Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν υλικο κι εμενα δε με ενθουσιασε απλα μου αρεσει το σχεδιο/χρωμα +αυτο που εγραψα για τις πτωσεις

 

Στο χερι..το πλαστικο τοαισθανεσαι εντονα κι επισης νιωθεις, ας πουμε λιγο πιο μεγαλη τη συσκευη..γεμιζει η παλαμη σου..

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Είμαι στα πρόθυρα (όχι νευρικής κρίσης :p αλλά) να πάρω την SENA ULTRASLIM POUCH σε λευκή , πως τη βρίσκεται; :rolleyes:

 

* η εικόνα δεν είναι από 3Gs είναι ενδεικτική

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι... μπορούμε να αλλάξουμε το πίσω κάλυμμα Iphone 3gs από μάυρο σε άσπρο?? και αν ναι πόσο κοστίζει??

 

υπάρχει κάποια λεπτή άσπρη γυαλιστερή θήκη για το iphone????

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι... μπορούμε να αλλάξουμε το πίσω κάλυμμα Iphone 3gs από μάυρο σε άσπρο?? και αν ναι πόσο κοστίζει??

 

Από όσο γνωρίζω σε κατάστημα βοντα κοστίζει 200 ευρά για αλλαγή πίσω πρόσοψης και στο κρατάνε κάνα μήνα. Στο ebay όμως έχει αρκετές και φθηνές.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Την SENA(καφέ χρώματος) έχω απο εποχές 2G μέχρι σήμερα που έχω το 3G! Πολύ διακριτική είναι κ λεπτή, αλλά στα πάνω τελειώματα της(στο πάνω μέρος) έχει αρχίσει να χρειάζεται κόλλημα...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα μονο handsfree για το iphoνακι μου που θα βρω????

 

Σχεδόν όλα (αν όχι όλα πια) τα bluetooth των τελευταίων 1-2 ετών παίζουν μια χαρά (τουλάχιστον όσα έχω δοκιμάσει: nokia, motorola, sennheiser, invisio, gennum). Οπότε το ψάχνεις σε ένα βολικό για εσένα κατάστημα από τους "συνήθεις υπόπτους" που φέρνουν τέτοια πράγματα.

 

Αν ψάχνεις "καλωδιομένο" handsfree εκεί τα πράγματα δυσκολεύουν γιατί εκτός του ιδίου handsfree της apple δεν ξέρω αν κυκλοφορούν άλλα στην ελληνική αγορά (μπορεί και ναι) αλλά στη διεθνή (βλέπε αγορά από ηλεκτρονικό κατάστημα) υπάρχουν εξαιρετικές επιλογές όπως αυτά της etymotic (http://www.etymotic.com/ephp/hf2.aspx) τα οποία έχω πάρει και ο ήχος τους είναι το κάτι άλλο).

 

- με συγχωρείς τώρα είδα ότι το "άτονο" μονο στο αρχικό post σου μάλλον σημαίνει μονό handsfree, οπότε μάλλον άκυρα τα παραπάνω ! -

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλα (αν όχι όλα πια) τα bluetooth των τελευταίων 1-2 ετών παίζουν μια χαρά (τουλάχιστον όσα έχω δοκιμάσει: nokia, motorola, sennheiser, invisio, gennum). Οπότε το ψάχνεις σε ένα βολικό για εσένα κατάστημα από τους "συνήθεις υπόπτους" που φέρνουν τέτοια πράγματα.

 

Αν ψάχνεις "καλωδιομένο" handsfree εκεί τα πράγματα δυσκολεύουν γιατί εκτός του ιδίου handsfree της apple δεν ξέρω αν κυκλοφορούν άλλα στην ελληνική αγορά (μπορεί και ναι) αλλά στη διεθνή (βλέπε αγορά από ηλεκτρονικό κατάστημα) υπάρχουν εξαιρετικές επιλογές όπως αυτά της etymotic (http://www.etymotic.com/ephp/hf2.aspx) τα οποία έχω πάρει και ο ήχος τους είναι το κάτι άλλο).

 

- με συγχωρείς τώρα είδα ότι το "άτονο" μονο στο αρχικό post σου μάλλον σημαίνει μονό handsfree, οπότε μάλλον άκυρα τα παραπάνω ! -

χε...χε!!!!!!δεν πειραζει βρηκα ενα στο ebay αλλα δεν στελνει ελλαδα : (((((((((

 

εδώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα μονό handsfree για το iphoνακι μου που θα βρω????

