Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάποιος γνωρίζει για να μου λυθεί η απορία, ανοίγουν κάποιες συσκευασίες για να δουν αν όντως είναι μέσα αυτό που περιγράφεται στην ετικέτα και να το χρεώσουν ανάλογα με δασμούς ? Έχουν κάποιο μηχάνημα που "βλέπει" περίπου τι έχει το κουτί? Το λέω επειδή έρχονται χιλιάδες δέματα κάθε μέρα, και είναι δύσκολο να τα ανοίγουν όλα.

Έχουν σκάνερ, και όταν "υποπτευθούν" τίποτα, το ανοίγουν.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν κάποιος γνωρίζει για να μου λυθεί η απορία, ανοίγουν κάποιες συσκευασίες για να δουν αν όντως είναι μέσα αυτό που περιγράφεται στην ετικέτα και να το χρεώσουν ανάλογα με δασμούς ? Έχουν κάποιο μηχάνημα που "βλέπει" περίπου τι έχει το κουτί? Το λέω επειδή έρχονται χιλιάδες δέματα κάθε μέρα, και είναι δύσκολο να τα ανοίγουν όλα.

 

Υπαρχουν δυο σαρωτες, ενα για ναρκωτικα, και το αλλο για επικινδυνα αντικειμενα. Μεταξυ αυτων θεωρουνται οι μπαταριες, αλλα δεν τα σταματανε, μερικα απο αυτα τα ανοιγουν για δασμολογικους σκοπους, αλλα δεν τα στελνουν πισω ή τα κατατρεφουν

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Περιμένω ένα κινητό από gearbest που έφυγε στις 7 Φεβρουαρίου κ με την μέθοδο αποστολής μέσω Βελγίου.

Μέχρι σήμερα το tracking number δεν λειτουργεί και δεν ξέρω που βρίσκεται.

Είναι φυσιολογικό αυτό?

Ρωτάω γιατί πρώτη φορά μου στέλνουν μέσω Βελγίου.στην εφαρμογή των ΕΛΤΑ μου λέει ότι δεν είναι σωστός ο αριθμός tracking.Θα έρθει μήπως με dhl ? Έχει παραλάβει κάποιος μέσω Βελγίου να μας διαφωτίσει ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Περιμένω ένα κινητό από gearbest που έφυγε στις 7 Φεβρουαρίου κ με την μέθοδο αποστολής μέσω Βελγίου.

Μέχρι σήμερα το tracking number δεν λειτουργεί και δεν ξέρω που βρίσκεται.

Είναι φυσιολογικό αυτό?

Ρωτάω γιατί πρώτη φορά μου στέλνουν μέσω Βελγίου.στην εφαρμογή των ΕΛΤΑ μου λέει ότι δεν είναι σωστός ο αριθμός tracking.Θα έρθει μήπως με dhl ? Έχει παραλάβει κάποιος μέσω Βελγίου να μας διαφωτίσει ?

 

Δοκιμασε εδω : http://track.bpostchina.com/

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε εδω : http://track.bpostchina.com/

Σ ευχαριστώ !

Μου έδειξε ότι έχει έρθει Ελλάδα στις 20 Φεβρουαρίου, δηλαδή πριν τρεις μέρες.

Ας ελπίσουμε να το πάρω από βδομάδα και χωρίς εκπλήξεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ !

Μου έδειξε ότι έχει έρθει Ελλάδα στις 20 Φεβρουαρίου, δηλαδή πριν τρεις μέρες.

Ας ελπίσουμε να το πάρω από βδομάδα και χωρίς εκπλήξεις...

 

Παρ'οτι λεει δλδ Arrival from abroad στις 20/02 στο elta tracking δε βλεπεις τπτ? Περιεργο. Εμενα σημερα εφτασε και δειχνει ηδη

Link to comment
Share on other sites

Παρ'οτι λεει δλδ Arrival from abroad στις 20/02 στο elta tracking δε βλεπεις τπτ? Περιεργο. Εμενα σημερα εφτασε και δειχνει ηδη
Ναι, στην εφαρμογή των ΕΛΤΑ μου λέει " σφάλμα στον κωδικό"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στην εφαρμογή των ΕΛΤΑ μου λέει " σφάλμα στον κωδικό"

 

Σφαλμα στον κωδικο δεν εχω ξαναδει ποτε ως μνμ. Ειναι του τυπου RG<9 αριθμοι>BE ο κωδικος σου?

Link to comment
Share on other sites

Σφαλμα στον κωδικο δεν εχω ξαναδει ποτε ως μνμ. Ειναι του τυπου RG<9 αριθμοι>BE ο κωδικος σου?
ούτε εγώ έχω δει άλλη φορά τέτοιο μήνυμα αλλά και τέτοιο tracking number LVS1376360002856984
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όλες οι παραπάνω συζητήσεις δεν έχουν καμμία σχέση με την αξιοπιστία των καταστημάτων, καλό θα ήταν να μην καταντήσει και αυτό το νήμα παιδική χαρά όπως το άλλο .... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όλες οι παραπάνω συζητήσεις δεν έχουν καμμία σχέση με την αξιοπιστία των καταστημάτων, καλό θα ήταν να μην καταντήσει και αυτό το νήμα παιδική χαρά όπως το άλλο .... :)
δεν έχεις άδικο, αλλά από την στιγμή που άλλαξε το καθεστώς στο τελωνείο και έγινε τόσο περίπλοκο το να παραλάβεις χωρίς δασμούς , δεν είναι υπερβολή που το συζητάμε εδώ, δεδομένου ότι δεν υπάρχει ακόμα thread για την αποστολή προϊόντων από κινέζικα μαγαζιά...:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις άδικο, αλλά από την στιγμή που άλλαξε το καθεστώς στο τελωνείο και έγινε τόσο περίπλοκο το να παραλάβεις χωρίς δασμούς , δεν είναι υπερβολή που το συζητάμε εδώ, δεδομένου ότι δεν υπάρχει ακόμα thread για την αποστολή προϊόντων από κινέζικα μαγαζιά...:)

