Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά τα φώτα σας λίγο. Έχω αγοράσει κάποιες εφαρμογές και αυτή τη στιγμή είναι και στο iPhone και στο iTunes στο pc. Τι γίνεται αν κάνω φορμάτ και στο pc και στο iPhone. Πως μπορώ να βρώ εφαρμογές που έχω ήδη αγοράσει? Αποθηκεύονται κάπως?

 

Και ένα δέυτερο. Μπορώ να περάσω τη μουσική που έχω στο iPod και στο iPhone? Δεν εέχω κάνει συγχρονισμό iPod με iTunes, τα περνάω κατευθείαν.. Γίνεται να τα αντιγράψει?

Edited by JustMichalis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα φώτα σας λίγο. Έχω αγοράσει κάποιες εφαρμογές και αυτή τη στιγμή είναι και στο iPhone και στο iTunes στο pc. Τι γίνεται αν κάνω φορμάτ και στο pc και στο iPhone. Πως μπορώ να βρώ εφαρμογές που έχω ήδη αγοράσει? Αποθηκεύονται κάπως?

 

Και ένα δέυτερο. Μπορώ να περάσω τη μουσική που έχω στο iPod και στο iPhone? Δεν εέχω κάνει συγχρονισμό iPod με iTunes, τα περνάω κατευθείαν.. Γίνεται να τα αντιγράψει?

1)Ναι αυτό που ρωτάς γινετε.Όταν κάνεις format και στα δύο δεν θα έχουν καμία εφαρμογή.Μετά θα ανοίκσεις το pc σου και θα κάνεις authorize .Βρισκεται στη καρτελα store.Μετά θα πατήσεις το check for available downloads (καρτελα store)και εκεί θα σου βγουν όλες οι αγορασμένες σου εφαρμογες και μετά θα μπορείς να τις ξανακατεβάσεις δωρεάν.Αυτό μπορείς να το κάνεις μόνο μια φορά.

2)Oχι δεν γινετε .Μπορείς να το κανεις όμως με ένα προγραμμα που λεγετε senuti (πολύ καλό και δωρεάν)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα

Υπαρχει εφαρμογη για iphone με την Αγια γραφη στα Ελληνικα;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει τρόπος να φτιάξω φακέλους μέσα στο Photo Library και να χωρίσω τις φωτογραφίες μου;

 

 

Bρήκα μία εφαρμογή τρίτου από το app store και ίσως σου κάνει έμεσα την δουλεία σου..

 

Photo Folder

 

Kαι εδώ μπορείς να δεις τι υπάρχει γενικότερα!!

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις απο σας, πως μετα την αναβαθμιση σε iOS 4, σταματησαν να ερχονται με mail οι αποδειξεις αγορων απο εφαρμογες που αγορασατε απ το AppStore;

Να ηταν στους νεους ορους του iTunes (που κλασικα πατησα αποδοχη χωρις να τους διαβασω); Μονο σε μενα να συμβαινει αραγε; Για πειτε σε σας ερχονται;

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις απο σας, πως μετα την αναβαθμιση σε iOS 4, σταματησαν να ερχονται με mail οι αποδειξεις αγορων απο εφαρμογες που αγορασατε απ το AppStore;

Να ηταν στους νεους ορους του iTunes (που κλασικα πατησα αποδοχη χωρις να τους διαβασω); Μονο σε μενα να συμβαινει αραγε; Για πειτε σε σας ερχονται;

Καλημέρα.

Παλιά έστελνε αποδείξεις και για τις free εφαρμογές αλλά έχω να λάβω πολύ καιρό απόδειξη. Για κάποιες που αγόρασα αφού είχα περάσει το iOS 4 μου ήρθε κανονικά απόδειξη αλλά όχι αμέσως. Μου ήρθε μετά από 2 ή 3 μέρες νομίζω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εχω να λάβω περίπου μια εβδομάδα αποδείξεις.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Παλιά έστελνε αποδείξεις και για τις free εφαρμογές αλλά έχω να λάβω πολύ καιρό απόδειξη. Για κάποιες που αγόρασα αφού είχα περάσει το iOS 4 μου ήρθε κανονικά απόδειξη αλλά όχι αμέσως. Μου ήρθε μετά από 2 ή 3 μέρες νομίζω.

 

Και εγώ εχω να λάβω περίπου μια εβδομάδα αποδείξεις.

