Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εντάξει οτι το μαρκετινγκ παίζει σημαντικό ρολο δε το αμφισβητεί κανείς,αλλά εντάξει δε νομίζω οτιθ παντού δημιουργεί σκόπιμες ελλείψεις :)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πράγματι,η apple κερδίζει τις εντυπώσεις απο την πρώτη στιγμή σε αυτό το θέμα :)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

εντάξει,όπως και να το κάνουμε όμως,ένα κινητό,όποιο και αν είναι αυτό,δε μπορεί να ειναι το ίδιο με ενα μηχάνημα αμιγώς gps..αλλά και το iphone,τη δουλειά του την κάνει :)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βιντεο και φωτο μεσω της συσκευης καιοχι μεσω itunes πως τα σβηνουμε?Δεν μου βγαζει επιλογη το ιδιο και για τα τραγουδια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βιντεο και φωτο μεσω της συσκευης καιοχι μεσω itunes πως τα σβηνουμε?Δεν μου βγαζει επιλογη το ιδιο και για τα τραγουδια.

 

Αν αναφέρεσαι σε φωτογραφίες που έχεις συγχρονίσει με το desktop δεν μπορείς να τις σβήσεις στο τηλέφωνο. Αυτές που έχεις τραβήξει με τη συσκευή τις σβήνεις με το "καλάθι αχρήστων" που εμφανίζεται όταν προβάλεις μια σε πλήρη οθόνη.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω.. κατι που δεν απαντηθηκε, εχει φερει κανεις απο ebay τελωνειο χρεωνει με επισημανση δωρου η οχι?

 

επισης αυτα που ερχονται απο αμερικη ειναι uncapped? παιζουν δηλαδη Μp3 στην παλια καλη δυνατη ενταση η εχει μπει και στα αμερικανικα οριο ηχου χαμηλοτερο?

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω.. κατι που δεν απαντηθηκε, εχει φερει κανεις απο ebay τελωνειο χρεωνει με επισημανση δωρου η οχι?

 

επισης αυτα που ερχονται απο αμερικη ειναι uncapped? παιζουν δηλαδη Μp3 στην παλια καλη δυνατη ενταση η εχει μπει και στα αμερικανικα οριο ηχου χαμηλοτερο?

φιλε μου επειδη αγοραζω αρκετα πραγματα απο ebay να ξερεις οτι ακομα κ αν μαρκαριστει στη συσκευασια οτι ειναι δωρο δεν σου εγγυαται κανεις οτι θα γλυτωσεις το φορο.απλα εχεις πολυ λιγες πιθανοτητες να πληρωσεις.ωστοσο εμενα δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο.μια δυο φορες ετυχε να πληρωσω το μεγιστο 5-6 ευρω παραπανω.αλλα ποτε δεν ξερεις.επισης απο αμερικη το iphone θα ειναι στανταρντ κλειδωμενο.αυτο που λες με την ενταση ισχυε μεχρι προτεινως (2007)στα ipod σιγουρα.το ειχα τσεκαρει με δικο μου ευρωπαικο και του ξαδελφου μου απο αμερικη.προτιμησε να παρεις κατι απο ελλαδα.ψαξε για καλο μεταχειρισμενο αν δεν μπορεις για καινουριο.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου επειδη αγοραζω αρκετα πραγματα απο ebay να ξερεις οτι ακομα κ αν μαρκαριστει στη συσκευασια οτι ειναι δωρο δεν σου εγγυαται κανεις οτι θα γλυτωσεις το φορο.απλα εχεις πολυ λιγες πιθανοτητες να πληρωσεις.ωστοσο εμενα δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο.μια δυο φορες ετυχε να πληρωσω το μεγιστο 5-6 ευρω παραπανω.αλλα ποτε δεν ξερεις.επισης απο αμερικη το iphone θα ειναι στανταρντ κλειδωμενο.αυτο που λες με την ενταση ισχυε μεχρι προτεινως (2007)στα ipod σιγουρα.το ειχα τσεκαρει με δικο μου ευρωπαικο και του ξαδελφου μου απο αμερικη.προτιμησε να παρεις κατι απο ελλαδα.ψαξε για καλο μεταχειρισμενο αν δεν μπορεις για καινουριο.

