Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και μια βδομάδα έβαλα vdsl35. Έχω δύο παράπονα, πρώτον έχω αρκετά συχνά αποσυνδεσεις, κάθε δύο ώρες σχεδόν,η και συχνότερα. Δεύτερον,η εμβέλεια και η ταχύτατη του ασύρματου είναι στη καλύτερη μέτρια

 

Έχει κανείς παρόμοια θέματα; :/

 

το εχεις παρατηρησει με modemακι ΖΤΕ?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι, ενα θηριο Pirelli ειναι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Έκανε ο πατέρας μου φορητότητα από Wind σε CYTA και του είπαν ότι θα ενεργοποιούνταν σήμερα η γραμμή (16/11), ωστόσο δεν έχει παραλάβει ακόμα τον εξοπλισμό, ούτε προφανώς έχει γίνει η ενεργοποίηση από CYTA... Το ίντερνετ όπως και το τηλέφωνο δουλεύουν ακόμα κανονικά από Wind...

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Έκανε ο πατέρας μου φορητότητα από Wind σε CYTA και του είπαν ότι θα ενεργοποιούνταν σήμερα η γραμμή (16/11), ωστόσο δεν έχει παραλάβει ακόμα τον εξοπλισμό, ούτε προφανώς έχει γίνει η ενεργοποίηση από CYTA... Το ίντερνετ όπως και το τηλέφωνο δουλεύουν ακόμα κανονικά από Wind...

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ πολύ. :)

 

καλα κυριακη βρηκανε; συνηθως εργασιμη μερα ενεργοποιουνε την συνδεση , για μενα εαν ακομα δεν παραλαβει τον εξοπλισμο και δεν του δωθουνε οι κωδικοι πιστευω οτι δεν θα μπορεσει να ενεργοποιηθει στο δικτυο , να παρει τηλεφωνο στην συτα και να ενημερωθει πως θα παραλαβει τον εξοπλισμο .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλα κυριακη βρηκανε; συνηθως εργασιμη μερα ενεργοποιουνε την συνδεση , για μενα εαν ακομα δεν παραλαβει τον εξοπλισμο και δεν του δωθουνε οι κωδικοι πιστευω οτι δεν θα μπορεσει να ενεργοποιηθει στο δικτυο , να παρει τηλεφωνο στην συτα και να ενημερωθει πως θα παραλαβει τον εξοπλισμο .

 

Tι να σου πω φίλε μου... 16/11 του είχαν πει όταν πήραν τηλέφωνο... Πάει ένας μήνας τώρα, έστειλαν κάτι χαρτιά, τα υπέγραψε και τα έστειλε και από τότε, ούτε φωνή ούτε ακρόαση... Καλά δεν καίγεται ιδιαίτερα, μια χαρά είναι και η Wind που έχει τώρα, απλά μου έκανε εντύπωση για αυτό είπα να ρωτήσω... Χωρίς εξοπλισμός και χωρίς κωδικούς προφανώς δεν παίζει θέμα ενεργοποίησης... Anyway will see... Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! θα ηθελα τα φωτα σας οποιος ξερει.

τον προηγούμενο μηνα εκανα αιτηση διακοπής της συνδεσεις μου. μου ειπαν οταν θα ερθει ο τελευταίος- εγκαθαριστικός λογαριασμός τοτε θα παω να τον πληρωσω και να παραδωσω και το ρουτερ που μου ειχαν δωσει...

ηρθε λοιπον ο τελευταιος ο οποίος γραφει υπόλοιπο -4,91€

δηλαδη αφου ειναι - (μειον) θα παω και θα μου δωσουν αυτα τα χρήματα;;; και αν ειναι ετσι, αν δεν παω και δεν δωσω το ρουτερ θα εχω κάποιο θέμα;

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! θα ηθελα τα φωτα σας οποιος ξερει.

τον προηγούμενο μηνα εκανα αιτηση διακοπής της συνδεσεις μου. μου ειπαν οταν θα ερθει ο τελευταίος- εγκαθαριστικός λογαριασμός τοτε θα παω να τον πληρωσω και να παραδωσω και το ρουτερ που μου ειχαν δωσει...

