Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιον μεταφραστη μου συστηνετε για ισπανικα γιατι θα ταξιδεψω βαρκελωνη.offline αν γινεται και αν εχει και προφορα ακομα καλυτερα .ευχαριστω...

 

Από όσο ξέρω για να περάσεις μεταφραστή θέλει να έχεις συνδεση wifi,ασε που στην βαρκελώνη ολα τα wifi είναι κλειδωμενα.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε το wedict pro ειναι πολυ καλό

 

Αυτό είναι λεξικό και όχι μεταφραστής αν δεν κάνω λάθος;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αγορασα ενα 3gs μεταχειρω,και ειχε βαλει ο αλλος χρηστης το navigon,και ζηταει update με το λογαριασμο του παιδιου απο που το πηρα και οχι με το δικο μου λογαριασμο,τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση....επειδη δεν εχω το λογαριασμο του παιδιου

 

Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη ευχαριστω πολυ....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αγορασα ενα 3gs μεταχειρω,και ειχε βαλει ο αλλος χρηστης το navigon,και ζηταει update με το λογαριασμο του παιδιου απο που το πηρα και οχι με το δικο μου λογαριασμο,τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση....επειδη δεν εχω το λογαριασμο του παιδιου

 

Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη ευχαριστω πολυ....

Πήγαινε Settings > Store κάνε sign out και μετά sign in με τον δικό σου κωδικό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Settings > Store κάνε sign out και μετά sign in με τον δικό σου κωδικό.

 

Με βγαζει στο δικο του λογαριασμο............:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αγορασα ενα 3gs μεταχειρω,και ειχε βαλει ο αλλος χρηστης το navigon,και ζηταει update με το λογαριασμο του παιδιου απο που το πηρα και οχι με το δικο μου λογαριασμο,τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση....επειδη δεν εχω το λογαριασμο του παιδιου

 

Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη ευχαριστω πολυ....

 

Η μόνη λύση είναι να έρθεις σε επικοινωνία με τον πρώην ιδιοκτήτη μήπως και μπορέσει να σου δώσει το account του για να καταφέρεις να αναβαθμίσεις (λίγο δύσκολο) , ειδάλλως μένεις με την έκδοση που τρέχει.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση είναι να έρθεις σε επικοινωνία με τον πρώην ιδιοκτήτη μήπως και μπορέσει να σου δώσει το account του για να καταφέρεις να αναβαθμίσεις (λίγο δύσκολο) , ειδάλλως μένεις με την έκδοση που τρέχει.

 

Exω επικοινωνησει και δεν το δινει και λογικο ειναι...,ελα ομως που εχει αυτο το νουμερο της αναβαθμισεις επανω στο appstore,και θελω να το βγαλω χωρις να γινει απεγκατασταση της εφαρμογης....:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισα το iTunes στην έκδοση 9.1 έπαψε να γίνεται συγχρονισμός με το iphone.

Ενώ δείχνει ότι γίνεται δεν συγχρονίζει τίποτα (επαφές , ημερολόγιο , σημειώσεις).

 

Χωρίς να το έχω ψάξει περισσότερο αναφέρονται κάποια προβλήματα της έκδοσης 9.1 σε άλλα forum αλλά αναφέρονται σε συσκευές που έχει γίνει jailbreak.

 

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω ;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισα το iTunes στην έκδοση 9.1 έπαψε να γίνεται συγχρονισμός με το iphone.

Ενώ δείχνει ότι γίνεται δεν συγχρονίζει τίποτα (επαφές , ημερολόγιο , σημειώσεις).

 

Χωρίς να το έχω ψάξει περισσότερο αναφέρονται κάποια προβλήματα της έκδοσης 9.1 σε άλλα forum αλλά αναφέρονται σε συσκευές που έχει γίνει jailbreak.

 

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω ;

 

Για δες εδώ:

 

http://carpenoctum.gr/iphone/jailbreak/itunes-9-1-asl-dll-missing/

Link to comment
Share on other sites

Μελετάω λίγο το θέμα AthensBook VS Εxandas

 

Κοίταξα λίγο τις εφαρμογες απο το iTunes και τα σχόλια των χρηστών και πολύ περισσότερα θετικά διάβασα για το Exandas. Απ' ότι βλέπω πάντως και οι δύο εφαρμογές προτείνονται απο όλους.