 

και γω αγοραζω πολυ απο ebay αλλα δεν εχει τυχει να αγορασω κατι ακριβο και ηλεκτρονικο γι αυτο... δε με ενδιαφερει το κλειδωμα ετσι κι αλλιως θα γινει break οποτε δε με πειραζει. αρκει να μην ειναι 3.1 για τωρα....

 

αυτο με την ενταση ισχυει και σε iphone στην ευρωπη και δε σπαει με τιποτα. απλα ελεγα μηπως εχει παρει κανεις αμερικανικο. εχει μεγαλη διαφορα παντως.

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω.. κατι που δεν απαντηθηκε, εχει φερει κανεις απο ebay τελωνειο χρεωνει με επισημανση δωρου η οχι?

 

επισης αυτα που ερχονται απο αμερικη ειναι uncapped? παιζουν δηλαδη Μp3 στην παλια καλη δυνατη ενταση η εχει μπει και στα αμερικανικα οριο ηχου χαμηλοτερο?

 

Ξεκίνα από δω που έχει συζητηθεί το θέμα για αγορά από Αμερική. Δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο.

 

Apple iPhone: Ανεπίσημη αγορά από Ελλάδα ή εξωτερικό.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

με εβαλαν σημερα σε λιστα,απο καταστημα της βοντα,και θα με παρουν λεει σε 20 μερες
:cool:
Link to comment
Share on other sites

με εβαλαν σημερα σε λιστα,απο καταστημα της βοντα,και θα με παρουν λεει σε 20 μερες

 

Για αγορά συσκευής μόνο ή με συμβόλαιο; :worry:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα εχω ενα iphone 3g το χω σε μια θηκη μαυρη παρατηρησα ομως οτι πιανει σκονη η θηκη στη πισω πλευρα της κ την καθαρισα. αυτο που με απασχολει ειναι οτι εκει που συνδεονται ο φορτιστης μεσα εχει πιασει σκονη πως θα καθαρισω αυτη τη ευααισθητη περιοχη τ iphone;
Link to comment
Share on other sites

αυτο που με απασχολει ειναι οτι εκει που συνδεονται ο φορτιστης μεσα εχει πιασει σκονη πως θα καθαρισω αυτη τη ευααισθητη περιοχη τ iphone;

 

Ίσως με λίγο πεπιεσμένο αέρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως με λίγο πεπιεσμένο αέρα :)

βασικα εχω ενα φιαλιδιο απο πλαισιο που εχει πεπειεσμενο αερα γ καθαρισμα πληκτρολογιου να ριξω μ αυτο διοτι το ψηλοφοβαμαι. αναμενω τη γνωμη σας

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στην cosmote στο Mall είπαν οτι από Οκτώβριο θα αρχίσει κανονικά ή ροή προμηθειών. Τους είπα οτι θέλω να μεταφερθώ απο vodafone, μπας και για να με πιάσουν πελάτη μου βγάζανε κανένα καβατζωμένο, αλλά τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

βασικα εχω ενα φιαλιδιο απο πλαισιο που εχει πεπειεσμενο αερα γ καθαρισμα πληκτρολογιου να ριξω μ αυτο διοτι το ψηλοφοβαμαι. αναμενω τη γνωμη σας

 

Αυτά τα φιαλίδια, ψεκάζουν και ...υγρασία. Είναι καλύτερα να τ' αποφεύγει κανείς.

 

Σε τέτοιες περιπτώσεις, χρησιμοποιώ ένα πινέλο ή μια μαλακή οδοντόβουρτσα. Αντίστοιχα, στην υποδοχή των ακουστικών, μια μπατονέτα (αυτή που ...καθαρίζουμε τ' αφτιά μας).

 

[offtopic] η σκόνη από το εσωτερικό του υπολογιστή, το πληκτρολόγιο κλπ, φεύγει μια χαρά μ' ένα σεσουάρ, γυρισμένο (ασφαλώς) στο κρύο αέρα :rolleyes:

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι ασχετος,για να μου βγει στο μενυ η επιλογη cydia πρεπει να το κινητο να το κανω jailbreak? ειναι αγορασμενο απο vodafone......εχει μεσα το app store αλλα ειναι με ευρο....ας μου πει καποιος περιμενω
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε panosss23 πρέπει οπωσδήποτε να το κάνεις jailbreak.Η διαδικασία υπάρχει στο forum αναλυτικά.Καταρχήν κατέβασε το itunes (googlare) , σύνδεσε το κινητό σου μετά κάνε ένα restore όπως λέει το forum και έπειτα μέσω redsnow είσαι έτοιμος να ξεκινήσεις την διαδικασία jailbreak.Αν χρειαστείς βοήθεια πες μας
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα φιαλίδια, ψεκάζουν και ...υγρασία. Είναι καλύτερα να τ' αποφεύγει κανείς.

