Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά,έκανα απεγκατάσταση το προγραμμα, φορματ τη κάρτα μνημης, hard format στο κινητό, πέρασα παλι την έκδοση 5.00.30 στην καρτα και στην εγκατάσταση μου εβγαλε ενα μηνυμα αν θελω να αντικατασταθεί η υπαρχουσα έκδοση 5.0.3 με την εκδοση 5.0.3. Συνεχίζω την εγκατάσταση, κάνω τη διαδικασία με το sw.unl με το kegen 1.5 και μετα οταν μπαινω στο προγραμμα στις ρυθμίσεις για να ενεργοποιήσει το ενσωματομένο gps, μου λέει να ενεργοποιήσω το bluetooth και...αυτάάάά! Οταν ξεκινάω το πρόγραμμα εχω 4 επιλογές. Να το αγοράσω, να εισάγω κλειδί, να το δοκιμάσω ή να μπώ στους χάρτες. Μόνο απο την 4η μπορω να μπω στο προγραμμα και απο εκεί στις ρυθμίσεις. Καλά, πως βρήκε το προγραμμα αφού ειχα κανει hαrδ fοrmατ? Εχω την εντύπωση πως απο τις πολές αποπειρες να το εγκαταστήσω, κάτι έχει ξεμείνει μέσα και κολάει. Πάντως το wi-fi δουλεύει άψογα και ο browser! Απο το 5800 έγραψα αυτό το post! Καμιά ιδέα??? Βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πρόγραμμα δουλεύει πολύ καλά μπράβο σε όλους και ειδικά σε όσους έκαναν τη βαριά δουλεία.

Αλήθεια υπάρχει τίποτα σε manual;:ninja:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,έκανα απεγκατάσταση το προγραμμα, φορματ τη κάρτα μνημης, hard format στο κινητό, πέρασα παλι την έκδοση 5.00.30 στην καρτα και στην εγκατάσταση μου εβγαλε ενα μηνυμα αν θελω να αντικατασταθεί η υπαρχουσα έκδοση 5.0.3 με την εκδοση 5.0.3. Συνεχίζω την εγκατάσταση, κάνω τη διαδικασία με το sw.unl με το kegen 1.5 και μετα οταν μπαινω στο προγραμμα στις ρυθμίσεις για να ενεργοποιήσει το ενσωματομένο gps, μου λέει να ενεργοποιήσω το bluetooth και...αυτάάάά! Οταν ξεκινάω το πρόγραμμα εχω 4 επιλογές. Να το αγοράσω, να εισάγω κλειδί, να το δοκιμάσω ή να μπώ στους χάρτες. Μόνο απο την 4η μπορω να μπω στο προγραμμα και απο εκεί στις ρυθμίσεις. Καλά, πως βρήκε το προγραμμα αφού ειχα κανει hαrδ fοrmατ? Εχω την εντύπωση πως απο τις πολές αποπειρες να το εγκαταστήσω, κάτι έχει ξεμείνει μέσα και κολάει. Πάντως το wi-fi δουλεύει άψογα και ο browser! Απο το 5800 έγραψα αυτό το post! Καμιά ιδέα??? Βοήθεια!

 

Δεν μπορώ να καταλάβω που κολλάς. Αφού αντιγράφεις πρώτα όλα τα αρχεία του Garmin στην κάρτα μνήμης είναι φυσιολογικό όταν πας να κάνεις εγκατάσταση να βρίσκει ήδη κάτι μέσα στο κινητό.

Από την 4η επιλογή θα βρεις το ΙΜΕΙ που σου δίνει το πρόγραμμα και θα πας να το βάλεις στο ke+*gen και είσαι έτοιμος να περάσεις χάρτες.

 

Επίσης για το εξωτερικό GPS ακολούθησε τις οδηγίες της πρώτης σελίδας για το πως να ενεργοποιήσεις το ενσωματωμένο GPS

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη σαρακοστη!εγω σημερα εμαθα απο ενα φιλο για την εκδοση 5.00.30 και ηθελα να την περασω.την κατεβαζω κανω αποσυμπιεση βαζω τον φακελο στηνκαρτα μνημης εγκαθιστω την εφαρμογη singed.sis του garmin αλλα οταν μπαινω να τρεξω στο κινητο την εφαρμογη παει να μπει και με πεταει εξω ενω κανονικα επρεπε να με βγαλει να διαλεξω γλωσσα...τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη σαρακοστη!εγω σημερα εμαθα απο ενα φιλο για την εκδοση 5.00.30 και ηθελα να την περασω.την κατεβαζω κανω αποσυμπιεση βαζω τον φακελο στηνκαρτα μνημης εγκαθιστω την εφαρμογη singed.sis του garmin αλλα οταν μπαινω να τρεξω στο κινητο την εφαρμογη παει να μπει και με πεταει εξω ενω κανονικα επρεπε να με βγαλει να διαλεξω γλωσσα...τι κανω λαθος?

