Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο χρωμα????:lol:

 

Περα απο την πλακα παντως, εχει εντοπισει καποιος καμια διαφορα?

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει απολύτως καμία διάφορα

Μόνο στο χρώμα λοιπόν σωστά!

χαχαχαχα

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Για να στείλεις αρχεία(π.χ. ένα τραγούδι...) από ένα iPhone σε ένα άλλο iPhone θα πρέπει και τα 2 iPhone να έχουν το ίδιο πρόγραμμα διαχ. αρχείων? π.χ. το iFiles? το File Share?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση της εφαρμογές όλες που αγοράσαμε στο 3gs

μεταφέρωντε στο 4 η πρέπει να της ξανά αγοράσουμε

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση της εφαρμογές όλες που αγοράσαμε στο 3gs

μεταφέρωντε στο 4 η πρέπει να της ξανά αγοράσουμε

 

Μεταφέρονται φίλε μου κανονικά. Οι εφαρμογές που αγοράζεις σχετίζονται με το iTunes λογαριασμό σου, επομένως μπορείς να τις εγκαταστήσεις σε οποιαδήποτε iOS συσκευή με την προϋπόθεση ότι την συγχρονίζεις με τον συγκεκριμένο λογαριασμό. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εάν έχω τρεις συσκευές μπορώ να έχω και στης τρεις της ίδιες εφαρμογές?

 

Ακριβώς φίλε μου. Δεν υπάρχει περιορισμός για το πόσες συσκευές έχεις. Αρκεί όπως σου είπα να συγχρονίζονται όλες με το ίδιo account. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Για να στείλεις αρχεία(π.χ. ένα τραγούδι...) από ένα iPhone σε ένα άλλο iPhone θα πρέπει και τα 2 iPhone να έχουν το ίδιο πρόγραμμα διαχ. αρχείων? π.χ. το iFiles? το File Share?

 

Τραγούδι συγκεκριμένα δε μπορείς να στείλεις με καμία εφαρμογή αν δεν είσαι με JB. Από κει και πέρα και αν μιλάμε για έγγραφα, φωτογραφίες, κλπ έχει μια βάση αυτό που λες αλλά όχι έτσι ακριβώς. Πες μας λίγο πιο αναλυτικά τι ακριβώς θες να κανεις για να σου πούμε. Αυτό που λες ισχύει βασικά για την αποστολή αρχείων μέσω bt από iPhone σε iPhone. Έγγραφα υπάρχουν πολλοί τρόποι να στείλεις μέσω Internet. Αλλά αν δε θες internet και μιλάμε για bt τότε ναι, θες την ίδια εφαρμογή και στις δυο συσκευές (προτείνω το mover+)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς φίλε μου. Δεν υπάρχει περιορισμός για το πόσες συσκευές έχεις. Αρκεί όπως σου είπα να συγχρονίζονται όλες με το ίδιo account. ;)

 

α πάρα πολύ ωραία :)ευχαριστώ πολύ:)

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Τραγούδι συγκεκριμένα δε μπορείς να στείλεις με καμία εφαρμογή αν δεν είσαι με JB. Από κει και πέρα και αν μιλάμε για έγγραφα, φωτογραφίες, κλπ έχει μια βάση αυτό που λες αλλά όχι έτσι ακριβώς. Πες μας λίγο πιο αναλυτικά τι ακριβώς θες να κανεις για να σου πούμε. Αυτό που λες ισχύει βασικά για την αποστολή αρχείων μέσω bt από iPhone σε iPhone. Έγγραφα υπάρχουν πολλοί τρόποι να στείλεις μέσω Internet. Αλλά αν δε θες internet και μιλάμε για bt τότε ναι, θες την ίδια εφαρμογή και στις δυο συσκευές (προτείνω το mover+)

 

Απλά δεν ήξερα ότι πρέπει να είναι JB το iPhone σου για να μπορείς να στέλνεις και να λαμβάνεις αρχεία από άλλα τηλέφωνα εκτός του iPhone! Συγχωρέστεμε αλλά μώλις ένα μήνα έχω το iPhone 3GS. Αρχεία θέλω να στέλνω και να λαμβάνω. Έχω την εφαρμογή iFiles και την εφαρμογή File Share(είναι λίγο πατάτα αυτή η εφαρμογή ευτυχώς κάνει μόνο 0,79 euro).

