Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για bluetooth για το iPhone 3GS προτείνω ανεπιφύλακτα το Seinnheiser MM200. Το πήρα από το Νάκα και επιτέλους! βρήκα το το φώς μου! ένα BT που πραγματικά δουλεύει άψογα και μπορείς να ακούσεις και να σε ακούσουν! και είναι και stereo!
Link to comment
Share on other sites

για bluetooth για το iPhone 3GS προτείνω ανεπιφύλακτα το Seinnheiser MM200. Το πήρα από το Νάκα και επιτέλους! βρήκα το το φώς μου! ένα BT που πραγματικά δουλεύει άψογα και μπορείς να ακούσεις και να σε ακούσουν! και είναι και stereo!

 

Είναι εξαιρετική επιλογή για μουσική αλλά δεν θα τα χρησιμοποιουσα στο αυτοκίνητο λόγω των noise isolating ακουστικων και μάλιστα και στα 2 αυτιά οπότε για όσους οδηγούν απαιτείται και δεύτερο ακουστικό που να είναι ασφαλές :)

 

Το θέμα είναι ότι για ακρόαση μουσικής υπάρχουν εξαιρετικά ενσυρματα ακουστικά (b&o , etymotic και βέβαια sennheiser) με το επιπλέον πλεονέκτημα ότι δεν χρειάζονται φόρτιση.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Είναι εξαιρετική επιλογή για μουσική αλλά δεν θα τα χρησιμοποιουσα στο αυτοκίνητο λόγω των noise isolating ακουστικων και μάλιστα και στα 2 αυτιά οπότε για όσους οδηγούν απαιτείται και δεύτερο ακουστικό που να είναι ασφαλές :)

 

Το θέμα είναι ότι για ακρόαση μουσικής υπάρχουν εξαιρετικά ενσυρματα ακουστικά (b&o , etymotic και βέβαια sennheiser) με το επιπλέον πλεονέκτημα ότι δεν χρειάζονται φόρτιση.

 

Μα είναι τόσο δυνατά που δεν χρειάζεται να έχεις και τα 2 στα αυτιά όταν θέλεις να μιλήσεις στο τηλέφωνο, ενώ δεν ψάχνεις όλη την ώρα το ακουστικό, καθώς κρέμμονται στο λαιμό.

 

Τώρα για τα ενσύρματα... δεν θα μιλούσαμε για bluetooth ακουστικά αν δεν υπήρχει ζήτηση, έτσι δεν είναι? η ουσία πάντως είναι, η seinheisser έβγαλε 1 εξαιρετικό BT και υπάρχει επιπλέον λύση στο πρόβλημα να μην σε ακούν οι ανταποκριτές σου όταν τους τηλεφωνείς (το οποίο συμβαίνει συνήθως με τα άλλα ακουστικά).

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω δώρο στην κοπέλα μου ένα Bluetooth για το iphone 3GS της..

 

Επειδή έχω ακούσει πολλά παράπονα ιδιαίτερα ότι κάποια στιγμη δεν ακούς δεν σε ακούνε κτλ...θα ήθελα να μου πείτε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα την πρόταση σας για το πιο ακουστικό θεωρείται καλύτερο σε μια λογική κατηγορία τιμής φυσικά...

 

Και σημειώνω ότι η χρήση του θα γίνει κυρίως σε κλήσεις και καθόλου σε mp3...κτλ...

 

Ευχαριστώ και Καλά Χριστούγεννα σε όλους μας

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω δώρο στην κοπέλα μου ένα Bluetooth για το iphone 3GS της..

 

Επειδή έχω ακούσει πολλά παράπονα ιδιαίτερα ότι κάποια στιγμη δεν ακούς δεν σε ακούνε κτλ...θα ήθελα να μου πείτε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα την πρόταση σας για το πιο ακουστικό θεωρείται καλύτερο σε μια λογική κατηγορία τιμής φυσικά...

 

Και σημειώνω ότι η χρήση του θα γίνει κυρίως σε κλήσεις και καθόλου σε mp3...κτλ...

