Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανενας οδηγος εγκαταστασης του garmin που να δουλευει δοκιμασμενα και στο 5800 ; προσπαθησα με οδηγους που βρηκα στο ipma αλλα δεν τρεχει καθολου στο κινητο. Εχω πονοκεφαλιασει...

Με ενα virtual key που αναφερουν οτι χρειαζονται τα καταφερα περιφημα...thank God

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας μου στείλει κάποιος ρε παιδιά ένα ΡΜ με τους τελευταίους ελληνικούς χάρτες (κάποιο λινκ) που δουλεύουν κανονικά στο 5800... ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ EK ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ειμαι καινουργιος στο site και θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να εγκαταστησω το virtual key γιατι οταν παω να το εγκαταστησω μου λεει σφαλμα πιστοποιητικου και επικοινωνηστε με τον προμηθευτη!
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν το ειδαν κυκλοφορησε ο καινουριος 3 σε 1 για το garmin!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν το ειδαν κυκλοφορησε ο καινουριος 3 σε 1 για το garmin!

καλησπερα. Μπορει καποιος να μου στειλε ΡΜ με το λινκ γι αφτο? Και πως το κανω unlock?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Μπορει καποιος να μου στειλε ΡΜ με το λινκ γι αφτο? Και πως το κανω unlock?

 

Eαν κανεις εγγραφη στο xxxxxxxxx και ψαξεις λιγο θα το βρεις!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253365#post2253365

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

φιλε ουτε εγω βρήκα κατι στο xxxxxxxxx. Μηπως μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος οταν λες 3 σε 1 για garmin? Εννοεις χάρτης η βγήκε καινουριο garmin συμβατο με touch?
Link to comment
Share on other sites

Εννοω χαρτη εαν ψαξεις στο xxxxxxxxx θα το βρεις..

 

Δεν μπορω να βοηθησω περισσοτερο γιατι απαγορευεται απο τους κανονες του forum να δινονται πληροφοριες που οδηγουν σε παρανομο υλικο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε gianpithio μπορεις να μου στειλεις ενα pm και να μου δωσεις,αν ξερεις φυσικα,εναν οδηγο για να εγκαταστησω το garmin στο 5800 ; Εχω κανει απλα install αλλα δεν ανοιγει καν. Εναν οδηγο που βρηκα στο xxxxxxxx ειναι τεραστιος και οχι ιδιαιτερα κατατοπιστικος. Ολο μου το προβλημα ειναι η εγκατασταση,virual key κτλ ειναι ΟΚ. Και οποιος αλλοσ μπορει ρε παιδια,μην το εχω αχρηστο εκει μεσα
Link to comment
Share on other sites

σαν καινουργιος κατοχος 5800(πρωτη φορα που περνω nokia) θα ηθελα ενα pm βοηθειας :lol: μπας και μπορεσω να κανω τιποτα!ευχαριστω και αναμενω...:worry:
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς χρειάζεσαι για να σε βοηθήσουμε; Το που θα βρεις τα απαραίτητα αρχεία το γνωρίζεις και αναλυτικές οδηγίες υπάρχουν.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε στο τοπικ του garmin και γι'αυτο μιλαω.

Το google απο δω: http://www.google.com/gmm/GoogleMaps.sisx

Επισης εχεις PM ;)

Θέλω και εγώ Pm!!!!! please!!!!

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω το virtual key:mad:!δεν εχω κανει το φορματ ομως!αμα το κανω τι θα σβηστει απο την συσκευη?επαφες,μηνυματα?
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω το virtual key!δεν εχω κανει το φορματ ομως!αμα το κανω τι θα σβηστει απο την συσκευη?επαφες,μηνυματα?

 

Καταρχην καλως ηλθες.. :)

 

Tι δεν μπορεις να το κανεις εγκατασταση? Πριν κανεις εγκατασταση το virtual key πρωτα θα πρεπει να το υπογραψεις ψηφιακα. Για να μαθεις πως μπορεις να το υπογραψεις πρεπει να διαβασεις το FAQ.

 

S60 5th Edition Platform FAQ ερωτηση #5

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

# Βάζεις το .cer και το .key στον φάκελο αυτό, μετανομάζοντάς τα σε xyz χωρίς να πειράξεις τις επεκτάσεις τους.

τι ακριβως κανω εδω?:O

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω: περασα χαρτη ελλαδας και δουλευει κανονικα,αλλα αφου περασα και ολη την ευρωπη(απο το γνωστο μαγαζακι) δεν βλεπει το χαρτη της ευρωπης... Το αρχειο της Ελλαδας ειναι gmapbmap.img, ενω της Ευρωπης το μετονομασα σε gmapbmap2.img για να μην το μπερδεψει..

