Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με βλέπω να κάνω και εγώ το ίδιο...

 

Δεν τις μπορώ τις μόνιμες θήκες.. Δεν χαίρομαι έτσι το τηλέφωνο μου..

Το βλέπω σαν τα καλύμματα στα καθίσματα του αυτοκινήτου.... Για πιο λόγο να βάλεις, πχ, δερμάτινο σαλόνι όταν στα καθίσματα θα βάλεις καλύμματα....... Είναι καθαρή προσωπική λόξα αυτή. Απλά δεν μπορώ να έχω το κινητό και όταν το χρησιμοποιώ να έιναι μέσα σε θήκη..

 

Θα πάρω μία εκ των προαναφερθέντων και αν δω ότι γρατζουνιέται το πίσω μέρος θα του βάλω και εγώ ένα invisible shield, το οποίο θα μου πείτε κιόλας από που το προμηθεύομαι, ε?? :O:D

Και εγώ της ίδια λογικής είμαι. Μου την σπάνε οι θήκες που είναι μόνιμα πάνω στο κινητό και το κάνουν διπλάσιο.

Άλλωστε δεν κάνω κωλοτούμπες με το κινητό στο χέρι.

 

http://global.ebay.com/Soft_Pouch_Pocket_Case_For_iPhone_2G_3G_3Gs_black_t05/320435079424/item

έχω μια τέτοια μαύρη. μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ της ίδια λογικής είμαι. Μου την σπάνε οι θήκες που είναι μόνιμα πάνω στο κινητό και το κάνουν διπλάσιο.

Άλλωστε δεν κάνω κωλοτούμπες με το κινητό στο χέρι.

Αυτής της λογικής ήμουν μέχρι το HTC HD που είχα. Η rubber που έχω βάλει στο iphone δεν το κάνει τούβλο. Ίσα ίσα θα έλεγα. Προσθέτει ελάχιστα χιλιοστά στο πάχος του (καμία σχέση με τις serpent) και μάλιστα όταν έχεις τη συσκευή στο χέρι απλά σου προσθέτει τη σιγουριά ότι δε θα σου γλιστρήσει. Αλλά, γούστα είναι αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ της ίδια λογικής είμαι. Μου την σπάνε οι θήκες που είναι μόνιμα πάνω στο κινητό και το κάνουν διπλάσιο.

Άλλωστε δεν κάνω κωλοτούμπες με το κινητό στο χέρι.

 

http://global.ebay.com/Soft_Pouch_Pocket_Case_For_iPhone_2G_3G_3Gs_black_t05/320435079424/item

έχω μια τέτοια μαύρη. μια χαρά είναι.

 

Φίλε bayern τρομερή η θηκούλα...! :)

 

Με βλέπω να την παίρνω...

Και να μην μου αρέσει, σιγά! :) Δεν χάλασε και ο κόσμος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα :)

 

Θα ήθελα να μου πείτε (αν γνωρίζετε) για το iHome iP29 Portable Speaker System for iPhone and iPod - Harley-Davidson Edition , αν έχετε κάποιες πληροφορίες αξιοπιστίας και αν φυσικά υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αγορά :confused:

 

Ευχαριστώ :happy:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αγοτάσει ποτέ απο το κατάστημα της apple,αλλά κάπου ειχα ακούσει οτι στέλνει ελλάδα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αγοτάσει ποτέ απο το κατάστημα της apple,αλλά κάπου ειχα ακούσει οτι στέλνει ελλάδα

 

Χμμμ :confused: , προ ημερών που έκανα μια απόπειρα πάντως να πάρω κάτι άλλο δεν μου έβγαζε κάπου αποστολή για την Ελλάδα :wacko: (τόσο "ξεγραμμένους μας έχουν;) , εκτός αν δεν είναι όλα τα προϊόντα διαθέσιμα προς εμάς :worry:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. Εσπασε το πλαι απο το iphone ενος φιλου και με ρωταει αν ξερετε καποιο καταστημα στην αθηνα που επισκευαζει εκτος αντιπροσωπειας. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. Εσπασε το πλαι απο το iphone ενος φιλου και με ρωταει αν ξερετε καποιο καταστημα στην αθηνα που επισκευαζει εκτος αντιπροσωπειας. ευχαριστω

 

9volto αλλά ας προετοιμαστεί για "αλμυρές" τιμές, όπως γράφουν συνάδελφοι που έχουν προσφύγει σε αυτό.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι...εχω αυτη http://www.switcheasy-europe.eu/products/Rebel/Rebel.php?color=cherry# αλλα το προβλημα μου ειναι στις μεμβρανες για την οθονη

Παρολο που χρησιμοποιω το squeegee, οι "φουσκαλες" στην οθονη υπαρχουν :(

:cool:
Link to comment
Share on other sites

To carkit της Navigon διαθεσιμο στο γερμανικο site της εταιριας.

