Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο προηγουμενο post μου

 

Οι serpent ειναι γενικα προβληματικες αφου με τον καιρο χαλαρωνει το κατω μερος και κρεμεται(ψαξε στη Google για serpent saggy bottom)

 

θα προτεινα ειτε την Torrent που αποτελει εξελιξη,με την ειδικη ραχοκοκκαλια που αγκιστρωνει το κατω και το πανω μερος ,http://www.switcheasy.com/products/Torrent/Torrent.php,

 

ειτε την Capsule Neo,που αγκιστρωνει σε 7 σημεια,σταθεροποιωντας πληρως τη μεμβρανη,προστατευοντας το Bezel(το ασημι περιγραμμα),αλλα ειναι λιγο δυσκολη στην εγκατασταση.Προτιμησε την λευκη καθως η μαυρη εχει συνηθως ελαττωματικη μεμβρανη που δεν καλυπτει πληρως το bezel.http://www.switcheasy.com/products/Neo/Neo.php

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρηγγειλα 2 θηκες απο more-thing οταν ερθουν θα σα πω εντυπωσεις

επισης υπαρχουν anti-glare screen protectors?αυτα που δεν αφηνουν δαχτυλιες

δε λεω κ τα mirror screen protectors καλα ειναι αλλα μεσα στην δαχτυλια γινεται δεν λεει

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σου έλεγα να μη βάλεις προστατευτικό στην οθόνη. Χάνεις όλη την αίσθηση της αφής που έχει και δεν θα πετύχεις ποτέ παρόμοιο αποτέλεσμα. Επίσης το υλικό της είναι τέτοιο στο οποίο δε γίνονται εύκολα γρατζουνιές. Τέλος μπορώ να σου πω, μιας και είχα βάλει και εγώ στην αρχή τέτοιο προστατευτικό οθόνης και το πέταξα πάνω στο μήνα, ότι λιγότερες δαχτυλιές αφήνεις πάνω στην οθόνη όταν είναι γυμνή. Είτε το πιστεύεις είτε όχι, στο προστατευτικό θα έχεις περισσότερες.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σου έλεγα να μη βάλεις προστατευτικό στην οθόνη. Χάνεις όλη την αίσθηση της αφής που έχει και δεν θα πετύχεις ποτέ παρόμοιο αποτέλεσμα. Επίσης το υλικό της είναι τέτοιο στο οποίο δε γίνονται εύκολα γρατζουνιές. Τέλος μπορώ να σου πω, μιας και είχα βάλει και εγώ στην αρχή τέτοιο προστατευτικό οθόνης και το πέταξα πάνω στο μήνα, ότι λιγότερες δαχτυλιές αφήνεις πάνω στην οθόνη όταν είναι γυμνή. Είτε το πιστεύεις είτε όχι, στο προστατευτικό θα έχεις περισσότερες.

 

Εγω εχω το IPhone εδω και ενα μηνα και δεν εχω βαλει προστατευτικο.Τωρα που θα ερθει η θηκη μου ισως να δοκιμασω να βαλω.Αν το βαλω και δεν μου αρεσει,μπορω να το βγαλω ευκολα?Μετα αφηνει κολλα πανω στην οθονη?Οσο για τις δαχτυλιες δεν τις βλεπω στην οθονη αλλα βλεπω λιπαροτητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έβαλα ένα ZAGGskin στο πίσω μέρος του iPhone και είναι απίστευτο, μπήκε σε 1 λεπτό αυτοκόλλητα και έχει πάχος 0,3mm οπότε δεν του δίνει καθόλου όγκο! Για την οθόνη έχω Invisible της ZAGG πάλι που επίσης είναι μακράν το καλύτερο και ανθεκτικότερο απ' όλα τα screen protectors (το έχω ανανεώση και μια φορά δωρεάν εντός εγγύησης!). Όπως ενδιαφέρεται ας δεί εδώ: http://www.egalaxy.gr/products.php?mid=11&subid=71 :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το IPhone εδω και ενα μηνα και δεν εχω βαλει προστατευτικο.Τωρα που θα ερθει η θηκη μου ισως να δοκιμασω να βαλω.Αν το βαλω και δεν μου αρεσει,μπορω να το βγαλω ευκολα?Μετα αφηνει κολλα πανω στην οθονη?Οσο για τις δαχτυλιες δεν τις βλεπω στην οθονη αλλα βλεπω λιπαροτητα.

