Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αληθεια ειναι οτι αφηνει κατι υπολειματα,τα οποια με ενα πανακι,οταν την ξεκολησεις φευγουν.Το αρνητικο για μενα ειναι οτι μετα απο χρηση σε λευκο iphone για περιπου ενα μηνα,αρχισε και κιτρινιζε και δεν μου αρεσε αισθητικα.

 

Ετσι την εβγαλα και εβαλα την θηκουλα της Moshi η οποια ειναι παρα πολυ λεπτη,χωρις να αλλοιωνει την αισθητικη του τηλεφωνου.

 

Πολύ καλή , είναι σαν τις ifrogz ( ifrogz ) :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς... :)

 

 

 

Αν την είχες για μεγάλο χρονικό διάστημα, τότε σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Διευκρίνισέ το αν θες. Επίσης, (μιας και τη είχες), η πίσω μεμβράνη είναι ένα ενιαίο κομμάτι?

και μέχρι πιο σημείο ακριβώς καλύπτει τη συσκευή?

Μέχρι το χώρισμα ας πούμε του πίσω κέλυφους με το νίκελ ή καλύπτει και το νίκελ.

Το ρωτάω αυτό γιατί με απασχολεί το βάλε βγάλε της συσκευής σε συγκεκριμένη θήκη, holders, κλπ.

 

 

Την ειχα για μεγαλο διαστημα.Απο θεμα προστασιας ειναι αριστη.Οταν την εβγαλα και το καθαρισα,το τηλεφωνο ηταν καινουργιο.

 

Η πισω μεβρανη καλυπτει την συσκευη μεχρι το χωρισμα.Αλλα εχει και αλλα κομματια που πιανουν και το νικελ.(Ξεχωριστα κομματια).

 

Κάπου την έχω ξαναδεί αυτή. Είναι πολύ ωραία.

Για πες μου όμως, εξέχει καθόλου στο μπροστινό μέρος της συσκευής ή όχι.

Είναι μια λεπτομέρεια που μπορεί να αποβεί σωτήρια, σε περίπτωση πτώσης...

Με λίγα λόγια, αν ακουμπήσεις το iPhone ανάποδα σε επίπεδη επιφάνεια,

ακουμπάει το τζάμι ή περιμετρικά η θήκη?

 

H θηκη ειναι πραγματικα πολυ καλη,αλλα δεν ειναι για hardcore προστασια.(Περιπτωση πτωσης).

 

Στο μπροστινο μερος δεν εξεχει καθολου.Ακουμπαει το τζαμι.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

...Είναι πολύ ωραία.

Για πες μου όμως, εξέχει καθόλου στο μπροστινό μέρος της συσκευής ή όχι.

Είναι μια λεπτομέρεια που μπορεί να αποβεί σωτήρια, σε περίπτωση πτώσης...

Με λίγα λόγια, αν ακουμπήσεις το iPhone ανάποδα σε επίπεδη επιφάνεια,

ακουμπάει το τζάμι ή περιμετρικά η θήκη?

 

Χμμμ... δυστυχώς, (για μένα), δεν εξέχει καθόλου.

Τους περισσότερους ίσως δε τους ενδιαφέρει βέβαια αυτό

http://www.moshimonde.com/newmoshi-products/iGlaze_3G/red/images-520-335-2.jpg

Άρα, είναι πολύ καλή επιλογή για το πίσω μέρος αλλά δεν προστατεύει καθόλου το μπροστινό μέρος.

 

Από την άλλη, αυτή που λέει ο kormos, (ifrogz), φαίνεται να εξέχει οριακά...

http://www.plaisio.gr/ProductImages/600x600/1338811.jpg

Δεν νομίζω αυτό να αρκεί... :worry:

 

Πολύ όμορφες οι παραπάνω θήκες αλλά προσωπικά περιμένω αυτή

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150366901762

η οποία εξέχει κάπως, (όχι ενοχλητικά ελπίζω).

Επίσης, σου δίνει τη δυνατότητα, (αγοράζοντας δύο χρώματα), να κάνεις συνδυασμούς και να μη τη βαριέσαι.

Σε πρώτη φάση, έχω πάρει την μαύρη και βλέπουμε...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου jonk.

Με κάλυψες ΑΠΟΛΥΤΑ. :)

Να είσαι καλά.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου jonk.

Με κάλυψες ΑΠΟΛΥΤΑ. :)

Να είσαι καλά.

