Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα καλυμα σε iphone παντως να αλλαξεις πχ στην pcexpress γνησιο ... θελουν 85 ευρω..υπερβολικα δεν ειναι? Ξερει κανεις που μπορω να αγορασω ποιο φτηνα εκτος απο ebay? Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! έχω ερώτηση! επειδή στην πρώτη θήκη που πήρα για το ip4 την πάτησα και δεν με βόλεψε μιας και πήρα τύπου φάκελο που μπαίνει μέσα και κάθε φορά πρέπει να το βγάζω από τη θήκη για να δω ποιος παίρνει κλπ έψαξα να βρω κάτι άλλο, μικρό σε διαστάσεις που να παρέχει και προστασία σε περίπτωση πτώσης! Έτσι βρήκα τα ακόλουθα που μου άρεσαν:

 

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=31396

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=31339

 

αυτό που δεν ξέρω είναι το πόσο χοντροκομμένες είναι και το κατά πόσο θα βολέψουν για χρήση στην τσέπη του παντελονιού! (Με την incipio έχω ενθουσιαστεί να πω την αλήθεια μου όσον αφορά στο χρώμα της και πιστεύω ότι είναι καλύτερη λύση για μένα) Όλες οι απόψεις-προτάσεις ευπρόσδεκτες :D

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα διαλεγα Incipio...και σιγουρα κανενα προβλημα στο να τη μπαινοβγαζεις στο παντελονι γιατι κινειται στο μεσο ορο απο αποψη παχους.Αν θες πιο λεπτες αρχιζεις και χανεις σε προστασια οποτε σε αυτα τα κυβικα που συζηταμε κοιτας Incipio,Speck Pixelskin HD,Incase Snap.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα διαλεγα Incipio...και σιγουρα κανενα προβλημα στο να τη μπαινοβγαζεις στο παντελονι γιατι κινειται στο μεσο ορο απο αποψη παχους.Αν θες πιο λεπτες αρχιζεις και χανεις σε προστασια οποτε σε αυτα τα κυβικα που συζηταμε κοιτας Incipio,Speck Pixelskin HD,Incase Snap.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! :) κατά πάσα πιθανότητα την incipio θα πάρω..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! :) κατά πάσα πιθανότητα την incipio θα πάρω..

 

Και εγώ παράγγειλα το Incipio NGP Semi-Rigid Soft Shell Case Matte Gunmetal For iPhone 4 γιατί είναι κρίμα τόσο ακριβό κινητό να μένει εκτεθειμένο

Link to comment
Share on other sites

Εαν βαλω το καλωδιο που φορτιζει (απο την μια usb και απο την αλλη που παει στο τηλεφωνο) στο ραδιο-cd με θυρα usb θα μπορει να παιζει τραγουδια απο το iphone ?

 

Το radiocd εχει τετοια δυνατοτητα να συνδεθει με iphone/ipod αλλα θελει καλωδιο της kenwood αλλα ειδα οτι ειναι ιδιο με αυτο που το φορτιζω...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εαν βαλω το καλωδιο που φορτιζει (απο την μια usb και απο την αλλη που παει στο τηλεφωνο) στο ραδιο-cd με θυρα usb θα μπορει να παιζει τραγουδια απο το iphone ?

 

Το radiocd εχει τετοια δυνατοτητα να συνδεθει με iphone/ipod αλλα θελει καλωδιο της kenwood αλλα ειδα οτι ειναι ιδιο με αυτο που το φορτιζω...

Εγώ ήξερα ότι για να παίξει το iPhone στο radiocd του αυτοκινήτου, δε χρειάζεται τίποτα περισσότερο από ένα καλώδιο με καρφάκι κι από τις 2 πλευρές για να λειτουργεί ως AUX-In....

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , ξερει κανεισ απο που μπορω να αγορασω apple bumper ? Edited by nervous
Αγγελίες όχι εδώ!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παράγγειλα το Incipio NGP Semi-Rigid Soft Shell Case Matte Gunmetal For iPhone 4 γιατί είναι κρίμα τόσο ακριβό κινητό να μένει εκτεθειμένο

 

Αυτη ειναι η ημιδιαφανης ή η μαυρη;Απο που παρηγειλες;

Ευχαριστω...

 

Επισης αυτο ειναι οκ?Το χρησιμοποιει κανεις, ξερει;Για να μην σκασω 15 ευρω παραπανω για γνησιο...!

Ευχαριστω...

Edited by Gianniskaz
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η ημιδιαφανης ή η μαυρη;Απο που παρηγειλες;

Ευχαριστω...

 

Επισης αυτο ειναι οκ?Το χρησιμοποιει κανεις, ξερει;Για να μην σκασω 15 ευρω παραπανω για γνησιο...!

Ευχαριστω...

