Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mια ερώτηση να κάνω ,γιατί κάτι διάβασα (για προβλήματα στην σύνδεση στο store) αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

Πρόκειται να στήσω τα 7 στο laptop ,πρέπει να κάνει deauthorize το account μου στο apple store , και μετά ξανά authorize ??

 

Καλησπερα και χρονια πολλα. :):)

Δεν χρειαζεται να κανεις ολα αυτα που λες .Αν εχει ID kai PASS θα γινουν ολα μονα τους. Το μονο που εχεις να κανεις ειναι να πας στο file και να πατησεις την επιλογη transfer purchases from iPhone για να σου κανει σνχρονισμο με οτι εχει το τηλεφωνο. Προσεχε μην κανεις συνχρονισμο χωρις να πατησεις αυτη την επιλογη γιατι θα σου σβησει οτι εχεις στο τηλεφωνο.

 

Καλα Χριστουγεννα να εχουμε ΟΛΟΙ. :):):)

Αγάπη είναι η μοναξιά που πρέπει στον καθένα....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Χρονια Πολλα καλα Χριστουγεννα με υγεια και γαληνη στης ψυχες μας. Το Navigon παιδια ξερετε εαν εχει φωνητικες οδηγιες (φωνητικη πλοηγηση) στα ελληνικα για να μην το αγορασω τζαμπα. Ευχαριστω και παλι Χρονια Πολλα
Link to comment
Share on other sites

Έχει μόλις επιλέξεις σαν γλώσσα τα ελληνικά. Διάβασε όμως τα σχόλια στο AppStore και για τον ανταγωνισμό.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Χρονια Πολλα καλα Χριστουγεννα με υγεια και γαληνη στης ψυχες μας. Το Navigon παιδια ξερετε εαν εχει φωνητικες οδηγιες (φωνητικη πλοηγηση) στα ελληνικα για να μην το αγορασω τζαμπα. Ευχαριστω και παλι Χρονια Πολλα

 

Και βέβαια έχει...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Money της iBear, Μπορείς να φτιαχνεις δικές σου κατηγορίες εσόδων εξόδων, να βάλεις πάγια έξοδα και να σου κάνει προϋπολογισμό με βάση τα πάγια και τα έξοδα προηγούμενων μηνών. Είχα δοκιμάσει και το iExpenseit ή κάπως έτσι αλλα ήταν μόνο για έξοδα.

 

ευχαριστώ! Θα το δοκιμάσω, ελπίζω να βοηθήσει .. το iExpenseit ήταν πονοκέφαλος .. με μπέρδεψε πάρα πολύ ... και το διέγραψα..

Έχω φτιάξει ένα αρχείο στο Numbers και το τρέχω στο iPad .. αλλά θέλω κάτι πιο portable ώστε να το έχω στο iPhone, και να το χρησιμοποιώ real time ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το Money κάνει συγχρονισμό μεταξύ συσκευών (iPhone, iPad, Android κλπ) ?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς καμία εφαρμογή (είδα 2-3 που υπάρχουν) όπως αυτή που αναφέρεται απο τον φίλο Street ανωτέρω, που ανεβάζουν την ανάλυση της κάμερας του π.χ. 3GS σε 5ΜΡ ή 7ΜΡ (και 12 έχω δει).

Έχει αποτέλεσμα; και αν ναι, απορώ πως το κάνει... δεν είναι θέμα φακού; μπορεί να επέμβει μόνο το software στο θέμα της ανάλυσης;;

Υπάρχει αποτέλεσμα και στο βίντεο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

Φίλε μου, όσο και να σου φαίνεται περίεργο, αυτές οι εφαρμογές βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες. Θα ανεβάσω δύο φωτογραφίες για να σου δείξω.

 

EDIT: Ένα μικρό παράδειγμα (μπορείς να το δοκιμάσεις και μόνος σου):

http://bit.ly/fPg6l8

http://bit.ly/gIXz4G

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Street
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Το Money κάνει συγχρονισμό μεταξύ συσκευών (iPhone, iPad, Android κλπ) ?

