Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπράβο aristoteli! δεν το περίμενα τόσο γρήγορα!

μια μόνο ερώτηση παιδιά, θα το περάσω ξανα εξαρχής, χρησιμοποιώντας τον ίδιο χάρτη που έχω.

μπορώ να χρησιμοποιήσω τα ίδια .UNL που έχω η πρέπει να φτιάξω καινούργια;

 

Εκανα εγκατασταση το garmin μου το εμφανιζει στις εφαρμογες αλλα οταν το ανοιγω βγαζει μια οθονη μαυρη που λει GARMIN και κλεινει αμεσως.Εαν ξερει καποιος τι συμβαινει ας με βοηθησει

 

κλείνει διότι δεν βλέπει τον φάκελο garmin μέσα στην κάρτα μνήμης.

ανοξε τον φάκελο copy to mmc root, μεσα έχει εναν φάκελο garmin αντιγαψετον χύμα στην κάρτα και ξεκίνα πάλι το πρόγραμμα.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως μετακινουμε τον χαρτη δεξια αριστερα πανω κατω οταν παταμε προβολη χαρτη?:confused:το κανω οπως το smart 2 go αλλα δεν κουνιετε.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

κλείνει διότι δεν βλέπει τον φάκελο garmin μέσα στην κάρτα μνήμης.

ανοξε τον φάκελο copy to mmc root, μεσα έχει εναν φάκελο garmin αντιγαψετον χύμα στην κάρτα και ξεκίνα πάλι το πρόγραμμα.

 

 

Ευχαριστω το ανοιξα.Ξεκλειδωσα το gps.Ομως δεν βρισκει τους χαρτες.Μπορεις να μου περιγραψεις τη διαδικασια που ξεκλειδωνεις τους χαρτες.Εχω το gmapbmap.img χρειαζεται καποιο αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο χάρτης ποιος είναι; Αν είναι ο ξεχωριστός ανάβαση τότε δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα. Αν δεν είναι, τότε πρέπει να δημιουργήσεις το gmapbmap.unl

 

Για το πως θα το κάνεις, δες τις οδηγίες στο πρωτο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω το ανοιξα.Ξεκλειδωσα το gps.Ομως δεν βρισκει τους χαρτες.Μπορεις να μου περιγραψεις τη διαδικασια που ξεκλειδωνεις τους χαρτες.Εχω το gmapbmap.img χρειαζεται καποιο αλλο;

 

αυτός ο χάρτης είναι μάλλον ελλιπής, κατέβασε απο το γνωστό μαγαζάκι την τελευταία έκδοση (νομίζω είναι η 1.60) η τον 3 σε 1 και ακολούθησε τις οδηγίες στο 1post όπως λέει ο mirrorofsorrow. Τον gmapbmap διάγραψέ τον από τον φάκελο.

εγώ αυτό έκανα και δουλεύει άψογα:D

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά η εγκατάσταση πολύ εύκολα!! Και οι χάρτες πολύ πλήρεις που υπάρχουνε. Θα το δοκιμάσω και πλήγηση το βράδυ.

Πάντως η κοπελιά στο nokia maps έχει πιο τσαχπίνικη φωνή!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η κοπελιά στο nokia maps έχει πιο τσαχπίνικη φωνή!!!

 

Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα και εγώ

Είναι σαν από ροζ γραμμή να παίρνεις μετά την ώρα του ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

πως μετακινουμε τον χαρτη δεξια αριστερα πανω κατω οταν παταμε προβολη χαρτη?:confused:το κανω οπως το smart 2 go αλλα δεν κουνιετε.

 

Με Drag στην οθόνη, εμένα πάει όπου θέλω.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

αυτός ο χάρτης είναι μάλλον ελλιπής, κατέβασε απο το γνωστό μαγαζάκι την τελευταία έκδοση (νομίζω είναι η 1.60) η τον 3 σε 1 και ακολούθησε τις οδηγίες στο 1post όπως λέει ο mirrorofsorrow. Τον gmapbmap διάγραψέ τον από τον φάκελο.

