο που μου είπατε!!!

 

thnx again!!!

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κανω load τα Pois με τον Poisloader κ δεν μου παιρναει τα αρχεια .wav.Μου βγαζει μηνυμα οτι δεν βρίσκει την διαδρομή C:\Garmin\sox.exe κ δεν μπορει να το μετατρεψει κ να το περασει στο τηλέφωνο.Και ρωτώ εγω :πρέπει να εγκαταστήσω κ στον υπολογιστή μου καποιο software για το garmin;

Thanks anyway!

Link to comment
Share on other sites

εγω το μονο που εχω κανει ειναι να εγκαταστησω το poiloader, συνδεω το κινητο στο pc, ανοιγω το poiloader - βρισκει μονο του το κινητο εφοσον εχω το garmin εγκατεστημενο εκει - και απλα του υποδεικνυω που ειναι τα poi στο pc μου και τα περναει στο κινητο..
Link to comment
Share on other sites

εγω το μονο που εχω κανει ειναι να εγκαταστησω το poiloader, συνδεω το κινητο στο pc, ανοιγω το poiloader - βρισκει μονο του το κινητο εφοσον εχω το garmin εγκατεστημενο εκει - και απλα του υποδεικνυω που ειναι τα poi στο pc μου και τα περναει στο κινητο..

 

 

Ναι κ γω το ιδιο εκανα κ βρηκα κ τα Poi μεσα στο τηλεφωνο,ομως επειδη μου εβγαλε αυτο το μηνυμα αναρωτιεμαι αν περασε τελικα κ τις φωνητικες ειδοποιησεις που εχει.Φυσικα δεν το εχω δοκιμασει ακομα στο δρομο,απλα ρωταω μηπως χρειαζεται να κανω κατι ακομα.

Link to comment
Share on other sites

εγω το μονο που εχω κανει ειναι να εγκαταστησω το poiloader, συνδεω το κινητο στο pc, ανοιγω το poiloader - βρισκει μονο του το κινητο εφοσον εχω το garmin εγκατεστημενο εκει - και απλα του υποδεικνυω που ειναι τα poi στο pc μου και τα περναει στο κινητο..

 

Ναι κ γω το ιδιο εκανα κ βρηκα κ τα Poi μεσα στο τηλεφωνο,ομως επειδη μου εβγαλε αυτο το μηνυμα αναρωτιεμαι αν περασε τελικα κ τις φωνητικες ειδοποιησεις που εχει.Φυσικα δεν το εχω δοκιμασει ακομα στο δρομο,απλα ρωταω μηπως χρειαζεται να κανω κατι ακομα.

 

Συγγνώμη ρε παιδιά, και σας τα πέρασε κατευθείαν τα pois στο τηλέφωνο??? Γιατί σε μένα όσες φορές και να προσπάθησα το πρόγραμμα κολλάει και δεν περνάει τίποτα..

Πόσα pois περάσατε? Θέλω να περάσω αρκετά, δοκίμασα και λίγα και πολλά αλλά συνέχεια το ίδιο πρόβλημα.. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά, και σας τα πέρασε κατευθείαν τα pois στο τηλέφωνο??? Γιατί σε μένα όσες φορές και να προσπάθησα το πρόγραμμα κολλάει και δεν περνάει τίποτα..

Πόσα pois περάσατε? Θέλω να περάσω αρκετά, δοκίμασα και λίγα και πολλά αλλά συνέχεια το ίδιο πρόβλημα.. :(

 

Ναι με το Poisloader που αναφέρεται στο αρχικό ποστ κ ειχα το προβλημα που ανέφερα παραπανω.Περασα μονα τα Pois για τισ καμερες της αστυνομιας.:D

Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει στο ke*gen!! Δεν μπορώ να το βρω στο zip που κατέβασα (standalone). Πού είναι ακριβώς?? Ενναλακτικά που μπορώ να βρω το ke*gen 1.5 ?? Μπορεί κάποιος με pm να μου δώσεει link?

