Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μια βοήθεια αυτό που δεν μπορώ να βρώ είναι η παρακάτω διαδρομή μπαίνω στην κάρτα μνήμης αλλά δεν βρίσκω το private τι γίνετε ρε ****το?

E: \ private \ e7d61da9 \ (οπου E ειναι η καρτα μνημης)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά μια βοήθεια αυτό που δεν μπορώ να βρώ είναι η παρακάτω διαδρομή μπαίνω στην κάρτα μνήμης αλλά δεν βρίσκω το private τι γίνετε ρε ****το?

E: \ private \ e7d61da9 \ (οπου E ειναι η καρτα μνημης)

 

Δικαιολογημένα δεν το βρίσκεις γιατί απλά... είναι από τους φακέλους που έχει κλειδώσει η ΝΟΚΙΑ !!!!

 

Ο μόνος τρόπος να μπεις στο φάκελο είναι μέσω καλωδίου USB και PC.

 

Βέβαια υπάρχει και ο τρόπος που περιγράφεται στo νήμα με τα hacks. Με μια διαδικασία "ξεκλειδώνεις" τους κρυμμένους φακέλους της ΝΟΚΙΑ και μπορείς να επέμβεις.... ;)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κάνω λάθος, αλλά μου γράφει no maps. Εχώ βάλει αυτό το 3 σε 1 και έχω φτιάξει τα απαραίτητα UNL αρχεία. Εκεί που λέει map source και είναι επιλεγμένο το E:\Garmin, μου βγάζει τα ονόματα των χαρτών.

 

Αν ξέρει κάνεις τι μπορεί να φταίει και μπορεί να βοηθήσει, καλό θα ήταν. Αλλιώς ας μου πείτε πως να κάνω uninstall (Εκτός και αν το κάνω απλά από τα settings του κινητού). Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

gmapsupp. Τον άλλαξα και σε gmapsup2 και έφτιαξα πάλι από την αρχή τα UNL αρχεία, αλλά κ πάλι τίποτα.

 

Μόλις έσβησα το πρόγραμμα. Θα ξαναδοκιμάσω να το βάλω κάποια στιγμή αργότερα. Αν παρουσιαστεί πρόβλημα πάλι, θα περιμένω για κανένα άλλο πρόγραμμα, ή για επίσημη έκδοση του.

Link to comment
Share on other sites

Ακομη περιμενουμε! Λογικα δεν θα αργησουν.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οδηγιες εγκαταστασης του Garmin στο 5800

είχα κάνει φορματ στην κάτρα μνήμης και δεν έχει φάκελο private.

πρεπει να τον ξαναδημιουργήσω η μπορω να περάσω το keymap2 αλλου;

 

το εσπασες κανονικα το program με το Garmin ******erator v. 1.5???

Εμενα μου δουλευει κανονικα παντως... Αφου το σπασεις και πας στις μπαρες του GPS σου βγαζει επιλογη να απενεργοποιησεις το bluetooth GPS και να χρησημοποοιησεις το δικο του..

 

μπορώ να έχω το παραπάνω ....erator v.1.5 με pm;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

είχα κάνει φορματ στην κάτρα μνήμης και δεν έχει φάκελο private.

πρεπει να τον ξαναδημιουργήσω η μπορω να περάσω το keymap2 αλλου;

Μπορεις να κανεις εγκατασταση στην καρτα μνημης ενα αρχειο .sis και να δημιουργηθει ο φακελος που ξαχνεις. Κανε εγκατασταση το VirtualKey ανοιξε το και κλειστο μια φορα και θα δημιουργηθει ο φακελος E:\ private\ e7d61da9\

 

 

μπορώ να έχω το παραπάνω ....erator v.1.5 με pm;

Κατεβασε το απο τα μαγαζακια η απο το :google:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά και όλα ωραία έκανα εγκατάσταση του VirtualKey το ξεκίνησα και το έκλεισα όπως ακριβός γράφει ο οδηγός , κατέβασα και το custom2.keymap μπαίνω και στο private μέχρι εδώ μια χαρά ψάχνω για το e7d61da9 πουθενά ξαναβγένω ξανάμπαίνω τίποτα άφαντω, τώρα τι κάνω

μια βοήθεια βρε παιδιά!!

 

sory παιδιά όλα οκ το βρήκα το e7d61da9

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά και όλα ωραία έκανα εγκατάσταση του VirtualKey το ξεκίνησα και το έκλεισα όπως ακριβός γράφει ο οδηγός , κατέβασα και το custom2.keymap μπαίνω και στο private μέχρι εδώ μια χαρά ψάχνω για το e7d61da9 πουθενά ξαναβγένω ξανάμπαίνω τίποτα άφαντω, τώρα τι κάνω

μια βοήθεια βρε παιδιά!!