είχες δουλέψει την προηγούμενη έκδοση;

πρέπει να βάλεις τον φάκελο garmin και μόνο αυτόν χύμα στην κάρτα μνήμης. όχι ολόκληρο τον φάκελο copy to mmc root, μόνο αυτό που λέει garmin

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη σαρακοστη!εγω σημερα εμαθα απο ενα φιλο για την εκδοση 5.00.30 και ηθελα να την περασω.την κατεβαζω κανω αποσυμπιεση βαζω τον φακελο στηνκαρτα μνημης εγκαθιστω την εφαρμογη singed.sis του garmin αλλα οταν μπαινω να τρεξω στο κινητο την εφαρμογη παει να μπει και με πεταει εξω ενω κανονικα επρεπε να με βγαλει να διαλεξω γλωσσα...τι κανω λαθος?

 

Μηπως δεν εχεις μεταφερει σωστα τους φακελους;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη σαρακοστη!εγω σημερα εμαθα απο ενα φιλο για την εκδοση 5.00.30 και ηθελα να την περασω.την κατεβαζω κανω αποσυμπιεση βαζω τον φακελο στηνκαρτα μνημης εγκαθιστω την εφαρμογη singed.sis του garmin αλλα οταν μπαινω να τρεξω στο κινητο την εφαρμογη παει να μπει και με πεταει εξω ενω κανονικα επρεπε να με βγαλει να διαλεξω γλωσσα...τι κανω λαθος?

 

Κατέβασες έναν φάκελο με όνομα copy to mmc card, αντέγραψε τα περιεχόμενα (garmin, private κτλ) του κ όχι τον ίδιο τον φάκελο

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

είχες δουλέψει την προηγούμενη έκδοση;

πρέπει να βάλεις τον φάκελο garmin και μόνο αυτόν χύμα στην κάρτα μνήμης. όχι ολόκληρο τον φάκελο copy to mmc root, μόνο αυτό που λέει garmin

και την προηγουμενη ετσι εκανα την ειχα περασει και δεν την ετρεχε παλι και το παρατησα

Link to comment
Share on other sites

είχες δουλέψει την προηγούμενη έκδοση;

πρέπει να βάλεις τον φάκελο garmin και μόνο αυτόν χύμα στην κάρτα μνήμης. όχι ολόκληρο τον φάκελο copy to mmc root, μόνο αυτό που λέει garmin

τωρα τι να κανω να διαγραψω τον φακελο και να ξαναπερασω τον garmin φακελο μονο?

μεσα στον φακελο GarminMobileXTforSymbianS603rdEdition_50030 εχει ενα φακελο GMobileCard που εχει μεσα τους φακελους Garmin,private,Resource,sys,GarminMobileXT.sis πιο να βαλω χημα μεσα στην καρτα μνημης?

Link to comment
Share on other sites

τωρα τι να κανω να διαγραψω τον φακελο και να ξαναπερασω τον garmin φακελο μονο?

μεσα στον φακελο GarminMobileXTforSymbianS603rdEdition_50030 εχει ενα φακελο GMobileCard που εχει μεσα τους φακελους Garmin,private,Resource,sys,GarminMobileXT.sis πιο να βαλω χημα μεσα στην καρτα μνημης?

 

Πέρασε τους φακέλους Garmin, private, Resource, sys και το αρχείο GarminMobileXT.sis στην κάρτα μνήμης και μετά κάνε εγκατάσταση το sis

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωμα ESN εμενα δεν μου βγαζει μου βγαζει imei: ,imsi: και αναγνωριστηκο καρτας

 

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι το ΙΜΕΙ

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι το ΙΜΕΙ

 

Ρε φιλαράκι με έσωσες!