 

Από εδώ το πήρα αλλά δεν έχουν στοκ και περιμένω

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=31396

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ το πήρα αλλά δεν έχουν στοκ και περιμένω

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=31396

 

και εγώ στην αναμονή είμαι! :( τόση αναμονή έχω τραβήξει για αυτό το κινητό... και για τη συσκευή παλιότερα και τώρα για τη θήκη! άντε να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ το πήρα αλλά δεν έχουν στοκ και περιμένω

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=31396

 

και εγώ στην αναμονή είμαι! :( τόση αναμονή έχω τραβήξει για αυτό το κινητό... και για τη συσκευή παλιότερα και τώρα για τη θήκη! άντε να δούμε!

 

Περιμενετε και οι 2 το μαυρο χρωμα;Γιατι εγω εψαχνα μηπως βρω καπου αθηνα(εστω με παραγγελια) ενα ημιδιαφανες χρωμα στο οποιο βγαινει καπου αναφερεται σαν smoked...! :O

Link to comment
Share on other sites

Περιμενετε και οι 2 το μαυρο χρωμα;Γιατι εγω εψαχνα μηπως βρω καπου αθηνα(εστω με παραγγελια) ενα ημιδιαφανες χρωμα στο οποιο βγαινει καπου αναφερεται σαν smoked...! :O

 

Τη smoked που λες την κοίταζα και εγώ και όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κανέναν στην Ελλάδα που να τη φέρνει! εγώ θέλω τώρα την Matte Gunmetal, όχι τη μαύρη!

Link to comment
Share on other sites

Τη smoked που λες την κοίταζα και εγώ και όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κανέναν στην Ελλάδα που να τη φέρνει! εγώ θέλω τώρα την Matte Gunmetal, όχι τη μαύρη!

 

Εγω ετσι οπως την βλεπω μου φαινεται μαυρη...!Δεν ειναι;

Με βλεπω για παραγγελεια κατευθειαν απο incipio...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ετσι οπως την βλεπω μου φαινεται μαυρη...!Δεν ειναι;

Με βλεπω για παραγγελεια κατευθειαν απο incipio...

 

όχι, δεν είναι.. έχει ένα πολυ ιδιαίτερο χρώμα! δες εδώ και θα καταλάβεις τη διαφορά: http://www.myincipio.com/iphone-cases/iphone-4-cases/iphone-4-ngp-matte-semi-rigid-soft-shell-case

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν είναι.. έχει ένα πολυ ιδιαίτερο χρώμα! δες εδώ και θα καταλάβεις τη διαφορά: http://www.myincipio.com/iphone-cases/iphone-4-cases/iphone-4-ngp-matte-semi-rigid-soft-shell-case

 

Ειναι κατι προς το γκριν μετταλικο;Δεν μπορω να ξεχωρισω και καλα.. :O:O

Link to comment
Share on other sites

εχει αγωρασει κανενας απο το site της apple??ξερετε αν κανει αποστολη στην Ελλαδα?

 

Δεν κάνει αποστολές στην Ελλάδα ότι σε ενδιαφέρει το κοιτάς εντός Ελλάδος η από ebay..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετη ερευνα για θηκες αποφασισα να παραγγειλω την tough της case-mate. Διάβασα αρκετα reviews και πιστευω οτι αποτελει την χρυση τομη μεταξυ προστασιας και ομορφιας.

http://www.case-mate.com/iPhone-4-Cases/Case-Mate-iPhone-4-Tough-Cases.asp

 

Για μοστρα πιστευω μονο οι vaja υπαρχουν αλλα για καθε μερα η case-mate φαινεται πολυ διαβασμενη εταιρια.

Επισης εχουν ενα αλλο μοντελο για προστασια απο ακτινοβολια.

Την παραγγειλα απο amazon UK και προσφερει δωρεαν μεταφορικα (στην αργη μεταφορα), συνολικα 28 ευρω. Μόλις την παραλαβω θα γραψω εντυπωσεις.

"I'm all in favor of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters." (Frank Lloyd Wright)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Θελω τη βοηθεια σας. Θελω να αγορασω ακουστικα handsfree για το iPhone 3GS μου, αλλα να ειναι συμβατα και με το laptop μου...

Αρχικα ηθελα να παρω το bluetooth headset Sony Ericsson MW600 αλλα δε μου αρεσει που εχει ψειρες, δε με βολευουν καθολου...

 

Με λιγα λογια θελω ακουστικα με υποδοχη 3,5mm που να υποστηριζει το iPhone...

 

Καμια προταση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Θελω τη βοηθεια σας. Θελω να αγορασω ακουστικα handsfree για το iPhone 3GS μου, αλλα να ειναι συμβατα και με το laptop μου...

