Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα ρωτησω ειχα κανει αρχικο συμβολαιο 1 χρονο με τα χαρτια κανονικα μετα τη ληξη καναμε νεα συμφωνια τηλεφωνικα πλεον για ενα χρονο ακομα ομως στον προηγουμενο λογαριασμο ειδα οτι ανεβασαν το παγιο κατα 1 ευρω και δεν ετυχε να προσεξω την ανακοινωση και διαφωνησα μαζι τους για την αυξηση και μου ειπαν δε μπορω να κανω τιποτα γιατι περασε ο μηνας για να το καταγγειλω, τους ειπα οτι θα φυγω διοτι διαφωνω με την αυξηση και λεει οτι θα χρεωθω 70 ευρω γιατι εχω συμβολαιο, το ερωτημα ειναι οτι αν δεν εχεις υπογραψει νεο συμβολαιο παρα μονο συμφωνησες τηλεφωνικα ισχυουν τα 70 που ζητανε? Edited by gboy
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nα ρωτησω ειχα κανει αρχικο συμβολαιο 1 χρονο με τα χαρτια κανονικα μετα τη ληξη καναμε νεα συμφωνια τηλεφωνικα πλεον για ενα χρονο ακομα ομως στον προηγουμενο λογαριασμο ειδα οτι ανεβασαν το παγιο κατα 1 ευρω και δεν ετυχε να προσεξω την ανακοινωση και διαφωνησα μαζι τους για την αυξηση και μου ειπαν δε μπορω να κανω τιποτα γιατι περασε ο μηνας για να το καταγγειλω, τους ειπα οτι θα φυγω διοτι διαφωνω με την αυξηση και λεει οτι θα χρεωθω 70 ευρω γιατι εχω συμβολαιο, το ερωτημα ειναι οτι αν δεν εχεις υπογραψει νεο συμβολαιο παρα μονο συμφωνησες τηλεφωνικα ισχυουν τα 70 που ζητανε?

Εάν βάλεις να έρχεται ηλεκτρονικά ο λογαριασμός έχεις 0.5€ έκπτωση. Και αν βάλεις πάγια εντολή έχεις αλλά 0.5 οπότε μπορείς έτσι να γλιτώσεις το 1€ που ανέβηκε.

Μου δίνουν στα 18,9 τελική τιμή με δώρο τα τέλη ενεργοποίησης cyta με 24 ιντερνετ.

Επειδή μου λένε κατι κουλά άλλοι πάροχοι όπως οτι χρησιμοποιει δορυφορικό σήμα και όχι καλώδια του ΟΤΕ ,

ιδιόκτητο δίκτυο στην επαρχία δεν έχει. Αρα χρησιμοποιεί του ΟΤΕ ναι ?

Σε άλλους έχουν πει ότι η cyta εκπέμπει ραδιενέργεια χωρίς πλάκα :P δεν είναι δορυφορικό. Όπως και στους άλλους είναι το ίντερνετ απλά το τηλέφωνο είναι VOIP. Έχει καλύτερη ποιότητα από τον ΟΤΕ αλλά αν κοπεί το ρεύμα δεν έχεις τηλέφωνο. Δεν είναι κάτι τραγικό αν καίγεσαι τόσο πολύ να μιλήσεις με κομμένο ρεύμα βάζεις ups.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμα άτομα χωρίς ασύρματο σταθερό; :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εχω cyta και συγκεκριμενα ενα pirreli router και η ταχυτητα ειναι στα 4mbs μπορω να την ανεβασω;

Το pirelli ειναι πολυ καλο,εχει αρκετα καλη εμβελεια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η CYTA σερνετε ειχα εγω και την αλλαξα σε 3 μηνες ασε την αστεια εξυπηρετηση πελατων και τις κουφιες τηλεφωνηκες κλησεις.
dtf
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η CYTA σερνετε ειχα εγω και την αλλαξα σε 3 μηνες ασε την αστεια εξυπηρετηση πελατων και τις κουφιες τηλεφωνηκες κλησεις.

Ίσως έτυχε σε εσένα. Είμαι από τους πρώτους πελατες εδώ και 6 χρόνια και όλα είναι μια χαρά. Με εξαίρεση πέρυσι που είχα θέμα λόγω κεραυνού κάηκε η γραμμή μου και για 1 μήνα ούτε τηλέφωνο ούτε ίντερνετ!

 

Όπως και να χει 17mbps πιάνω και για την απόσταση είμαι πολύ ευχαριστημενος. Πρέπει να μου κάνουν πολύ καλή προσφορά από αλλού για να φύγω αλλιώς δεν πρόκειται.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η CYTA σερνετε ειχα εγω και την αλλαξα σε 3 μηνες ασε την αστεια εξυπηρετηση πελατων και τις κουφιες τηλεφωνηκες κλησεις.

