Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

 

Αγόρασα το Νοέμβριο ένα κινητό απο το Lightinthebox.com με ασφάλεια τελωνείου και προχθές αφού πλήρωσα τα τελωνειακά έξοδα στα ΕΛΤΑ, έστειλα με φωτογραφία την απόδειξη και μου έκαναν partial refund στο Paypal όλο το ποσό των τελωνειακών εξόδων. qygITYq.png

 

Ωραια ανακουφιστηκα λιγο μιας και περιμενω κινητο που παρηγγειλα Νοεμβριο κ εγω γυρω στα 250 ευρω , ελπιζω να μου βαλουνε ολα τα τελωνειακα εξοδα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραια ανακουφιστηκα λιγο μιας και περιμενω κινητο που παρηγγειλα Νοεμβριο κ εγω γυρω στα 250 ευρω , ελπιζω να μου βαλουνε ολα τα τελωνειακα εξοδα....

 

Αν το έχεις ασφαλισμένο, θα σου τα βάλουν. Δεν ξέρω για πόσο θα κρατήσει αυτή η τακτική αλλά ήδη στη δουλειά που είμαι μαζεύουμε γύρω στις 7-8 παραγγελίες.....Αφού σιγουρεύτηκε η μέθοδος...προχωράμε...για όσο πάει με το συγκεκριμένο κατάστημα

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις ασφαλισμένο, θα σου τα βάλουν. Δεν ξέρω για πόσο θα κρατήσει αυτή η τακτική αλλά ήδη στη δουλειά που είμαι μαζεύουμε γύρω στις 7-8 παραγγελίες.....Αφού σιγουρεύτηκε η μέθοδος...προχωράμε...για όσο πάει με το συγκεκριμένο κατάστημα

 

το ασφαλισα εννοειται φανταζομαι οτι για 250 ευρω παραγγελια θα πει καπου 60 ευρω λογικα τελωνειο υποθετω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψωνίσει κινητό από την Ιταλική αποθήκη του και σε 2 εργάσιμες ήταν σπίτι μου με DHL.

 

Η τιμή που μου δείχνει στο site είναι τελική τιμή ή θα πρέπει να πληρωσω και τίποτα άλλο όταν έρθει Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που μου δείχνει στο site είναι τελική τιμή ή θα πρέπει να πληρωσω και τίποτα άλλο όταν έρθει Ελλάδα?

 

τελικη οταν προστεθουν κ τα ταχυδρομικα

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι partial refund στην αρχική συναλλαγή είναι οκ για σας; αν υπάρξει πρόβλημα 3 ημέρες μετά τι ακριβώς θα κάνετε;
Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι partial refund στην αρχική συναλλαγή είναι οκ για σας; αν υπάρξει πρόβλημα 3 ημέρες μετά τι ακριβώς θα κάνετε;

 

Καλημέρα. Τι είδους πρόβλημα μπορεί να προκύψει. Από το paypal έκαναν 3 μέρες να μου πιστώσουν την πιστωτική κάρτα που έχω συνδεδεμένη (acquiring). Τα χρήματα τα "είδα" μέσω του e-banking μου στην κάρτα. Όλα καλά με αυτή τη συναλλαγή.

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Εννοει αν χρειαστει dispute. Αλλα δεν ξερω αν λογιζεται dispute αυτο ή αν θα μπορεσει να κανει νεο (full) refund

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εννοει αν χρειαστει dispute. Αλλα δεν ξερω αν λογιζεται dispute αυτο ή αν θα μπορεσει να κανει νεο (full) refund

 

Αυτό ακριβώς εννοώ. Όλα καλά με τα partial refund που δίνουν, αν όμως η συσκευή βγάλει βλάβη σε 3-4 ημέρες κτλπ ή αργότερα τι ακριβώς θα κάνετε;

Στη συναλλαγή που ήδη έχει γίνει partial refund χλωμό να υπάρχει η δυνατότητα για dispute αλλά ακόμα και να υπάρχει, το μόνο που θα μπορείς να πάρεις απο εκεί είναι τα υπόλοιπα χρήματα. Οπότε και πάλι μένεις μείον τα χρήματα του τελωνείου μιας και δεν υπάρχει πουθενά κάποια υποχρέωση του καταστήματος να στα δώσει ή κάποια άλλη συναλλαγή να κάνεις dispute.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες σε όλους,

Έχει κάποιος εμπειρία απο παραγγελία σε Geekbuying απο Germany stock?

Θα ήθελα να μάθω χρόνο παράδοσης?

Και εάν στην τιμή που αναφέρει το site είναι τελική ή θα πρέπει να πληρώσω και κάτι στο τελωνείο?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε μήπως και το έχει από Ιταλία. Η Γερμανική και η Ισπανική αποθήκη χρεώνουν υπέρογκα έξοδα αποστολής...

Τουλάχιστον αυτή είναι η εμπειρία μου από παραγγελία 6 Xiaomi 4Χ τους τελευταίους 4 μήνες.