Μια ερώτηση: κάνωντας το iPhone JB επιρεάζεται η κατανάλωση της μπαταρία ή ο επεξεργαστής ή κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν ήξερα ότι πρέπει να είναι JB το iPhone σου για να μπορείς να στέλνεις και να λαμβάνεις αρχεία από άλλα τηλέφωνα εκτός του iPhone! Συγχωρέστεμε αλλά μώλις ένα μήνα έχω το iPhone 3GS. Αρχεία θέλω να στέλνω και να λαμβάνω. Έχω την εφαρμογή iFiles και την εφαρμογή File Share(είναι λίγο πατάτα αυτή η εφαρμογή ευτυχώς κάνει μόνο 0,79 euro).

Μια ερώτηση: κάνωντας το iPhone JB επιρεάζεται η κατανάλωση της μπαταρία ή ο επεξεργαστής ή κάτι άλλο?

Πρόσεχε: Το JB χρειάζεται για να στέλνεις μέσω Bluetooth σε άλλες συσκευές πέραν του iPhone και για να μπορείς να στέλνεις ό,τι αρχεία θες. Και αν η αποστολή αφορά σε άλλο iPhone πρέπει και αυτό να είναι να JB και να έχει την εφαρμογή iBluenova που χρειάζεσαι και εσύ από το Cydia μετά από το JB. Αν δεν έχεις JB περιορίζεσαι στην αποστολή μέσω BT μόνο σε iPhone ή iPad, και δεν μπορείς να στείλεις τραγούδια.

 

Το JB αυτό καθεαυτό δεν θα σου επηρεάσει τη μπαταρία. Το τι θα βάλεις μετά από αυτό και το τι θα αρχίσεις να πειράζεις είναι αυτά που μπορεί να αυξήσουν την κατανάλωση.

 

Τι αρχεία σε ενδιαφέρει να στέλνεις, σε τι συσκευές; Αυτές οι συσκευές δεν έχουν πρόσβαση στο internet ώστε να αρχίσεις να χρησιμοποιείς υπηρεσίες όπως το DropBox;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους,

που είναι το meteo.gr στο app. store;

Εξαφανίστηκε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους,

που είναι το meteo.gr στο app. store;

Εξαφανίστηκε...

 

Έχεις δίκιο. Ούτε εγώ το βλέπω. :confused:

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε: Το JB χρειάζεται για να στέλνεις μέσω Bluetooth σε άλλες συσκευές πέραν του iPhone και για να μπορείς να στέλνεις ό,τι αρχεία θες. Και αν η αποστολή αφορά σε άλλο iPhone πρέπει και αυτό να είναι να JB και να έχει την εφαρμογή iBluenova που χρειάζεσαι και εσύ από το Cydia μετά από το JB. Αν δεν έχεις JB περιορίζεσαι στην αποστολή μέσω BT μόνο σε iPhone ή iPad, και δεν μπορείς να στείλεις τραγούδια.

 

Το JB αυτό καθεαυτό δεν θα σου επηρεάσει τη μπαταρία. Το τι θα βάλεις μετά από αυτό και το τι θα αρχίσεις να πειράζεις είναι αυτά που μπορεί να αυξήσουν την κατανάλωση.

 

Τι αρχεία σε ενδιαφέρει να στέλνεις, σε τι συσκευές; Αυτές οι συσκευές δεν έχουν πρόσβαση στο internet ώστε να αρχίσεις να χρησιμοποιείς υπηρεσίες όπως το DropBox;

 

Το JB είναι μόνο για αρχεία Bluetooth? Ούτε αυτό το ήξερα! Το DropBox τι κάνει?

Εγώ θέλω γενικά να στέλνω και να λαμβάνω αρχεία. Δηλαδή, τις προάλες πήγα να στείλω μια φωτογραφία σε ένα κινητό Nokia και δεν το έβρισκε καν. Κατέβασα το iFiles, κατέβασα το File Share. Τίποτα. Ούτε μπορούσα να στείλω ούτε μπορούσαν να μου στείλουν. Δοκίμασα να στείλω σε άλλο iPhone χωρίς το άλλο iPhone να έχει ανοιχτή κάποια από τις 2 εφαρμογές που είχα αγοράσει εγώ. Τίποτα πάλι. Μώλις όμως άνοιξε μία από τις 2 εφαρμογές που είχα αγοράσει μπορούσα να του στείλω ότι ήθελα μέσω Bluetooth.