 

Σέρνεται; Από πού κι ως πού; Κανένα θέμα με αποσυνδέσεις, κανένα θέμα με την ταχύτητα, η εξυπηρέτηση πελατών είναι άψογη και ευγενική πρώτα από όλα και καμία κούφια τηλεφωνική κλήση. Μάλλον έχετε θέμα με το δικτύο των τηλεφωνικών γραμμών στην περιοχή σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λόγω κλεισίματος ΟΝ έκανα χτες αίτηση στην συτα, λόγω πολύ φίλου τεχνικού που με εψησε. Με την ΟΝ έπιανα γυρω στα 7, περίπου 3χλμ από κέντρο ΟΤΕ. Για να δούμε τι θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κι εγώ 3χλμ μακριά είμαι και παίζω ανάμεσα σε 8 & 9. Από τη NetOne προέρχομαι κι έχω να πω ότι μας έκανε το καλύτερο deal με τη Cyta.

 

Απόλυτα ευχαριστημένος εδώ και 4 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 3χλμ μακριά είμαι και παίζω ανάμεσα σε 8 & 9. Από τη NetOne προέρχομαι κι έχω να πω ότι μας έκανε το καλύτερο deal με τη Cyta.

 

Απόλυτα ευχαριστημένος εδώ και 4 χρόνια.

Έκανα αίτηση στις 10/6. Ο εξοπλισμός ήρθε γρήγορα και έχω συνδεθεί από τις 19/6. Μέχρι στιγμής βλέπω κι εγώ σχεδόν 9. Μου φαίνεται πολύ καλό σε σχέση με το 6-7 που είχα με την ΟΝ. Ο εξοπλισμός πολύ καλός αφού και στο WiFi είδα μεγάλη διαφορά. Αποσυνδέσεις δεν είδα. Με το τηλεφωνικό τους κέντρο δεν είχα πρόβλημα αλλά δεν τους χρειάστηκα και για πολλά, ακόμη. So far so good.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να κανω αιτηση μεταφορας του σταθερου μου στη cyta, ήδη εχω την αιτηση στα χερια μου και περιμενουν να την υπογραψω και να την στειλω.

 

Επειδη διαβασα στο παρων νημα για μια "ιδιαιτεροτητα" του εξοπλισμου, ρωτησα και μου ειπαν οτι το τηλεφωνο συνδεεται απευθειας στο μοντεμ και οχι στην "πρίζα του ΟΤΕ" οπως ειχαμε συνηθισει ολα τα χρονια.

 

Μηπως θα μπορουσε κανεις με λιγα λογια να πει πλεονεκτηματα ή μειονεκτηματα αυτης της μεθοδου;

 

ενα απλο που σκεφτομαι ειναι οτι αν δεν εχεις ρευμα, δεν εχεις πλεον ουτε τηλεφωνο...

άλλα;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

περα απο αυτο που αναφερεις με το ρευμα και εγω προσωπικα δεν βλεπω κατι αλλο.

ποιοτητα ομιλιας κανονικη .

και επιπλεον υπαρχει μια χρεωση προς ολη την ελλαδα και οχι αυτο του οτε με τα τοπικα και υπεραστικα...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

περα απο αυτο που αναφερεις με το ρευμα και εγω προσωπικα δεν βλεπω κατι αλλο.

ποιοτητα ομιλιας κανονικη .

και επιπλεον υπαρχει μια χρεωση προς ολη την ελλαδα και οχι αυτο του οτε με τα τοπικα και υπεραστικα...

 

δηλαδη η ομιλια γινεται μεσω του καναλιου του ιντερνετ;

πχ σαν σκάιπ ή Viber;

 

αν ειναι ετσι δε μου φαινεται και πολυ καλο...:worry:

 

αστικα και υπεραστικα δεν υπαρχουν πλεον, ειδικα απο τη στιγμη που εχεουμε "απεριοριστα σταθερα"

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη η ομιλια γινεται μεσω του καναλιου του ιντερνετ;

πχ σαν σκάιπ ή Viber;

 

αν ειναι ετσι δε μου φαινεται και πολυ καλο...:worry:

 

αστικα και υπεραστικα δεν υπαρχουν πλεον, ειδικα απο τη στιγμη που εχεουμε "απεριοριστα σταθερα"

 

Η ποιότητα της τηλεφωνίας είναι κορυφαία! Ακούς πεντακάθαρα τον άλλο. Η VoIP τεχνολογία είναι το μέλλον στην επικοινωνία. Σύντομα όλοι οι παροχοι θα δίνουν μόνο VoIP. Έχω 4play και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! 4 χρόνια η γραμμή μου λειτουργεί άψογα. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι αν δεν έχεις ρεύμα δεν έχεις τηλέφωνο. Αλλά με το ασύρματο και σε άλλη εταιρεία να ήμουν πάλι δεν θα είχα τηλέφωνο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το ότι όταν δεν έχεις ρεύμα δεν έχεις και τηλέφωνο, ήταν μειονεκτικά την δεκαετία του 80. Τώρα με τα κινητά τηλέφωνα δεν υφίσταται τέτοιο θέμα.

