Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.

Απο τοτε που εβαλα την 4.3.1 ολα στραβα πανε με το τηλ.

 

Στην αρχη μου εβγαζε ειδοποιησεις στο App Store του τηλεφωνου. Πηγαινα πανω τις εκανα και μου τις εβγαζε ξανα. Μπαινοντας μεσα απο 4 για παραδειγμα μονες τους πηγαιναν 2.

 

Τωρα ξαφννικα χαθηκαν ολα τα Updates και δεν εμφανιζει τπτ.

 

Ξερει κανεις τι παιζει?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φρέσκος στο Φορουμ και φρέσκος στο I phone .

Πολύ καλό gadget και σε προκαλεί να ψάχνεις .

Αυτό που ψάχνω αυτή τη στιγμή είναι ένα πρόγραμμα σαν το dragon dictation για παράδειγμα όπου μπορείς να γράφεις κείμενο με φωνητική εντολή ( εκφώνηση).

Θα ήταν πολύ χρήσιμο ακόμα και για sms μεταξύ των άλλων. Αν υπάρχει στα Ελληνικά θα ήταν ιδανικό αλλά ακόμα και σκέτο Αγγλικό θα βοηθούσε .

Γνωρίζει κανείς κάτι ;;; Ζητώ συγνώμη αν το θέμα έχει τοποθετηθεί στο παρελθόν αλλά έψαξα αρκετά και δεν βρήκα τίποτε.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μια γενική ερώτηση προς τον admin.Υπάρχει επιλογή που να με ειδοποιεί με mail για οποιαδήποτε νέα αναφορά στο συγκεκριμένο post έτσι ώστε να ειδοποιηθώ άμεσα αν υπάρξει απάντηση σε οποιαδήποτε ερώτηση;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδες στο apple store ενεργοποιηση χωρις πιστωτικη δεν γινετε???γτ στα παλια υπηρχε η επιλογη none. αν δωσω visa απο αυτες που βγαζουν στους απλους λογαρισμους το δεχετε αυτο???
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Μια γενική ερώτηση προς τον admin.Υπάρχει επιλογή που να με ειδοποιεί με mail για οποιαδήποτε νέα αναφορά στο συγκεκριμένο post έτσι ώστε να ειδοποιηθώ άμεσα αν υπάρξει απάντηση σε οποιαδήποτε ερώτηση;

Ευχαριστώ

Για να ενεργοποιησεις την επιλογη για άμεση ειδοποίηση νεω μηνυμάτων σ ένα θέμα που παρακολουθείς, κανε το εξής: στο επόμενο μήνυμα που θα στείλεις, κατεβα χαμηλότερα απο το πλαίσιο όπου γράφεις το κείμενο, εκει που γράφει "Επιπρόσθετες επιλογές" και επέλεξε παρακολούθηση Με άμεση αποστολή mail.

 

Γι αυτο που ρωτά δεν γνωρίζω αν υπάρχει καθώς δεν χρησιμοποιω κάτι τέτοιο.

 

παιδες στο apple store ενεργοποιηση χωρις πιστωτικη δεν γινετε???γτ στα παλια υπηρχε η επιλογη none. αν δωσω visa απο αυτες που βγαζουν στους απλους λογαρισμους το δεχετε αυτο???

Για ψαξτο στο google νομίζω ότι γίνεται με κάποιο τροπο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδες στο apple store ενεργοποιηση χωρις πιστωτικη δεν γινετε???γτ στα παλια υπηρχε η επιλογη none. αν δωσω visa απο αυτες που βγαζουν στους απλους λογαρισμους το δεχετε αυτο???

 

Γίνεται φίλε μου. Αρκεί πριν την διαδικασία ενεργοποίησης να επιλέξεις να κατεβάσεις μια free εφαρμογή από το AppStore μέσα από το iTunes του υπολογιστή σου. Σε αυτήν την περίπτωση Όταν θα επιλέξεις δημιουργία καινούριου λογαριασμού θα έχεις την επιλογή "none" εκεί που καταχωρούνται τα στοιχεία των πιστωτικών καρτών. ;)

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

το κανω αλλα παλι τα ιδια μου βγαζει.

παω να κατεβασω δωρεαν εφαρμογη το Pc μου μετα μου βγαζει οτι the Apple ID has not yet been used with the itunes store. μετα μου βγαζει να κανω review και στα στοιχεια που βγαζει παλι ζηταει πιστωτικες.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

το κανω αλλα παλι τα ιδια μου βγαζει.

παω να κατεβασω δωρεαν εφαρμογη το Pc μου μετα μου βγαζει οτι the Apple ID has not yet been used with the itunes store. μετα μου βγαζει να κανω review και στα στοιχεια που βγαζει παλι ζηταει πιστωτικες.