 

Τιποτα φιλε μου :)

 

Ριξε και μια ματια σ΄αυτες,οι οποιες καλυπτουν και το νικελ.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι. Την έχω δει κι αυτή και φαίνεται φοβερή!

Απλά είναι σημαντικά πιο ακριβή από αυτή που πήρα τελικά

η οποία είναι πάνω κάτω της ίδιας λογικής.

 

Thanks! ;)

 

 

E D I T: Με αφορμή την παραπάνω θήκη, το ξαναέψαξα λίγο το θέμα.

Νομίζω πως ο παρακάτω συνδυασμός, θα με κάλυπτε απόλυτα.

http://www.iskin.com/fuzeiPhone3G/features_pattern.html

 

Και μεγάλη προστασία ολόκληρου του κινητού και συμβατή θήκη ζώνης,

χωρίς την ανάγκη να βγάζεις το κινητό από την ολόσωμη θήκη του.

Προσωπικά μου αρέσει και από εμφάνιση. :D

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Προκειμένου να συνδέσω το iphone στο aux in του ΙΧ μου χρειάζομαι 1 καλώδιο που απλά να βγάζει stereo ήχο (jack 3.5). Υπάρχει? Γιατι η υποδοχή του iphone εχει και για μικρόφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πολύ στιλάτη και αυτή φίλε αλλά καθαρά για λόγους ασφαλείας,

προτιμώ αυτές που εξέχουν κάπως από την οθόνη.

 

Σ' ευχαριστώ για την πρότασή σου.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι για το iPhone υπάρχουν άπειρες επιλογές... :D

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πάρα πολλές λύσεις για όλα τα γούστα!

 

Εγώ ήθελα μια που απλά να προφυλάσσει το πίσω μέρος από γρατζουνιές και να αφήνει την αισθητική της συσκευής όσο το δυνατόν λιγότερο επηρεασμένη.

 

Εννοείται ότι απορρίπτω λύσεις σαν το Invisible Shield και ότι χρειάζεται να ψεκάσω την συσκευή με υγρά και μετά να βλαστημάς για να την βγάλεις και ποιος ξέρει τι προβλήματα μπορεί να παρουσιαστούν.;)

 

 

Θήκες για απόλυτη ασφάλεια θα βρεις και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2974635#post2974635

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2974662#post2974662

 

 

Και εκεί μέσα το iPhone δεν παθαίνει τίποτα!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θήκες για απόλυτη ασφάλεια θα βρεις και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2974635#post2974635

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2974662#post2974662

 

Και εκεί μέσα το iPhone δεν παθαίνει τίποτα!:rolleyes:

 

...σε βρίσκω λίγο υπερβολικό... :p:p:p

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

...σε βρίσκω λίγο υπερβολικό :p:p:p

 

Ιδέες δίνω!:cool:

 

Μα ποτέ δεν ξέρεις τις ανάγκες που έχει ο άλλος αλλά και τις συνθήκες εργασίας του. Και αναλόγως θέλει και προστασία για το τηλέφωνό του.;)

Link to comment
Share on other sites

Προκειμένου να συνδέσω το iphone στο aux in του ΙΧ μου χρειάζομαι 1 καλώδιο που απλά να βγάζει stereo ήχο (jack 3.5). Υπάρχει? Γιατι η υποδοχή του iphone εχει και για μικρόφωνο.

 

Αν πάρεις ένα Καλώδιο σύνδεσης και ένα αντάπτορα δεν κάνει τη δουλειά που θέλεις; :worry:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κορμέ γιατί το παλικάρι να δώσει σύνολο 35€ για να ακούσει ήχο όταν μπορεί και με 2€ από ένα οποιοδήποτε κατάστημα ηλεκτρικών - ηλεκτρονικών να πάρει ένα καλωδιάκι από 3,5mm σε 3,5mm (αρσενικό - αρσενικό);

Ερμή μη σε απασχολεί που έχει και μικρόφωνο η υποδοχή, δεν τρέχει τίποτα. Κανονικά συνδέεις το καλωδιάκι μεταξύ iphone & HiFi και είσαι άρχοντας.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι...τσάμπα αγχώθηκα, κάνει και το απλό καλωδιάκι. Πήρα βέβαια ενα belkin και το πλήρωσα λίγο ακριβότερα...αλλά είναι πιο ενισχυμένο και 0,90 εκατοστα.