 

Δεν έχει σχέση η αξιοπιστία των κινεζομαγαζων με ερωτήσεις για tracking numbers, το τελωνείο και τους δασμούς. Νομίζω αυτά το νήματα είναι πιο σχετικά με τέτοιου είδους ερωτήσεις και εκεί θα σου λύσουν όλες τις απορίες

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41844

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση η αξιοπιστία των κινεζομαγαζων με ερωτήσεις για tracking numbers, το τελωνείο και τους δασμούς. Νομίζω αυτά το νήματα είναι πιο σχετικά με τέτοιου είδους ερωτήσεις και εκεί θα σου λύσουν όλες τις απορίες

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41844

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

οκ Σ ευχαριστώ πολύ!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα, ψαχνομαι να αγορασω κινητο και βλεπω οτι στο honorbuy με συμφερει περισσοτερο μιας και εχει καλες τιμες και αποθηκες στην Ευρωπη για τα κινητα που με ενδιαφερουν οποτε δεν θα περασουν σιγουρα τελωνειο και θα ερθουν πιο γρηγορα.

Το θεωρειτε αξιοπιστο σαν σαητ?

Link to comment
Share on other sites

απο το honorbuy πριν εναμιση χρονο πηρα απο την ευρωπαικη του αποθηκη ενα κινητο μια χαρα ειρθε αλλα βαζουν μεταφορικα δεν ξαιρω αν ισχυει ακομη
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ψαχνομαι να αγορασω κινητο και βλεπω οτι στο honorbuy με συμφερει περισσοτερο μιας και εχει καλες τιμες και αποθηκες στην Ευρωπη για τα κινητα που με ενδιαφερουν οποτε δεν θα περασουν σιγουρα τελωνειο και θα ερθουν πιο γρηγορα.

Το θεωρειτε αξιοπιστο σαν σαητ?

εχω παρει 5 κινητα.αξιοπιστο,σε δυο μερες ειναι στα χερια σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,ξερει κανεις το συγκεκριμενο καταστημα(FastTech.com),ειναι αξιοπιστο?που βρισκεται,Ευρωπη,Κινα,Αμερικη?και τι χρονους αποστολης εχει?και απο τελωνειο,τι γινεται?ισχυει ο,τι και με τα γνωστα sites με priority κ.λ.π?γιατι πρωτη φορα το ειδα και θα ηθελα να μαθω τι παιζει, γιατι εχω δει κατι να παραγγειλω,μην πεσουμε σε κανα λουκι,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,ξερει κανεις το συγκεκριμενο καταστημα(FastTech.com),ειναι αξιοπιστο?που βρισκεται,Ευρωπη,Κινα,Αμερικη?και τι χρονους αποστολης εχει?και απο τελωνειο,τι γινεται?ισχυει ο,τι και με τα γνωστα sites με priority κ.λ.π?γιατι πρωτη φορα το ειδα και θα ηθελα να μαθω τι παιζει, γιατι εχω δει κατι να παραγγειλω,μην πεσουμε σε κανα λουκι,ευχαριστω

Αξιόπιστο είναι, αλλά δεν έχει priority, οπότε μόνο μικρές αγορές και όχι είδη ηλεκτρονικού τσιγάρου ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστο είναι, αλλά δεν έχει priority, οπότε μόνο μικρές αγορές και όχι είδη ηλεκτρονικού τσιγάρου ...

Ειναι Ευρωπη?ξερεις?εχει γρηγορη αποστολη?ενα ειδος αξιας 15 euro θελω

Link to comment
Share on other sites

Ειναι Ευρωπη?ξερεις?εχει γρηγορη αποστολη?ενα ειδος αξιας 15 euro θελω

Στην Κίνα είναι, από χρόνους αποστολής παλιά ήταν γρήγορο ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

lightinbox ειναι αξιοπιστο?

στελνει μεσω ΕΕ?

Αξιόπιστο είναι, και δεν στέλνει μέσω ΕΕ, αλλά εάν πληρώσεις ασφάλεια τελωνείου σου επιστρέφει τα χρήματα που πλήρωσες για δασμούς.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστο είναι, και δεν στέλνει μέσω ΕΕ, αλλά εάν πληρώσεις ασφάλεια τελωνείου σου επιστρέφει τα χρήματα που πλήρωσες για δασμούς.

 

οκ φιλε ευχαριστω

ποσο παει η ασφαλεια τελωνειου ξερεις?

ποσοστο επι της αξιας η εχει συγκεκριμενη τιμη?

Link to comment
Share on other sites

Στο γραφει στο επομενο βημα του checkout αν δεν κανω λαθος(πριν την πληρωμη). Εχει 2 κουτακια κατω, το αλλο ειναι για shipping insurance νομιζω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...