 

Παιδιά μήπως οφείλεται στο γεγονός ότι πολλοί λογαριασμοί χρηστών δέχτηκαν επίθεση από hacker και προσπαθούν να επαναφέρουν/βελτιώσουν το iTunes Store από την προηγούμενη βδομάδα;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως οφείλεται στο γεγονός ότι πολλοί λογαριασμοί χρηστών δέχτηκαν επίθεση από hacker και προσπαθούν να επαναφέρουν/βελτιώσουν το iTunes Store από την προηγούμενη βδομάδα;

 

Λοιπον το σκεφτηκα και εγω, αλλα δεν παιζει να ναι αυτο, γιατι σταματησαν να ερχονται οι αποδειξεις πολυ πριν γινει το χακεμα του iTunes. Συνεβη ακριβως απο την αναβαθμιση στο iOS 4 και μετα (τουλαχιστον σε μενα). Δεν ξερω αν ειναι σοβαρο η ανησυχητικο (ελπιζω οχι), ειναι παντως σιγουρα αξιοπεριεργο :worry:. Δεν ερχονται ουτε για τις free ουτε για τις payed, ουτε απ το iPhone AppStore ουτε απ το PC-MAC AppStore. Ειμαι πολυ περιεργος να μαθω τι παιζει :what:.

Για πειτε ρε παιδια και κανενας αλλος, το χει προσεξει;

Link to comment
Share on other sites

Συνεβη ακριβως απο την αναβαθμιση στο iOS 4

 

Για τις free εφαρμογές, είχε συμβεί πολύ νωρίτερα από το iOS 4. Εμένα τουλάχιστον, για free εφαρμογή έχει να μου έρθει πάνω από 2 μήνες. Θεωρώ ότι ο λόγος είναι προφανής: περιττεύει η απόδειξη, όταν κάτι δεν το πληρώνεις. Για τις πληρωμένες, εξακολουθούν να μου έρχονται κανονικά (αν και δεν έτυχε ακόμα να αγοράσω πληρωμένη μετά το iOS 4).

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η εφαρμογή System Manager είναι μία εφαρμογή που σε ενημερώνει για τη memory, για τις εφαρμογές που τρέχουν για το σκληρό δίσκο, για τη μπαταρία και για άλλα.

 

Σε αυτο που θέλω να επικεντροθώ είναι οι εφαρμογές που δίχνει ότι τρέχουν(running applications-όπως γράφει). Πώς κλείνουν? Αν κλείνουν. Πατώντας το κεντρικό στρογγυλό κουμπί που έχει η συσκευή δεν θα έπρεπε να κλείνουν οι εφαρμογές?

 

Επίσης, αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι, όταν κλείνω και ανοίγω πάλι το τηλέφωνο(του κάνω restart στην ουσία) πάω στο System Manager, πατάω στη καρτέλα Process και μου βγάζει ότι τρέχουν οι εξής εφαρμογές: Phone και Maps. Γιατί? Ούτε τηλέφωνο πήρα ούτε τους χάρτες άνοιξα. Μετά από λίγο δίχνει ότι έτρεξα και την εφαρμογή iPod.

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι'αυτή την εφαρμογή?

Edited by gemarkor
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή System Manager είναι μία εφαρμογή που σε ενημερώνει για τη memory, για τις εφαρμογές που τρέχουν για το σκληρό δίσκο, για τη μπαταρία και για άλλα.

 

Σε αυτο που θέλω να επικεντροθώ είναι οι εφαρμογές που δίχνει ότι τρέχουν(running applications-όπως γράφει). Πώς κλείνουν? Αν κλείνουν. Πατώντας το κεντρικό στρογγυλό κουμπί που έχει η συσκευή δεν θα έπρεπε να κλείνουν οι εφαρμογές?

 

Επίσης, αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι, όταν κλείνω και ανοίγω πάλι το τηλέφωνο(του κάνω restart στην ουσία) πάω στο System Manager, πατάω στη καρτέλα Process και μου βγάζει ότι τρέχουν οι εξής εφαρμογές: Phone και Maps. Γιατί? Ούτε τηλέφωνο πήρα ούτε τους χάρτες άνοιξα. Μετά από λίγο δίχνει ότι έτρεξα και την εφαρμογή iPod.

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι'αυτή την εφαρμογή?