Επίσης όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, όλοι το σταθερό το έχουμε ως ασύρματο. Το οποίο θέλει ρεύμα για να λειτουργήσει. Άρα πάλι θα είχες πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει, σε ολα τα σπιτι υπαρχει πιστευω ενα τηλεφωνο "οχι ασυρματο"

 

επισης θυμαμαι σε μια περιπτωση που ειχε "πεσει" η ασφαλεια και με επαιρναν τηλεφωνο τα παιδια, (υπηρχε το τηλεφωνο στην κρεβατοκαμαρα που λειτουργουσε)

 

καταλαβαινω βεβαια οτι οι περιπτωσεις αυτες ειναι ελαχιστες ή μπορει και να μη συμβουν ποτε...

 

 

μαλλον θα την προχωρησω την αιτηση, επρεπε η Cyta να κανει δωρο κι ενα UPS μαζι με το μοντεμ :happy:

Link to comment
Share on other sites

 

αστικα και υπεραστικα δεν υπαρχουν πλεον, ειδικα απο τη στιγμη που εχεουμε "απεριοριστα σταθερα"

 

δεν κανουν ολοι πακετα των 30-50 ευρω για να εχουν τα απεριοριστα..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν κανουν ολοι πακετα των 30-50 ευρω για να εχουν τα απεριοριστα..

εκτος του οτι τα "πακετα" με απεριοριστα τηλεφωνα κυμαινονται μεταξυ 20-25€ (πρακτικα καποιος που χρησιμοποιει το τηλεφωνο δε συμφερει να βαζει το "απλο" προγραμμα), με την εκφραση "αστικα και υπεραστικα δεν υπαρχουν πλεον" εννοω οτι εχουν ενιαια χρεωση σαν "σταθερα"

Link to comment
Share on other sites

επρεπε η Cyta να κανει δωρο κι ενα UPS μαζι με το μοντεμ :happy:

 

Κάποτε κάποιος θυμάμαι ζητούσε τηλεφωνική συσκευή δώρο, επειδή του έδινε η cyta τηλεφωνική υπηρεσία. Με την λογική αυτή λοιπόν, θα έπρεπε να του χαρίζει και έναν υπολογιστή αφού του δίνει και internet, μια τηλεόραση αφού του δίνει και IPTV, ένα smartphone αφού του δίνει κινητή. Για 30€ υπηρεσίες, δώρα αξίας 2000€, λογικό σίγουρα. Ο καθένας μπορεί να το κάνει. Απόσβεση μετά το 70ό έτος συνδρομής.

Επίσης, κάθε φορά που πηγαίνεις σε βενζινάδικο, μαζί με την βενζίνη που αγοράζεις, θα πρέπει να σου χαρίζουν και το αυτοκίνητο για να την χρησιμοποιήσεις.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε κάποιος θυμάμαι ζητούσε τηλεφωνική συσκευή δώρο, επειδή του έδινε η cyta τηλεφωνική υπηρεσία. Με την λογική αυτή λοιπόν, θα έπρεπε να του χαρίζει και έναν υπολογιστή αφού του δίνει και internet, μια τηλεόραση αφού του δίνει και IPTV, ένα smartphone αφού του δίνει κινητή. Για 30€ υπηρεσίες, δώρα αξίας 2000€, λογικό σίγουρα. Ο καθένας μπορεί να το κάνει. Απόσβεση μετά το 70ό έτος συνδρομής.

Επίσης, κάθε φορά που πηγαίνεις σε βενζινάδικο, μαζί με την βενζίνη που αγοράζεις, θα πρέπει να σου χαρίζουν και το αυτοκίνητο για να την χρησιμοποιήσεις.

