Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι διλλημα αλλα αναγκασμος...

 

περιμενουμε.... :p

 

Ετσι κι αλλοιως δεν υπαρχει αλλη λυση, θα περιμενει, μια και JB σε 3.1 δεν υπαρχει ακομη :worry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πάτησες την κουκίδα στον χάρτη ή την κουκίδα κάτω αριστερά; Αν είναι το δεύτερο τότε μπήκε σε λειτουργία η πυξίδα αλλά μάλλον αναφέρεσαι στο google street view (?)

 

Μάλλον σε αυτό μπήκε .. αλλά μεταξύ μας δεν παίρνω κι όρκο ...!! Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξανακάνω..; γιατί σίγουρα το έκανα καταλάθος πριν .. !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε αυτό μπήκε .. αλλά μεταξύ μας δεν παίρνω κι όρκο ...!! Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξανακάνω..; γιατί σίγουρα το έκανα καταλάθος πριν .. !

 

Αν και δεν μπορώ να το αναπαραγάγω γιατί δεν μπορώ να με κάνω track στο Λονδίνο :p θα πρέπει να πατήσεις το πορτοκαλί ανθρωπάκι

 

http://img42.imageshack.us/img42/1742/51599271.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το λογότυπο της vodafon εμφανίζετε vf GR αν δεν έχει πακέτο Internet απο vodafon και ενεργοποιημένο να έχεις το 3G δεν θα σου το εμφανίσει. Σήμερα το έμαθα κι εγώ.

 

Το λογότυπο της vodafone εμφανίζεται με παρέμβαση στη συσκευή. Δεν έχει σχέση με το data plan.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Έχω 530 ευρώ επιδότηση (3 νούμερα εταιρικό πακέτο) στη Voda, αποκλείεται να πάρω από αλλού...
οτι πα...ια θελειΣ

εχω ακουσει απο τουΣ υπαληλουΣ βοντα και κοσμοτε θα το δουμε επιτελουΣ

αυτο το τηλ. κανεισ ξερει τιποτα θετικο;:X:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν πουθενα, κι εδω στο Cairo τα ιδια. ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΣΤΗΝ APPLE.

θΑ ΕΠΡΕΠΕ ΜΕ ΟΣΑΝ ΗΔΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ 3G ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΟΙ.

Αποδεικνυονται οτι λειτουργουν σαν μικρη εταιρεια αφου δεν μπορουν να διαχειριστουν την επιτυχία ενος προϊοντος τους.

Αν μεχρι τελός του μηνα δεν υπαρχουν διθεσημες συσκευες τα παραταω και βαδιζω γι αλλου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κλείνω σχεδόν δυο μήνες με το 3gs. To πρώτο iphone υστερα απο χρόνια πολλά με Windows mobile. Κατά την γνώμη μου είναι μια πολύ ευχρηστη συσκευή, μπροστά απο τον ανταγωνισμό. Το μοναδικό πραγμα, (να μη μιλήσω για τις ιδιοτροπίες του itune!), στο οποίο υστερεί ειναι το gps. Απαραδεχτος δέκτης και απαράδεχτη η επιλογή της apple να μη λειτουργει με το τηλ. κλειστό.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ το έχω παραγγείλει από 10 Αυγούστου από κατ/μα Cosmote και ακόμα τους περιμένω.

Υπάρχουν και άλλοι από εσάς που περιμένουν τόσο καιρό, η τελικά μόνο εμένα έχουν γράψει στην π@π@ρ@ τους?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και άλλοι από εσάς που περιμένουν τόσο καιρό,

 

15 ΙΟΥΝΙΟΥ (οχι Ιουλιου, το ξαναλεω Ιουνιου) και αφου το αγορασα με μετρητα απο αλλου στις 18 Αυγουστου με πηραν απο την Βοντα στις 5 Σεπτεμβριου....επειδη ημουν ο πρωτος στην λιστα..... Οι επομενοι μετα απο εμενα ακομη περιμενουν

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ το έχω παραγγείλει από 10 Αυγούστου από κατ/μα Cosmote και ακόμα τους περιμένω.

Υπάρχουν και άλλοι από εσάς που περιμένουν τόσο καιρό, η τελικά μόνο εμένα έχουν γράψει στην π@π@ρ@ τους?

 

Εγώ το περιμένω από τέλος Αυγούστου. Πήγα ξανά σήμερα και δεν ήξεραν τίποτα. Μου είπαν ότι το έχουν πάρει όσοι το είχαν παραγγειλει τον Ιούλιο. Σκεφτειτε ότι σε κάθε κατάστημα περιμενουν σε αναμονή πάνω από 20 άτομα.

 

Εν τω μεταξύ το συμβόλαιο που ανανέωσα ήταν πραγματικά πολύ καλό. Αίσχος.

 

*Ένας φίλος που το είχε παραγγείλει στις αρχές Σεπτέμβρη μόλις το παρέλαβε

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα Παρασκευή βράδυ από oteshop.gr και Τρίτη πρωί (σήμερα) έφτασε στο σπίτι με ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ.

