Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις εγκατέστησα το προγραμμα και στο δικό μου 5800 και δουλεύει αψογα....

μπράβο και πάλι στα τσακάλια....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

Δν λοκαρει με τπτ το GPS. Ουτε στο Nokia Maps ουτε στο GarminXT.

Εχω βγαλει το "υποβοηθουμενο Gps" στις επιλογες και εχω αφησει μονο το ενσωματομενο.

Μπενω στο Nokia Maps, περιμενω κ τπτ οση ωρα κ να ναι.

Φταιει το κιν? Πρεπει να το παω σε Nokia Shop?

 

και εγω ρε παιδες.εχω το Ν82 βεβαια αλλα και παλι δν ξερω τ φταιει....

My devices through the years: Ericsson T29s, Nokia 3510i, Sony Ericsson T610, Nokia 3220, Motorola RAZR V3, Sony Ericsson K750, Sony Ericsson P990, Nokia N82, Nokia X6, iPhone 4, Nokia lumia 630, Jiayu S3 Advanced(RIP),Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κάνω όλη τη διαδικασία με το SW.UNL αλλά και πάλι δεν ενεργοποιήται το gps.

Καμιά ιδέα?

 

Αφου περάσεις το αρχείο στην κάρτα, και είναι σωστό, πρέπει να πας μέσα από τις ρυθμίσεις στο Απομακρυσμένο GΡS και να ενεργοποιήσεις τον ενσωματωμένο δέκτη.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω όλη τη διαδικασία με το SW.UNL αλλά και πάλι δεν ενεργοποιήται το gps.

Καμιά ιδέα?

 

μηπως το κανεις με το παλιο το κιτζεν το sw.unl?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχθες δοκιμασα το garmin σε ταξιδι (Εθνικη και επαρχιακο)και δουλευει αψογα.Εχω ομως δυο προβληματα.

1)Με ενεργοποιημενο το ΒΤ οι φωνητικες οδηγιες μεταφερονται στο ΒΤ ακουστικο.

Υπαρχει τροπος να εχω ενεργοποιημενο το ΒΤ και να ακουω τις οδηγιες απο το τηλεφωνο;2)Στην αναζητηση πολεων επαρχιας η χωριων πολλα σημεια δεν εμφανιζονται παρολο που αν πας στο χαρτη υπαρχουν ολα κανονικα.Πως διορθωνεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τον χάρτη AUTODRIVE HELLAS 1.60 GREEK (από το γνωστό μέρος χωρίς id) αλλά μου λέει ότι είναι κλειδωμένος καμμία ιδεά;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τον χάρτη AUTODRIVE HELLAS 1.60 GREEK (από το γνωστό μέρος χωρίς id) αλλά μου λέει ότι είναι κλειδωμένος καμμία ιδεά;

 

Θέλει ξεκλείδωμα, το id του είναι 822

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Θέλει ξεκλείδωμα, το id του είναι 822

ΟΚ τώρα είναι εντάξει. Εχω όμως πρόβλημα με το poiloader , δεν μου εμφανίζει τα κουμπία για να προχωρήσω την εγκατάσταση (έχω vista), ούτε η λειτουργία συμβατότητας δούλεψε....

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ τώρα είναι εντάξει. Εχω όμως πρόβλημα με το poiloader , δεν μου εμφανίζει τα κουμπία για να προχωρήσω την εγκατάσταση (έχω vista), ούτε η λειτουργία συμβατότητας δούλεψε....

 

και εγώ β(ρ)ίστα έχω αλλά μου δούλεψε μια χαρά το POIloader. μήπως κάνεις κάτι λάθος; σιγουρέψου αν έχεις κατεβάσει τα σωστά αρχεια

 

και εγω ρε παιδες.εχω το Ν82 βεβαια αλλα και παλι δν ξερω τ φταιει....

 

για να μην περιμένετε τόσο πολύ (την πρώτη φορά τουλάχιστον) είναι καλύτερα να βάλετε το Α-gps. η χρέωση είναι μηδαμινή σε σχέση με τον χρόνο που θα χάσετε περιμένοντας....

σε μένα σε πρόσφατο ταξίδι στην λαμία, το έκλεισα "λοκαρισμένο" εκεί και το ξαναάνοιξα στην αθηνα χτες και χωρίς το A-gps, έκανε 25 λεπτά να ξαναλοκάρει.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγκαταστησα την τελευτεα εκδωση του Γαρμιν 5.00.30 και στην εκθεση μου εμφανιζει καμια 20-ια ικονιδια απο το φακελο του Γαρμιν... στο παλιο μου κινιτο Ν95 8 gb αυτο το προβλημα ληθηκε αμα το κανο το φακελο Hide στο X-PLORE στο 5800 δεν δουλευι αυτο !!!

μιποσ κσερει κανεις τι να κανω για να τα εκσαφανισω ??

thanks !!!

Link to comment
Share on other sites

έχω κατεβάσει το poidownloader for windows 242 επίσης κατέβασα και την 253 αλλά συνεχίζει να μη μου εμφανίζει το κουμπία για να προχωρήσω την εγκατάσταση (καντε κλικ στο επόμενο για να αρχίσετε την εγκατάσταση αλλά δεν υπάρχει ούτε επόμενο ούτε άκυρο).
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγκαταστησα την τελευτεα εκδωση του Γαρμιν 5.00.30 και στην εκθεση μου εμφανιζει καμια 20-ια ικονιδια απο το φακελο του Γαρμιν... στο παλιο μου κινιτο Ν95 8 gb αυτο το προβλημα ληθηκε αμα το κανο το φακελο Hide στο X-PLORE στο 5800 δεν δουλευι αυτο !!!

