Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι μια φορα ειπα να μην κανω πριβιου.. επελεξα κατευθειαν να κατεβασω ενα κομματι που ηθελα απο ενα αλμπουμ και τελικα ηταν αλλο κομματι (του ιδιου καλλιτεχνη). :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είναι σφάλμα του iTunes; Τότε μην περιμένεις καμμιά επιστροφή...
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια ξερει κανεις πως πεζουν οι υποτιτλοι με το vlc media player ? εχω το ιφον 4 ios 4.2.1 και εχω βαλει ιδια ονομασια στην ταινια και στον υποτιτλο!
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις πως πεζουν οι υποτιτλοι με το vlc media player ? εχω το ιφον 4 ios 4.2.1 και εχω βαλει ιδια ονομασια στην ταινια και στον υποτιτλο!

 

αν θελεις δοκιμασε τον buzz player .ειναι πολυ καλυτερος και παιζει τα παντα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω το 3GS χωρίς jailbreak.

Σήμερα έκανα αναβάθμιση του προγράμματός μου στη Vodafone και επειδή έχει και 350MB ογκο δεδομένων, υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγχω τη χρήση του 3G ώστε να μην το ξεπερνάω; Κάποιο app δηλαδή που να μετράει πόσα έχω χρησιμοποιήσει και πόσα μένουν;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω το 3GS χωρίς jailbreak.

Σήμερα έκανα αναβάθμιση του προγράμματός μου στη Vodafone και επειδή έχει και 350MB ογκο δεδομένων, υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγχω τη χρήση του 3G ώστε να μην το ξεπερνάω; Κάποιο app δηλαδή που να μετράει πόσα έχω χρησιμοποιήσει και πόσα μένουν;

 

Air meter

 

Ειναι το μοναδικό που δεν χρειαζεται να το τρεχεις πριν απο Καθε επανεκινηση της συσκευης σου!

Αξιοπιστο και λειτουργικοτατο. Αυτο δουλευω και το δοκιμαζα 2 μηνες μαζι με αλλα δυο που και Αυτα τα Ειχα αγορασμενα !!

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια σας παρακαλω.Εχω βαλει την εφαρμογη Good Reader για να διαχειριζομαι αρχεια.Το προβλημα ειναι οτι οταν αλλαξω στον υπολογιστη κατι απο ενα αρχειο κανοντας sync δεν αλλαζει στο τηλεφωνο.Ο μονος τροπος για να ενημερωθει και στο τηλεφωνο η αλλαγη θα πρεπει να κανω παλι add το αρχειο και μετα sync για να το παρει.

Ρωτω λοιπον υπαρχει τροπος αλλαζοντας κατι στο αρχειο στον υπολογιστη να ενημερωνετε με sync και στο τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια σας παρακαλω.Εχω βαλει την εφαρμογη Good Reader για να διαχειριζομαι αρχεια.Το προβλημα ειναι οτι οταν αλλαξω στον υπολογιστη κατι απο ενα αρχειο κανοντας sync δεν αλλαζει στο τηλεφωνο.Ο μονος τροπος για να ενημερωθει και στο τηλεφωνο η αλλαγη θα πρεπει να κανω παλι add το αρχειο και μετα sync για να το παρει.

Ρωτω λοιπον υπαρχει τροπος αλλαζοντας κατι στο αρχειο στον υπολογιστη να ενημερωνετε με sync και στο τηλεφωνο?

 

Έχω την εντύπωση ότι το Good reader συγχρονιζει μόνο μέσω dropbox η mobile me.

Εγώ συγχρονιζω όλα μου τα αρχεία απο τον υπολογιστή με το Documents to go.

 

Μπορείς λοιπόν να φτιαξεις ένα λογαριασμό στο dropbox να ρίχνεις στον φάκελο που θα δημιουργηθει στο desktop σου, τα αρχεία που θες να συγχρονιζουν και να τα ανοίγεις απο το good reader.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το Good reader συγχρονιζει μόνο μέσω dropbox η mobile me.

Εγώ συγχρονιζω όλα μου τα αρχεία απο τον υπολογιστή με το Documents to go.

 

Μπορείς λοιπόν να φτιαξεις ένα λογαριασμό στο dropbox να ρίχνεις στον φάκελο που θα δημιουργηθει στο desktop σου, τα αρχεία που θες να συγχρονιζουν και να τα ανοίγεις απο το good reader.

την ιδια συμπεριφορα εχω και με το docs to go.Αν κανω μια αλλαγη στο αρχειο στον υπολογιστη με απλο sync δεν αλλαζει στο κινητο.Θελει να κανω παλι add το αρχειο και μετα sync ..........εσυ ετσι τα κανεις οταν αλλαζεις καποιο στοιχειο απο το αρχειο?

Link to comment
Share on other sites

την ιδια συμπεριφορα εχω και με το docs to go.Αν κανω μια αλλαγη στο αρχειο στον υπολογιστη με απλο sync δεν αλλαζει στο κινητο.Θελει να κανω παλι add το αρχειο και μετα sync ..........εσυ ετσι τα κανεις οταν αλλαζεις καποιο στοιχειο απο το αρχειο?