Μια χαρά εύκολα βγαίνει. Δεν έχουν κόλλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

.Αν το βαλω και δεν μου αρεσει,μπορω να το βγαλω ευκολα?Μετα αφηνει κολλα πανω στην οθονη?

 

Aν ειναι απο σιλικονη δεν αφηνει υπολειμματα.Στην ουσια βασιζεται στην ελαστικοτητα της σιλικονης και στο κενο αερος για να "κολλησει".Βγαινει,τοποθετωντας κολλητικη ταινια,ή κατι τετοιο στο πανω μερος και τραβωντας με μετρια δυναμη.

 

 

Παιδιά εγώ έβαλα ένα ZAGGskin στο πίσω μέρος του iPhone και είναι απίστευτο, μπήκε σε 1 λεπτό αυτοκόλλητα και έχει πάχος 0,3mm οπότε δεν του δίνει καθόλου όγκο! Για την οθόνη έχω Invisible της ZAGG πάλι που επίσης είναι μακράν το καλύτερο και ανθεκτικότερο απ' όλα τα screen protectors (το έχω ανανεώση και μια φορά δωρεάν εντός εγγύησης!). Όπως ενδιαφέρεται ας δεί εδώ: http://www.egalaxy.gr/products.php?mid=11&subid=71 :)

 

 

Πολυ ψευτικο φαινεται στο βιντεακι,και δινει την εντυπωση οτι θα ξεκολλαει ευκολα στις ακρες.Εκτος αυτου αφηνει ακαλυπτα σημεια.

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τα skins δεν μου αρεσει η ιδεα να καλυψω ολο το κινητο με αυτοκολλητα και επισης δεν προστατευει απο πτωσεις..δεν θελω να βλεπω σπασιματα γδαρσιματα απο πιθανες πτωσεις που ειναι αναποφευκτο οτι καποια στιγμη θα συμβουν.οσον αφορα το screen protector ειναι απαραιτητο κατα την γνωμη μου.το κινητο διαθετει απο κατασκευης στην oleophilic screen του ενα στρωμα προστασιας το οποιο με τον καιρο φευγει...οποτε κανεις δεν ειναι εντελως κ 100 προστατευμενος.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Προφανως τα οφελη της ολεοφοβικης επιστρωσης ακυρωνονται οταν βαλεις απο πανω καποιο screen protector.Εκτος κι αν βαλεις καποιο με δικια του ολεοφοβικη επιστρωση.Επισης η οθονη του προστατευεται απο αντιχαρακτικο κρυσταλλο.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

ναι ακυρωνονται οταν βαλεις το screen protector αλλα δεν υπαρχει κ λογος.οταν αφαιρεθει,, η οθονη εχει την προστασια της.

το θεμα δεν ειναι αυτο,αλλα οτι η προστατευτικη επιστρωση με τον καιρο φευγει οποτε καλο ειναι να τοποθετηθει εστω κ αργοτερα ενα screen protector.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω ενα Dock Station,ερχεται με καλωδιο η χωρις?

 

Γνωριζει καποιος?Επισης νομιζω οτι διαβασα καπου οτι υπαρχει προβλημα αν το Dock Station χρησιμοποιειται με USB extention,ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

τα οφελη της ολεοφοβικης επιστρωσης

 

Τα οποία είναι...;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μολις μου ηρθε, πριν λιγες ημερες, η θηκη απο την Vaja..

Νομιζω οτι αξιζει τα λεφτα της. Ειναι απλα πανεμορφη και απο οτι φαινεται το δερμα ειναι αρκετα ανθεκτικο :O

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μολις μου ηρθε, πριν λιγες ημερες, η θηκη απο την Vaja..

