Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν θα εβαζα ποτε το κινητο σε hard case

οταν λες μαλακη μια που σου ηρθε τι εννοεις?λυγιζει στο χερι?σαν τις σιλικονατες ειναι?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

δεν θα εβαζα ποτε το κινητο σε hard case

οταν λες μαλακη μια που σου ηρθε τι εννοεις?λυγιζει στο χερι?σαν τις σιλικονατες ειναι?

 

Ναι λυγιζει,και αρκετα μαλιστα.Γιατι δεν θα εβαζες σκληρη θηκη?Το εσωτερικο της Candyshell ειναι απο λαστιχο αρα δεν παιζει να γρατζουνιστει το τηλεφωνο,αν αυτο εννοεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι φοβομουν μην γρατζουνιστει το εσωτερικο

επισης σε μια ενδεχομενη πτωση δεν νομιζω να αποσβεσει κ πολλα μια σκληρη θηκη

φυσικα δεν λεω οτι εχω δικιο καποιους φοβους εξεφρασα οι οποιοι με απετρεψαν να παρω σκληρη θηκη.εχω παρει μια σιλικονατη κ μια δερματινη για την ωρα

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Με τη σιλικονατη,αν δεν υπαρχει σωστη εφαρμογη μπορει να γρατζουνιστει εξισου
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

αν τις δερμάτινες τις κατατάσσεις στις σκληρές θήκες,δες αυτό που έγραψα πιο πάνω για την "πτώση" του κινητού ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν γινεται η δερματινη να ειναι σκληρη ρε παιδια τις polycarbonate η τις πλαστικες εννοω αναλογα την εταιρια κ τα λεφτα που δινεις

οσο για τις σιλικονατες παλι συμφωνω αλλα ας παρουμε σαν δεδομενο οτι δεν αγοραζεις μια κινεζικη "paul frank" απο το ebay με 5 δολλαρια αλλα μια που αγκαλιαζει το κινητο.οπως προειπα εχω αγορασει κ δερματινη κ σιλικονατη(μαλιστα απο σιλικονατες εχω δοκιμασει μια ifrogz=απατη μια belkin πολυ καλη αισθηση αλλα καλυπτει επιφανεια παραπανω απο αυτο που ηθελα κ τωρα αναμενω μια αλλη οποτε παω με το καλο στις 3 σιλικονης)

ελπιζω να καταλληξω καπου οπως το ιδιο ευχομαι κ σε ολους μας:p

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ποτέ δε θα καταλήξεις, πιστεύω.

προσωπικά, έχω πάντα στο μυαλό μου ότι το iPhone είναι πανέμορφο και κάθε θήκη, όσο όμορφη και αν είναι, το χαλάει. Έχω πάρει αμέτρητες θήκες και καμιά δε μου έχει κάνει το κλικ.

Link to comment
Share on other sites

χαθηκε η αιγλη και πεσατε στη μοστρα ....Προστατευτικο εδω προστατευτικο εκει θηκη 200 ευρω .... Ρε παιδες το τηλεφωνο βγηκε να εχει απευθειας επαφη με το χερι σας . Αν και το 3g-3gs εχασαν σε αισθηση λογω πλαστικουρας και χειροτερης ποιοτητας κατασκευης παρολα αυτα ειναι κινηταρες... απολαυστετα ελευθερα
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την χρήση bluetooth handsfree με το iphone, θα ήθελα να καταθέσω την δική μου εμπειρία.

Δοκίμασα αρκετα μοντελα bluetooth εδω και 9 μηνες που εχω το iphone, όλα multipoint γιατι εχω δυο συσκευες. Plantronics 925 και 815, Jabra 8040, κάποιο motorola, I-Tech clip vibrate. Κανένα δεν δούλεψε σωστά, με όλα είχα σπασιματα και διακοπες στον ηχο, με αποτελεσμα να παραπονιουνται οι συνομιλητες μου οτι δεν με ακουν.

 

Τυχαια τελειως, επειδή μου αρεσε το design, αγορασα το Jabra JX 10 series 2 cara. Το οποίο ειναι multipoint και σε λογικη τιμη, 49 ευρώ απο το Media Markt και με πολλα extra καλουδια στη συσκευασια (μεταλλικη βάση φόρτισης, φορτιστη αυτοκινήτου, δερμάτινη θήκη)

Ειναι το μοναδικό απο όσα δοκιμασα το οποίο δουλευει σωστα με το iphone.

