Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα δίκιο το έχεις αλλά έχουν το πάνω χέρι του μονοπώλιου οπότε μας πάνε με τα νερά τους... :worry:

 

Το κακό αν με ρωτάς εμένα ξεκινάει από τη στιγμή που η συσκευή δεν διατίθεται γενικώς στα καταστήματα. Άρα, οι εταιρείες κινητής κοιτάνε το συμφέρον τους και προωθούν τις συνδέσεις από το να πωλούν απλές συσκευές...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω μολις το αγορασα απο online vodafone shop τωρα περιμενω να δουμε ποτε θα το παραλαβω πυστευο μεχρι τελος εβδομαδας να το εχω.απο οτι βλεπω εχει 16GB μαυρα+ασπρα και 32GB μονο ασπρο.
Link to comment
Share on other sites

Το κακό αν με ρωτάς εμένα ξεκινάει από τη στιγμή που η συσκευή δεν διατίθεται γενικώς στα καταστήματα. Άρα, οι εταιρείες κινητής κοιτάνε το συμφέρον τους και προωθούν τις συνδέσεις από το να πωλούν απλές συσκευές...

 

Πολύ σωστά :rolleyes: (αλλά για εμάς τους καταναλωτές και ενδιαφερόμενους είναι άδικο)

 

 

εγω μολις το αγορασα απο vodafone shop τωρα περιμενω να δουμε ποτε θα το παραλαβω πυστευο μεχρι τελος εβδομαδας να το εχω.απο οτι βλεπω εχει 16GB μαυρα+ασπρα και 32GB μονο ασπρο.

 

Ομολογώ πως με μπέρδεψες μιας και από τη μία λες πως το αγόρασες και μετά πως δεν το έχεις παραλάβει αλλά ξέρεις / βλέπεις πως έχουν διαθεσιμότητα :confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

αφου οργωσα ολη την χαλκιδα τον αυγουστο με σεπτεμβριο, και τις μερες των εκλογων, τελικα αποφασισα να το παρω απο κυπρο, 32 3gs στα 970 ευρω.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά :rolleyes: (αλλά για εμάς τους καταναλωτές και ενδιαφερόμενους είναι άδικο)

 

 

 

 

Ομολογώ πως με μπέρδεψες μιας και από τη μία λες πως το αγόρασες και μετά πως δεν το έχεις παραλάβει αλλά ξέρεις / βλέπεις πως έχουν διαθεσιμότητα :confused:

 

εκανα χρηση την επηδοτισης μεσω internet, online shop (λαθος μου δεν το ανεφερα) λογικα σε μερικες μερες θα το εχω παραλαβη.

Link to comment
Share on other sites

αφου οργωσα ολη την χαλκιδα τον αυγουστο με σεπτεμβριο, και τις μερες των εκλογων, τελικα αποφασισα να το παρω απο κυπρο, 32 3gs στα 970 ευρω.

Έλεος... :X:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια, τελικα ποσες ωρες φορτισης χρειαζεται για πρωτη φορα? μπορω να το βαλω απο τωρα μεχρι αυτιο το πρωι στις 8?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

αφου οργωσα ολη την χαλκιδα τον αυγουστο με σεπτεμβριο, και τις μερες των εκλογων, τελικα αποφασισα να το παρω απο κυπρο, 32 3gs στα 970 ευρω.

 

Δεν κοιτάς και το Expansys... Αφού θα δώσεις τόσα λεφτά....;)

 

Τιμή: €894.99 (748.32 χωρίς Φ.Π.Α.). Αν έχεις και τρόπο να αποφύγεις τον ΦΠΑ... Θα είναι ακόμα καλύτερα... Αλλά αυτό είναι το 16άρι..

Το 32άρι έχει Τιμή: €994.99 (831.93 χωρίς Φ.Π.Α.)....

 

Αλλά γιατί δεν κοιτάς της Vodafone ή της Cosmote??? Δεν είναι κάπως πολλά αυτά...?:confused:

Link to comment
Share on other sites

απο 1η ιουλιου περιμενω, εγγυος αν ημουν θα ειχα γεννησει, τωρα το εχω ηδη παρει, σας ευχαριστω... με 2 χρονια εγγύηση.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να φορτίσει πλήρως.

Δεν έχει νόημα να το αφήσεις 8 ώρες...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με αυτο το τηλεφωνο δεν εχω καταλαλαβει...πηγα σε σε τρια καταστηματα vodafone εδω στο ηρακλειο κ μου ειπαν δεν υπαρχει διαθεσιμο κ δυσκολα θα το βρω κ παω στο πλαισιο κανω νεα συνδεση κ μου λενε σε δυο μερες θα ειναι εδω...:D:D:Dελπιζω οι δυο μερες να μην γινουν δυο μηνες..:(

Να ρωτησω κ κατι αλλο..σημερα σκαλιζα το iphone ενος φιλου κ εμπαινα σε ραδιοφωνικους σταθμους κ δεν επαιζε κανεις γιατι??