 

Ευχαριστώ και Καλά Χριστούγεννα σε όλους μας

 

Καλημέρα :)

 

Θα σου πρότεινα κάποιο απ' αυτά που έχω στην κατοχή μου και δοκιμασμένα :p

 

1. i.Tech Clip Naro 601

2. i.Tech Music 801

 

Το δεύτερο ΒΤ έχει και δυνατότητα για να ακούς μουσική :rolleyes: , αυτή την περίοδο κάνω χρήση το πρώτο που σου ανέφερα το οποίο έχει δυνατότητα να συνδέσεις έως και τρεις συσκευές :happy:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα χτες απο τα fnac τη solo fx στα 25 ευρω

 

Μπαινει/βγαινει ανετα απο το τηλ., εφαρμογη αψογη, και δεν ειχα προβλημα να τη βαλω στην τζεπη του τζην

 

Προσωπικα ειμαι ευχαριστημενη :)

 

http://www.iphonefreak.com/wp-content/uploads/2009/02/iskin_solo_fx.jpg

 

http://www.daydeal.com/files/i12/iskin_solo-fx_green.jpg

 

http://iphoneindia.gyanin.com/wp-content/uploads/2009/11/iskin-solo-iphone2.jpg

 

ΥΓ.αν το τηλ. σας ειναι μαυρο, να ξερετε οτι φαινεται, στην πισω πλευρα

:cool:
Link to comment
Share on other sites

αν το τηλ. σας ειναι μαυρο, να ξερετε οτι φαινεται, στην πισω πλευρα

 

Αν ενοχλεί η μερική διαφάνεια των FX υπάρχουν και οι αδιαφανείς "σκέτες" Solo. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα της BELKIN γιατι δεν εβρισκα iskin solo στην θεσσαλονικη..

 

Και να φανταστείς πως ο δεύτερος εισαγωγέας - διανομέας των iSkin στην Ελλάδα βρίσκεται στη Βέροια. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

αν ξερει καποιος ας μου πει που μπορω να βρω γνησιο ή αξιοπιστο φορτιστη αυτοκινητου! ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Θα σου πρότεινα κάποιο απ' αυτά που έχω στην κατοχή μου και δοκιμασμένα :p

 

1. i.Tech Clip Naro 601

2. i.Tech Music 801

 

Το δεύτερο ΒΤ έχει και δυνατότητα για να ακούς μουσική :rolleyes: , αυτή την περίοδο κάνω χρήση το πρώτο που σου ανέφερα το οποίο έχει δυνατότητα να συνδέσεις έως και τρεις συσκευές :happy:

 

καλημερα φιλε. Εχω και εγω το NARO 601 και απο την εταιρια μου ειπαν οτι μπορεις κατα την αναπαραγωγη τραγουδιων να τα ακους απο το ακουστικο αν ειναι συνδεδεμενο, αλλα δυστυχως σε μενα δε παιζει ετσι. εσυ το εχεις δοκιμασει ? Ακους μουσικη απο το ακουστικο ?

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρηγγειλα απο το Amazone.uk ενα iPhone Mirror Screen Protector με ~8 ευρω. Δεν εχει εξοδα αποστολης και το περιμενω εν μεσω της εβδομαδας αυτης. Υπαρχει και μια αλλη εκδοση η οποια λεγεται Private Screen Protector και αποτρεπει τους διπλανους σου απο το να βλεπουν την οθονη τoy iPhone σου.

 

Skip to 7:40 για την Privacy Edition.

Skip to 9:40 για την Mirror Edition.

 

 

Επισης σκεφτομαι να αγορασω μια InvisibleSHIELD (~23 ευρω) απο το egalaxy.gr (αν ποτε ανοιξει ξανα -_- ) Φαινεται πολυ καλη!

Οπως καταλαβατε, δεν μου αρεσουν οι θηκες. Και αυτες οι 2 λυσεις ειναι πολυ ικανοποιητικες για εμενα.

 

EDIT: Αχαα... Απο ο,τι διαβασα, οι InvsibleSHIELD δεν ειναι και πολυ καλη. Αρα λογικα θα παρω μια iSkin και το πραπανω screen protector που ανεφερα....

 

EDIT2:Ξερει κανεις ποια ειναι η διαφορα μεταξυ αυτων των 2? (ασφαλως εννοω στο υλικο/ανθεκτικοτητα) ifrogz Θήκη για iphone Silicone Sleeve (Black) και ifrogz Κάλυμμα Luxe Green - Black for iPhone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θελω να παρω θηκη για το iphone και διαβαζοντας τις κριτικες σας σκεφτομαι μεταξυ των iSkin Solo και SwitchEasy RebelSerpent αλλα εχω μερικες αποριες.