 

Ο Exandas αναφέρεται ότι είναι για όλη την Ελλάδα. Για τα Χανιά είναι up-to-dated σε επαρκή βαθμο; Φαντάζομαι πως ο Εxandas βγάζει λίστα με βενζινάδικα μαζι με τις τιμές τους (όπως και το AthensBook ;)

 

Το AthensBook έχει στοιχεία και για επαρχία ή μονο για Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
υπαρχει καμια εφαρμογη στο itunes που να κλειδωνει φακελους κ βιντεο ωστε να μην μπορει να τα δει οποιος να νε? βασικα για το ipod μου το θελω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

 

ψάχνω 2 εφαρμογούλες και θέλω προτάσεις. :)

 

1. Ένα free απλό ρολόι που να πιάνει όλη την οθόνη, όμορφο οπτικά για να υπάρχει κάτι ωραίο σαν display όσο έχω το iphone πάνω στο stand του στο γραφείο. Ξυπνητήρια κλπ δε με πολυ απασχολούν, αλλά δε με χαλάνε κιόλας τα τυχόν extra features!

 

 

2. Αυτό δεν ξέρω αν υπάρχει ακριβώς. Θέλω με τη βοήθεια του gps να καταγράψω μια διαδρομή που έκανα με το αυτοκίνητο, την οποία όμως δε γνωρίζω απο πριν.

 

Δε θέλω δηλαδή οδηγίες για το πως θα παω κάπου, αλλά ουσιαστικά ένα log. Να δείχνει οτι ξεκίνησα απο το Α και κάνοντας την ακόλουθη διαδρομή έφτασα στο Β.

(όπου διαδρομή = visual trail πάνω στο χάρτη)

Δεν ξέρω αν οι κανονικές turn by turn navigation εφαρμογές έχουν αυτή τη δυνατότητα, γιατί δεν έχω κάποια. Μέχρι στιγμής αν χρειαστώ οδηγίες ανοίγω το maps...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ψάχνω 2 εφαρμογούλες και θέλω προτάσεις. :)

 

1. Ένα free απλό ρολόι που να πιάνει όλη την οθόνη, όμορφο οπτικά για να υπάρχει κάτι ωραίο σαν display όσο έχω το iphone πάνω στο stand του στο γραφείο. Ξυπνητήρια κλπ δε με πολυ απασχολούν, αλλά δε με χαλάνε κιόλας τα τυχόν extra features!

 

 

2. Αυτό δεν ξέρω αν υπάρχει ακριβώς. Θέλω με τη βοήθεια του gps να καταγράψω μια διαδρομή που έκανα με το αυτοκίνητο, την οποία όμως δε γνωρίζω απο πριν.

 

Δε θέλω δηλαδή οδηγίες για το πως θα παω κάπου, αλλά ουσιαστικά ένα log. Να δείχνει οτι ξεκίνησα απο το Α και κάνοντας την ακόλουθη διαδρομή έφτασα στο Β.

(όπου διαδρομή = visual trail πάνω στο χάρτη)

Δεν ξέρω αν οι κανονικές turn by turn navigation εφαρμογές έχουν αυτή τη δυνατότητα, γιατί δεν έχω κάποια. Μέχρι στιγμής αν χρειαστώ οδηγίες ανοίγω το maps...

 

Καλησπέρα φίλε.

 

Για το ρολόι που ζητάς θα σου πρότεινα αυτήν την εφαρμογή:

 

http://itunes.apple.com/gr/app/alarm-clock-free/id332064280?mt=8

 

Τώρα εάν είσαι διατεθιμένος να διαθέσεις 0,79 ευρώ η καλύτερη μακράν εφαρμογή είναι αυτή :

 

NightStand

 

Επίσης για gps tracking θα σου πρότεινα την lite έκδοση του motionxgps

 

http://itunes.apple.com/gr/app/motionx-gps-lite/id293935935?mt=8

 

Ελπίζω να βοήθησα. ;)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by DjArte

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βοήθησα. ;)

 

Και με το παραπάνω!