μιποσ κσερει κανεις τι να κανω για να τα εκσαφανισω ??

thanks !!!

 

Επαννεκινηση εκανες οταν <<εκρυψες>> τα εικονιδια;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ga2618 ευχαρθστώ πολύ. Τελικά έκανα copy όλους τους φακέλους και ακολουθώντας τις οδηγίες στο πρώτο Post όλα πήγαν τέλεια. Πολύ καλό πρόγραμμα, φτάνει πλέον με τις εβδομαδιαίες άδειες του Nokia maps:happy:
Link to comment
Share on other sites

Για την εγκατασταση του Garmin5.0.20 χρησιμοποιουμε το k e g e n v1.5 ?

Αν όχι ας μου στείλει καποιος pm , pleaze...

 

Μια και ειναι η τελευταια εκδοση χρησιμοποιησε αυτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

στο ιπ δεν μπορω να βρω τα αντοιστοιχα ποστ...ουτε στο section satellite.εχω κανει κανονικα εγκατασταση εχω και απο το Ν95-2 και τον χαρτη 175 mb που ειναι 3σε1 νομιζω αλλα δε μπορω να βρω τους κωδικους των χαρτων.μπορει καποιος να μου στειλει με λινκ την διευθυνση για το ποστ με τους ελληνικους χαρτεσ?
Link to comment
Share on other sites

για να μην περιμένετε τόσο πολύ (την πρώτη φορά τουλάχιστον) είναι καλύτερα να βάλετε το Α-gps. η χρέωση είναι μηδαμινή σε σχέση με τον χρόνο που θα χάσετε περιμένοντας....

σε μένα σε πρόσφατο ταξίδι στην λαμία, το έκλεισα "λοκαρισμένο" εκεί και το ξαναάνοιξα στην αθηνα χτες και χωρίς το A-gps, έκανε 25 λεπτά να ξαναλοκάρει.

 

εχει διαφορα αμα χρησιμοποιησω το wifi??

My devices through the years: Ericsson T29s, Nokia 3510i, Sony Ericsson T610, Nokia 3220, Motorola RAZR V3, Sony Ericsson K750, Sony Ericsson P990, Nokia N82, Nokia X6, iPhone 4, Nokia lumia 630, Jiayu S3 Advanced(RIP),Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

εχει διαφορα αμα χρησιμοποιησω το wifi??

 

Που; Για το υποβοηθούμενο GΡS; Δεν γίνεται. Δεν έχει ουσία άλλωστε κάτι τέτοιο αφου πρέπει να είσαι σε ανοιχτό χώρο ώστε να βλέπεις ουρανό. Και όταν είσαι έξω, λίγο δύσκολο να έχεις πρόσβαση σε δίκτυο wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Επαννεκινηση εκανες οταν <<εκρυψες>> τα εικονιδια;

 

εκανα επανακηνιση και τωρα μου τα εμφανιζει σαν "σπαζμενα" ικονιδια στην εκθεση !:X

Link to comment
Share on other sites

Που; Για το υποβοηθούμενο GΡS; Δεν γίνεται. Δεν έχει ουσία άλλωστε κάτι τέτοιο αφου πρέπει να είσαι σε ανοιχτό χώρο ώστε να βλέπεις ουρανό. Και όταν είσαι έξω, λίγο δύσκολο να έχεις πρόσβαση σε δίκτυο wi-fi.

 

κ αμα χρησημοποιησω gprs γι το a-gps η χρεωση ποση θ ειναι περιπου??

My devices through the years: Ericsson T29s, Nokia 3510i, Sony Ericsson T610, Nokia 3220, Motorola RAZR V3, Sony Ericsson K750, Sony Ericsson P990, Nokia N82, Nokia X6, iPhone 4, Nokia lumia 630, Jiayu S3 Advanced(RIP),Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

κ αμα χρησημοποιησω gprs γι το a-gps η χρεωση ποση θ ειναι περιπου??

 

Πολυ μικρη μια και ειναι λιγα kb.Κανε εναν ελεγχο στην εταιρια που εισαι να δεις τι χρεωνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

4-5KB κάθε φορά που ανοίγεις την εφαρμογή πλοήγησης. Μετά, όση ώρα και να την χρησιμοποιήσεις, δεν χρεώνεσαι τίποτα παραπάνω. Τώρα για το ποσό σε ευρώ, θα πρέπει να κοιτάξεις τον τιμοκατάλογο του παροχου σου.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια θ τ δοκιμασω
My devices through the years: Ericsson T29s, Nokia 3510i, Sony Ericsson T610, Nokia 3220, Motorola RAZR V3, Sony Ericsson K750, Sony Ericsson P990, Nokia N82, Nokia X6, iPhone 4, Nokia lumia 630, Jiayu S3 Advanced(RIP),Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος από το όλο ζητημα το αρχείο που κατεβάζω είναι το Standalone (αφού δεν έχω προηγούμενη έκδοση) και οι χάρτες που χρησιμοποιώ είναι αυτοί που μας προτείνετε στο πρώτο post? Α και πώς κάνω την αναζήτηση για το K*yg*n? Tι θα το βάλω να ψάξει?

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος από το όλο ζητημα το αρχείο που κατεβάζω είναι το Standalone (αφού δεν έχω προηγούμενη έκδοση) και οι χάρτες που χρησιμοποιώ είναι αυτοί που μας προτείνετε στο πρώτο post? Α και πώς κάνω την αναζήτηση για το K*yg*n? Tι θα το βάλω να ψάξει?

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

 

Κανενας μας δεν γεννηθηκε με την γνωση μεσα του.Θα πας στο <<μαγαζακι>> και εκει θα βρεις οτι ψαχνεις.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724 .Τωρα το προσεξα,χρονια πολλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...