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ηταν 20 μερες.... εγω εχω κανει αναβαθμιση με Vodafone απο τις 3/9 και ακομα τπτ.....

 

Μακαρι να ηταν και λιγο παραπανω απο 20 μερες. Εγω ανανεωση συμβολαιου + επιδοτηση απο 23/8 και ακομα τπτ! Εχω αρχιζει να εκνευριζομαι.

 

Και μια βρεθηκε η ευκαιρια να κανω και μια ερωτηση. Απο εκει που παρηγγειλα το κινητο, η πωλητρια μου ειπε οτι "ρουφηξε" (σικ) την επιδοτηση και οποτε στειλουν κινητα θα με ενημερωσει. Το μαγαζι αυτο λεγεται Αλεξανδρος/Alexandros, συνεργαζεται με την βονταφοουν εφοσον πουλαει μονο συμβολαια βονταφοουν, και επισης ειναι αλυσιδα καταστηματων, οσοι ειναι απο θεσσαλονικη μπορει να το εχουν ακουστα. Αν εχει οντως "ρουφηξει" (σικ) την επιδοτηση, μπορω να παω σε αλλο μαγαζι βονταφοουν και να κανω παραγγελια απο εκει μπας και μου το φερουν πιο γρηγορα? Αφου συνεργαζεται με την βονταφοουν αυτο το μαγαζι ουσιαστικα θα ειμαι σαν ιδιος πελατης? Επισης, εκανα βλακεια που πηγα απο ενα τετοιο μαγαζι (υποκαταστημα θα το ελεγα) και δεν πηγα κατευθειαν απο ενα βονταφοουν που δεν ειναι και μακρια? 3η ερωτηση: Μπορω με την επιδοτηση που εχω (666 ευρω, εφοσον δεν εχει "ρουφηχτει" (σικ :p) παντα) να κανω καινουργια συνδεση, με ελπιδα να το εχω στα χερια μου μια ωρα νωριτερα?

 

Βοηθεια τα 'χω παιξει μ'αυτην την παρωδια!!! Θα γινω νιντζα στο τελος και θα παω να κλεψω ενα απο καπου! :ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

απο 1η ιουλιου περιμενω, εγγυος αν ημουν θα ειχα γεννησει, τωρα το εχω ηδη παρει, σας ευχαριστω... με 2 χρονια εγγύηση.

 

Καλημέρα :)

 

Πως γίνεται αυτό αφού η Apple δίνει 1 χρόνο εγγύηση και για την Ελλάδα ισχύει ότι από την Apple για το εν λόγω προϊόν. :confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Οταν αδειαζει τελειως η μπαταρια και κλεινει το τηλ οταν το βαλω να φορτισει μου δειχνει κατευθειαν απο 50-60%....Πως γινεται αυτο??Ειναι φυσιολογικο??
Link to comment
Share on other sites

νομιζο οτι το κινιτο δεν θελει να αποχοριζεται τον φορτιστη του τον ζηταει συνεχεια!

εγω με χρηση msn, e-mails ,2-3 ωρες κλισης +safari+app store (2ορο) το βγαζο το πρωι 8 το βραδυ κατα της 12-1 μπαινει στιν φορτηση νομιζω μια χαρα ειναι! μου εχει βγαλει και δυο μερες με κλιστο το wifi + 3G. iphone 3GS

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα και εγω δεν εχω καταλαβει, αλλα απο τον γερμανο μου ειπαν οτι εχω 2 χονια εγγυηση, δεν ηθελα να ρωτησω παραπανω, και μαλιστα οταν πηγα σπτι και το ανοιξα, ηταν λιγο χτυπημενο, τους πηρα τηλ, και μου το αλλαξαν με την πρωτη, σε κλειστο κουτι με το ναιλον, οταν μου εφιαξαν νεα εγγυηση με το νεο imei μου, μου ξαναειπαν για 2 χρονια εγγυηση... αρα δεν κανω καποιο λαθος, ειμαι δουλεια τωρα, οταν παω στο σπιτι θα ενημερωσω καλυτερα, αλλα φαινεται και σε μενα παραξενο, ισω να ειναι τακτικη του γερμανου κυπρου.... βεβαια απο οσο ξερω σε τετοια προϊόντα βαση νομοθεσιας της ε.ε πρεπει να εχουν 2 χρονια εγγυηση...