 

Κάποιος που να γνωρίζει κάτι? Οι εφαρμογές μένουν ή δεν μένουν ανοιχτές?

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις υπόψιν σου ότι στην iOS4.0 και μετά δίδεται η δυνατότητα multitasking. Εφόσον το έχεις περάσει, κάθε εφαρμογή που τρέχεις δεν κλείνει με το στρογγυλό κουμπί (κατά κόσμον Home Button). Για να κλείσει μια εφαρμογή που άνοιξες, θα πρέπει να πατήσεις δύο φορές το Home Button, να σου ανοίξει η μπάρα του multitasking, να δεις ποιες εφαρμογές τρέχουν, και εκεί θα κάνεις παρατεταμένο πάτημα πάνω σε μια εώς ότου αρχίσουν να τρέμουν όλες. Τότε θα εμφανιστεί ένα μείον πάνω αριστερά. Θα το πατήσεις για κάθε μια που θέλεις να κλείσεις.

 

Επίσης, σε προηγούμενες εκδόσεις του λειτουργικού (3.x για παράδειγμα), υπήρχαν ορισμένες εφαρμογές που έτρεχαν άσχετα με την θέληση του χρήστη. Αυτές ήταν το τηλέφωνο, το mail, ο safari και το iPod (οι εφαρμογές που είναι στο dock όταν πρωτοανοίγεις το τηλέφωνο). Αυτά υποστήριζαν «multitasking» διότι ποτέ δεν έκλειναν πραγματικά. Τώρα δεν ξέρω αν συνεχίζει να ισχύει, αλλά μετά από μια επανεκκίνηση, θα τα ξανανοίξει αυτά το ίδιο το iPhone OS.

 

Τέλος, με το restart, αν έχεις ανοίξει εφαρμογές και δεν τις κλείσεις με τον τρόπο που σου λέω παραπάνω, τότε δεν θα κλείσουν με το restart. Θα συνεχίσουν να τρέχουν και αφού το ξανανοίξεις.

 

Σημείωση: Κατά τα λεγόμενα της Apple, με το υπάρχον multitasking, μπορείς να κρατήσεις ανοιχτές (όχι να τις κλείσεις με τον τρόπο που λέω παραπάνω) τις εφαρμογές χωρίς να επηρεάζεται η λειτουργία του τηλεφώνου ή η διάρκεια μπαταρίας. Στην ουσία, θα είναι λες και είναι κλειστές.

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις υπόψιν σου ότι στην iOS4.0 και μετά δίδεται η δυνατότητα multitasking. Εφόσον το έχεις περάσει, κάθε εφαρμογή που τρέχεις δεν κλείνει με το στρογγυλό κουμπί (κατά κόσμον Home Button). Για να κλείσει μια εφαρμογή που άνοιξες, θα πρέπει να πατήσεις δύο φορές το Home Button, να σου ανοίξει η μπάρα του multitasking, να δεις ποιες εφαρμογές τρέχουν, και εκεί θα κάνεις παρατεταμένο πάτημα πάνω σε μια εώς ότου αρχίσουν να τρέμουν όλες. Τότε θα εμφανιστεί ένα μείον πάνω αριστερά. Θα το πατήσεις για κάθε μια που θέλεις να κλείσεις.

 

Επίσης, σε προηγούμενες εκδόσεις του λειτουργικού (3.x για παράδειγμα), υπήρχαν ορισμένες εφαρμογές που έτρεχαν άσχετα με την θέληση του χρήστη. Αυτές ήταν το τηλέφωνο, το mail, ο safari και το iPod (οι εφαρμογές που είναι στο dock όταν πρωτοανοίγεις το τηλέφωνο). Αυτά υποστήριζαν «multitasking» διότι ποτέ δεν έκλειναν πραγματικά. Τώρα δεν ξέρω αν συνεχίζει να ισχύει, αλλά μετά από μια επανεκκίνηση, θα τα ξανανοίξει αυτά το ίδιο το iPhone OS.

 

Τέλος, με το restart, αν έχεις ανοίξει εφαρμογές και δεν τις κλείσεις με τον τρόπο που σου λέω παραπάνω, τότε δεν θα κλείσουν με το restart. Θα συνεχίσουν να τρέχουν και αφού το ξανανοίξεις.