ηρθε λοιπον ο τελευταιος ο οποίος γραφει υπόλοιπο -4,91€

δηλαδη αφου ειναι - (μειον) θα παω και θα μου δωσουν αυτα τα χρήματα;;; και αν ειναι ετσι, αν δεν παω και δεν δωσω το ρουτερ θα εχω κάποιο θέμα;

 

οταν εχει μειον ο λογαραριασμος πας σε ενα καταστημα και παιρνεις τα χρηματα με την ταυτοτητα σου αυτο γινοντανε με τον οτε , αλλα επρεπε να πας στο οτε και οχι σε συνεργαζομενο καταστημα το ιδιο πρεπει να γινεται και μετην σητα. Οσο για το ρουτερ αμα εχεις υπογραψει την συμβαση για επιστροφη πρεπει να το επιστρεψεις.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μια ερώτηση;

Πόσο διάστημα κάνει να βάλεις νέα γραμμή;

Έχω υπογράψει τα χαρτιά από 14/10 αύριο έχει 24/11 και δεν έχω τίποτε.

Έχω ήδη περιμένει 3 φορές τον τον τεχνικό του ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχει βιώσει κανεις προβλήματα ταχύτητας σταθερότητας από την σύνδεση του ? νομιζω μου κανει λαδιές η εταιρία. Όταν πρώτο έβαλα σύνδεση έβαλα την ένα στάδιο κάτω της 24. Και πήγαινε αξιοπρεπέστατα. Μετα από κάποιους μήνες άρχισε να σέρνετε και έβαλα την 24 άρα η οποία πήγαινε μια χαρά μεχρι πριν λίγο καιρό όπου χωρίς να έχω αλλάξει το παραμικρό βλέπω πως έχω ποοοοολες αποσυνδέσεις και γενικά μια ταχυτητα χάλια κολλάω ακόμα και σε μικρά βίντεο ώρες ώρες. Παρόλα υχτα ταινίες κατεβάζει σχετικά γρήγορα ... Τι γίνεται δε βγάζω άκρη... Για παραδειγμα σήμερα και αυτές της μέρες που πλάκωσς τα τεστακια είδα να έχω download maximum 5 Mbps και συνήθως να ηταν στα 2 με 3..

Ειμαι παντα συνδεμένος με wifi

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχει βιώσει κανεις προβλήματα ταχύτητας σταθερότητας από την σύνδεση του ? νομιζω μου κανει λαδιές η εταιρία. Όταν πρώτο έβαλα σύνδεση έβαλα την ένα στάδιο κάτω της 24. Και πήγαινε αξιοπρεπέστατα. Μετα από κάποιους μήνες άρχισε να σέρνετε και έβαλα την 24 άρα η οποία πήγαινε μια χαρά μεχρι πριν λίγο καιρό όπου χωρίς να έχω αλλάξει το παραμικρό βλέπω πως έχω ποοοοολες αποσυνδέσεις και γενικά μια ταχυτητα χάλια κολλάω ακόμα και σε μικρά βίντεο ώρες ώρες. Παρόλα υχτα ταινίες κατεβάζει σχετικά γρήγορα ... Τι γίνεται δε βγάζω άκρη... Για παραδειγμα σήμερα και αυτές της μέρες που πλάκωσς τα τεστακια είδα να έχω download maximum 5 Mbps και συνήθως να ηταν στα 2 με 3..

Ειμαι παντα συνδεμένος με wifi[/quote

 

εχω περιπου παρομοιο .πριν περιπου 2 βδομαδες συνδεθηκα με συτα σε εως 24mbps.γρηγορη η διαδικασια οσον αφορα το κοματι το δικο του.ο οτε καθυστερησε επειδη δυο φορες κουμπωσε λαθος την γραμμη.στο θεμα..εχω καθυστερηση στην φορτωση σελιδων οχι δραματικη αλλα ανοιγουν μερη-μερη.στο download απο τορρεντ αψογα κ εκει ειναι που με μπερδευει!youtube αργο δε κολλαει αλλα φορτωνει αργα.αφου 2 φορες τους πηρα την πρωτη δηλωσαν βλαβη κ μετα απο καποιες μερες διορθωθηκε συμφωνα με τους ιδιους,φυσικα εξακολουθουσα να εχω αυτο το θεμα.χθες μιλησα παλι αλλαξαν καναλι στο ρουτερ κ λιγο καλυτερα..δηλωσε λεει ξανα βλαβη αλλα στο mycyta δεν ειναι δηλωμενο τιποτε.τους φενεται παραξενο επειδη κλειδωνει το ρουτερ σε σχετικα καλα νουμερα για να κανει θεμα με σελιδες.φυσικα εχω ελεγξει flash,java ,shockwave και θεματα τετοια δεν ειναι διοτι συμβαινει κ με τα κινητα κ με το αλλο λαπτοπ.