Σε τέτοιες περιπτώσεις, χρησιμοποιώ ένα πινέλο ή μια μαλακή οδοντόβουρτσα.

 

Πολύ σωστή παρατήρηση αυτή περί πεπιεσμένου αέρα. Και άφθονη και άκρως επικίνδυνη υγρασία ψεκάζουν και οξείδωση προκαλούν και διαβρωτικά για πολλές μορφές πλαστικών και βαφής είναι.

Όπως σωστά είπες ο φίλος pazo, ένα καθαρό πινελάκι βαψίματος με μαλακή τρίχα είναι ότι καλύτερο και άκρως αποτελεσματικό.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

βασικα εχω ενα φιαλιδιο απο πλαισιο που εχει πεπειεσμενο αερα γ καθαρισμα πληκτρολογιου να ριξω μ αυτο διοτι το ψηλοφοβαμαι. αναμενω τη γνωμη σας

δεν δοκιμαζεις σε κανα βενζιναδικο εκει που θα σταματησεις για φουσκωμα στα λαστιχα?:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε panosss23 πρέπει οπωσδήποτε να το κάνεις jailbreak.Η διαδικασία υπάρχει στο forum αναλυτικά.Καταρχήν κατέβασε το itunes (googlare) , σύνδεσε το κινητό σου μετά κάνε ένα restore όπως λέει το forum και έπειτα μέσω redsnow είσαι έτοιμος να ξεκινήσεις την διαδικασία jailbreak.Αν χρειαστείς βοήθεια πες μας

 

οπωσδήποτε ή οχι,το κρίνει ο ίδιος ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

δεν δοκιμαζεις σε κανα βενζιναδικο εκει που θα σταματησεις για φουσκωμα στα λαστιχα?:p
τι ωραια που τ λες εχεις κ το χρωμα τ ηλιου πανω σου αραγε;;διοτι αν το εχεις διακιολογεισαι.

 

Πολύ σωστή παρατήρηση αυτή περί πεπιεσμένου αέρα. Και άφθονη και άκρως επικίνδυνη υγρασία ψεκάζουν και οξείδωση προκαλούν και διαβρωτικά για πολλές μορφές πλαστικών και βαφής είναι.

Όπως σωστά είπες ο φίλος pazo, ένα καθαρό πινελάκι βαψίματος με μαλακή τρίχα είναι ότι καλύτερο και άκρως αποτελεσματικό.

που θα το βρουμε αυτο το πινελο ομως. εννοεις αν καταλαβα σωστα πινελο απο τη ζωγραφικη οπου πρεπει να ναι κ λεπτο αρα σε βιβλιοπωλεια. σωστα;;;
Link to comment
Share on other sites

για ανανεωση συμβολαιου

 

Άρα εγώ είμαι τυχερός :rolleyes: μια και σήμερα θα κάνω νέα σύνδεση / ανανέωση ήδη υπάρχον γραμμής παραλαμβάνοντας το άμεσα :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

..... που θα το βρουμε αυτο το πινελο ομως. εννοεις αν καταλαβα σωστα πινελο απο τη ζωγραφικη οπου πρεπει να ναι κ λεπτο αρα σε βιβλιοπωλεια. σωστα;;;

 

Όχι πινέλο ζωγραφικής. Είναι πολύ μαλακά και μικρά.

 

Κάνε μια βόλτα στο πιο κοντινό σου κατάστημα με χρώματα-μπογιές κλπ. Εκεί θα βρεις μεγάλη ποικιλία. Πάρε ένα μεγαλούτσικο και πλατύ για να καθαρίζεις και τη σκόνη απ' το πληκτρολόγιο, την οθόνη και τις γρίλιες του Η/Υ. :)

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...