 

Μου αρεσει πιο πολυ απο το TomTom.

 

Και η τιμη του αρκετα καλη.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω παραγγείλει το TomTom γιατί όταν το iphone είναι docked μπορώ να ελέγχω την ένταση από το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου και έχει καλύτερη απόδοση. Αντίθετα όταν είναι συνδεδεμένο με το καλώδιο μόνο, η ένταση πρέπει να είναι στο iPhone στο full και ρυθμισμένη κατάλληλα στο ηχοσύστημα για να μην ακούγονται παράσιτα. Είναι αρκετά ακριβό, αλλά δεν είναι και μια απλή βάση αυτοκινήτου!
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι...εχω αυτη http://www.switcheasy-europe.eu/products/Rebel/Rebel.php?color=cherry# αλλα το προβλημα μου ειναι στις μεμβρανες για την οθονη

Παρολο που χρησιμοποιω το squeegee, οι "φουσκαλες" στην οθονη υπαρχουν :(

 

Καλημέρα :)

 

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ και στα δύο μου iPhone την Cellular και δεν έχω κανένα πρόβλημα :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναμονή ενάμισι μήνα, παρέλαβα τη Παρασκευή τη vaja, custom made ivolution stripes 2. Η ποιότητα κι η εφαρμογή, κορυφαία!

 

http://www.acroula.com/images/pazo/_A301715_600.jpg

 

http://www.acroula.com/images/pazo/_A301716_600.jpg

 

http://www.acroula.com/images/pazo/_A301717_600.jpg

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

δε λέω απο ποιότητα καλές ειναι οι vaja..ίσως κορυφαίες,αλλά σε κάποια σημεία στο εξωτερικό το μπλέ χρώμα της δικής μου έχει αρχίσει να ξεθωριάζει..και η εφαρμογή λίγο στο πλάι ή στο πάνω μέρος δεν ειναι 100% σωστή..+ οτι αναγκάστικα να βγάλω τα invisible shields απο το κινητό για να μπορεί να βγαίνει και να μπαίνει ΣΧΕΤΙΚΑ εύκολα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

δε λέω απο ποιότητα καλές ειναι οι vaja..ίσως κορυφαίες,αλλά σε κάποια σημεία στο εξωτερικό το μπλέ χρώμα της δικής μου έχει αρχίσει να ξεθωριάζει..και η εφαρμογή λίγο στο πλάι ή στο πάνω μέρος δεν ειναι 100% σωστή..+ οτι αναγκάστικα να βγάλω τα invisible shields απο το κινητό για να μπορεί να βγαίνει και να μπαίνει ΣΧΕΤΙΚΑ εύκολα

 

Δεν έχεις άδικο, στο θέμα της ανθεκτικότητας του χρώματος. Έχω διαβάσει πολλά παρόμοια παράπονα από αρκετούς κατόχους των συγκεκριμένων θηκών. Βέβαια, επειδή η δικιά μου είναι μαύρη κι άραχνη, υποθέτω πως απλά, θέλει ιδιαίτερη προσοχή στις διακοσμητικές ταινίες.

 

Και τώρα, τίθεται το (φιλοσοφικό) ερώτημα. Ωραία, το τηλέφωνο το προστατεύουμε με τη θήκη. Τη θήκη, με τί θα τη προστατεύσουμε; :lol: :p

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά μπορώ τώρα πια να πώ,μετά απο 1.5 μηνα χρήσης περίπου,οτι ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ τόση αναμονή και τα 110 ευρώ...απο προστασια της συσκευής,δεν ειναι ό,τι καλύτερο όπως πίστευα...η παλιά "ταπεινή" θήκη που ειχα,προστατευε καλύτερα πχ την κάμερα.. απο εφαρμογή στο πλάι και πάνω και πάλι η παλιά ηταν καλύτερη..απο ντιζάιν οκ,δεν εχει ταίρι η vaja,απο ποιότητα υλικού επίσης...