 

pirelli Μαυρο

Upstream Downstream

Actual Data Rate 1020 (Kbps.) 8973 (Kbps.)

[Go Top]

 

Operation Data / Defect Indication:

Operation Data Upstream Downstream

Noise Margin 11.5 dB 8.0 dB

Attenuation 15.7 dB 30.4 dB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ουφ χάθηκα... βοηθήστε λίγο ...

ψάχνω για προσφορά σε κινητό - σταθερό - internet

με τα παρακάτω χαρακτηριστικα:

κινητό:

οποιοσδήποτε τουλάχιστον 300 λεπτά προς όλους

και τουλάχιστον 300mb.

σταθερό:

Απεριόριστα Ελλάδας.

internet:

τουλάχιστον 8αρα γραμμή.

 

αν και με μπέρδεψαν οι διάφοροι τιμοκατάλογοι και οι διάφορες υπό προϋποθέσεις εκπτώσεις νομίζω ότι η cyta τα δίνει τα παραπάνω με

36 ευρώ,.,. κάνω λάθος?

(19 σταθερό και ίντερνετ και 17ευρώ το κινητό..)

αα και κάτι λέει για προγράμματα στο κινητό +5 ευρώ για αλλά 150 λεπτά.. τι παίζει σαν καρτοκινητό κάπως?

 

ακούω γνώμες και προτάσεις και για άλλες εταιριες....

 

υ.γ. Αν το έχω βάλει σε λάθος κατηγορία το ποστ ας το διορθώσει κάποιος mod.

υ.γ2. Mods στην κινητή πως και δεν έχουμε ανοίξει ακόμα για την Cyta dedicated κατηγορία....

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ουφ χάθηκα... βοηθήστε λίγο ...

ψάχνω για προσφορά σε κινητό - σταθερό - internet

με τα παρακάτω χαρακτηριστικα:

κινητό:

οποιοσδήποτε τουλάχιστον 300 λεπτά προς όλους

και τουλάχιστον 300mb.

σταθερό:

Απεριόριστα Ελλάδας.

internet:

τουλάχιστον 8αρα γραμμή.

 

αν και με μπέρδεψαν οι διάφοροι τιμοκατάλογοι και οι διάφορες υπό προϋποθέσεις εκπτώσεις νομίζω ότι η cyta τα δίνει τα παραπάνω με

36 ευρώ,.,. κάνω λάθος?

(19 σταθερό και ίντερνετ και 17ευρώ το κινητό..)

αα και κάτι λέει για προγράμματα στο κινητό +5 ευρώ για αλλά 150 λεπτά.. τι παίζει σαν καρτοκινητό κάπως?

 

ακούω γνώμες και προτάσεις και για άλλες εταιριες....

 

υ.γ. Αν το έχω βάλει σε λάθος κατηγορία το ποστ ας το διορθώσει κάποιος mod.

υ.γ2. Mods στην κινητή πως και δεν έχουμε ανοίξει ακόμα για την Cyta dedicated κατηγορία....

 

 

Το θεμα ειναι και για ποσο καιρο θελεις να δεσμευτεις.... στην Cyta αν πας για 2 χρονια συμβολαιο παιζει χαμηλοτερο παγιο και δεν πληρωνεις τα τελη ενεργοποιησης .... Ναι 19 ευρω ειναι ιντερνετ σταθερο 8mpbs για 12 μηνες (χωρις χρονο προς σταθερα κινητα και 39 ευρω τελος ενεργοποιησης που θα σου ερθει στον πρωτο λογαριασμο) Για κινητα δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

ουφ χάθηκα... βοηθήστε λίγο ...