 

Συγχρονιζω μέσω της εφαρμογής που έχει το docs to go για pc.

Έχω επιλεξει ποιους φακέλους θέλω να συγχρονιζει και ότι αλλαγές γίνουν περνάνε Μόλις κάνω συγχρονισμό

δες τις οδηγίες της εφαρμογής στο iphone

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια σας παρακαλω.Εχω βαλει την εφαρμογη Good Reader για να διαχειριζομαι αρχεια.Το προβλημα ειναι οτι οταν αλλαξω στον υπολογιστη κατι απο ενα αρχειο κανοντας sync δεν αλλαζει στο τηλεφωνο.Ο μονος τροπος για να ενημερωθει και στο τηλεφωνο η αλλαγη θα πρεπει να κανω παλι add το αρχειο και μετα sync για να το παρει.

Ρωτω λοιπον υπαρχει τροπος αλλαζοντας κατι στο αρχειο στον υπολογιστη να ενημερωνετε με sync και στο τηλεφωνο?

 

Φιλε μου αγόρασε το disk aid και Απλα θα περνας τα πραγματα όμορφα και Απλα,απο και προς το τηλ σου με Ενα απλο drag and drop. Τοσο Απλα.

 

Απο Εκει και Μετα Μπορεις να δουλεψεις και το zumocast (thanks tesalat ) που η επικοινωνία του τηλ με τον υπολογιστη σου ειναι παιχνιδακι.

Απλα κατεβαζεις την εφαρμογη για το τηλ και παραλληλα για τον υπολογιστη σου(Ειναι δωρεαν και τα δυο) και Μπορεις Απλα και με Ενα κλικ

Να δεις ταινίες,να ακούσεις την μουσικη σου,να δεις εικόνες βιντεο αρχεια,οπωσ και να τα κατεβασεισ στο τηλεφωνο σου ! Επισησ και οτι ΕΣΥ γουσταρεις που Εχεις στο pc σου απο οπου και αν εισαι,με Μόνη προϋπόθεση το pc σου να Ειναι online.

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια....

Πήρα το 4αρι και θέλω να περάσω το navigon που είχα στο 3 gs.... μέσω του iTunes...

υπάρχει τετεια περίπτωση;;; είναι κρίμα να το ξαναπληρωσω..... ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια....

Πήρα το 4αρι και θέλω να περάσω το navigon που είχα στο 3 gs.... μέσω του iTunes...

υπάρχει τετεια περίπτωση;;; είναι κρίμα να το ξαναπληρωσω..... ευχαριστώ....

 

Φυσικά και μπορείς. Θα συνδέσεις το iPhone4 στον υπολογιστή σου και θα συγχρονισεις όλες τις εφαρμογές που είχες στο 3GS.

Μάλιστα αν δεν ήταν jail brake μπορείς να ριξεις και το backup που υπάρχει στο iTunes.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επείγων.....: Υπάρχει κάποιο ξυπνητήρι η κάποια άλλη εφαρμογή που να μπορεί να σε ειδοποιεί κάθε μισή ώρα για κάποιο γεγονός;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσης.....

 

Όποιο έχει εμπειρία από την εφαρμογή cinexplayer και την movieplayer, πια είναι η πρόταση σας (γνώμη σας) για να παίξει αρχεία avi και mp4 με srt??

 

Κάνουν το ίδιο καλά την δουλεία τους?? Θέλω να κατεβάσω μία από τις 2...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς. Θα συνδέσεις το iPhone4 στον υπολογιστή σου και θα συγχρονισεις όλες τις εφαρμογές που είχες στο 3GS.

Μάλιστα αν δεν ήταν jail brake μπορείς να ριξεις και το backup που υπάρχει στο iTunes.

 

Νάσε καλά φιλε μου..Ευχαριστώ πολύ :):)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσης.....

 

Όποιο έχει εμπειρία από την εφαρμογή cinexplayer και την movieplayer, πια είναι η πρόταση σας (γνώμη σας) για να παίξει αρχεία avi και mp4 με srt??

 

Κάνουν το ίδιο καλά την δουλεία τους?? Θέλω να κατεβάσω μία από τις 2...

 

BUZZ PLAYER μήπως; Που παίζει τα πάντα;

 

καλημερα παιδια :)

 

Σπυρο ο buzz ειναι ο καλυτερος player αυτην την στιγμη! παιζει τα παντα και σωστα!

το μονο bug που εχει ειναι οτι καθε φορα που ανοιγεις μια ταινια,θα πρεπει να ρυθμιζεις εσυ την γλωσσα των υποτιτλων στα ελληνικα,μιας και εκτος του οτι δεν διαβαζει τα ελληνικα αμεσα αυτοματα,δεν αποθηκευει για μελλοντικες προβολες, αυτην την επιλογη :O

 

παιζει κανονικα srt υποτιτλους αρκει (οπως πρεπει να γινεται παντου) οι υποτιτλοι και η ταινια,να εχουν το ιδιο ακριβως ονομα!