 

Υπάρχει τρόπος να παίρνεις backup και να το ανεβάζεις σε άλλη iOS συσκευή, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ. Επίσης για android δεν ξέρω αν υπάρχει η εφαρμογή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Money της iBear, Μπορείς να φτιαχνεις δικές σου κατηγορίες εσόδων εξόδων, να βάλεις πάγια έξοδα και να σου κάνει προϋπολογισμό με βάση τα πάγια και τα έξοδα προηγούμενων μηνών. Είχα δοκιμάσει και το iExpenseit ή κάπως έτσι αλλα ήταν μόνο για έξοδα.

 

υπαρχει καμια παρόμοια στα ελληνικα?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, όσο και να σου φαίνεται περίεργο, αυτές οι εφαρμογές βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες. Θα ανεβάσω δύο φωτογραφίες για να σου δείξω.

 

EDIT: Ένα μικρό παράδειγμα (μπορείς να το δοκιμάσεις και μόνος σου):

http://bit.ly/fPg6l8

http://bit.ly/gIXz4G

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Γνωριζεις καμια δωρεαν εφαρμογη για καλυτερες φωτογραφιες που να εχεις δοκιμασει η οποιος γνωριζει καμια.Απο οσο εψαξα με το keyword megapixel σχεδον ολες ειναι επι πληρωμη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, όσο και να σου φαίνεται περίεργο, αυτές οι εφαρμογές βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες. Θα ανεβάσω δύο φωτογραφίες για να σου δείξω.

 

EDIT: Ένα μικρό παράδειγμα (μπορείς να το δοκιμάσεις και μόνος σου):

http://bit.ly/fPg6l8

http://bit.ly/gIXz4G

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πραγματι, φαινεται να εχει διαφορα προς το καλυτερο, βεβαια χωρις το 12ΜΡ το ζουμ ειναι μεγαλυτερο (ετσι δειχνει, διορθωσε με αν ειμαι λαθος) μηπως οφειλεται σ´ αυτο;

Θα το δοκιμασω παντως, ευχαριστω.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις καμια δωρεαν εφαρμογη για καλυτερες φωτογραφιες που να εχεις δοκιμασει η οποιος γνωριζει καμια.Απο οσο εψαξα με το keyword megapixel σχεδον ολες ειναι επι πληρωμη.

 

Όχι, από μια γρήγορη αναζήτηση δεν βρήκα κάτι. Αλλά και τζάμπα να βρείς, μην περιμένεις τέτοια αποτελέσματα.

 

Πραγματι, φαινεται να εχει διαφορα προς το καλυτερο, βεβαια χωρις το 12ΜΡ το ζουμ ειναι μεγαλυτερο (ετσι δειχνει, διορθωσε με αν ειμαι λαθος) μηπως οφειλεται σ´ αυτο;

Θα το δοκιμασω παντως, ευχαριστω.

 

Όχι, αντίθετα το ζουμ είναι μεγαλύτερο στις φωτογραφίες που είναι τραβηγμένες με το 12MP, λόγο μεγαλύτερης ανάλυσης. Δοκίμασε το, βέβαια, υπάρχουν και περιπτώσεις που δεν θα δείς διαφορά (ελάχιστες). Και κάτι ακομα. Για να δείς διαφορά, πρέπει να τις περάσεις στον υπολογιστή (εγώ στην οθόνη του 3GS τουλάχιστον δεν βλέπω διαφορά παρα μόνον στον υπολογιστή).

 

Οι εφαρμογες που υπαρχουν για την καμερα αξιζουν τον κόπο?

εχει βαλει κάποιος?

 

Έχω βάλει εγώ, και αξίζουν. Όχι όλες όμως. Μια που αξίζει και την έχω δοκιμάσει είναι το 12MP (ρίξε και μια ματία πιό πάνω).