Μπορει καποιος να μου πει τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ονομασεις το χαρτη της ευρωπης και το .unl του με μια απο τις παρακατω ονομασιες:

 

gmapsup2

gmapsupp

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Ξερω οτι το θεμα αυτο αφορα Garmin Maps, αλλα επειδη δεν βρικα σχετικο με MLS για το 5800 ειπα να ρωτισω εδω. Μηπως ξερει κανεις αν το MLS Destinator δουλευει στο 5800? Και αν ναι ποια εκδοση του MLS, αν ειναι ευκολο? Το χα και στο Omnia και το χω συνηθησει.

 

P.S. Θεωρειται καλυτερα Garmin vs Destinator?

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!! Ευχαριστω για τις προηγουμενες συμβουλές!

Εχω ομως ακομα 1 προβληματακι...

Το GArmin ειναι υπερβολικα αργο.. Δηλαδη αν ειμαι στην οδο ακαδημιας ,με βλεπει σαν να ημουν πιο πισω στην ιδια οδο ας πουμε..,και οσο προχωρω αργει με τις πληροφοριες.. Μηπως πρεπει να του σεταρω καπως την ταχυτητα? Επίσης,στις φωνητικες οδηγιες μου λεει σε ποια οδο μονο να στριψω και οχι σε ποσα μετρα π.χ.

Μπορει κάποιος να μου στειλει καποιες οδηγιες η καποιο link με οδηγο ρυθμισεων-manual????

Ευχαριστω και παλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ελπίζω ότι κάνω σωστά την εγκατάσταση του VirtualKey και του Garmin, αλλά όταν το ξεκινώ δεν μπορώ να επιλέξω το εσωτερικό GPS. Προσπαθεί να βρεί το BlueTooth GPS. Στη καρτέλα "Πληροφορίες GPS" μου βγάζει το μήνυμα "Σύνδεση επιτρεπτή μόνο για τη συσκευή Garmin GPS".

Με "Σύζευξη νέου GPS", αναζητά αλλά ... τίποτα.

Το software που βρήκα, είναι από κάποιον k a r s l e g.

Καμιά ιδέα? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ελπίζω ότι κάνω σωστά την εγκατάσταση του VirtualKey και του Garmin, αλλά όταν το ξεκινώ δεν μπορώ να επιλέξω το εσωτερικό GPS. Προσπαθεί να βρεί το BlueTooth GPS. Στη καρτέλα "Πληροφορίες GPS" μου βγάζει το μήνυμα "Σύνδεση επιτρεπτή μόνο για τη συσκευή Garmin GPS".

Με "Σύζευξη νέου GPS", αναζητά αλλά ... τίποτα.

Το software που βρήκα, είναι από κάποιον k a r s l e g.

Καμιά ιδέα? Ευχαριστώ

 

καλημερα! Στην αρχικη οθονη αφου σου βγαλει την εινδειξη οτι ψαχνει για GPS Buetooth μην του κανεις επαναληψη,και μετα πατα πανω στις μπαρες ενδειξης σηματος πανω αριστερα,εκει εχει επιλογη να βαλεις το εσωτερικο

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσω επάνω στις μπάρες, με βγάζει στην καρτέλα "Πληροφορίες GPS". Σε αυτήν την καρτέλα μου βγάζει το μήνυμα "Σύνδεση επιτρεπτή μόνο για τη συσκευή Garmin GPS" (στο πάνω μέρος της οθόνης) και την επιλογή "Σύζευξη νέου GPS". Είναι η ίδια οθόνη για το GPS, που θα έβλεπα αν πήγαινα και από "Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Σύστημα"

1. Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς το ίδιο software (από κάποιον k a r s l e g)

2. Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς το software από το λινκ της σελίδας από Μαλαισία?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το εσπασες κανονικα το program με το Garmin ******erator v. 1.5???

Εμενα μου δουλευει κανονικα παντως... Αφου το σπασεις και πας στις μπαρες του GPS σου βγαζει επιλογη να απενεργοποιησεις το bluetooth GPS και να χρησημοποοιησεις το δικο του..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...