ψάχνω για προσφορά σε κινητό - σταθερό - internet

με τα παρακάτω χαρακτηριστικα:

κινητό:

οποιοσδήποτε τουλάχιστον 300 λεπτά προς όλους

και τουλάχιστον 300mb.

σταθερό:

Απεριόριστα Ελλάδας.

internet:

τουλάχιστον 8αρα γραμμή.

 

αν και με μπέρδεψαν οι διάφοροι τιμοκατάλογοι και οι διάφορες υπό προϋποθέσεις εκπτώσεις νομίζω ότι η cyta τα δίνει τα παραπάνω με

36 ευρώ,.,. κάνω λάθος?

(19 σταθερό και ίντερνετ και 17ευρώ το κινητό..)

αα και κάτι λέει για προγράμματα στο κινητό +5 ευρώ για αλλά 150 λεπτά.. τι παίζει σαν καρτοκινητό κάπως?

 

ακούω γνώμες και προτάσεις και για άλλες εταιριες....

 

υ.γ. Αν το έχω βάλει σε λάθος κατηγορία το ποστ ας το διορθώσει κάποιος mod.

υ.γ2. Mods στην κινητή πως και δεν έχουμε ανοίξει ακόμα για την Cyta dedicated κατηγορία....

 

 

κάνεις λές και είσαι CYTA έμπορος και λανσάρεις το Πακετάκι .... Αν κάνω λάθος πές μου :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιάς και πιάσαμε την CYTA μεγάλη αναμονή 25 λεπτάκια χαμένα απο την ζωή σου

δες το παρακάκω video

:ninja:
PaNosid !!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η εμπειρία μου από την cyta έκανα φορητότητα στις 4/12/14 από τότε και μετά δεν έχω τηλέφωνο έως και σήμερα 20/12/14 δεν δουλεύει παίρνω κάθε μέρα τηλέφωνο αλλά τίποτα απλά το καταγράφουν σαν βλάβη είναι απλά απαράδεκτη σαν εταιρεία αναμονή στο τηλέφωνο πάνω από είκοσι λεπτά ....φυσικά έκανα ξανά φορητότητα μηπως και δω άσπρη μέρα .
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η εμπειρία μου από την cyta έκανα φορητότητα στις 4/12/14 από τότε και μετά δεν έχω τηλέφωνο έως και σήμερα 20/12/14 δεν δουλεύει παίρνω κάθε μέρα τηλέφωνο αλλά τίποτα απλά το καταγράφουν σαν βλάβη είναι απλά απαράδεκτη σαν εταιρεία αναμονή στο τηλέφωνο πάνω από είκοσι λεπτά ....φυσικά έκανα ξανά φορητότητα μηπως και δω άσπρη μέρα .

 

Μακάρι να βρεθεί γρήγορα λύση στο πρόβλημά σου...:blink:

Εϊμαι συνδρομητής στην cyta εδώ και 15 μήνες και 3 φορές που πρέκυψε πρόβλημα υπήρξε άμεση λύση (είτε εξ αποστάσεως είτε με τεχνικό) σε λιγότερο από 1 εργάσιμη ημέρα.;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η εμπειρία μου από την cyta έκανα φορητότητα στις 4/12/14 από τότε και μετά δεν έχω τηλέφωνο έως και σήμερα 20/12/14 δεν δουλεύει παίρνω κάθε μέρα τηλέφωνο αλλά τίποτα απλά το καταγράφουν σαν βλάβη είναι απλά απαράδεκτη σαν εταιρεία αναμονή στο τηλέφωνο πάνω από είκοσι λεπτά ....φυσικά έκανα ξανά φορητότητα μηπως και δω άσπρη μέρα .

 

Φορητότητα έκανες από οτε μήπως;..... Επίσης, 2 χρόνια είμαι στη cyta, κανένα πρόβλημα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σωστά φορητότητα από ΟΤΕ αλλά πιστεύω ότι αν cyta η οποία άλλη δεν μπορεί να λύνει τα προβλήματα που λένε ότι δημιουργεί ο ΟΤΕ τότε να μην βάζουν το κόσμο σε περιπετειες γιατί όπως το βλέπω ούτε τις γιορτές δεν θα έχω τηλέφωνο . Edited by manosvitacar
Link to comment
Share on other sites

Σωστά φορητότητα από ΟΤΕ αλλά πιστεύω ότι αν cyta η οποία άλλη δεν μπορεί να λύνει τα προβλήματα που λένε ότι δημιουργεί ο ΟΤΕ τότε να μην βάζουν το κόσμο σε περιπετειες γιατί όπως το βλέπω ούτε τις γιορτές δεν θα έχω τηλέφωνο .