 

 

Καλημερα και απο μενα.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ηταν και λιγο παραπανω απο 20 μερες. Εγω ανανεωση συμβολαιου + επιδοτηση απο 23/8 και ακομα τπτ! Εχω αρχιζει να εκνευριζομαι.

 

Και μια βρεθηκε η ευκαιρια να κανω και μια ερωτηση. Απο εκει που παρηγγειλα το κινητο, η πωλητρια μου ειπε οτι "ρουφηξε" (σικ) την επιδοτηση και οποτε στειλουν κινητα θα με ενημερωσει. Το μαγαζι αυτο λεγεται Αλεξανδρος/Alexandros, συνεργαζεται με την βονταφοουν εφοσον πουλαει μονο συμβολαια βονταφοουν, και επισης ειναι αλυσιδα καταστηματων, οσοι ειναι απο θεσσαλονικη μπορει να το εχουν ακουστα. Αν εχει οντως "ρουφηξει" (σικ) την επιδοτηση, μπορω να παω σε αλλο μαγαζι βονταφοουν και να κανω παραγγελια απο εκει μπας και μου το φερουν πιο γρηγορα? Αφου συνεργαζεται με την βονταφοουν αυτο το μαγαζι ουσιαστικα θα ειμαι σαν ιδιος πελατης? Επισης, εκανα βλακεια που πηγα απο ενα τετοιο μαγαζι (υποκαταστημα θα το ελεγα) και δεν πηγα κατευθειαν απο ενα βονταφοουν που δεν ειναι και μακρια? 3η ερωτηση: Μπορω με την επιδοτηση που εχω (666 ευρω, εφοσον δεν εχει "ρουφηχτει" (σικ :p) παντα) να κανω καινουργια συνδεση, με ελπιδα να το εχω στα χερια μου μια ωρα νωριτερα?

 

Βοηθεια τα 'χω παιξει μ'αυτην την παρωδια!!! Θα γινω νιντζα στο τελος και θα παω να κλεψω ενα απο καπου! :ninja::ninja::ninja:

 

το ιδιο εχω παθει και εγω φιλε... μονο που εγω εχω παει σε κανονικο μαγαζι Vodafone στην Πάτρα. Οσο για την επιδοτιση νομιζω οτι την εχει ρουφιξει οπως λες... εμενα τουλαχιστον η δικη μου δεν ειναι πλεον διαθέσιμη μου εχουν εκτυπωσει και εγγραφο με το ποσο της επιδοτισης και το ποσο που πρεπει να καταωβλω επιπλεον οταν παραλαβω το κινητο.... :(

τωρα ας πει και καποιος αλλος την γνωμη του γιατι και εγω δεν ειμαι 100% σιγουρος....

Εγω προσωπικα το εχω μετανιωσει που εγινε με αυτον τον τροπο, θα μπορουσα να ειχα κανει κρατισεις σε διαφορα μαγαζια και οταν καποια στιγμη ερχοταν θα χρησιμοποιουσα εκει την επιδοτιση... ελα ομως που η επιδοτιση μου ηταν αναβαθμισμενη και καποια στιγμη θα επεφτε το ποσο??? :O

Τωρα τουλαχιστον εχει κλειδωθει με αυτον τον τροπο...

Ελπιζω να σε βοηθησα καπως, ομως θελω και αλλες γνωμες για το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα και εγω δεν εχω καταλαβει, αλλα απο τον γερμανο μου ειπαν οτι εχω 2 χονια εγγυηση, δεν ηθελα να ρωτησω παραπανω, και μαλιστα οταν πηγα σπτι και το ανοιξα, ηταν λιγο χτυπημενο, τους πηρα τηλ, και μου το αλλαξαν με την πρωτη, σε κλειστο κουτι με το ναιλον, οταν μου εφιαξαν νεα εγγυηση με το νεο imei μου, μου ξαναειπαν για 2 χρονια εγγυηση... αρα δεν κανω καποιο λαθος, ειμαι δουλεια τωρα, οταν παω στο σπιτι θα ενημερωσω καλυτερα, αλλα φαινεται και σε μενα παραξενο, ισω να ειναι τακτικη του γερμανου κυπρου.... βεβαια απο οσο ξερω σε τετοια προϊόντα βαση νομοθεσιας της ε.ε πρεπει να εχουν 2 χρονια εγγυηση...

 

 

Καλημερα και απο μενα.