εγώ αυτό έκανα και δουλεύει άψογα:D

 

Παιδια ευχαριστω για τη βοηθεια.Καταφερα να βαλω ενα χαρτη που ειχα κατεβασει απο παλαιοτερη εκδοση και δουλευει.Θα προσπαθησω να βρω τον 3 σε 1 να δω τη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

πως μετακινουμε τον χαρτη δεξια αριστερα πανω κατω οταν παταμε προβολη χαρτη?:confused:το κανω οπως το smart 2 go αλλα δεν κουνιετε.

 

Και σε μενα το ιδιο, δεν λειτουργει....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια κι εδώ. Έχω διαβάσει όλο το θέμα αλλά δεν μπορώ να βρώ το εξής: στο zip που κατέβασα εκτός από το φάκελο Garmin, έχει και άλλους 3 φακέλους (private, resouce και sys). Αυτούς τους κάνουμε copy στο root της κάρτας (η κάρτα έχει ήδη φακέλους με αυτά τα ονόματα), ή κάνουμε κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Να ρωτήσω και εγω κάτι? Εγκατέστησα την έκδοση 5.00.30 η οποία δεν χρειάζεται virtual key για να τρέξει αλλά όταν ξεκίνησα την εφαρμογή μου ζητάει κλειδί προιόντος. Με αφήνει να μπώ στο μενού αλλά δεν ενεργοποιήται η λειτουργία gps.

Κάτι δεν κάνω καλά ε;;;

Το μπέρδεμα είναι ότι κάθε έκδοση έχει δικές της οδηγίες χρήσης.

Αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ.

Έχω σκάσει να το κάνω να δουλέψει!

Link to comment
Share on other sites

Με Drag στην οθόνη, εμένα πάει όπου θέλω.

 

 

τη μακακια εκανα και δεν γινετε ρε γμτ.εκανες καμια ρυθμισει παραπανω η οχι.?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Έχω σκάσει να το κάνω να δουλέψει!

 

Πρέπει να δημιουργήσεις τα αρχεία unl και να ενεργοποιήσεις τον εσωτερικό δέκτη. Για περισσότερες λεπτομέριες, διάβασε τις αναλυτικές οδηγίες στο πρωτο ποστ του αντίστοιχου θέματος για 3rd Εditiοn.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια κι εδώ. Έχω διαβάσει όλο το θέμα αλλά δεν μπορώ να βρώ το εξής: στο zip που κατέβασα εκτός από το φάκελο Garmin, έχει και άλλους 3 φακέλους (private, resouce και sys). Αυτούς τους κάνουμε copy στο root της κάρτας (η κάρτα έχει ήδη φακέλους με αυτά τα ονόματα), ή κάνουμε κάτι άλλο?

Εγώ τα αντέγραψα όλα και μάλλον αυτό είναι το σωστό

Σήμερα 04:23

Bleep Καλησπέρα σε όλους.

Να ρωτήσω και εγω κάτι? Εγκατέστησα την έκδοση 5.00.30 η οποία δεν χρειάζεται virtual key για να τρέξει αλλά όταν ξεκίνησα την εφαρμογή μου ζητάει κλειδί προιόντος. Με αφήνει να μπώ στο μενού αλλά δεν ενεργοποιήται η λειτουργία gps.

Κάτι δεν κάνω καλά ε;;;

Το μπέρδεμα είναι ότι κάθε έκδοση έχει δικές της οδηγίες χρήσης.

Αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ.

Έχω σκάσει να το κάνω να δουλέψει!

 

Πρώτη σελίδα του θέματος για οδηγίες

Όπου λέει ESN βάλε ton ΙΜΕΙ

Θα καταλάβεις μόλις κάνεις τα βήματα

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δημιουργήσεις τα αρχεία unl και να ενεργοποιήσεις τον εσωτερικό δέκτη. Για περισσότερες λεπτομέριες, διάβασε τις αναλυτικές οδηγίες στο πρωτο ποστ του αντίστοιχου θέματος για 3rd Εditiοn.