 

Αν το πρόβλημα ήταν στο δίκτυο της CYTA θα είχε επιλυθεί άμεσα. Αν είναι στο δίκτυο του ΟΤΕ τότε καταλαβαίνεις οτι θα αργήσει για τους ευνόητους λόγους που όλοι ξέρουμε. Αυτό ήθελαν να πετύχουν ωστέ να γυρίσεις πίσω και δυστυχώς το πέτυχαν. Εγώ με CYTA είμαι απόλυτα ευχαριστημένος στο σύνολο των υπηρεσιών. Έυχομαι να διορθωθεί γρήγορα το πρόβλημα σου.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σωστά φορητότητα από ΟΤΕ αλλά πιστεύω ότι αν cyta η οποία άλλη δεν μπορεί να λύνει τα προβλήματα που λένε ότι δημιουργεί ο ΟΤΕ τότε να μην βάζουν το κόσμο σε περιπετειες γιατί όπως το βλέπω ούτε τις γιορτές δεν θα έχω τηλέφωνο .

 

Η αίτηση μου έγινε 13/10 για νεο τηλέφωνο. 19/12 εχω επιτέλους τηλ.εφωνο

Link to comment
Share on other sites

Αν το πρόβλημα ήταν στο δίκτυο της CYTA θα είχε επιλυθεί άμεσα. Αν είναι στο δίκτυο του ΟΤΕ τότε καταλαβαίνεις οτι θα αργήσει για τους ευνόητους λόγους που όλοι ξέρουμε. Αυτό ήθελαν να πετύχουν ωστέ να γυρίσεις πίσω και δυστυχώς το πέτυχαν.

 

Αυτό ακριβώς. Αυτό το "πρόβλημα" είναι αθάνατη "τεχνική" Ελληνικού δημοσίου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ρε παίδες και η cyta τη κάνει για αυτό δεν έχουν κάποια ρήτρα-συμβάσεις με τον ΟΤΕ δεν μπορεί όλα στο αέρα είναι με το λόγο τιμής .
Link to comment
Share on other sites

κάνεις λές και είσαι CYTA έμπορος και λανσάρεις το Πακετάκι .... Αν κάνω λάθος πές μου :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιάς και πιάσαμε την CYTA μεγάλη αναμονή 25 λεπτάκια χαμένα απο την ζωή σου

δες το παρακάκω video

:ninja:

 

thx,.., όχι δεν λανσάρω τίποτα... και αν λάνσαρα θα πηγαινα να ποσταρω στης άλλες εταιριες να το διαφημίζω...

αλλά δεν έκανα κάτι τέτοιο.. μια και μοναδική ερώτηση έκανα.. (μπορείς να δεις και στο ιστορικό του προφίλ μου τα ποστ μου... )

και τελικά μάλιστα όπως με ενημέρωσαν ΔΕΝ ισχύουν τα νούμερα που είπα...

για να πάρεις την προσφορά του κινητού με 17 πρέπει το πάγιο σταθερού να ειναι μεγαλύτερο.

Αν ξέρεις να μου απαντούσες στης ερωτήσεις που περιλαμβάνει το ποστ μου.,.,. για το πόσο ή για το πως λειτουργεί με τα +5 ευρώ θα το εκτιμούσα και όχι να πετάς λάσπη ότι διαφημίζουμε.

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κανείς έτσι δυο μήνες ;

 

Να σας κάνω μια ερώτηση;

Πόσο διάστημα κάνει να βάλεις νέα γραμμή;

Έχω υπογράψει τα χαρτιά από 14/10 αύριο έχει 24/11 και δεν έχω τίποτε.

Έχω ήδη περιμένει 3 φορές τον τον τεχνικό του ΟΤΕ.

 

Η παραπάνω ερώτηση έγινε από μένα λίγα στο ποστ 2083 αλλά δεν μου απάντησε κανείς

Αρα δεν κάνω πλάκα

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...