Kαι'γω φίλε μου έψαχνα καιρό μονό ενσύρματο handsfree και δεν έβρισκα.Τελικά βρήκα αυτό:

http://www.scansound.com/xcart/product.php?productid=16204&cat=259&page=1.

Δεν ξέρω όμως αν στέλνει Ελλάδα,εγώ έχω φίλο στη Νέα Υόρκη και θα μου το στείλει αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή πρόταση είναι τα εξής :)

 

i.Tech Music 801 Bluetooth Headset

 

i.Tech Clip D-Radio Silver Bluetooth

 

Δοκιμασμένα :cool:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα μονό handsfree για το iphoνακι μου που θα βρω????

 

εδω...http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Handsfree-Headsets/BlackBerry-Rim-8110-8310-9000-9500-1122311501001.htm

 

απολυτα συμβατο με το iphone.Βασικα δεν το ηξεραν στο πλαισιο αλλα ευτυχως το ειχα διαβασει σε ενα αμερικανικο site και το πηρα και εγω.Τελειο ειναι.Επισης το εχει και η vodafone στα ιδια ακριβως λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

ε ναι...το εχω προτεινει και σε 3 φιλους μου.Δουλευει αψογα!!!Απολυτα συμβατο σε ΟΛΕΣ τις λειτουργιες του εννοωντας να απαντας κλησεις με το κουμπακι που εχει,να αλλαζεις κομματια στη μουσικη κλπ κλπ.Ηθελα να το γραψω καιρο τωρα αλλα ολο το παραμελουσα αλλα ευκαιριας δοθησεις αφου το ρωτησε ο φιλος....
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω μια ερώτηση σχετική:

Ψάχνω να βρω μια θήκη pouch, σαν αυτή που έχει μέσα το HTC Touch HD. Το καλτσάκι.

 

Σαν αυτή που δώθηκε στην προηγούμενη σελίδα.

 

Υπάρχουν εναλλακτικές?

Έχω δει μόνο στους netimes και στο expansys.

 

http://www.senacases.com/Brands/iPHONE-3G-S-CASES/APPLE-iPHONE-3G-ULTRA-SLIM-POUCH

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω μια ερώτηση σχετική:

Ψάχνω να βρω μια θήκη pouch, σαν αυτή που έχει μέσα το HTC Touch HD. Το καλτσάκι.

 

Σαν αυτή που δώθηκε στην προηγούμενη σελίδα.

 

Υπάρχουν εναλλακτικές?

Έχω δει μόνο στους netimes και στο expansys.

 

http://www.senacases.com/Brands/iPHONE-3G-S-CASES/APPLE-iPHONE-3G-ULTRA-SLIM-POUCH

 

Δεν σε ανησυχούν σε αυτές τις θήκες οι ενδεχόμενες γρατζουνιές στο ψευτονίκελ frame και στην ιδιαίτερα ευαίσθητο πίσω καπάκι του iPhone; Αυτά ακόμα και με "χάδι" γεμίζουν γρατζουνιές πόσο μάλλον με το βάλε-βγάλε σε μια τέτοια θήκη.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ανησυχούν σε αυτές τις θήκες οι ενδεχόμενες γρατζουνιές στο ψευτονίκελ frame και στην ιδιαίτερα ευαίσθητο πίσω καπάκι του iPhone; Αυτά ακόμα και με "χάδι" γεμίζουν γρατζουνιές πόσο μάλλον με το βάλε-βγάλε σε μια τέτοια θήκη.

 

:blink::confused:

 

Δεν θα είναι μαλακούλα από μέσα?? Σαν αυτό το θηκάκι που είχε το HD και ήταν από μέσα σαν το πανάκι των γυαλιών ή σαν αυτό που είχε το iPhone3G μέσα(άσχετο, αλλά γιατί δεν έβαλαν στο 3GS πανάκι?? Το θεωρώ πολύ χρήσιμο... Ευτυχώς μου έμεινε κατάλοιπο από το προηγούμενο....)...