 

1. Eιναι ποιο απλη,εμφανισιμη η iSkin και πιο ανθεκτικη η SwitchEasy οπως φαινεται ?

2. Ξερετε αν προεξεχουν απο την επιφανεια της οθονης ? Αν προεξεχουν ειναι ασφαλεστερες, αλλα δεν κανουν την επιφανεια αφης πιο δυσχρηστη ?

3. Ειδα στο site του καταστηματος της Βεροιας οτι υπαρχει και παρομοια θηκη SwitchEasy Capsule Rebel Black η οποια ειναι ομως απο Polycarbonate(πολυανθρακας) ενω οι πρωτες απο Silicon(πυριτιο). Ποιο υλικο ειναι καλυτερο, γιατι απο την μεταφραση δεν καταλαβα ?

4. Η μεμβρανη προστασιας οθονης που δινουν με ολες τις θηκες δεν ειναι παρομοια και αυτοκολλητη σαν την invisible shield ? Γιατι απορριπτετε την invisible shield ?

 

Τελος ειδα αυτες τις θηκες http://www.e-shop.gr/search_tel.phtml?developer=ED+HARDY που μου αρεσουν εμφανισιακα αλλα τις εχει δοκιμασει κανεις σε ποιοτητα ?

 

Συγνωμη για τις τοσες ερωτησεις, παρακαλω βοηθηστε με σε οτι μπορειτε,

Ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θελω να παρω θηκη για το iphone και διαβαζοντας τις κριτικες σας σκεφτομαι μεταξυ των iSkin Solo και SwitchEasy RebelSerpent αλλα εχω μερικες αποριες.

 

1. Eιναι ποιο απλη,εμφανισιμη η iSkin και πιο ανθεκτικη η SwitchEasy οπως φαινεται ?

2. Ξερετε αν προεξεχουν απο την επιφανεια της οθονης ? Αν προεξεχουν ειναι ασφαλεστερες, αλλα δεν κανουν την επιφανεια αφης πιο δυσχρηστη ?

3. Ειδα στο site του καταστηματος της Βεροιας οτι υπαρχει και παρομοια θηκη SwitchEasy Capsule Rebel Black η οποια ειναι ομως απο Polycarbonate(πολυανθρακας) ενω οι πρωτες απο Silicon(πυριτιο). Ποιο υλικο ειναι καλυτερο, γιατι απο την μεταφραση δεν καταλαβα ?

4. Η μεμβρανη προστασιας οθονης που δινουν με ολες τις θηκες δεν ειναι παρομοια και αυτοκολλητη σαν την invisible shield ? Γιατι απορριπτετε την invisible shield ?

 

Τελος ειδα αυτες τις θηκες http://www.e-shop.gr/search_tel.phtm...loper=ED+HARDY που μου αρεσουν εμφανισιακα αλλα τις εχει δοκιμασει κανεις σε ποιοτητα ?

 

Συγνωμη για τις τοσες ερωτησεις και για το διπλοποσταρισμα, παρακαλω βοηθηστε με σε οτι μπορειτε,

Ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζοντας από το τέλος σχετικά με τα screen protectors, δεν απορρίπτει κανείς ειδικά την invisible shield αλλά γενικότερα το 3GS δεν έχει ανάγκη προστασίας της οθόνης με κανενός τύπου μεμβράνη. Τοποθετώντας κάποια, χάνεις το πλεονέκτημα της oleophobic οθόνης του που εμποδίζει τις δακτυλιές, χάνεις σε αίσθηση και δεν κερδίζεις τίποτα καθώς η οθόνη είναι από εξαιρετικά ανθεκτικό γυαλί που δεν χαράζει.

