Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αποστολή μέσω Βελγίου του gearbest έρχεται με dhl η με τα ΕΛΤΑ?

εμενα ενα απλο χωρις priority μεσω βελγιου ηρθε με ελτα σε25 μερες χωρις τελωνειο κιολας ισως ειμουν τυχερος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμενα ενα απλο χωρις priority μεσω βελγιου ηρθε με ελτα σε25 μερες χωρις τελωνειο κιολας ισως ειμουν τυχερος

 

Με ΕΛΤΑ ερχεται.

Οκ ! Θα χρειαστεί να έχω υπομονή ...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ ! Θα χρειαστεί να έχω υπομονή ...:)

 

Οσες φορες εχω παραγγειλει με Belgium ερχεται σε περιπου 15 μερες συνολικα οχι εργασιμες. Δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο πολυ.

Χρησιμοποιωντας αυτο θα μπορεις να δεις ποτε το δεμα σου εχει φτασει Ελλαδα και μετα μεσω ΕΛΤΑ tracking να δεις και ποτε θα παραλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Το banggood γιατί ανέβασε τόσο ψηλά το κόστος στο priority line? 2 ευρώ το είχαν περίπου και τώρα σε κάποια προϊόντα ξεπερνάει το 20ευρω!
Link to comment
Share on other sites

Το banggood γιατί ανέβασε τόσο ψηλά το κόστος στο priority line? 2 ευρώ το είχαν περίπου και τώρα σε κάποια προϊόντα ξεπερνάει το 20ευρω!

 

τους ρωτησα κι απαντησαν οτι η εταιρια logistics κανονιζει τις τιμες μεταφορικων και οχι αυτοι,τον περασμενο μηνα ολα ειχαν μεταφορικα καπου 2 ευρω,τωρα ξεφυγαν,παντως γλυτωνεις το αγχος του τελωνειου και τα στελνουν αμεσα,5 παραγγελιες απο Δεκεβρη ολα στην ωρα τους

Link to comment
Share on other sites

Οσες φορες εχω παραγγειλει με Belgium ερχεται σε περιπου 15 μερες συνολικα οχι εργασιμες. Δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο πολυ.

Χρησιμοποιωντας αυτο θα μπορεις να δεις ποτε το δεμα σου εχει φτασει Ελλαδα και μετα μεσω ΕΛΤΑ tracking να δεις και ποτε θα παραλαβεις.

αν είναι περίπου 15 μέρες, μια χαρά , δεν είναι πολύ.

Περίμενα και άλλες δέκα μέρες μέχρι να το στείλουν επειδή το αγόρασα σαν presale, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το θέμα που μιλάμε.

Το μόνο κακό με τα ΕΛΤΑ σε σχέση με την dhl , είναι ότι ακόμα και έναν μικρό φάκελο με μια θήκη σιλικόνης ,ο ταχυδρόμος τον σημείωσε σαν "ογκώδη"και υποχρεώθηκα να πάω στο ταχυδρομείο να τον πάρω.

Δεν πειράζει μικρό το κακό.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν είναι περίπου 15 μέρες, μια χαρά , δεν είναι πολύ.

Περίμενα και άλλες δέκα μέρες μέχρι να το στείλουν επειδή το αγόρασα σαν presale, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το θέμα που μιλάμε.

Το μόνο κακό με τα ΕΛΤΑ σε σχέση με την dhl , είναι ότι ακόμα και έναν μικρό φάκελο με μια θήκη σιλικόνης ,ο ταχυδρόμος τον σημείωσε σαν "ογκώδη"και υποχρεώθηκα να πάω στο ταχυδρομείο να τον πάρω.

Δεν πειράζει μικρό το κακό.:)

 

Ασε μην κανουμε αυτη τη συζητηση γιατι θα αρχισω τα καντηλια και θα παω για μπανακι.

Ο δικος μας καραγκιοζης πλεον ουτε καν την σκασμενη την ειδοποιηση δεν καταδεχεται να αφησει! :X:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Απο banggood με priority γλιτωνουμε 100% το τελωνειο ? Ευχαριστω

Μέχρι στιγμής ναι ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παραγγειλα στις 10.2. κάτι από Banggood με priority και ασφάλεια δέματος, αξίας συνολικά 13€ περίπου. Μέχρι και σήμερα δεν εχω tracking informations, ενώ μου έδωσαν αμέσως tracking number και στο status της παραγγελίας λέει shipped. Μήπως ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παραγγειλα στις 10.2. κάτι από Banggood με priority και ασφάλεια δέματος, αξίας συνολικά 13€ περίπου. Μέχρι και σήμερα δεν εχω tracking informations, ενώ μου έδωσαν αμέσως tracking number και στο status της παραγγελίας λέει shipped. Μήπως ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;
Γιατί έχουν πρωτοχρονιά στην Κίνα και δεν κινείται τίποτα μέχρι και την επόμενη εβδομάδα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ηθελα να ρωτησω κατι ακομα για το priority απο bangggood, εχει tracking αυτη η επιλογη ετσι ?