Βρήκα το 1.3 αλλά δεν είμαι σίγουρος αν δούλεψε. Έκανα το αρχειάκι sw.unl το έβαλα στον φάκελο garmin. Πώς καταλαβαίνω αν δουλεύει αν το έκανα σωστά το αρχειάκι. Τί πρέπει να μου εμφανίζει στο garmin στο κινητό?? Επίσης όταν το ανοίγω μου κάνει αναζήτηση bluetooth και φυσικά δεν βρίσκει. Είναι φυσιολογικό?? Πως μπορώ να το αφαιρέσω για να μην μου το βγάζει??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει στο ke*gen!! Δεν μπορώ να το βρω στο zip που κατέβασα (standalone). Πού είναι ακριβώς?? Ενναλακτικά που μπορώ να βρω το ke*gen 1.5 ?? Μπορεί κάποιος με pm να μου δώσεει link?

Βρήκα το 1.3 αλλά δεν είμαι σίγουρος αν δούλεψε. Έκανα το αρχειάκι sw.unl το έβαλα στον φάκελο garmin. Πώς καταλαβαίνω αν δουλεύει αν το έκανα σωστά το αρχειάκι. Τί πρέπει να μου εμφανίζει στο garmin στο κινητό?? Επίσης όταν το ανοίγω μου κάνει αναζήτηση bluetooth και φυσικά δεν βρίσκει. Είναι φυσιολογικό?? Πως μπορώ να το αφαιρέσω για να μην μου το βγάζει??

 

Και το 1.3 δουλεύει μια χαρα, όσα ανέφερες φυσιολογικά είναι. για το gps πήγαινε στις ρυθμίσεις-συστημα-απ[ομακρυσμένο gps αν έχεις βάλει σωστό κωδικό πρέπει να έχει επιλογή για το ενσωματωμένο οτυ κινητού.

αλλίως ξαναδίαβασε το 1ο ποστ προσεκτικά καθώς και τα επόμενα θα δεις οτι και άλλοι είχαν παρόμοια προβλήματα και λύθηκαν.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Και το 1.3 δουλεύει μια χαρα, όσα ανέφερες φυσιολογικά είναι. για το gps πήγαινε στις ρυθμίσεις-συστημα-απ[ομακρυσμένο gps αν έχεις βάλει σωστό κωδικό πρέπει να έχει επιλογή για το ενσωματωμένο οτυ κινητού.

αλλίως ξαναδίαβασε το 1ο ποστ προσεκτικά καθώς και τα επόμενα θα δεις οτι και άλλοι είχαν παρόμοια προβλήματα και λύθηκαν.

 

 

Ναι οκ όλα καλά το βρήκα επιτέλους. Δεν το έκανα έτσι όπως το είπες. Κατά τύχη πάτησα πάνω στο εικονίδιο bluetooth στην αρχική οθόνη και μου έβγαλε την επιλογή του ενσωματωμένου gps. Οπότε το αναγνώρισε κιόλας.

Τώρα χρειάζεται να βάλω χάρτες. Ποιοι είναι οι καλύτεροι??

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά, και σας τα πέρασε κατευθείαν τα pois στο τηλέφωνο??? Γιατί σε μένα όσες φορές και να προσπάθησα το πρόγραμμα κολλάει και δεν περνάει τίποτα..

Πόσα pois περάσατε? Θέλω να περάσω αρκετά, δοκίμασα και λίγα και πολλά αλλά συνέχεια το ίδιο πρόβλημα.. :(

 

πρωτα εβαλα ενα πακετο με πολλα pois αλλα οπως ειπε ενας φιλος πιο πανω σερνοταν το γκαρμιν. σε αυτη την εγκατασταση των πολλων pois το poiloader φανηκε να κολλησε σε καποια φαση αλλα απλα το αφησα και μετα απο λιγο που τα περασε ξεκολλησε.