για δες εδω

http://www.iphonehellas.gr/itunes-account-without-credit-card-how-to-redeem-a-promo-code/

 

 

@@Για όσους δεν είναι JB, δείτε μια εφαρμογη για τον καιρο που εμφανίζει στο εικονίδιο την θερμοκρασία της περιοχής που βρίσκεστε και έχει ταχύτατο refresh.

http://www.itwcalculator.com/celsius/

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω πολυ φιλε μου να εισαι καλα. το διαβασα αλλα λεω να παω να βγαλω μια χρεωστικη καρτα γτ καποια application θα τα χρειαστω ετσι οπως εκανα μια αναζητηση. σευχαριστω και παλι
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

βαζω τον κωδικο της χρεωστικης με το σημα visa και μου λεει your payment method was declined. please enter valid method information. παιζει να υπαρχει προωλημα επειδη δεν εχει μεσα λευτα???
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι: Είχα αγοράσει μια εφαρμογή, την οποία όμως στη συνέχεια διέγραψα από το κινητό.

Τώρα, όταν την ξαναβρίσκω στο app store, για να την εγκαταστήσω ξανά, μου ζητάει να την ξανα-αγοράσω. Γιατί???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι: Είχα αγοράσει μια εφαρμογή, την οποία όμως στη συνέχεια διέγραψα από το κινητό.

Τώρα, όταν την ξαναβρίσκω στο app store, για να την εγκαταστήσω ξανά, μου ζητάει να την ξανα-αγοράσω. Γιατί???

 

Πήγαινε και αγόρασε την και λογικά όταν θα σου την κατεβάσει θα σου πει ότι την έχεις ήδη αγορασμενη

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε και αγόρασε την και λογικά όταν θα σου την κατεβάσει θα σου πει ότι την έχεις ήδη αγορασμενη

Σωστό. Έτσι κάνει.

Ευχαριστώ.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάποια εφαρμογή που βελτιώνει την ποιότητα της κάμερας; Δεν είμαι σίγουρος αλλά κάποιος είχε αναφέρει κάτι σχετικό.

 

Επίσης, μπορείτε να μου προτείνετε κάποια εφαρμογή για επεξεργασία τραγουδιών, για πλοήγηση με φωνητικές οδηγίες και για αναπαραγωγή βίντεο αφού το adobe flash player δεν είναι συμβατό;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

μιας και ειπεσ για gps να ρωτησω εχει το iphone4 ενσωματωμενο δεκτη gps?

η αφου κατεβασεις ενα προγραμμα μεσω ιντερνετ σου δειχνει τον δρομο???

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

μιας και ειπεσ για gps να ρωτησω εχει το iphone4 ενσωματωμενο δεκτη gps?

η αφου κατεβασεις ενα προγραμμα μεσω ιντερνετ σου δειχνει τον δρομο???

GPS έχει, αλλά ο χάρτης ή οι οδηγίες πλοήγησης είναι θέμα εφαρμογής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το ξερω αλλα ηθελα να μαθω αν πρεπει να ειναι συνδεδεμενο με ιντερνετ η οχι για να λειτουργει ο πλοηγος
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το ξερω αλλα ηθελα να μαθω αν πρεπει να ειναι συνδεδεμενο με ιντερνετ η οχι για να λειτουργει ο πλοηγος

 

Το google maps θελει ιντερνετ. Τα αλλα προγραμματα δεν ξερω να σου πω σιγουρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το google maps θελει ιντερνετ. Τα αλλα προγραμματα δεν ξερω να σου πω σιγουρα.

 

Τα αλλα προγράμματα, οι πραγματικοί πλοηγοι δεν απαιτούν Ίντερνετ.

Απλα για να κλειδώνουν πιο γρήγορα δορυφόρους χρησιμοποιούν συνδιασμο κεραιών κιν. τηλεφωνίας και access points. Καταναλώνουν ελάχιστα bites και δεν χρειάζεται καν να έχεις ανοικτο το 3g

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλει κάποιος νέα themes πρέπει απαραίτητα να είναι jb? Εάν όχι που μπορώ να βρώ και πώς τα εγκαθιστώ? Ευχαριστώ. Μιλάω πάντα για 4άρι.
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλει κάποιος νέα themes πρέπει απαραίτητα να είναι jb? Εάν όχι που μπορώ να βρώ και πώς τα εγκαθιστώ? Ευχαριστώ. Μιλάω πάντα για 4άρι.

Για ν' αλλάξεις θέμα θα πρέπει να κάνεις jb αλλιώς δεν γίνεται.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα προγραμμα για δημιουργία excel?

 

Quickoffice, Documents To Go

 

Μην περιμένεις πλήρη λειτουργικότητα όμως (π.χ. όλες τις συναρτήσεις, φίλτρα, κλπ)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...