ΆΡΑ:

Το JB είναι για να στέλνεις και να λαμβάνεις αρχεία μέσω Bluetooth από όλα τα κινητά που υπάρχουν-όχι μόνο από iPhone σε iPhone.

Το Unlock είναι για να μπορεί το iPhone σου να παίρνει ότι κάρτα sim θέλεις.

Και τέλος το activate είναι για να "δουλέυουν" όλα στο iPhone.

Σωστά τα έχω καταλάβει?

Ερώτηση τώρα. Το iPhone, μπορεί να είναι μόνο JB ή μόνο Unlock?

Άν είναι ένα από τα 2 ή και τα 2 μπορείς να κατεβάζεις και να αγοράζεις εφαρμογές από το ApStore?

Edited by gemarkor
Link to comment
Share on other sites

Το JB είναι μόνο για αρχεία Bluetooth? Ούτε αυτό το ήξερα! Το DropBox τι κάνει?

Εγώ θέλω γενικά να στέλνω και να λαμβάνω αρχεία. Δηλαδή, τις προάλες πήγα να στείλω μια φωτογραφία σε ένα κινητό Nokia και δεν το έβρισκε καν. Κατέβασα το iFiles, κατέβασα το File Share. Τίποτα. Ούτε μπορούσα να στείλω ούτε μπορούσαν να μου στείλουν. Δοκίμασα να στείλω σε άλλο iPhone χωρίς το άλλο iPhone να έχει ανοιχτή κάποια από τις 2 εφαρμογές που είχα αγοράσει εγώ. Τίποτα πάλι. Μώλις όμως άνοιξε μία από τις 2 εφαρμογές που είχα αγοράσει μπορούσα να του στείλω ότι ήθελα μέσω Bluetooth.

ΆΡΑ:

Το JB είναι για να στέλνεις και να λαμβάνεις αρχεία μέσω Bluetooth από όλα τα κινητά που υπάρχουν-όχι μόνο από iPhone σε iPhone.

Το Unlock είναι για να μπορεί το iPhone σου να παίρνει ότι κάρτα sim θέλεις.

Και τέλος το activate είναι για να "δουλέυουν" όλα στο iPhone.

Σωστά τα έχω καταλάβει?

Ερώτηση τώρα. Το iPhone, μπορεί να είναι μόνο JB ή μόνο Unlock?

Άν είναι ένα από τα 2 ή και τα 2 μπορείς να κατεβάζεις και να αγοράζεις εφαρμογές από το ApStore?

 

Όχι.. Τα έχεις μπερδέψει λίγο. Το JB δεν είναι μόνο για το BT. Είναι πολλά περισσότερα. Δες εδώ:

 

Τι είναι το Jailbreak;

 

Θα σε συμβούλευα να διαβάσεις καλά τον παραπάνω σύνδεσμο για να ξέρεις περί τίνος πρόκειται.

 

Το unlock αφορά συσκευές που πωλούνται σε συγκεκριμένες χώρες στο εξωτερικό και λειτουργούν μόνο με τις κάρτες συγκεκριμένων παρόχων. Με το unlock ξεκλειδώνει η basband και μπορείς να βάλεις κάρτες και άλλων εταιρειών.

 

Στην Ελλάδα δε χρειάζεται αυτό. Τα iPhones στην Ελλάδα δεν είναι κλειδωμένα σε κάποιο συγκεκριμένο πάροχο. Λειτουργούν με όλες.

 

Το activate είναι η διαδικασία ενεργοποίησης μιας συσκευής όταν βγει από το κουτί της και συνδεθεί για πρώτη φορά με το iTunes.

 

Επίσης, ένα iPhone μπορεί να είναι και Jailbroken και Unlocked.