 

να σαι καλα ρε φιλε :lol::lol::lol:

εισαι πρωτος :!:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε κάποιος θυμάμαι ζητούσε τηλεφωνική συσκευή δώρο, επειδή του έδινε η cyta τηλεφωνική υπηρεσία. Με την λογική αυτή λοιπόν, θα έπρεπε να του χαρίζει και έναν υπολογιστή αφού του δίνει και internet, μια τηλεόραση αφού του δίνει και IPTV, ένα smartphone αφού του δίνει κινητή. Για 30€ υπηρεσίες, δώρα αξίας 2000€, λογικό σίγουρα. Ο καθένας μπορεί να το κάνει. Απόσβεση μετά το 70ό έτος συνδρομής.

Επίσης, κάθε φορά που πηγαίνεις σε βενζινάδικο, μαζί με την βενζίνη που αγοράζεις, θα πρέπει να σου χαρίζουν και το αυτοκίνητο για να την χρησιμοποιήσεις.

δεν καταλαβα γιατι "χοντρυνες" τοσο τον συλλογισμο μου σχετικα με το UPS, χιουμορ εκανα, αλλα αν το σκεφτεις καλυτερα ΟΛΕΣ οι εταιριες σου παρεχουν τηλεφωνικη επικοινωνια εστω και χωρις ρευμα.

Με τη cyta για να εχεις το... αυτονόητο θελεις κι ενα UPS, κοστος 30-35€. Θα μπορουσε να το κανει δωρο αντι για το τελος ενεργοποιησης που πληρωνει τωρα, τα ιδια κοστιζουν.

 

 

Ημουν σημερα σε ενα καταστημα wind. Ελεγαν λοιπον σε καποιον πελατη που ειχε cyta και ηθελαν να τον φερουν στο δυκτυο τους, οτι "εμεις εχουμε τηλεφωνο κανονικο, με καλωδιο. Οχι μεσω ιντερνετ"

Ειχε πολυ κοσμο και δεν μπορεσα να ρωτησω περισσοτερα, αλλα μου φανηκε περιεργο.

 

Δεν πιστευω να ειναι σαν τα "σταθερα" που εδινε καποτε η Βονταφον, που ηθελαν και καρτα GSM;;;:ninja:

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα γιατι "χοντρυνες" τοσο τον συλλογισμο μου σχετικα με το UPS, χιουμορ εκανα, αλλα αν το σκεφτεις καλυτερα ΟΛΕΣ οι εταιριες σου παρεχουν τηλεφωνικη επικοινωνια εστω και χωρις ρευμα.

Με τη cyta για να εχεις το... αυτονόητο θελεις κι ενα UPS, κοστος 30-35€. Θα μπορουσε να το κανει δωρο αντι για το τελος ενεργοποιησης που πληρωνει τωρα, τα ιδια κοστιζουν.

 

 

Ημουν σημερα σε ενα καταστημα wind. Ελεγαν λοιπον σε καποιον πελατη που ειχε cyta και ηθελαν να τον φερουν στο δυκτυο τους, οτι "εμεις εχουμε τηλεφωνο κανονικο, με καλωδιο. Οχι μεσω ιντερνετ"

Ειχε πολυ κοσμο και δεν μπορεσα να ρωτησω περισσοτερα, αλλα μου φανηκε περιεργο.

 

Δεν πιστευω να ειναι σαν τα "σταθερα" που εδινε καποτε η Βονταφον, που ηθελαν και καρτα GSM;;;:ninja:

 

Έχεις δει ποτέ τις εταιρείες να δίνουν όσο περισσότερα μπορούν; Γιατί, νομίζω ότι κάνουν το ακριβώς αντίθετο... :)

 

Όχι, καμία κάρτα gsm. Συνδέεις το router στον τοίχο και το τηλέφωνο στο router. Αυτό εννοούσε ο υπάλληλος στη wind, αλλά μάλλον δεν ήξερε και πολύ καλά να το εξηγήσει. Μόνο αυτό που του "είπαν από πάνω" να λέει..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είδα τα Νέα προγράμματα Cyta κινητής, για τους κατόχους σταθερής Cyta. Πιστεύω ότι καλύπτουν τόσο έναν μέσο χρήστη, όσο και έναν επαγγελματία.

https://www.getaline.gr/cyta-mobile?gclid=Cj0KEQjwza6sBRCMiaaPtY_c2tIBEiQAacj5I_eZwLISr5TbTCcMXjfkDYHs8XIa03T10KoeaiyD5yYaApmM8P8HAQ

Link to comment
Share on other sites

τωρα που κοιτουσα στην σελιδα της cyta,δεν βρηκα πουθενα τα πακετα που ειχε με 4mbps , 8mpbs .

καταργηθηκαν?

πλεον μονο εως 24mbps δινουν?

και οσοι ειναι σε χαμηλοτερες ταχυτητες τι γινεται?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...