 

Το καλώδιο σύνδεσης.. είναι για stereo rca ή TV, και στο αμάξι με υποδοχή aux δε θα βόλευε γιατί είναι λίγο...τεράστιο. Thanks έκανα δουλειά ... (βασικά στο media markt έχει τα πάντα!)

Link to comment
Share on other sites

ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ διαφορά δεν θα ακούσεις...είτε πήρες το belkin ειτε το απλό ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο άλλο ενα σετάκι screen protector που χάλασα...αποφάσισα να το αφήσω έτσι. Ολο φουσκάλες ή μικροσκοπικές σκονίτσες έπιανε, πρίν το κολήσω.

Επίσης μερικές θήκες λένε για iphone αλλά είναι τόσο μικρές....που το βάζεις με δυσκολία και αν θελήσεις να το βγάλεις μπορεί να κάνεις και ζημιά!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εδώ πήρα αυτό το Screen Protector και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270433035232&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Το έβαλα με τη μία, χωρίς προβλήματα και πολύ εύκολα.

Για παν ενδεχόμενο σου έχει και αυτοκόλλητο για να μαζέψεις πιθανή σκόνη

που έχει κάτσει μεταξύ της μεμβράνης και της οθόνης. (εμένα δε μου χρειάστηκε)

Αυτός είναι ο μεγάλος εχθρός για τις φουσκάλες. Η ΣΚΟΝΗ...!!!

Θα πρέπει να έχεις καθαρίσει πρώτα τέλεια την οθόνη,

(να την βάλεις στο ύψος των ματιών σου οριζόντια και να μην έχει το παραμικρό),

με πανάκι που δεν αφήνει χνούδι. (περιέχεται και αυτό στη συσκευασία)

Καλό θα είναι να έχεις πλύνει και τα χέρια σου πριν.

 

Το κακό πάντως είναι ότι δε το βρίσκω το συγκεκριμένο σετ αυτή τη στιγμή, ούτε σ΄αυτό το μαγαζί,

ούτε σε κάποιο άλλο. Πιθανόν όμως να ξαναφέρει. Μπορείς να το τσεκάρες αν θες σε λίγες μέρες πάλι... ;)

 

Υ.Γ.: Αν και τίποτα να μη βάλεις, δε νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα... :)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Να ξαναπώ αυτό που είπα.

 

Αποφύγετε λύσεις σαν το Invisible Protect και τέτοια που κολλάνε πάνω στην συσκευή.

 

Μπορεί εύκολα να καταστραφεί.

 

Δεν είναι να παίζουμε με συσκευές των 550€ ή 650€ και να ρισκάρουμε να κολλήσουν πάνω και μετά να μην βγαίνουν....;)

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναπώ αυτό που είπα.

 

Αποφύγετε λύσεις σαν το Invisible Protect και τέτοια που κολλάνε πάνω στην συσκευή.

 

Μπορεί εύκολα να καταστραφεί.

 

Δεν είναι να παίζουμε με συσκευές των 550€ ή 650€ και να ρισκάρουμε να κολλήσουν πάνω και μετά να μην βγαίνουν....;)

 

Διαφωνώ απόλυτα μαζί σου. Τα Invisible Shield από Zagg είναι ό,τι καλύτερο μπορείς να βάλεις. Υπάρχουν για πάρα πολλές συσκευές, όχι μόνο για iphone. Είναι ότι πιο ανθεκτικό μπορείς να βρείς και παράλληλα δεν σου χαλάει/μεγαλώνει/αλλάζει το μέγεθος της συσκευής σου. Τουλάχιστον όχι αισθητά και θα σας πω παρακάτω γιατί το λέω αυτο. Είναι απλά ότι λέει το όνομά του...αόρατη ασπίδα!!! Είχα στο iphone 2G, στο iphone 3G και τώρα στο 3GS. Επίσης έχω βάλει στο Ipod shuffle και ipod nano 5G που έχω. Σχετικά εύκολη εγκατάσταση, μόνο λίγο παίδεμα και υπομονή στις γωνίες χρειάζεται. Πολύ λογική τιμή σε σχέση με το τι σου προσφέρει. Και επειδή αναφέρθηκε έχω αφαιρέσει την "ασπίδα" μου από το 2G ύστερα από σχεδόν 2 χρόνια που την είχα. Αφήνει κάτι υπολείμματα που κυριολεκτικά με ένα πανάκι με ελάχιστο ajax τα αφαιρεί όπως θα αφαιρούσες απλή σκόνη που έχει πιάσει η συσκευή σου. Και επίσης μια που την έβγαλα έκανα και το τεστ που ίσως θα έχετε δει στο ίντερνετ και λειτουργεί. Δε μπόρεσα να την τρυπήσω με ένα στυλό!! Και τώρα πια απο αυτή την εβδομάδα (μου έστειλαν email και μπήκα και το είδα) μπορείς στο πίσω κομμάτι της ασπίδας να διαλέξεις κάποια ζωγραφιά απο κάποιες έτοιμες ή απλά να φτιάξεις την δική σου κάνοντας upload φωτογραφία/ες από το pc σου χρησιμοποιόντας ένα πολύ εύχρηστο tool μέσα από το site τους!!! Πλήρες customization του iphone σου δηλ. Ανέβασα κάποιες φωτό για παραδείγματα.