 

Μάλιστα με πήρανε τηλέφωνο για επιβεβαίωση της παραγγελίας στις 10μμ ενώ κανονικά θα έπρεπε να με πάρουν την επόμενη ημέρα γιατί η παραγγελία ολοκληρώθηκε μετά τις 8μμ.

 

Ρώτησα την κοπέλα που με πήρε τηλέφωνο για επιβεβαίωση και μου είπε ότι είχε ακόμη μερικά 32άρια.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα Παρασκευή βράδυ από oteshop.gr και Τρίτη πρωί (σήμερα) έφτασε στο σπίτι με ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ.

 

Μάλιστα με πήρανε τηλέφωνο για επιβεβαίωση της παραγγελίας στις 10μμ ενώ κανονικά θα έπρεπε να με πάρουν την επόμενη ημέρα γιατί η παραγγελία ολοκληρώθηκε μετά τις 8μμ.

 

Ρώτησα την κοπέλα που με πήρε τηλέφωνο για επιβεβαίωση και μου είπε ότι είχε ακόμη μερικά 32άρια.

 

ΑΑ!!Συγχαρητήρια, σε καλή μεριά σου εύχομαι!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι καταλαβα κ' διαβαζω απο το συγκεκριμενο τοπικ ενα 80% το προμηθευτικε απο COSMOTE & 20% απο το δικτυο της VODAFONE.

Τα συμπερασματα δικα σας.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

μα συγγνώμη,ποιά συσκευή σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις το όποιο πρόγραμμα έχει περασμένο για χαρτες έχωντας το τηλ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΛΕΙΣΤΟ?

 

τουλάχιστον 2-3 συσκευές που πέρασαν απο τα χέρια μου,νόκια και SE δε επιτρέπουν κάτι τέτοιο

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

το προβληματικό logistic της voda το γνωρίζαμε,αλλά δε περιμενα να ηταν σε τέτοιο βαθμό

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα Παρασκευή βράδυ από oteshop.gr και Τρίτη πρωί (σήμερα) έφτασε στο σπίτι με ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ.

 

Μάλιστα με πήρανε τηλέφωνο για επιβεβαίωση της παραγγελίας στις 10μμ ενώ κανονικά θα έπρεπε να με πάρουν την επόμενη ημέρα γιατί η παραγγελία ολοκληρώθηκε μετά τις 8μμ.

 

Ρώτησα την κοπέλα που με πήρε τηλέφωνο για επιβεβαίωση και μου είπε ότι είχε ακόμη μερικά 32άρια.

 

βρε βρεεεεε

 

καλως ηρθες.....και σε αυτη την πλευρα...

αντε να μας πεις και τις σκεψεις σου...

 

μεγεια!!!!!!!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω σχεδόν δυο μήνες με το 3gs. To πρώτο iphone υστερα απο χρόνια πολλά με Windows mobile. Κατά την γνώμη μου είναι μια πολύ ευχρηστη συσκευή, μπροστά απο τον ανταγωνισμό. Το μοναδικό πραγμα, (να μη μιλήσω για τις ιδιοτροπίες του itune!), στο οποίο υστερεί ειναι το gps. Απαραδεχτος δέκτης και απαράδεχτη η επιλογή της apple να μη λειτουργει με το τηλ. κλειστό.

 

βγαλε την ΣΙΜ χειροκινητα...

 

:p

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μα συγγνώμη,ποιά συσκευή σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις το όποιο πρόγραμμα έχει περασμένο για χαρτες έχωντας το τηλ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΛΕΙΣΤΟ?

 

τουλάχιστον 2-3 συσκευές που πέρασαν απο τα χέρια μου,νόκια και SE δε επιτρέπουν κάτι τέτοιο

 

Μαλλον ο φιλος εννοει,να ειναι σε κατασταση πτησης!Και να μην χρειαζεται να χρεωνεται.Οπως πχ.το Destinator στα windows mobile που λειτουργει χωρις να σε χρεωνει!Παιρνει κατ'ευθειαν σημα απο το δορυφορο,πραμα το οποιο μαλλον ξερεις:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ΑΑ!!Συγχαρητήρια, σε καλή μεριά σου εύχομαι!!

 

βρε βρεεεεε

 

καλως ηρθες.....και σε αυτη την πλευρα...

αντε να μας πεις και τις σκεψεις σου...

 

μεγεια!!!!!!!!!

 

Ευχαριστώ για τις ευχές αλλά δεν είναι δικό μου, το πήρα για ένα φίλο και δυστυχώς έχει κι ένα καμένο pixel... Ρώτησα για αντικατάσταση και στον ΟΤΕ ήταν πρόθυμοι να βοηθήσουν, στον Γερμανό δεν είδαν, δεν ήξεραν, δεν άκουσαν. Λες κι ο ΟΤΕ είναι άλλη εταιρεία!