αλλά τόση ώρα συγκρίνω μια θήκη των 110 ευρώ,με μια θήκη των 10... και όμως,η τεράστια αυτή διαφορά δεν αποτυπώνεται όπως θα ήθελα και όπως θα έπρεπε

 

όσο για το χρώμα,και μένα είναι μπλέ σκούρα η θήκη,οπότε μην ησυχάζεις εσύ :p

 

βέβαια δεν ειναι κάτι το τρομερό,οπότε εντάξει,δε τρέχει τίποτα....με ενοχλεί όμως,οτι δε μπορώ να γυρίσω πλήρως προς τα πίσω το μέρος που καλύπτει την οθόνη,όπως εκανα παλιά,γιατι οι ρίγες που έχει η δική μου θήκη τσαλακώνουν πολύ και φοβάμαι μην μου μείνει στο χέρι :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Πόσο στοίχησε εαν επιτρέπεται pazo;

 

Στοίχισε συνολικά, 103 ευρώ.

 

........... με ενοχλεί όμως,οτι δε μπορώ να γυρίσω πλήρως προς τα πίσω το μέρος που καλύπτει την οθόνη,όπως εκανα παλιά,γιατι οι ρίγες που έχει η δική μου θήκη τσαλακώνουν πολύ και φοβάμαι μην μου μείνει στο χέρι :p

 

Ένας απ' τους λόγους (εκτός της διαφορετικής αισθητικής αντίληψης) που διάλεξα το συγκεκριμένο τύπο, με τις γραμμές στο πλάι, ήταν κι αυτός. Το εμπρός μέρος της θήκης, ανοίγει και διπλώνει προς τα πίσω, χωρίς πρόβλημα.

 

Η αγορά της vaja ήταν περισσότερο «γινάτι», παρά ανάγκη. Συμφωνώ κι εγώ. Δεν προσφέρει προστασία σε μεγάλο βαθμό. Απλά, είναι όμορφη, κομψή και ...διαφορετική.

 

Ήδη, με την αγορά της συσκευής, είχα αγοράσει από το πλαίσιο τη ταπεινή και φθηνή (10 ευρώ) θήκη σιλικόνης της Cellular Line. Με βόλεψε αφάνταστα. Είναι η θήκη που χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση.

 

http://www.acroula.com/images/pazo/CellularLine%20iPhone%20Silicon%20Case.jpg

 

Για δύσκολες καταστάσεις (εκδρομές, παραλία, άμμο, χώμα κλπ), αγόρασα, απ' το ebay, με 28 ευρώ την OTTERBOX Defender Hard Case. Το κινητό, μέσα σ' αυτή, μοιάζει θωρακισμένο.

 

http://www.acroula.com/images/pazo/OTTERBOX%20iPhone%203G%20&%203GS%20Defender%20Hard%20Case%20(Black).jpg

 

ξέρω, ξέρω... το παράκανα... :X :p

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

ναι,ειναι πιο πολύ "φετίχ" η vaja..συμφωνώ...

το γυναικείο μου μυαλό τα φταίει όλα,που αν μου "σκαλώσει" κάτι,το θέλω ΟΠΩΣ και να`χει

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει 2 θηκες αναλογου στυλ απο http://cretouch.com/index.php/cPath/32_41?osCsid=3a41046c8976d0807cef2c93b5804e9c και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Τις εχω 1,5 μηνα τωρα και με αρκετη καθημερινη χρηση μεσα εξω απο παντελονια δεν εχω δει κατι.Βεβαια ειναι νωρις ακομα αλλα με λιγοτερο απο 50 ευρω για 2 τετοιες θηκες δεν αγχωνομαι και ιδιαιτερα.
Link to comment
Share on other sites

και εγώ μια cretouch illuzion είχα πριν την vaja

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια από Netimes τέλεια.

 

Επίσης καλωδιάκι USB απίστευτο. Ακριβώς σαν αυτό στο κουτί.

 

Λοιπόν, για όποιον άλλο ενδιαφέρεται για βάσεις για αεραγωγούς, μια απλή αναζήτηση στο eBay δίνει άπειρα αποτελέσματα, σε εξευτελιστικές τιμές!

 

Αναφέρω ενδεικτικά:

Car Air Vent Mount Holder Custom Cradle for iPhone 3G S Περίπου € 2,41 χωρίς έξοδα αποστολής

 

Bedox A03-C05: iPhone Air Vent Mount w/ Spring US $11.98 + $15.00Standard Int'l Flat Rate Shipping

 

Υπάρχουν πολλές ακόμα. Έψαξα για Air Vent Mount iPhone.

 

 

Αναμένετε φωτογραφικό υλικό για τα πραγματάκια που πήρα από το Internet γενικά.;)

Όταν με το καλό έρθουν όλα...!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...