δλδ

myphone.avi,mov,flv,mp4,mkv etc

myphone.srt

 

επισης ενα αλλο προβλημα στις τελευταιες εκδοσεις του,ειναι οτι δεν αναγνωριζει πλεον οποιους φακελους βαλεις τα αρχεια σου μεσα στο ρουτ της εφαρμογης αλλα στα πεταει ολα χυμα:O

εγω εχω ολα τα αρχεια μου ταξινομημενα σε φακελους,κατι που παλιοτερα,οπως τα εβαζα στο τηλ μεσω diskaid,ετσι ακριβως τα διαβαζε η εφαρμογη...ακομη και μετα απο τις 3 τελευταιες αναβαθμισεις του ομως,δεν εχει λυθει ακομη...

εχω στειλει μειλ στον developerγια το προβλημα αυτο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

BUZZ PLAYER μήπως; Που παίζει τα πάντα;

Σας ευχαριστώ!!!!

καλημερα παιδια :)

 

Σπυρο ο buzz ειναι ο καλυτερος player αυτην την στιγμη! παιζει τα παντα και σωστα!

το μονο bug που εχει ειναι οτι καθε φορα που ανοιγεις μια ταινια,θα πρεπει να ρυθμιζεις εσυ την γλωσσα των υποτιτλων στα ελληνικα,μιας και εκτος του οτι δεν διαβαζει τα ελληνικα αμεσα αυτοματα,δεν αποθηκευει για μελλοντικες προβολες, αυτην την επιλογη :O

 

παιζει κανονικα srt υποτιτλους αρκει (οπως πρεπει να γινεται παντου) οι υποτιτλοι και η ταινια,να εχουν το ιδιο ακριβως ονομα!

δλδ

myphone.avi,mov,flv,mp4,mkv etc

myphone.srt

 

επισης ενα αλλο προβλημα στις τελευταιες εκδοσεις του,ειναι οτι δεν αναγνωριζει πλεον οποιους φακελους βαλεις τα αρχεια σου μεσα στο ρουτ της εφαρμογης αλλα στα πεταει ολα χυμα:O

εγω εχω ολα τα αρχεια μου ταξινομημενα σε φακελους,κατι που παλιοτερα,οπως τα εβαζα στο τηλ μεσω diskaid,ετσι ακριβως τα διαβαζε η εφαρμογη...ακομη και μετα απο τις 3 τελευταιες αναβαθμισεις του ομως,δεν εχει λυθει ακομη...

εχω στειλει μειλ στον developerγια το προβλημα αυτο :)

 

Δημήτρη ήσουν κατατοπιστικότατος και το κατέβασα!!!!

Ναι σαι καλά για την ανάλυση και τα tip!!!;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ!!!!

 

 

Δημήτρη ήσουν κατατοπιστικότατος και το κατέβασα!!!!

Ναι σαι καλά για την ανάλυση και τα tip!!!;)

 

Ειμαι παντα,Στην διάθεση οποίου χρειαστεί βοήθεια :)

 

 

From the best iPhone 4 32G ,using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια τι ακριβως κανει αυτο δεν μπορω να καταλαβω.. Find My iPhone, iPad or iPod touch:( :(

 

Αφου το ενεργοποιησεις απο το iPhone σου, μπορείς αν το χάσεις να κανεις τα εξής:

1. Να εκτοπίσεις την θέση του

2. Να το κλειδωσεις

3. Να διαγραψεις τα πάντα σαν να κανεις restore ώστε να μην έχει ο κλέφτης προσβαση στα δεδομένα σου.

 

Όλα αυτα γίνονται μέσω κάποιου υπολογιστη, η εστω καποιο αλλο κινητο που μπορει να κανει browsing μπαίνοντας στην σελίδα find my phone της apple.

Προϋπόθεση να έχεις ενεργοποιημενα τα data ώστε να μπορούν οι εντολές να φτάσουν στο τηλέφωνο.

 

Χρησιμεύει κυριως αν το ξεχάσεις κάπου, η σου πέσει μέσα σ ένα ταξί και δεν το βρει κάποιος αμέσως.

Η διαγραφή των δεδομένων είναι το σημαντικότερο αν προλαβεις να την κανεις πριν απενεργοποιησουν την συσκευη.

 

Οι κλέφτες το πρώτο που κάνουν είναι να το κλείσουν. Μετα όταν φθάσουν σε ασφαλές μέρος βγάζουν την sim. Αν δεν είναι πολυ σχετικός και συνδεθεί με wifi έστω και έχοντας άλλη κάρτα θα μπορέσει να γίνει η διαγραφή.

 

Αν διαβάσεις τις οδηγίες που έχει η εφαρμογη θα το ενεργοποιησεις εύκολα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια(ειμαι λιγο ασχετος)εχω τον buzz player,πως να περασω τους υποτιτλους και την ταινια μεσα στην συσκευη,δηλαδη ως τι να το περασω μεσα απο το itunes?καλα το βιντεο μεσα απο τα Movies τους υποτιτλους?
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...