 

φυσικα,αλλα ειναι κλειστα τωρσ λογω πρωτοχρονιας,απο βδομαδα αν παραγγειλεις

Link to comment
Share on other sites

Αν σε μια παραγγελία έχουν προστεθεί έξοδα τελωνείου, τα γράφουν στο χαρτί ειδοποίησης που αφήνει ο ταχυδρόμος,η το μαθαίνουμε στο ταχυδρομείο όταν πάμε για παραλαβή ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν σε μια παραγγελία έχουν προστεθεί έξοδα τελωνείου, τα γράφουν στο χαρτί ειδοποίησης που αφήνει ο ταχυδρόμος,η το μαθαίνουμε στο ταχυδρομείο όταν πάμε για παραλαβή ?

 

αν σου αφησει χαρτι παραλαβης συστημενου ο ταχυδρομος δεν εχει περασει απο ελεγχο,απλα πας και το παραλαμβανεις,αν ειχε περασει δεν θα σ αφηνε χαρτι παραλαβης,θα ετρεχες μονος σου να το ξεμπλοκαρεις

Link to comment
Share on other sites

Αν σε μια παραγγελία έχουν προστεθεί έξοδα τελωνείου, τα γράφουν στο χαρτί ειδοποίησης που αφήνει ο ταχυδρόμος,η το μαθαίνουμε στο ταχυδρομείο όταν πάμε για παραλαβή ?

Έρχεται ειδοποίηση για το δέμα, και όταν πας να το παραλάβεις από το ταχυδρομείο σου δίνουν την λυπητερή, πληρώνεις και φεύγεις ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! εχω παραγγείλει ένα κινητό απο Banggod με priority. Ξερουμε μηπως με ποιον τρόπο φτάνει ελλάδα? Απο Gearbest ξερω πως έρχεται με acs.
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται ειδοποίηση για το δέμα, και όταν πας να το παραλάβεις από το ταχυδρομείο σου δίνουν την λυπητερή, πληρώνεις και φεύγεις ...

Και τλφ με παιρνουν....και sms μου στελνουν.........οταν ειναι να πλερωσω......μην ντρεπεσε πεστα και αυτα.........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

αν σου αφησει χαρτι παραλαβης συστημενου ο ταχυδρομος δεν εχει περασει απο ελεγχο,απλα πας και το παραλαμβανεις,αν ειχε περασει δεν θα σ αφηνε χαρτι παραλαβης,θα ετρεχες μονος σου να το ξεμπλοκαρεις

 

Έρχεται ειδοποίηση για το δέμα, και όταν πας να το παραλάβεις από το ταχυδρομείο σου δίνουν την λυπητερή, πληρώνεις και φεύγεις ...

 

Και τλφ με παιρνουν....και sms μου στελνουν.........οταν ειναι να πλερωσω......μην ντρεπεσε πεστα και αυτα.........:lol:

Οι απαντήσεις είναι αντιφατικές.

Sorry αλλά δεν έβγαλα άκρη τι ισχύει τελικά.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι απαντήσεις είναι αντιφατικές.

Sorry αλλά δεν έβγαλα άκρη τι ισχύει τελικά.:)

 

Ο καθενας λεει οτι θελει ,αν ειναι κινητο και εχει ερθει ειδοποιηση παραλαβξς δεν εχει ελεγχθει,αν ειχε θα επρεπε να το εκτελωνισεις εσυ

Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας λεει οτι θελει ,αν ειναι κινητο και εχει ερθει ειδοποιηση παραλαβξς δεν εχει ελεγχθει,αν ειχε θα επρεπε να το εκτελωνισεις εσυ

Τι να εκτελωνισει το παλικαρι φιλε........????:blink:

Και sms με το ποσο πληρωμης που πρεπει να δωσω στην παραλαβη μου στελνουν,αλλα και τλφ με παιρνουν για τον ιδιο λογο.

Και δεν γραφω μονο για κινητο.

 

Screenshot_2018-02-22-21-45-30-592_com.android.mms.png

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οι απαντήσεις είναι αντιφατικές.

Sorry αλλά δεν έβγαλα άκρη τι ισχύει τελικά.:)

Αυτό που σου είπα, γίνεται εάν το κοστολογήσουν μόνοι τους. Εάν θελήσουν απόδειξη σε ειδοποιούν για να τους στείλεις απόδειξη του paypal ή άλλο τιμολόγιο αγοράς.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος γνωρίζει για να μου λυθεί η απορία, ανοίγουν κάποιες συσκευασίες για να δουν αν όντως είναι μέσα αυτό που περιγράφεται στην ετικέτα και να το χρεώσουν ανάλογα με δασμούς ? Έχουν κάποιο μηχάνημα που "βλέπει" περίπου τι έχει το κουτί? Το λέω επειδή έρχονται χιλιάδες δέματα κάθε μέρα, και είναι δύσκολο να τα ανοίγουν όλα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...