 

Τώρα για τις θήκες, οι διαφορές μεταξύ iSkin Solo και αυτών από Polycarbonate είναι πως οι δεύτερες είναι σκληρές και δεν απορροφούν κραδασμούς ή χτυπήματα προστατεύοντας ελάχιστα από αυτά το iPhone. Αντίθετα η "ελαστική" και μαλακής υφής Solo χωρίς να είναι τίποτα το ιδιαίτερο σε εμφάνιση, παρέχει άριστη προστασία από χτυπήματα και πτώσεις. Όσο για τις εμπρός προεξοχές έχουν ελάχιστο βάθος και απέχουν περίπου 3mm από το τέλος του lcd, άρα δεν εμποδίζουν το touch (εκτός αν κάποιος έχει ιδιαίτερα χοντρά δάκτυλα), ενώ προστατεύουν επαρκέστατα το εμπρός μέρος του faux-nickel πλαστικού frame.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγορασα σημερα μια θήκη Switcheasy Capsule Rebel Serpent-Black ομως οταν την εβαλα ειδα οτι δεν εφαρμοζει πολυ καλα στο κατω μερος. Ειδικα στην κατω αριστερη πλευρα φαινεται λιγο ασημι απο την προσοψη. Λετε να την αλλαξω ή δεν πειραζει αφου θα παρω mirror screen cover (αρα δεν θα φαινεται :Ρ)?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά πία η γνωμη σας για αυτές τις θήκες?

 

1. Belkin iPhone High Grip Micra Flex Black Case και

2. ifrogz Θήκη για iphone Silicone Sleeve

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγορασα σημερα μια θήκη Switcheasy Capsule Rebel Serpent-Black ομως οταν την εβαλα ειδα οτι δεν εφαρμοζει πολυ καλα στο κατω μερος. Ειδικα στην κατω αριστερη πλευρα φαινεται λιγο ασημι απο την προσοψη. Λετε να την αλλαξω ή δεν πειραζει αφου θα παρω mirror screen cover (αρα δεν θα φαινεται :Ρ)?

 

Οι serpent ειναι γενικα προβληματικες αφου με τον καιρο χαλαρωνει το κατω μερος και κρεμεται(ψαξε στη Google για serpent saggy bottom)

 

θα προτεινα ειτε την Torrent που αποτελει εξελιξη,με την ειδικη ραχοκοκκαλια που αγκιστρωνει το κατω και το πανω μερος ,http://www.switcheasy.com/products/Torrent/Torrent.php,

 

ειτε την Capsule Neo,που αγκιστρωνει σε 7 σημεια,σταθεροποιωντας πληρως τη μεμβρανη,προστατευοντας το Bezel(το ασημι περιγραμμα),αλλα ειναι λιγο δυσκολη στην εγκατασταση.Προτιμησε την λευκη καθως η μαυρη εχει συνηθως ελαττωματικη μεμβρανη που δεν καλυπτει πληρως το bezel.http://www.switcheasy.com/products/Neo/Neo.php

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πία η γνωμη σας για αυτές τις θήκες?

 

1. Belkin iPhone High Grip Micra Flex Black Case και

2. ifrogz Θήκη για iphone Silicone Sleeve

 

Θα σου συνιστούσα καλύτερα μια iFrogz Luxe παρά Silicone Sleeve :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανεις την solo FX SE ice clear frosted http://www.iskin.com/store/i2shop_solo.tpl

τι χρωμα ειναι γκρι η ασπρη-διαφανη?

απο το νετ στελνουνε ελλαδα twiinshop.gr k public δεν ειχαν !!

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δυσκολευομαι αρκετα να διαλεξω την 1η μου θηκη :).Η Capsule Rebel M πως σας φενεται?Την εχει κανεις?Ειναι λιγο ασχημη αλλα δεν βρισκω κατι καλυτερο.Η Serpent ειναι πιο ομορφη αλλα διαβασα για κατι προβληματα στο κατω μερος.Μπορειτε να προτεινετε καποια αλλη?

 

edit-μολις βρηκα ακομα 2 ενδιαφερουσες θηκες,Speck Candyshell και Switcheasy Vulcan,καλες ειναι?

Edited by starmanwarz
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την CapsuleRebel κι ειμαι ευχαριστημενη!

η CapsuleRebel M δε μου αρεσει καθολου αλλα βεβαια γουστα ειναι αυτα

 

προσφατα αγορασα μια solofx κι επισης εμεινα ευχαριστημενη

 

Ξεκινα τωρα με καποια και μετα απο ορισμενο διαστημα την αλλαζεις

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερο μου αρεσει η Vulcan αλλα δεν την βρισκω σε κανενα ελληνικο on line καταστημα,σκεφτομαι να την παρω απο switcheasy.com,εχει παραγγειλει κανεις απο εκει?Ποσες μερες θα κανει περιπου?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...