 

Απλά καταθέτω την εμπειρία μου, γιατι το θεμα bluetooth στο iphone παραλιγο να γινει λογος να το παρατησω. (Μιλάω σχεδον αποκλειστικά με BT Handsfree)

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Mε Bluetooth handsfree δουλευει η φωνητικη κληση στο 3Gs? Δηλαδη οπως τα κανονικα ακουστικα του που παταμε το κουμπακι και λεμε "call mitsos"?
Link to comment
Share on other sites

Mε Bluetooth handsfree δουλευει η φωνητικη κληση στο 3Gs? Δηλαδη οπως τα κανονικα ακουστικα του που παταμε το κουμπακι και λεμε "call mitsos"?

 

Ναι δουλεύει κανονικά. Πατάς το κουμπάκι του handsfree για να δώσεις τη φωνητική εντολή κ ταυτόχρονα ανοίγει το voice control στο 3Gs. Δοκιμασμένο στο δικό μου 3Gs με το αρχαίο μου handsfree SE HBH-610a

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σταματησε να δουλευει ο φορτιστης usb που ειχε μεσα!!! εκανε ενα τσαφ και απο τοτε μονο απο το pc μπορω να το φορτισω!!:mad::mad: το κινητο το εχω ουτε μηνα. καλυπτει η εγγυηση το φορτιστη?? Οι after market κανουν δουλεια η θα μου καψουν και το κινητο? Ποιον να παρω???:worry:
Link to comment
Share on other sites

χαθηκε η αιγλη και πεσατε στη μοστρα ....Προστατευτικο εδω προστατευτικο εκει θηκη 200 ευρω .... Ρε παιδες το τηλεφωνο βγηκε να εχει απευθειας επαφη με το χερι σας . Αν και το 3g-3gs εχασαν σε αισθηση λογω πλαστικουρας και χειροτερης ποιοτητας κατασκευης παρολα αυτα ειναι κινηταρες... απολαυστετα ελευθερα

 

Εγώ, προσωπικά, δεν αντέχω γρατσουνιές και χτυπήματα.

Για να σου δώσω όμως να καταλάβεις, το κινητό μου έπεσε ΜΙΑ φορά, που το είχα για 2 μέρες χωρίς θήκη και μου το βγάλαν εκτός εγγύησης, επειδή είδαν αυτό το χτυπηματάκι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σταματησε να δουλευει ο φορτιστης usb που ειχε μεσα!!! εκανε ενα τσαφ και απο τοτε μονο απο το pc μπορω να το φορτισω!!:mad::mad: το κινητο το εχω ουτε μηνα. καλυπτει η εγγυηση το φορτιστη?? Οι after market κανουν δουλεια η θα μου καψουν και το κινητο? Ποιον να παρω???:worry:

 

Αν δεν σε καλύψει η εγγύηση (το καλύτερο εδώ είναι να ρωτήσεις άμεσα και κατευθείαν εκεί που το αγόρασες, γιατί εδώ ότι και να σου πούμε γνώμη θα είναι), έχω δει στο fnac κάποιους φορτιστές ρεύματος τρίτων που είναι πολύ καλής ποιότητας (δεν θυμάμαι τη μάρκα δυστυχώς) για να μη χρειαστεί να πληρώσεις πλήρη τιμή apple.

 

Αν δεν βρεις εκεί ή δεν είναι εύκολο να πας, οι λύσεις από Griffin, Belkin, Kensington είναι πολύ αξιόπιστες και μπορείς να παραγγείλεις ακόμη και online.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την χρήση bluetooth handsfree με το iphone, θα ήθελα να καταθέσω την δική μου εμπειρία.

Δοκίμασα αρκετα μοντελα bluetooth εδω και 9 μηνες που εχω το iphone, όλα multipoint γιατι εχω δυο συσκευες. Plantronics 925 και 815, Jabra 8040, κάποιο motorola, I-Tech clip vibrate. Κανένα δεν δούλεψε σωστά, με όλα είχα σπασιματα και διακοπες στον ηχο, με αποτελεσμα να παραπονιουνται οι συνομιλητες μου οτι δεν με ακουν.

 

Τυχαια τελειως, επειδή μου αρεσε το design, αγορασα το Jabra JX 10 series 2 cara. Το οποίο ειναι multipoint και σε λογικη τιμη, 49 ευρώ απο το Media Markt και με πολλα extra καλουδια στη συσκευασια (μεταλλικη βάση φόρτισης, φορτιστη αυτοκινήτου, δερμάτινη θήκη)

Ειναι το μοναδικό απο όσα δοκιμασα το οποίο δουλευει σωστα με το iphone.