 

τωρα φυσικα τα εβγαλα και πεσασα μονο με τα ρανταρ, αμα ειναι να σερνεται ο χαρτης, να τα χ*σω τα πολλα pois :p

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα!Καταρχήν να δώσω πολλά μπράβο στα παιδιά που συντηρούν το site αυτό!Και μπαίνω κατευθείαν στο ψητό.Έχω κατεβάσει το garmin 5.00.30 για το 5800,έχω διαβάσει όλα τα post,έχω ακολουθήσει πιστά τις οδηγίες αλλά έχω το "κλασσικό" πρόβλημα...Παιδεύομαι εδώ και 3 μέρες και δεν μου εμφανίζει με τίποτα τους χάρτες...

Χάρτες έχω αυτούς: 3 to 1 AUTODRIVE 1.60 +ANAVASIS 3.9.0+ ATLANTIC με

(map id :822 , 295).Το σήμα μου είναι 1 κόκκινη γραμμή απο τις πέντε και αυτή οχι πάντα σταθερή.Μήπως φταίει αυτό και δεν μου εμφανίζει τους χάρτες?Όταν έχεις επαρκές σήμα αυτές οι γραμμές είναι κόκκινες ή άσπρες?Επίσης όταν πατάω προβο?Help me please!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν <<κλειδωσει>> οι γραμμες γινονται πρασινες.Αν πατησεις προβολη χαρτη και δεν εχει <<κλειδωσει>> ποτε η συσκευη πανε πανω απο την Ελλαδα και κανε ζουμ για να δεις αν ειναι ενταξει οι χαρτες.Υποψην,την πρωτη φορα θελει αρκετα λεπτα για να βρει σημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Οταν <<κλειδωσει>> οι γραμμες γινονται πρασινες.Αν πατησεις προβολη χαρτη και δεν εχει <<κλειδωσει>> ποτε η συσκευη πανε πανω απο την Ελλαδα και κανε ζουμ για να δεις αν ειναι ενταξει οι χαρτες.Υποψην,την πρωτη φορα θελει αρκετα λεπτα για να βρει σημα.

ΟΚ,μάλλον το έλυσα!thank u!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκιμασα την έκδοση 5.20 με χάρτες 5+1 ενω στο χάρτη εχει ολα τα σημεία στο δρόμο εν κινήσει δεν μου τα δείχνει.Μήμπως πρέπει να ρυθμίσω κατι????
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκιμασα την έκδοση 5.20 με χάρτες 5+1 ενω στο χάρτη εχει ολα τα σημεία στο δρόμο εν κινήσει δεν μου τα δείχνει.Μήμπως πρέπει να ρυθμίσω κατι????

 

Αν εχεις το 5800,ενημερωσε το avatar σου,υπαρχει νεοτερη εκδοση.Οσο για τους χαρτες ποτε τους κατεβασες,γιατι αν δεν κανω λαθος 5+1 εχει πολυ καιρο να <<βγει>> στην πιατσα οποτε οι χαρτες θα ειναι πολυ παλιοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

n78, xt 5.0020s60.9 ΧΑΡΤΕΣ, worldwide roads basemap v2.00 , autodrive el 1.60 ,bluechart v2008 atlantic and marine, anavasi base and detail map ,cyprus v8.

ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΙΝΗΣΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ??????????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εγκατέστησα κανονικά το garmin στο 5800, το GPS και η πλοήγηση δουλεύουν σωστά αλλά αντιμετώπησα το παρακάτω περίεργο πρόβλημα:

Στη διεύθυνση της οικείας μου δεν μπορώ να βάλω τον αριθμό. Δηλαδή ενώ επιλέγω 5 μου το κάνει 4. Δοκιμάζω το 7 και μου το κάνει 6. Τι γίνεται δεν του αρέσουν οι μονοί αριθμοί στη συγκεκριμένη οδό?

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα?

Από χάρτες έχω βάλει μόνο τον autodrive 1.60 (αν έχει κάποια σχέση αυτό).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...