 

Σημείωση: Κατά τα λεγόμενα της Apple, με το υπάρχον multitasking, μπορείς να κρατήσεις ανοιχτές (όχι να τις κλείσεις με τον τρόπο που λέω παραπάνω) τις εφαρμογές χωρίς να επηρεάζεται η λειτουργία του τηλεφώνου ή η διάρκεια μπαταρίας. Στην ουσία, θα είναι λες και είναι κλειστές.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Άρα τελικά με το καινούριο λειτουργικό μένουν ανοιχτές εφαρμογές και είναι αυτές που είναι στο multitasking. Εγώ νόμιζα ότι οι εφαρμογές που είναι στο multitasking είναι όλες οι εφαρμογές που έχεις βάλει στο τηλ και υπήρχαν εκεί για να πηγαίνεις να ανοίγεις την εφαρμογή που θέλεις χωρίς να κλείνεις την εφαρμογή την οποία έχεις είδη ανοίξει. Δεν ήξερα ότι στο multitasking ήταν οι ανοιχτές εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει μπλοκαρει το app account μου ζηταει συνεχεια να βαζω τα στοιχεια της καρτας της τραπεζας γιατι εκανα access απο διαφορετικο pc.εχω κανει auth 3 apo 5 pc και μερικες φορες μπαινω απο ιντερνετ καφε με το itunes οταν δεν ειμαι σπιτι.Τι πρεπει να κανω κανω edit to account βαζω τα σωστα στοιχεια και παλι και δεν μου το δεχεται τι πρεπει να κανω εχω τρελαθει
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει μπλοκαρει το app account μου ζηταει συνεχεια να βαζω τα στοιχεια της καρτας της τραπεζας γιατι εκανα access απο διαφορετικο pc.εχω κανει auth 3 apo 5 pc και μερικες φορες μπαινω απο ιντερνετ καφε με το itunes οταν δεν ειμαι σπιτι.Τι πρεπει να κανω κανω edit to account βαζω τα σωστα στοιχεια και παλι και δεν μου το δεχεται τι πρεπει να κανω εχω τρελαθει

 

Και σε μένα το ίδιο κάνει, επειδή άλλαξα τρόπο σύνδεσης στο ιντερνετ( απο wifi σε lan). Προς το παρόν άλλαξα το τρόπο πληρωμής σε None. Αν θέλω να αγοράσω κάτι ελπίζω να μου δεχτεί ξανά την κάρτα.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο κάνει, επειδή άλλαξα τρόπο σύνδεσης στο ιντερνετ( απο wifi σε lan). Προς το παρόν άλλαξα το τρόπο πληρωμής σε None. Αν θέλω να αγοράσω κάτι ελπίζω να μου δεχτεί ξανά την κάρτα.

 

Το ιδιο εκανα ακριβως και εγω.Ανοιξα το itunes και εκανα edit το paying method σε none και μετα ολα οκ μπορεσα να κανω τα updates στα app.Αλλα και αλλες φορες που εμπαινα μεσω αλλους isp απο wifi δεν μου εκανε τετοια νουμερα.Τι να πω το αφηνω none ...και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μια ερώτηση. Αν πάρω iTunes gift card από την Αγγλία θα μπορώ να την κάνω redeem με us account?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Μηπως γνωρίζει κανενας καποιο app που να δειχνει τιμες απο το ελληνικο χρηματιστηριο; Καθως επισης και να δινει τη δυνατοτητα να φτιαχνεις το δικο σου χαρτοφυλάκιο και να το παρακολουθείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Μηπως γνωρίζει κανενας καποιο app που να δειχνει τιμες απο το ελληνικο χρηματιστηριο; Καθως επισης και να δινει τη δυνατοτητα να φτιαχνεις το δικο σου χαρτοφυλάκιο και να το παρακολουθείς;

 

Το Bloomberg καθώς και η Ναυτεμπορική.

 

http://img33.imageshack.us/img33/9625/img0049ub.pnghttp://img265.imageshack.us/img265/3379/img0050c.png

 

Γιάννη όπως βλέπεις δεν εχω βάλει όλες τις μετοχές. Γιατί θα το πάθω το εγκεφαλικό στα αλήθεια!

Edited by koukoulakis

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Η Ναυτεμπορικη δεν εχει ανεξαρτητο/dedicated APP σαν αυτα που υπαρχουν για ξενα χρηματιστηρια. Τελοσπαντων, θα το κοιταξω, οπως και το Bloomberg. Ευχαριστω Edited by petrosbb
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...