 

Απλά καταθέτω την εμπειρία μου, γιατι το θεμα bluetooth στο iphone παραλιγο να γινει λογος να το παρατησω. (Μιλάω σχεδον αποκλειστικά με BT Handsfree)

+

 

Πηγα σημερα χαρουμενος να το αγορασω. Στο ραφι των Media Markt ειναι το Jabra JX10 cara (οχι ομως series II) στην τιμη των 39 ευρω.. Λεω δεν πειραζει, θα το παρω αφου ειναι δοκιμασμενο και σε εξαιρετη τιμη αλλα.. τελειωσαν τα κομματια και προφανως οποιος προλαβε, προλαβε.

 

σημ.: M.M. στην Αν. Θεσσαλονικη.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τα bluetooth ακουστικα ....θα ηθελα να ρωτησω,οταν κανουμε ζευξη πρεπει να παμε στις ρυθμισεις και να πατησουμε <<συνδεση>>για να συνδεθει με τα ακουστικα? δεν συνδεετε κατευθειαν?εχει καμια διαφορα ως το πιο θα ανοιξουμε πρωτο για να κανει ανιχνευση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τα bluetooth ακουστικα ....θα ηθελα να ρωτησω,οταν κανουμε ζευξη πρεπει να παμε στις ρυθμισεις και να πατησουμε <<συνδεση>>για να συνδεθει με τα ακουστικα? δεν συνδεετε κατευθειαν?εχει καμια διαφορα ως το πιο θα ανοιξουμε πρωτο για να κανει ανιχνευση?

 

Από τη στιγμή που θα "ζευγαρώσει" το ακουστικό με το τηλέφωνο την πρώτη φορά που θα το πάρεις, στη συνέχεια κάθε φορά που το ανοίγεις (το ακουστικό) συνδέεται αυτόματα αν το τηλέφωνο είναι εντός εμβέλειας, ενώ κατά την κλήση έχεις την επιλογή, που θέλεις να δρομολογηθεί ο ήχος με default επιλογή το ακουστικό αν είναι ήδη συνδεδεμένο.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που θα "ζευγαρώσει" το ακουστικό με το τηλέφωνο την πρώτη φορά που θα το πάρεις, στη συνέχεια κάθε φορά που το ανοίγεις (το ακουστικό) συνδέεται αυτόματα αν το τηλέφωνο είναι εντός εμβέλειας, ενώ κατά την κλήση έχεις την επιλογή, που θέλεις να δρομολογηθεί ο ήχος με default επιλογή το ακουστικό αν είναι ήδη συνδεδεμένο.

το εχω δοκιμασει με τρια διαφορετικα με nokia με b&b και με ενα turbo x ολα μα ολα αν δεν πατησω συνδεση δεν <<νοιωθουν>> τιποτα(τα εχω εδω και 5 min διπλα διπλα)..μηπως πρεπει να παρω καποιο πιο φιρματο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει με τρια διαφορετικα με nokia με b&b και με ενα turbo x ολα μα ολα αν δεν πατησω συνδεση δεν <<νοιωθουν>> τιποτα(τα εχω εδω και 5 min διπλα διπλα)..μηπως πρεπει να παρω καποιο πιο φιρματο

 

Πάντως με 6 διαφορετικά handsfree δεν είχα ποτέ αυτό το πρόβλημα (Sennheiser, Gennum, Motorola, Nokia, Invisio, ακόμη και με το bluetooth handsfree του TiBo PNA), δεν φαίνεται φυσιολογικό, καλό είναι να δοκιμάσεις και κάτι άλλο.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

μηπως κανεις μπορει να βοηθησει ?θελω να παρω ενα ενσυματο και ενα με bluetooth handsfree.θελω και τα δυο να εχουν ραδιοφωνο.μηπως ξερει κανεις τιποτα/:O:O
Link to comment
Share on other sites

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εστω παιρνω ενα ενσυρματο ακουστικο με ραδιοφωνο μπορω να ακουω τον σταθμο που επελεξα απο το μεγαφωνο του iphone?

το ιδιο και για το ασυρματο

εχω το 32gb 3gs:O:O

Link to comment
Share on other sites

παιδιαα θα ηθελα να κανω μια ερωτησηη ..οι ζελατινες για προστασια οθονηςς κανουν κακο στην οθονη του apple;σκεφτομαι να αγορασωω εχω apple iphone 3gs ..επισης θα ηθελα να ρωτησω αν κανει συγκεκριμενα αυτη η ζελατινα ...http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Screen-Protector/Cellular-Screen-Protector-Apple-iPhone-3G.htm Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...