 

Ο χρόνος παράδοσης με DHL (πάντα από Ιταλία) ήταν 2 μέρες στις 4 περιπτώσεις και περίπου 4 μέρες στις υπόλοιπες 2 παραγγελίες, οι οποίες όμως έγιναν στην περίοδο των γιορτών.

Edited by karatzes
Link to comment
Share on other sites

Από aliexpress 2 θήκες δεν ήρθαν ποτέ. Έκανα dispute, αλλά μου λέει να κλείσω το dispute για να τις ξαναστείλει ή να κάνει refund. Στο aliexpress ξανανοιγει το dispute ή να περιμένω μέχρι να αναλάβει το aliexpress? Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μη το κλείνεις. Θα πρέπει να αποδείξουν οτι κάτι έκαναν.

Πάντως γενικά οι παραγγελίες αργούν τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 5-6 πολύ παλιές, οι νεότερες έρχονται κανονικά..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Από aliexpress 2 θήκες δεν ήρθαν ποτέ. Έκανα dispute, αλλά μου λέει να κλείσω το dispute για να τις ξαναστείλει ή να κάνει refund. Στο aliexpress ξανανοιγει το dispute ή να περιμένω μέχρι να αναλάβει το aliexpress?

 

O Αλης εχει δικο του θεμα. Εχει συζητηθει αυτο το θεμα Πολακης!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω, με εκανες και γελασα παντως :lol:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Από aliexpress 2 θήκες δεν ήρθαν ποτέ. Έκανα dispute, αλλά μου λέει να κλείσω το dispute για να τις ξαναστείλει ή να κάνει refund. Στο aliexpress ξανανοιγει το dispute ή να περιμένω μέχρι να αναλάβει το aliexpress?
Θα πάρεις refund.

Μην κλείσεις τίποτα.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω, με εκανες και γελασα παντως :lol:

 

Με ευγενεια και λιγο χιουμορ , ολα γινονται! :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Θα ήθελα να ρωτήσω για αγορά απο Geekbuying Italy stock,

εάν κάνω την παραγγελία η τιμή που αναφέρεται έχει φαντάζομαι μέσα και τους φόρους οπότε δεν θα έχει πρόβλημα όταν έρθει Ελλάδα,σωστά?

Επίσης ο μόνος τρόπος αποστολής αναφέρεται με DHL,θα υπάρξει κάποια έξτρα χρέωση ή μόνο η τιμή αποστολής που αναφέρεται στο site?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Θα ήθελα να ρωτήσω για αγορά απο Geekbuying Italy stock,

εάν κάνω την παραγγελία η τιμή που αναφέρεται έχει φαντάζομαι μέσα και τους φόρους οπότε δεν θα έχει πρόβλημα όταν έρθει Ελλάδα,σωστά?

Επίσης ο μόνος τρόπος αποστολής αναφέρεται με DHL,θα υπάρξει κάποια έξτρα χρέωση ή μόνο η τιμή αποστολής που αναφέρεται στο site?

Ευχαριστώ πολύ

Δεν πληρώνεις τίποτα επιπλέον.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

 

Αγόρασα το Νοέμβριο ένα κινητό απο το Lightinthebox.com με ασφάλεια τελωνείου και προχθές αφού πλήρωσα τα τελωνειακά έξοδα στα ΕΛΤΑ, έστειλα με φωτογραφία την απόδειξη και μου έκαναν partial refund στο Paypal όλο το ποσό των τελωνειακών εξόδων. qygITYq.png

Καλημέρα φίλε, με το ταχυδρομείο σου ήρθε το δέμα; Η μέθοδος αποστολής ήταν S.F. Express ;Δεν ξέρω που να το αναζητήσω. Ρώτησα όλα τα courier και δεν ήξεραν τίποτα.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε, με το ταχυδρομείο σου ήρθε το δέμα; Η μέθοδος αποστολής ήταν S.F. Express ;Δεν ξέρω που να το αναζητήσω. Ρώτησα όλα τα courier και δεν ήξεραν τίποτα.

 

Καλησπέρα,

Ναι με το ταχυδρομείο ήρθε το δέμα (έκανε 45 ημέρες όπως βλέπεις από τα προηγούμενα post).

Δές από το tracking number που είναι κολλημένο το δικό σου και αν είναι Ελλάδα πάρε το τηλεφωνικό κέντρο των ΕΛΤΑ να σου πούν που ακριβώς είναι το δέμα σου.

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τί έγινε με το priority του banggood; Έχω τσεκάρει κάποια κινητά και σήμερα, σε όλα, δεν υπάρχει αυτή η μέθοδος αποστολής.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τί έγινε με το priority του banggood; Έχω τσεκάρει κάποια κινητά και σήμερα, σε όλα, δεν υπάρχει αυτή η μέθοδος αποστολής.

Διάβασε 2-3 σελίδες προς τα πίσω ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...