 

sory παιδιά όλα οκ το βρήκα το e7d61da9

 

ακριβως! ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα: πρεπει να το εγκαταστησεις στη μνημη του κινητου,και οχι στο memory card pou exei, για να μπορεσει να δημιουργηθει ο φακελος

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι βλεπω δεν υπαρχει μεγαλη κινηση στο συγκεκριμενο θεμα. Γνωμη μου ειναι οτι αξιζει να προχωρησετε στην εγκατασταση του Garmin. Οσοι εχουν κανει ξανα εγκατασταση θα τους φανει παιχνιδακι :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις οδηγίες .Πολύ καλές και κατατοπιστικές .Μόνο μια διευκρήνιση στην κάρτα μνήμης του τηλεφώνου το περνάμε το Virtual key.Επειδή στην περιγραφή αναφέρετε για μνήμη τηλεφώνου και για λίγο κόλησα εγώ.Πάντως δουλεύει μια χαρά και βρίσκει δορυφόρους πολύ γρήγορα ,μόνο το πρόβλημα με τους αριθμούς στις διευθύνσεις. Και πάλι ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ok το διορθωσα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Aλλαξε την καταληξη μονος σου απο .txt σε .unl
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε 2 δικα μου και ονομασε τα οπως χρειαστει:

 

http://www.speedyshare.com/972290316.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

την κατάληξη την αλλάζω αλλά μου το αποθηκεύει σαν έγγραφο κειμένου txt

 

Όταν πας να σώσεις θα κάνεις κλικ πάνω στο "save as type" και θα διαλέξεις την επιλογή "all files". Ετσι δίνοντας την κατάληξη .unl θα την πάρει κανονικά και δεν θα σωθεί σαν .txt

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις οδηγίες .Πολύ καλές και κατατοπιστικές .Μόνο μια διευκρήνιση στην κάρτα μνήμης του τηλεφώνου το περνάμε το Virtual key.Επειδή στην περιγραφή αναφέρετε για μνήμη τηλεφώνου και για λίγο κόλησα εγώ.Πάντως δουλεύει μια χαρά και βρίσκει δορυφόρους πολύ γρήγορα ,μόνο το πρόβλημα με τους αριθμούς στις διευθύνσεις. Και πάλι ευχαριστώ.

 

με έσωσες φίλε! και ψαχνόμουν κι εγώ γιατι δεν έβλεπα που να επικολλήσω το keymap2!

θα το ξαναδοκιμάσω απο την αρχη κάνοντας hard format και βλέπουμε. :wacko:

 

EDIT: μου έβγαλε τώρα ότι το πιστοποιητικό έχει λήξει!

καμιά λύση;

 

τον φάκελο που λέει kopy to MMC root τον βάζουμε χύμα στην κάρτα μνήμης;

η κάπου συγκεκριμένα; πρέπει να βγάλω τα αρχεια από τον φάκελο αυτό και να τα ρίξω χύμα στην κάρτα, τι;

 

 

 

επιτέλους δουλευει άψογα το πρόγραμμα! τον χάρτη που κατέβασα τον βάζω στον φάκελο garmin, σωστά;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

τον φάκελο που λέει kopy to MMC root τον βάζουμε χύμα στην κάρτα μνήμης;

η κάπου συγκεκριμένα; πρέπει να βγάλω τα αρχεια από τον φάκελο αυτό και να τα ρίξω χύμα στην κάρτα, τι;

θα ανοιξεις το φακελο kopy to MMC root, θα επιλεξεις ολα τα αρχεια και θα τα πεταξεις στην καρτα χυμα..

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμά ανοίγει μεν τώρα, (επιτέλους!) αλλά δεν μου βγάζει τις μπάρες για το gps, έφτιαξα τα .NUL όπως λέει στον παραπάνω οδηγό αλλά δεν... ούτε τον χάρτη μου εμφανίζει. εχω΄βάλει τον 1.60 (δεν χρειάζομαι τον 3 σε 1) τα πέρασα με το χχχgen, έβαλα τα .NUL χύμα στο Ε:\garmin και τίποτα... κάνω κάτι λάθος;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμά ανοίγει μεν τώρα, (επιτέλους!) αλλά δεν μου βγάζει τις μπάρες για το gps, έφτιαξα τα .NUL όπως λέει στον παραπάνω οδηγό αλλά δεν... ούτε τον χάρτη μου εμφανίζει. εχω΄βάλει τον 1.60 (δεν χρειάζομαι τον 3 σε 1) τα πέρασα με το χχχgen, έβαλα τα .NUL χύμα στο Ε:\garmin και τίποτα... κάνω κάτι λάθος;

 

κι ο χαρτης στο Ε:\garmin πρεπει να μπει και με συγκεκριμενο ονομα.

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμά ανοίγει μεν τώρα, (επιτέλους!) αλλά δεν μου βγάζει τις μπάρες για το gps, έφτιαξα τα .NUL όπως λέει στον παραπάνω οδηγό αλλά δεν... ούτε τον χάρτη μου εμφανίζει. εχω΄βάλει τον 1.60 (δεν χρειάζομαι τον 3 σε 1) τα πέρασα με το χχχgen, έβαλα τα .NUL χύμα στο Ε:\garmin και τίποτα... κάνω κάτι λάθος;

 

Δεν έχω διαβάσει τον οδηγό που αναφέρεις, αλλά νομίζω τα αρχεία πρέπει να είναι UNL.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει τον οδηγό που αναφέρεις, αλλά νομίζω τα αρχεία πρέπει να είναι UNL.

 

Oι οδηγιες εγκαταστασης του Garmin ειναι ιδιες με αυτες που υπαρχουν στο 1 ποστ του θεματος Garmin Maps Mobile™ XT για τα 3rd Edition:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

 

Απλα Πριν ανοιξουμε το Garmin στην συσκευη μας θα πρπει να ακολουθησουμε τον οδηγο που υπαρχει στο 2 ποστ του παροντος:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2649075#post2649075

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...