 

Τώρα, για την αποστολή αρχείων. Αν θες να στέλνεις αρχεία με BT σε συσκευές που δεν είναι iPhone πρέπει να γίνει JB η συσκευή σου και να περάσεις από το Cydia την εφαρμογή iBluenova η οποία όμως αν δεν κάνω λάθος ακόμα δεν δουλεύει στην 4.0. Για μελλοντική χρήση και σε περίπτωση που σου χρειαστεί δες εδώ:

 

[Οδηγός] Μεταφορά αρχείων μέσω Bluetooth με το iBlueNova

 

Αν θες να στείλεις σε άλλα iPhone πρέπει και οι 2 να έχετε την ίδια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Ούτε εγώ το βλέπω. :confused:

Από το δικτυακό τόπο meteo.gr έβγαλαν και το link που σε έστελνε στο appstore.

Τι θέλει να δείξει ο ποιητής;... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω ενα δευτερο account στο app store το οποιο ειναι δηλωμενο στο US app store και θελω να το αλλαξω στο Γερμανικο app store.Οταν συνδεθω στο itunes και παω να κανω την αλλαγη Χωρας και να δηλωσω μια διευθυνση στην Γερμανια ενος φιλου μου ζηταει οπωσδηποτε να βαλω και μια καρτα visa/mastercard κτλ κτλ.Δεν μου βγαζει το none οπως πριν.Υπαρχει τροπος να μην βαλω καρτα και να αλλαξω την χωρα???

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα δευτερο account στο app store το οποιο ειναι δηλωμενο στο US app store και θελω να το αλλαξω στο Γερμανικο app store.Οταν συνδεθω στο itunes και παω να κανω την αλλαγη Χωρας και να δηλωσω μια διευθυνση στην Γερμανια ενος φιλου μου ζηταει οπωσδηποτε να βαλω και μια καρτα visa/mastercard κτλ κτλ.Δεν μου βγαζει το none οπως πριν.Υπαρχει τροπος να μην βαλω καρτα και να αλλαξω την χωρα???

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Νομίζω μόνο στο US Store μπορείς χωρίς κάρτα....

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να έχω account σε UK store;Εχω ήδη σε Greek store αλλά θέλω κάποιες εφαρμογές όπως το skysports που υπάρχουν μόνο εκεί.Πως συνχρονίζω μετά το τηλέφωνο για να πάρω τις εφαρμογές από το UK store χωρίς να χάσω τις υπάρχουσες απο το Greek.Ισως είναι χαζή η ερωτηση αλλά είμαι νέωπας.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να έχω account σε UK store;Εχω ήδη σε Greek store αλλά θέλω κάποιες εφαρμογές όπως το skysports που υπάρχουν μόνο εκεί.Πως συνχρονίζω μετά το τηλέφωνο για να πάρω τις εφαρμογές από το UK store χωρίς να χάσω τις υπάρχουσες απο το Greek.Ισως είναι χαζή η ερωτηση αλλά είμαι νέωπας.Ευχαριστώ

 

Ενδεχομένως να μην μπορείς να το κάνεις, αν δεν έχεις κάρτα που να την αναγνωρίζει το uk store ..

Εγώ επειδή μένω Αγγλία, κι έχω direct debit αγγλική, αλλά καμιά φορά θέλω να βάλω ελληνικές εφαρμογές, πηγαίνω στο account του iTunes και αλλάζω την περιοχή, με αποτέλεσμα να μου ζητάει να αλλάξω κι όλα τα στοιχεία μου (κάρτα, διεύθυνση, κτλ).

Δεν χάνεις εφαρμογές .. αυτό είναι το μόνο σίγουρο αλλά είναι και πολύ ταλαιπωρία ..

 

Μπορεί, ωστόσο, να υπάρχουν κάποιοι που να έχουν κάποιο κόλπο και να μπορούν να συγχρονίσουν με 2 λογαριασμούς .. ελπίζω να σε βοηθήσουν περαιτέρω ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω εγκατάσταση του iTunes και στο laptop μου. Τί πρέπει να κάνω για να μη χάσω τις επαφές αλλά και τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει από το App Store?
Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμματακι για edit φωτογραφιων και zoom στο βιντεο υπαρχει?

 

Για editing φωτογραφιών νομίζω θα σε καλύψει το Photoshop Express.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...