Αρχικα ηθελα να παρω το bluetooth headset Sony Ericsson MW600 αλλα δε μου αρεσει που εχει ψειρες, δε με βολευουν καθολου...

 

Με λιγα λογια θελω ακουστικα με υποδοχη 3,5mm που να υποστηριζει το iPhone...

 

Καμια προταση;

 

Κοιτα ολα τα ακουστικα 3,5mm ειναι συμβατα με το iPhone τωρα αν εννοεις να λειτουργει το button του οπως των γνησιο δεν ξερω τι να σου δεν εχω ψαξει για κατι τετοιο...!

Παντως εμενα τα γνησια με βολευουν και ειναι και συμβατα με laptop που εχω δοκιμασει...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Θελω τη βοηθεια σας. Θελω να αγορασω ακουστικα handsfree για το iPhone 3GS μου, αλλα να ειναι συμβατα και με το laptop μου...

Αρχικα ηθελα να παρω το bluetooth headset Sony Ericsson MW600 αλλα δε μου αρεσει που εχει ψειρες, δε με βολευουν καθολου...

 

Με λιγα λογια θελω ακουστικα με υποδοχη 3,5mm που να υποστηριζει το iPhone...

 

Καμια προταση;

 

Καλησπέρα,

 

Το Sony Ericsson MW600,διαθέτει υποδοχή mini-jack(3.5mm),στην οποία μπορείς να συνδέσεις οποιαδήποτε συμβατά ακουστικά επιθυμείς.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα πετύχει εξωτερικό και πραγματικά είναι πολύ εντυπωσιακό γιατί μπορείς να ελέγχεις ότι συσκευή έχει control με υπέρυθρες, όπως tv, στερεοφωνικό, προβολέα, dvd κ.ο.κ.

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/03/flpr-iphone-remote.jpg

 

Από ότι είδα ήρθε και Ελλάδα! (http://www.skroutz.gr/c/754/diafora-aksesouar-mp3.html?keyphrase=flpr)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την εμπειρια μου απο την μεχρι τωρα χρηση της θηκης μου και του προστατευτικου που αγορασα πριν 2 βδομαδες περιπου.

 

Καταρχας, με ενδιαφερει πανω απο ολα η προστασια του κινητου και κατα δευτερον η εμφανιση.

 

Η θηκη ειναι πολυ καλη και το κινητο ειναι αρκετα ασφαλες(δεν μου εχει πεσει ακομα αλλα πιστευω θα αντεξει ανετα). Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι το σχεδιο στο πισω μερος δυσκολευει λιγο την γραφη οταν το κινητο ακουμπαει καπου π.χ σε ενα τραπεζι. Εμενα δεν με ενοχλει αυτο αλλα οφειλω να το πω. Κατα τα αλλα το κινητο παραμενει ομορφο και ασφαλες.

 

Το προστατευτικο το συνιστω ανεπιφυλακτα, ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Το πιο βασικο για μενα ειναι οτι πλεον βαζω και βγαζω συνεχεια το κινητο απο την τσεπη του τζιν χωρις να ανησυχω μηπως παθει κατι.

 

Δεν λεω σε κανενα να τα αγορασει ουτε παιρνω ευθυνη αν τελικα κατι δεν σας παει καλα, απλα μοιραζομαι την εμπειρια χρησης που εχω για αυτα τα δυο προιοντα. Οποιος θελει μπαινει youtube και βλεπει ενα σωρο βιντεο για αυτα οπως εκανα εγω πριν τα αγορασω.

 

Υ.Γ: Πολυ σημαντικο! Οποιος αγορασει το προστατευτικο να ζητησει να του το τοποθετησουν στο καταστημα γιατι ειναι λιγο μπερδεμα η τοποθετηση.

Υ.Γ2: Την θηκη οταν την αγορασα δεν την ειχε κανενα καταστημα στην Ελλαδα, την παραγγειλα σε ενα μαγαζι και μου την εφεραν σε 3-4 μερες. Τωρα απ'οτι ειδα υπαρχει σε 2-3 καταστηματα στο skroutz οποτε δεν χρειαζεται και παραγγελια απο το εξωτερικο.

Edited by BlackRed_7
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω μια shield για το 4άρι.

 

Σε όλες τις άλλες συσκευές μου είχα/έχω απο την Zagg.

 

Τώρα σκέφτομαι, αξίζει ή τζάμπα τα 22€ (full shield - μπροστα & πίσω) ;; Μια noname απο eBay κανει 1.5€ (πάλι full).

 

Δεν λέω, κρατάει παραπάνω η Zagg. Αλλά δεν θα βάλω να μου το πυροβολήσουν, απλά να φυλάγεται σε καμια τσέπη αν μπεί καταλάθος με κέρματα-κλειδιά. Επίσης, οταν αποφασίσω να την βγάλω, να βγεί απλά και όμορφα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...