Και εγω το αναγνωριστικό κάρτας έβαζα στο ****** για αυτό δεν έβγαζε την δυνατότητα να ενεργοποιήσω το gps.

Έβαλα στο kegen το imei και αντικατέστησα το sw.unl με καινούργιο και δούλεψε!

Μου έβγαλε επιλογή να ενεργοποιήσω το gps της συσκευής και δουλεύει κανονικά!

Ευχαριστώ πολύ και όσους απάντησαν στα προηγούμενα post.

Τελικά ήταν τόσο απλό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το IMSI εβαλα στο k.e.g.e.n και δουλευει μια χαρα...

Ποιο αρχειακι σβήνουμε για να καταναλώνει λιγοτερη ενεργεια το garmin?

 

so as to have tsautostart closed now on you have to do these simple steps

1)first open garmin and set the launch background service inside tools-> system to active.

2)then close garmin.

3)then open again.

4)deactivate the same option.

5)now tsautostart.exe process will close every time you close garmin and will be no more a problem thats consumes battery!

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

so as to have tsautostart closed now on you have to do these simple steps

1)first open garmin and set the launch background service inside tools-> system to active.

2)then close garmin.

3)then open again.

4)deactivate the same option.

5)now tsautostart.exe process will close every time you close garmin and will be no more a problem thats consumes battery!

 

φιλε μηπως μπορεις να μου το δωσεις αυτο με την μπαταρια λιγο πιο απλα και στα ελληνικα γιατι με αυτοματι μεταφραση που το κανω δεν βγαζω ακρη

(λογω οτι ειμαι σκραπας στα αγγλικα)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτησουλα...ειδα καπου σε ενα αλλο Post ενα παιδι να λεει οτι τωρα με την νεα εκδοση το Garmin ειναι τελειο...Εβγαλαν καινουργια εκδοση για fulltouch screen ή δεν καταλαβα καλα?και επισης...αν δεν εχει βγει καινουργια...η παρουσα εκδοση παιζει κανονικα και ειναι πληρως λειτουργικη χωρις virtual key?

Ευχαριστω εκ των προτερων...!:):):):D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ την 5.00.30 που έβαλα δεν χρειάστηκε virtual keys ή κάτι άλλο, ακολουθείς τις οδηγίες και σε 5 λεπτά είσαι έτοιμος. Δουλεύει μια χαρά.

Από χάρτες τώρα δεν ξέρω. Έβαλα τον autodrive hellas 1.40 και σε μικρές πόλεις τα μπλέκει αρκετά τα πράγματα. Μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ την 5.00.30 που έβαλα δεν χρειάστηκε virtual keys ή κάτι άλλο, ακολουθείς τις οδηγίες και σε 5 λεπτά είσαι έτοιμος. Δουλεύει μια χαρά.

Από χάρτες τώρα δεν ξέρω. Έβαλα τον autodrive hellas 1.40 και σε μικρές πόλεις τα μπλέκει αρκετά τα πράγματα. Μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο?

 

Αρχικά πέρασε την τελευταία έκδοση του autodrive hellas (είναι η 1.60)

Αν δε σε καλύπτει σε επαρχία βρες και πέρασε και τον anavasis

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Με καλύπτει μια χαρά απλώς το routing δεν ήτανε καλό. Θα δοκιμάσω την 1.60 δεν την είχα δει, νόμιζα ότι η 1.40 ήταν η τελευταία. ID 822 πάλι? Απλώς σβήνω τον παλιό και περνάω με το ίδιο όνομα τον καινούριο έτσι δεν είναι?
Link to comment
Share on other sites

Το map id ειναι παλη 822. Απλα θα διαγραψεις τον 1.40 και θα βαλεις τον 1.60 (θα πρεπει να εχει το ιδιο ονομα με τον 1.40)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν τον περάσεις με το ίδιο όνομα δε χρειάζεται να αλλάξεις το unl αρχείο
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που δεν εχω την παλιοτερη εκδοση...κατεβαζω απο τα standalone Links ετσι δεν ειναι? Ευχαριστω εκ των προτερων...!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που δεν εχω την παλιοτερη εκδοση...κατεβαζω απο τα standalone Links ετσι δεν ειναι? Ευχαριστω εκ των προτερων...!

 

Ναι, κατέβασε τη standalone έκδοση και κάνε την διαδικασία από την αρχή

Καλή επιτυχία ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...