 

 

Το μοναδικό αρνητικό (που δε φταίνε και αυτοί κιόλας..) είναι ότι σου μεγαλώνει την συσκευή κατά ένα χιλιοστο και αυτό έχει ως συνέπεια εαν έχετε αγοράσει οτιδήποτε που κουμπώνει πάνω στο κινητό μετα δε χωράει. Όπως πχ εγώ έχω μία βαση για το αυτοκίνητο της Griffin που κολλάει στο τζάμι και έστω με αυτο το ένα χιλιοστό αύξησης του μεγέθους του 3GS δε κούμπωνε στη βάση καθόλου καλά. Οπότε αναγκάστηκα και έκοψα τις 4 γωνίες και όλα κομπλέ τώρα...

 

PS:Την φωτό 4 που έφτιαξα την παρήγγειλα κιόλας!! :p:X

Link to comment
Share on other sites

Absolut iPhone... καλο! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο την http://www.switcheasy.com/products/Rebel/Rebel.php?color=cherry που εχω, θελω να παρω μια 2η θηκη και μου αρεσει πολυ η solo fx http://www.iskin.com/solo/

 

Την εχει καποιος να μου πει εντυπωσεις??λετε να προστατευει απο πτωσεις? :rolleyes:

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω παραγγείλει το πανέμορφο "μηλαράκι" κ το περιμένω μέσα στη βδομάδα. Επειδή φοβάμαι να το έχω χωρίς θήκη, θα ήθελα να πάρω μία, η οποία όμως να είναι σε στυλ "κάλτσας"(δεν ξέρω να το περιγράψω αλλιώς...) όπως έχουν τα i-pods, καθώς το πήρα σε λευκό και είναι τόοοοοσο όμορφο για να το κρύβει η θήκη... Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να αγοράσω θήκη για i-pod (όπως αυτή---->http://store.apple.com/us/product/M9720G/B?fnode=MTY1NDA0NA&mco=MTA4MzkzODI) για το "μηλαράκι" μου? Αν ναι, θα είναι ασφαλής η οθόνη ή την χαράζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω παραγγείλει το πανέμορφο "μηλαράκι" κ το περιμένω μέσα στη βδομάδα. Επειδή φοβάμαι να το έχω χωρίς θήκη, θα ήθελα να πάρω μία, η οποία όμως να είναι σε στυλ "κάλτσας"(δεν ξέρω να το περιγράψω αλλιώς...) όπως έχουν τα i-pods, καθώς το πήρα σε λευκό και είναι τόοοοοσο όμορφο για να το κρύβει η θήκη... Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να αγοράσω θήκη για i-pod (όπως αυτή---->http://store.apple.com/us/product/M9720G/B?fnode=MTY1NDA0NA&mco=MTA4MzkzODI) για το "μηλαράκι" μου? Αν ναι, θα είναι ασφαλής η οθόνη ή την χαράζει?

 

Μπορείς να πάρεις μια Bodyglove Deep Dive Black Case , την έχω ήδη και εγώ για το δικό μου και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω μια 2η θηκη και μου αρεσει πολυ η solo fx http://www.iskin.com/solo/

 

Την εχει καποιος να μου πει εντυπωσεις??λετε να προστατευει απο πτωσεις? :rolleyes:

 

ειχα παρει εγω πριν απο 2 χρονια την iskin revo (αν θυμαμαι καλα λεγοταν...) και μου "σκιστηκε" μεσα σε ενα μηνα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...