Όντως στα 0.79 είναι πολύ καλή επιλογή το NightStand και θα δείχνει τέλεια πάνω στο Xstand :p

 

Επίσης το motionxgps το είχα δει κ παλιότερα κ δε θυμόμουν καν οτι έχει λειτουργία tracking! :X

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.Σκεφτομαι να παρω το Av cable για iphone/ipod και θελω να μου λυσετε τις εξης αποριες:Εαν το συνδεσω με AV στην τηλεοραση(το καλωδιο δηλαδη κοκκινο,κιτρινο,ασπρο :P)δεν θα μου δειχνει οτι ακριβως δειχνει και στο iphone ετσι?θα μου δειχνει τα παιχνιδια οταν παιζω?οταν ειμαι στο internet μεσο safari,vanilla θα το δειχνει στην τηλεοραση;επισης βιντεακια απο youtube θα δειχνει ετσι;

 

Ακομη ειδα στο youtube ενα παλικαρι που ειχε το iphone συνδεδεμενο με TV και με ενα προγραμμα (screen splitr αν θυμαμαι καλα) εδειχνε οτι εδειχνε και η οθονη iphone...αυτο το το προγραμμα ηταν μεσο jailbrake?

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.Σκεφτομαι να παρω το Av cable για iphone/ipod και θελω να μου λυσετε τις εξης αποριες:Εαν το συνδεσω με AV στην τηλεοραση(το καλωδιο δηλαδη κοκκινο,κιτρινο,ασπρο :P)δεν θα μου δειχνει οτι ακριβως δειχνει και στο iphone ετσι?θα μου δειχνει τα παιχνιδια οταν παιζω?οταν ειμαι στο internet μεσο safari,vanilla θα το δειχνει στην τηλεοραση;επισης βιντεακια απο youtube θα δειχνει ετσι;

 

Ακομη ειδα στο youtube ενα παλικαρι που ειχε το iphone συνδεδεμενο με TV και με ενα προγραμμα (screen splitr αν θυμαμαι καλα) εδειχνε οτι εδειχνε και η οθονη iphone...αυτο το το προγραμμα ηταν μεσο jailbrake?

 

 

Μόνο σε jb συσκευή γίνετε...

 

Σε μη jb συσκeυές μόνο video..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ουτε games?γτ θυμαμαι κιολας που εβλεπα και εναν projector για iphone και εβλεπε και videos και games επαιζε...αλλα για να το λετε εσεις κατι παραπανω θα ξερετε...ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!ακομη θελω να ρωτησω εχει καλη αναλυση το video που παιζετε στην τηλεοραση μεσο AV cable?
Link to comment
Share on other sites

Ουτε games?γτ θυμαμαι κιολας που εβλεπα και εναν projector για iphone και εβλεπε και videos και games επαιζε...αλλα για να το λετε εσεις κατι παραπανω θα ξερετε...ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!ακομη θελω να ρωτησω εχει καλη αναλυση το video που παιζετε στην τηλεοραση μεσο AV cable?

Καλά μην φανταστείς ότι έχει και το καλύτερο χειρισμό στα games..

Ασέ που ξεχνάς να παίξεις ότι έχει να κάνει με αυτοκίνητο..

 

Καλή είναι βλέπετε.. Τόσο καλή όσο μπορεί να είναι στα 320x240 που είναι η ανάλυση...

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις εαν βγαινει και καποιο αλλο καλωδιο με καλυτερη αναλυση;πχ dvi rgb και τετοια;

 

Η ανάλυση που σου αναφέρω δεν είναι στην έξοδο αλλά η μετατροπή του video που είναι σε αυτή. Εσύ στην τηλεόραση βλέπεις κανονικά όση ανάλυση έχει η τηλεόραση, κάνει μετατροπή..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το προϊόν αυτο σε τετοια τιμη καο ξαφνιαστηκα...μπορει καποιος να μου εξηγησει τι συμβαινει;; http://www.ebw.gr/store/ProductView.aspx?productid=7073

οταν ολα τα καταστηματα το εχουν 50€ αυτο το εχει 11€ με Φ.Π.Α και ειναι το ιδιο ακριβως(ειναι καλωδιο του iphone για συνδεση με τηλεοραση)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...