Link to comment
Share on other sites

:blink::confused:

 

Δεν θα είναι μαλακούλα από μέσα?? Σαν αυτό το θηκάκι που είχε το HD και ήταν από μέσα σαν το πανάκι των γυαλιών ή σαν αυτό που είχε το iPhone3G μέσα(άσχετο, αλλά γιατί δεν έβαλαν στο 3GS πανάκι?? Το θεωρώ πολύ χρήσιμο... Ευτυχώς μου έμεινε κατάλοιπο από το προηγούμενο....)...

 

Και εμένα μου αρέσουν αυτές οι θήκες, αλλά έχω πολύ κακές εμπειρείες από θήκες για iPhones ακόμα και από στατικές, πόσο δε κάτι τέτοιες που πρέπει να μπαινοβγάζεις την συσκευή κάθε τόσο σέρνοντάς την. Και όχι πως θα φταίει η θήκη αλλά η ποιότητα των πλαστικών του iPhone που είναι ...κλάφτα. Καμμιά σχέση με το HD μου μπορεί να μην ήταν κανένα αριστούργημα κατασκευής αλλά σε τέτοιες "ευαισθησίες" δεν φτάνει το iPhone που γρατζουνιέται ακόμα και με τον ...αέρα.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου αρέσουν αυτές οι θήκες, αλλά έχω πολύ κακές εμπειρείες από θήκες για iPhones ακόμα και από στατικές, πόσο δε κάτι τέτοιες που πρέπει να μπαινοβγάζεις την συσκευή κάθε τόσο σέρνοντάς την. Και όχι πως θα φταίει η θήκη αλλά η ποιότητα των πλαστικών του iPhone που είναι ...κλάφτα. Καμμιά σχέση με το HD μου μπορεί να μην ήταν κανένα αριστούργημα κατασκευής αλλά σε τέτοιες "ευαισθησίες" δεν φτάνει το iPhone που γρατζουνιέται ακόμα και με τον ...αέρα.

 

Καλά, δεν έχεις καθόλου άδικο....

 

Πολύ εντύπωση μου κάνει. Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου..... Πω πω... Πολύ ξενέρωσα.... Θα βρω καμιά φθηνή τότε να δοκιμάσω.. Αν δεν είναι μαλακή από μέσα τότε...... Βλέπουμε! Ευχαριστώ πολύ ρε συ foxx....:O

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν έχεις καθόλου άδικο....

 

Πολύ εντύπωση μου κάνει. Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου..... Πω πω... Πολύ ξενέρωσα.... Θα βρω καμιά φθηνή τότε να δοκιμάσω.. Αν δεν είναι μαλακή από μέσα τότε...... Βλέπουμε! Ευχαριστώ πολύ ρε συ foxx....:O

 

Να προσέχεις ακόμα και τις μαλακές, βλέπεις το βάλε - βγάλε την κάνει την ζημιά του. Το προηγούμενο ιphone 3g της συζύγου μου την έπαθε την ζημιά από αυτή την θήκη που και πολύ καλή θεωρούνταν και μαλακό βελούδο έχει από μέσα. Μετά μια εβδομάδα το πίσω καπάκι του 3G είχε γεμίσει λεπτές κάθετες γρατζουνιές, ακριβώς δηλαδή όπως σέρνεται για να μπει και να βγει.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Έχει απόλυτο δίκιο ο foxx. Χρησιμοποιώ τη συγκεκριμένη θήκη της SENA, εδώ και δυο χρόνια στο iPhone 1ης γενιάς. Ενώ είναι διακριτική και μαζεμένη, κατάφερε και γέμισε (μικρές) γρατσουνιές, όχι βέβαια το αλουμινένιο καπάκι, αλλά το πλαστικό (κάτω απ' το καπάκι) που καλύπτει τη κεραία. Για το 3Gs, ούτε που θα το σκεφτόμουνα...

 

Έχω παραγγείλει και περιμένω να φτάσει η custom θηκούλα μου της vaja, αλλά απ' την ημέρα που τ' αγόρασα κι αμέσως μόλις βγήκε απ' το κουτί του, του φόρεσα μια θηκούλα σιλικόνης (μαύρη) που βρήκα στο Public Συντάγματος με 11€. Ε, λοιπόν, ποτέ δε θα το πίστευα, πως θα με βόλευε τόσο πολύ! αφού σκέφτομαι πως η vaja, μάλλον θα πάει ...άπατη. Κοίτα ειρωνεία! πού 11€ η μια, πού 113€ η άλλη... :wacko:

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

 