 

Μονο που στο key**n θα βάλεις το IMEI που θα βρείς μέσα απο το garmin (όχι το imei του τηλεφώνου)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

τη μακακια εκανα και δεν γινετε ρε γμτ.εκανες καμια ρυθμισει παραπανω η οχι.?

 

Απλά κάνε double tap στο αυτοκινητάκι. Θα σου εμφανίσει τον χάρτη με 4 εικονίδια πάνω και μπορείς να κουνηθείς!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάνε double tap στο αυτοκινητάκι. Θα σου εμφανίσει τον χάρτη με 4 εικονίδια πάνω και μπορείς να κουνηθείς!

 

 

μπραβο ρε Tsagli αυτο ητανε και εφαγα τον τοπο:)μετα το φαγομα του τοπου φυσικα βρηκα οτι μες τις ρυθμισεις εχει το αναζ.στο χαρτη και απο εκει λειτουργουσε κανονικα ...αλλα αυτο που λες ειναι το πιο σωστο:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να είστε καλά, έβαλα το νέο και είναι όλα οκ ;)

απλός δεν ξέρω τι να κάνω με το αυτόματο κλείδωμα του κινητού και έτσι σβήνει η οθόνη όταν κάνει πλοηγήσει :(

Πρέπει να το απενεργοποιήσω από της ρυθμίσεις του κινητού ή γίνετε από το πρόγραμμα :confused:

XABALES CLUB (xabales.com)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να είστε καλά, έβαλα το νέο και είναι όλα οκ ;)

απλός δεν ξέρω τι να κάνω με το αυτόματο κλείδωμα του κινητού και έτσι σβήνει η οθόνη όταν κάνει πλοηγήσει :(

Πρέπει να το απενεργοποιήσω από της ρυθμίσεις του κινητού ή γίνετε από το πρόγραμμα :confused:

 

Απο τις ρυθμισεις του κινητου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να είστε καλά, έβαλα το νέο και είναι όλα οκ ;)

απλός δεν ξέρω τι να κάνω με το αυτόματο κλείδωμα του κινητού και έτσι σβήνει η οθόνη όταν κάνει πλοηγήσει :(

Πρέπει να το απενεργοποιήσω από της ρυθμίσεις του κινητού ή γίνετε από το πρόγραμμα :confused:

 

Τα βηματα ειναι απο Ν82

Εργαλεια-ρυθμισεις-οθονη-παρακαμψη φωτισμου-------διαλεγεις τι θελεις(εγω το εχω ενεργο κατα την ομιλια,γλυτωνω μπαταρια)

Link to comment
Share on other sites

πέρασα την νεα έκδοση 5.02.30, είναι ίδια ακριβως διαδικασια με της προηγουμενης ουτε τα .UNL

δεν χρειαζεται να αλλαχτουν, αναβαθμισα και το κινητο στην 20.12.00 και εκει που 4 στις 5 φορες κολλαγε, τωρα μετα απο σκληροτατη χρηση 9 ωρων δεν κολλησε ουτε μια φορα! πολύ καλη ακριβεια, στην δρομολογηση (δεν χρησιμοποιώ την φωνητικη καθοτι υπερπερηφανος στα αυτια...)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμισεις του κινητου.

 

Ναι φίλε οκ απλός εγώ εάν το έχω απενεργοποίηση το κλείδωμα της οθόνης κάθε φορά που χρησιμοποιώ το κινητό θα πρέπει μετά χειροκίνητα να κλειδώνω την οθόνη ενώ στο P1i που το είχα το πρόγραμμα δεν μου το έκανε αυτό! Δεν πειράζει η ουσία είναι οτι το gps δουλεύει άψογα σε ευχαριστώ.

XABALES CLUB (xabales.com)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

Δν λοκαρει με τπτ το GPS. Ουτε στο Nokia Maps ουτε στο GarminXT.

Εχω βγαλει το "υποβοηθουμενο Gps" στις επιλογες και εχω αφησει μονο το ενσωματομενο.

Μπενω στο Nokia Maps, περιμενω κ τπτ οση ωρα κ να ναι.

Φταιει το κιν? Πρεπει να το παω σε Nokia Shop?

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...