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Αγοράζοντας το NAVIGON μπορείς να το βάλεις όπως συνήθως και σε άλλες δικές σου iσυσκευές (έως 5) ή μόνον σε μία;
Link to comment
Share on other sites

@takisbr

επικοινώνησα με τα γραφεία της εταιρείας στην Ελλάδα όταν το κατέβασα κ ήταν κάθετοι πως είναι μόνο για μία συσκευή... (δεν έχω δοκιμάσει να το εγκαταστήσω κ σε άλλη)

 

[προφανώς άκυρο το σχόλιο αυτό με βάση τα παρακάτω...:yahoo:]

Edited by jimstag

να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς

Ericsson GA628 - Ericsson SH888 - Ericsson T18 - Nokia 3210 - Ericsson R320 - Nokia 6210 -Samsung SGH_E105 - SE K800i - HTC Diamond - Nokia N97 - iPhone4&iPad2 (Apple© & no looking back)

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζοντας το NAVIGON μπορείς να το βάλεις όπως συνήθως και σε άλλες δικές σου iσυσκευές (έως 5) ή μόνον σε μία;

 

Σε όσες iOS συσκευές θες μπορείς να το περάσεις αρκεί να το συγχρονίζεις με υπολογιστή που έχεις περάσει το Apple ID με το οποίο αγοράστηκε.

 

Ο αριθμός 5 είναι ο περιορισμός μόνο για το σε πόσους υπολογιστές μπορείς να έχεις βάλει το ίδιο Apple ID για να αγοράζεις εφαρμογές.

 

Εγώ το έχω περάσει στο iPad και στο iPhone 4 του αδερφού μου.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το έχω περάσει σε καμιά 200αριά και βάλε άτομα (χωρίς υπερβολές) και σε όλους δουλεύει άψογα. Απλά δεν μπορούν να κάνουν update γιατί χρειάζεται τον δικό μου κωδικό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το απόλυτο site για ξεκλείδωμα δικτύου σε κάθε τύπο κινητού τηλεφώνου

 

unlocks.gr

Link to comment
Share on other sites

:fool:πλάκα κανετε?!?!?!?!:w00t: πωωωωωω! :clap:πολύ καλά νέα! ευχαριστώ κ εγώ:yahoo:

να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς

Ericsson GA628 - Ericsson SH888 - Ericsson T18 - Nokia 3210 - Ericsson R320 - Nokia 6210 -Samsung SGH_E105 - SE K800i - HTC Diamond - Nokia N97 - iPhone4&iPad2 (Apple© & no looking back)

Link to comment
Share on other sites

Ποτε επιτελους θα εμφανιστει το Latitude στο ελληνικο app store?

 

Πιστευω θα προτιμας να μπαινεις στο latitutde απο το safari παρα απο την εφαρμογη.

Εγω την εχω πεταξει κιολας..... και μπαινω μονο μεσω σαφαρι οπου ειναι πολυ πιο ευκολο και πιο λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Η ερωτηση μου εχει να κανει με το itunes.. Αγορασα πριν λιγες μερες ενα τραγουδι και τελικα διαπιστωσα πως δεν ηταν αυτο που ελεγε ο τιτλος. Τι κανω σε αυτη την περιπτωση? Καμια μηνυση μπορω να κανω στους εξυπνους?
Link to comment
Share on other sites

Για μένα από το να μπλέξεις με μηνύσεις, επικοινώνησε με την εταιρία και εξέφρασε το πρόβλημα σου και αν γίνεται να σου στείλουν το σωστό...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση μου εχει να κανει με το itunes.. Αγορασα πριν λιγες μερες ενα τραγουδι και τελικα διαπιστωσα πως δεν ηταν αυτο που ελεγε ο τιτλος. Τι κανω σε αυτη την περιπτωση? Καμια μηνυση μπορω να κανω στους εξυπνους?

 

Υπάρχει αναφορά προβλημάτων. Θα σε ακούσουν και εάν όντως υπάρχει δικό τους σφάλμα θα σου επιστρέψουν τη χρέωση. Όμως τι ακριβώς έγινε; Έκανες preview ήταν το σωστό και όταν το αγορασες ήταν λάθος;

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...