Έχω παραγγείλει και περιμένω να φτάσει η custom θηκούλα μου της vaja, αλλά απ' την ημέρα που τ' αγόρασα κι αμέσως μόλις βγήκε απ' το κουτί του, του φόρεσα μια θηκούλα σιλικόνης (μαύρη) που βρήκα στο Public Συντάγματος με 11€. Ε, λοιπόν, ποτέ δε θα το πίστευα, πως θα με βόλευε τόσο πολύ! αφού σκέφτομαι πως η vaja, μάλλον θα πάει ...άπατη. Κοίτα ειρωνεία! πού 11€ η μια, πού 113€ η άλλη... :wacko:

 

Και εγώ αυτήν από τα public με τα 11 ευρώ έχω και είναι πάρα πολύ καλή για τα λεφτά της. Στην αρχή την πήρα σαν προσωρινή λύση μεχρι να καταλήξω σε ποια ακριβή θήκη θα πάω αλλά μάλλον με βλέπω να την κράταω για καιρό

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει και περιμένω να φτάσει η custom θηκούλα μου της vaja, αλλά απ' την ημέρα που τ' αγόρασα κι αμέσως μόλις βγήκε απ' το κουτί του, του φόρεσα μια θηκούλα σιλικόνης (μαύρη) που βρήκα στο Public Συντάγματος με 11€. Ε, λοιπόν, ποτέ δε θα το πίστευα, πως θα με βόλευε τόσο πολύ! αφού σκέφτομαι πως η vaja, μάλλον θα πάει ...άπατη. Κοίτα ειρωνεία! πού 11€ η μια, πού 113€ η άλλη... :wacko:

Μαζί σου σε αυτό. Πιστεύω και γω πως οι θήκες σιλικόνης ή rubber είναι ό,τι καλύτερο. Ναι δεν καλύπτουν την οθόνη αλλά από το να βάλω τη συσκευή σε δερμάτινο σκάφανδρο το προτιμώ. :)

 

Και γω μια προσωρινή rubber πήρα και τελικά δεν αγόρασα άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες λοιπον παρελαβα την παραγγελια μου απο το ultra-case που αφορουσε αξεσουαρ και οχι θηκη. Ειχα παραγγειλει 2 φορτιστες αυτοκινητου, μια βαση φορτισης-συγχρονισμου και ενα καλωδιο δεδομενων. Η παραγγελια εκανε λιγο λιγοτερο απο μηνα για να ερθει. Οι φορτιστες αυτοκινητου δουλευουν κανονικα, το καλωδιο data δουλευει κανονικα και για συγχρονισμο και για φορτιση, και η βαση ενω λεει οτι δεν κανει για το iphone, και φορτιζει και συγχρονιζει κανονικα. Αυτα απο εμενα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτή την έχω απο εποχές 2G μέχρι και σήμερα στο 3G μου και πρόβλημα με γρατσουνιές δεν είχα στο νίκελ! Το πίσω μέρος δε το αναφέρω γιατί έχω Invisible Shield.

 

----------------

Now playing on iTunes: Manic Street Preachers - Rendition

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτή την έχω απο εποχές 2G μέχρι και σήμερα στο 3G μου και πρόβλημα με γρατσουνιές δεν είχα στο νίκελ! Το πίσω μέρος δε το αναφέρω γιατί έχω Invisible Shield.

 

----------------

Now playing on iTunes: Manic Street Preachers - Rendition

via FoxyTunes

 

Με βλέπω να κάνω και εγώ το ίδιο...

 

Δεν τις μπορώ τις μόνιμες θήκες.. Δεν χαίρομαι έτσι το τηλέφωνο μου..

Το βλέπω σαν τα καλύμματα στα καθίσματα του αυτοκινήτου.... Για πιο λόγο να βάλεις, πχ, δερμάτινο σαλόνι όταν στα καθίσματα θα βάλεις καλύμματα....... Είναι καθαρή προσωπική λόξα αυτή. Απλά δεν μπορώ να έχω το κινητό και όταν το χρησιμοποιώ να έιναι μέσα σε θήκη..

 

Θα πάρω μία εκ των προαναφερθέντων και αν δω ότι γρατζουνιέται το πίσω μέρος θα του βάλω και εγώ ένα invisible shield, το οποίο θα μου πείτε κιόλας από που το προμηθεύομαι, ε?? :O:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...