Νομιζω οτι αξιζει τα λεφτα της. Ειναι απλα πανεμορφη και απο οτι φαινεται το δερμα ειναι αρκετα ανθεκτικο :O

 

Από που την πήρες? Ποιο μοντέλο και πόσο πήγε εάν επιτρέπεται? Οι Vaja είναι μακράν οι καλύτερες/ομορφότερες θήκες!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω ενα Dock Station,ερχεται με καλωδιο η χωρις?

 

Γνωριζει καποιος?Επισης νομιζω οτι διαβασα καπου οτι υπαρχει προβλημα αν το Dock Station χρησιμοποιειται με USB extention,ισχυει?

 

έρχεται χωρίς καλώδιο απλά συνδέεις το usb καλώδιο που ήδη έχεις με τον φορτιστή στην αντίστοιχη υποδοχή του dock

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Τα οποία είναι...;

 

To ευκολο(τερο) καθαρισμα των λιπαρων ουσιων απο την οθονη.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο την Vulcan παρηγγειλα και μια Speck Candyshell,ελπιζω να ειναι καλες :)

Ξερει κανεις αν τα Dock Stations απο Ebay ειναι καλα?Εχει με 6-7 € λεω να παρω ενα,ελπιζω να μην μου ψησει το iPhone.

Edited by starmanwarz
Link to comment
Share on other sites

Από που την πήρες? Ποιο μοντέλο και πόσο πήγε εάν επιτρέπεται? Οι Vaja είναι μακράν οι καλύτερες/ομορφότερες θήκες!!!

 

Απο το http://www.vajacases.com και μαζι με μεταφορικα κτλ πηγε γυρω στα 95Ε :)

 

Το μοντελο ειναι το χμμ ivolution Top SP με την λευκη ριγα στην μεση.

 

:rolleyes:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

95?xμμμ προτεινω τοτε απο το More-thing

 

Εχει και με 60 δολαρια θηκες, εξισου ικανοποιητικες. Θελει λιγο ψαξιμο το ολο θεμα. Η αληθεια ειναι πως εψαχνα για θηκη οσο περιμενα το iPhone να ερθει απο την Voda, και ειδα πολλες (ολες απο οσες εχουν προταθει εδω μεσα απο τους φιλους/φιλες και αλλες τοσες) :O

Μου φανηκε και εμενα αρκετα ακριβη, δεδομενου οτι με τα NOKIA την εβγαζα με 13-15 ευρω για θηκη.. Αλλα απο την αλλη, η συσκευη μονο κανει κοντα στα 700ε.. οποτε νομιζω οτι αξιζει το παραπανω.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

το κινητό πριν κάποιο καιρό έφαγε μια πολύ άσχημη τούμπα.. το είχα συνδεδεμένο στο aux στο αυτοκίνητο και ανοίγοντας την πόρτα ο συνοδηγός είχε ξεχάσει οτι βρίσκεται πάνω του και το ινητό βρέθηκε στην άσφαλτο. Η vaja έπαθε μια μικρογρατζουνιά (στην αρχή τις πρώτες μέρες φαινόταν χάλια,αλλά τώρα που πέρασε λίγο ο καιρός - άγνωστο το πως- έχει βελτιωθεί πάρα πολύ.

η ουσία όμως είναι οτι το κινητό δεν έπαθε απολύτως τίποτα :)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Χάλασε (μετά από 2 χρόνια παρακαλώ :)) το handsfree του iphone 2G μου...

Ξέρετε αν λειτουργεί κανονικά το handsfree του 3G ή 3GS στο 2G, δεδομένου ότι στο τελευταίο είναι λίγο πιο βυθισμένη η υποδοχή;

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε η Switcheasy Vulcan που ειχα παραγγειλει την προηγουμενη Πεμπτη,εκανε ακριβως 1 βδομαδα να ερθει απο Γερμανια(η παραγγελια εγινε απευθειας απο switcheasy.com).

H θηκη ειναι παρα πολυ καλη,δεν προσθετει ογκο και ειναι πολυ ομορφη,την συστηνω ανεπιφυλακτα!!Ισως δοκιμασω να βαλω και 1 απο τα 2 screen protectors που ειχε μεσα να δω πως ειναι.

Την αλλη βδομαδα αναμενω και την Speck Candyshell,ελπιζω να ειναι εξισου καλη!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...