 

 

Έφτασα και εγώ προ ημερών σε συνομιλία μου σε τμήμα παραπόνων να αναφερθώ για τον ΦΕΚ που έχω στα χέρια μου , για την εγγύηση των ηλεκτρονικών προιόντων αλλά η απάντηση τους είναι πως για την Apple ( iPhone μόνο ) ισχύει 1 έτος και δεν αλλάζει με τίποτα μετά τη λήξη της. :worry:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Έφτασα και εγώ προ ημερών σε συνομιλία μου σε τμήμα παραπόνων να αναφερθώ για τον ΦΕΚ που έχω στα χέρια μου , για την εγγύηση των ηλεκτρονικών προιόντων αλλά η απάντηση τους είναι πως για την Apple ( iPhone μόνο ) ισχύει 1 έτος και δεν αλλάζει με τίποτα μετά τη λήξη της. :worry:

Η εγγύηση δεν παρέχεται από την Apple στην Ελλάδα αλλά από αυτόν που διαθέτει τη συσκευή, στην προκειμένη περίπτωση την Cosmote ή τη Vodafone. Όπως ανέφερα πριν, εδώ στο Βέλγιο, η Mobistar που δίνει τη συσκευή δίνει ξεκάθαρα δύο χρόνια. Να τους πεις λοιπόν την επόμενη φορά που θα μιλήσεις μαζί τους να τις ξεχάσουν τις εξυπνάδες ότι η Apple δίνει ένα χρόνο εγγύηση γιατί αυτό ισχύει στην Αμερική και εδώ υπάρχει άλλη νομοθεσία και στην τελική η παροχή εγγύησης βαρύνει αυτούς και όχι την μαμά εταιρία.

 

Επίσης, στο "δεν αλλάζει τίποτα" να τους πεις ότι ΟΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ με μια καταγγελία στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή και αν κινηθείς νομικά εναντίον τους. Όλοι οι νόμοι είναι εναντίον τους. Έτσι να πεις σε όποιον εξυπνάκια σου ξαναπεί για 1 χρόνο εγγύηση. Άντε γιατί το έχουν ξεφτιλίσει με την κατά το δοκούν εφαρμογή των νόμων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας :)

 

Και είχα αρχίσει να αγχώνομαι όταν στις 2 ημέρες με safari / wifi / app store / games / movies(30-50sec) περίπου 2-3 ωρίτσες ημερησίως έφτανα να "αγκαλιάζω" το φορτιστή του.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για Κύπρο : Δούλεψα σε κατάστημα κινητής τηλεφωνίας και είμουν προγραμματιστής στα iphone. Απόσο γνωρίζω η εγγύηση που σου δίνουν με νέα αγορά κινητού είναι 2 χρόνια. Αλλά η εγγύηση αφορά μόνο το λογισμικό και την πλακέτα του κινητού και αυτό ισχύει σε όλα τα κινητά. Η εγγύηση παύει να ισχύει όταν το τηλέφωνο χτυπηθεί (εξωτερικά-γδάρσιμο) εσσωτερικά(πλακέτα-όταν πιεστεί) και όταν εντοπιστεί υγρασία (ιδρότας-νερό). Στο τηλέφωνο αν εντοπιστεί κάτι τέτοιο και να το έχεις αγοράσει μέσα σε κάτι ώρες η εγγύηση δεν ισχύει. Γι αυτό και 10 χρόνια εγγύηση να σου δώσουν το τηλέφωνο σου το πολύ σε 5-10 μέρες θα είναι εχτός εγγύησης. Άρα μην ασχολίστε με τον 1 χρόνο και τα 2.
www.online-emall.com
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι έδωσα παραγγελία μέσω vodafone.gr για ανανέωση/αναβάθμιση συμβολαίου και πήρα το λευκό 16αρι. Αφαιρέθηκε και η επιδότηση κανονικά από την τιμή.

 

Μου ήρθε πρίν λίγο SMS οτι άλλαξε το συμβόλαιο, και επίσης πήρα ενημέρωση οτι χρεώθηκε η κάρτα μου για την αγορά του iphone.

 

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία να δούμε αν θα το παραλάβω σύντομα? Λογικά άν δεν υπήρχε απόθεμα θα ήταν απενεργοποιημένη η επιλογή της αγοράς, ε?

 

Σημειωτέον είμαι σε λίστα καιρό τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο εδω και 5 μερες και εχω παρατηρησει τα εξης 2 προβληματα: μερικες φορες εκει που εχω φουλ 3G σημα ξαφνικα το χανω και 2ον πολλες φορες (4-5 μες την μερα) δεν ανταποκρινεται η οθονη αφης. Πρεπει να πατησω το πανω πληκτρο να σβησει η οθονη και μετα ειναι οκ... Εκανα και ενα hard reset μπας και αλλα τιποτα. Το γυρναω vodafone?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...