 

Κατά τ΄ άλλα παραμένω πιστός στο τιμημένο 2G και περιμένω να έρθει ο Ιούλιος του ΄10 :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ο φιλος εννοει,να ειναι σε κατασταση πτησης!Και να μην χρειαζεται να χρεωνεται.Οπως πχ.το Destinator στα windows mobile που λειτουργει χωρις να σε χρεωνει!Παιρνει κατ'ευθειαν σημα απο το δορυφορο,πραμα το οποιο μαλλον ξερεις:)

 

Τι να χρεωνεται βρε παιδια ? Δεν καταλαβαινω. Τα προγραμματα πλοηγησης που χρησιμοποιουν το GPS δεν κατεβαζουν τιποτε data για να σε χρεωνοων. Αλλο το Google maps που δουλευουν με τη συνδεση και αλλο τα προγραμματα πλοηγησης (iGo, Tom Tom, Sygic & Navigon) που δουλευουν με το GPS :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές αλλά δεν είναι δικό μου, το πήρα για ένα φίλο και δυστυχώς έχει κι ένα καμένο pixel... Ρώτησα για αντικατάσταση και στον ΟΤΕ ήταν πρόθυμοι να βοηθήσουν, στον Γερμανό δεν είδαν, δεν ήξεραν, δεν άκουσαν. Λες κι ο ΟΤΕ είναι άλλη εταιρεία!

 

Κατά τ΄ άλλα παραμένω πιστός στο τιμημένο 2G και περιμένω να έρθει ο Ιούλιος του ΄10 :)

 

Τι θα γινει τον Ιουλιο του '10;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακροβοπληρωμένο;;;;;

 

Μάλλον δεν ξέρεις πόσα το πουλάνε στην Κύπρο...

 

950 Ευρώ το 16Gb 3GS

1050 Ευρώ το 32Gb 3GS

 

Εγώ το πήρα από Ελλάδα, το περιμένω να έρθει...

Γλύτωσα 381 ευρουλάκια...

 

 

τι εννοεις σου ερχεται? το εχεις παραγγείλει απο εκει και θα στο στειλουν, ή θα στο φερει γνωστος σου? πες γιατι ενδιαφερομαι και εγω.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το δικό μου το πήρα χθες, ένα 16GB μαύρο! Την Δευτέρα το παράγγειλα, χθες το πήρα... σφαίρα όλα έγιναν.

Hint: Απ' ότι κατάλαβα συσκευές υπάρχουν. Αλλά τις δίνουν σε αυτούς που κάνουν νέα σύνδεση... όποιος θέλει σκέτη συσκευή θα περιμένει.

Πάντως το κινητό είναι απίστευτο, έχω μείνει μ:Xκας.

Σχετικά με όσα προβλήματα έχουν αναφερθεί:

1) Δεν υπερθερμαίνεται, λίγο ανεβάζει θερμοκρασία όταν δουλεύω Wi-Fi, 3G δίκτυο και δουλεύει ο επεξεργαστής. Αλλά η άνοδος της θερμοκρασίας οφείλεται και εν μέρει στο ότι το...κρατάω για πολλή ώρα. Κατά την διάρκεια της φόρτισης δε, περισσότερο θερμαίνεται ο μετασχηματιστής απ' ότι το τηλέφωνο.

2) Η μπαταρία κρατάει πολύ! Φαινόμενα που έχουν αναφερθεί του να πέφτει 20% μέσα σε λίγα λεπτά απλά δεν υπάρχουν. Το παιδεύω εδώ και πολλές ώρες με σερφαρίσματα (Wi-Fi), μουσική, εφαρμογές και λοιπά ψαχουλέματα και από 100% και μόλις που έχει φτάσει στο 53% -με κλειστό το email push αν έχει σημασία-.

3) GPS λειτουργεί κανονικά στο google maps και σε μια εφαρμογή που αγόρασα, με πολύ καλή ακρίβεια δεδομένου ότι ήμουν μέσα στο σπίτι (στο παράθυρο φυσικά).

4) Η οθόνη δεν "κιτρινίζει".

5) Ατέλειες στην συναρμολόγηση επίσης δεν υπάρχουν. Αναφέρομαι σε περιστατικά που σε κάποιους το δάκτυλο σκαλώνει στην μία άκρη της οθόνης, ενώ η άλλη μεριά είναι πιο ψηλά.

Το κινητό δουλεύει άψογα! Μήπως πήρα τις καινούργιες παρτίδες;

Link to comment
Share on other sites

μα συγγνώμη,ποιά συσκευή σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις το όποιο πρόγραμμα έχει περασμένο για χαρτες έχωντας το τηλ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΛΕΙΣΤΟ?

 

τουλάχιστον 2-3 συσκευές που πέρασαν απο τα χέρια μου,νόκια και SE δε επιτρέπουν κάτι τέτοιο

 

Μαλλον δεν το διατύπωσα σωστά. Θα ηθελά ο δέκτης gps να μπορεί να λειτουργεί ακομα και όταν το τηλ. είναι σε κατάσταση πτήσης.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...