Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μισή τιμή από τους άλλους.

Αλλά με τι κεραίες; Δικές της; Άλλων παρόχων; Με τι κάλυψη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μισή τιμή από τους άλλους.

Αλλά με τι κεραίες; Δικές της; Άλλων παρόχων; Με τι κάλυψη;

 

χρησιμοποιει το δικτυο της vodafone απο οτι ακουγεται .

φοβερο! προγραμμα ! που προσθετεις και αφαιρεις αναλογα με τις αναγκες σου προγραμματα όπως γίνεται και με την σταθερη γραμμη της cyta.

 

αλλα και τις παρακατω προσφορες :

Προσθέτεις και αφαιρείς προγράμματα, ανάλογα με τις τρέχουσες ανάγκες σου.

Κερδίζεις όσο προσθέτεις προγράμματα! Στα 6 προγράμματα έκπτωση 5€, στα 12 έκπτωση 10€.

Ενημερώνεσαι για τη χρήση των προγραμμάτων σου με SMS για το 80% και το 100% της κατανάλωσής τους.

Συνδύασε Cyta Κινητή με Cyta Σταθερή ή κάνε περισσότερες συνδέσεις σε ένα λογαριασμό, για μεγαλύτερη οικονομία.

Με την επιλογή της υπηρεσίας Cyta 4U στο Σταθερό σου έχεις δώρο 50MB Mobile Internet και αξιοποιείς τους χρόνους ομιλίας Σταθερής που έχει επιλέξει για το σπίτι, από το κινητό σου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει το δικτυο της vodafone απο οτι ακουγεται .

Άλλο τι ακούγεται και άλλο τι ισχύει. Και η wind λέει ότι χρησιμοποιεί δίκτυο της vodafone, αλλά υπάρχουν περιοχές που η wind είναι ανύπαρκτη και η vodafone σκίζει.

Πριν ξεκινήσουν τις πωλήσεις θα έπρεπε να έχουν ξεκαθαρίσει τι πουλάνε. Ο τρόπος που επέλεξαν, με κάνει να φοβάμαι ότι πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

Link to comment
Share on other sites

Τα μπέρδεψες λίγο. Δεν κάνει χρήση η wind του δικτύου της vodafone. Απλά η εταιρεία που εχουν συστήσει σε επιλεγμένα και μόνο σημεία τοποθετεί κεραίες που κάνουν χρήση κ οι δυο εταιρείες. Τώρα η Cyta έχει ενοικιασει κατόπιν διαγωνισμού στον οποίο συμμετείχαν ολες εταιρείες δίκτυο και μόνο δίκτυο απο την Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα η Cyta έχει ενοικιασει κατόπιν διαγωνισμού στον οποίο συμμετείχαν ολες εταιρείες δίκτυο και μόνο δίκτυο απο την Vodafone.
Δηλαδή θα πρέπει να αναμένουμε την ίδια ακριβώς κάλυψη με τη vodafone; Και θα είναι ίδια παντού; Σε όλη την Ελλάδα; Με λιγότερα από τα μισά λεφτά από την vodafone;

Ή μήπως να περιμένουμε να δούμε με τα ματάκια μας;

Link to comment
Share on other sites

απο την ερευνα που εκανα νομιζω οτι η πιο οικονομικη εταιρια για ιντερνετ κ σταθερο(χωρις χρονο απλα για να με περνουν το θελω) ειναι η cyta,ενδιαφερερομαι για 24αρι κ ειναι για 22ε για δυο χρονια κ για φοιτητικό 12ε σωστα? αν κανω καπου λαθος διορθωστεμε ! το φοιτικικο απετει κ συνδεση κινητου cyta/??? υπαρχει κατι τετοιο?

επειδει ομως πολλες φορες το φτηνο σου βγαινει ακριβο θελω να μου πουνε την γνωμη τους κυριος συνδρομητες που εχουν η ειχαν cyta οσο αναφορα την αξιοπιστια τησ συνδεσης κ αν ειχαν οποιοδηποτε προβλημα με τη συνδεση στο ιντερνετ η κατι αλλο?

μενω νεα σμυρνη κεντρο!

οποιαδηποτε πληροφορια δεκτη!

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

...ενδιαφερερομαι για 24αρι

...θελω να μου πουνε την γνωμη τους κυριος συνδρομητες που εχουν η ειχαν cyta οσο αναφορα την αξιοπιστια τησ συνδεσης κ αν ειχαν οποιοδηποτε προβλημα με τη συνδεση στο ιντερνετ η κατι αλλο?

...μενω νεα σμυρνη κεντρο!

Χωρίς να το ψάξω, πιστεύω ότι το 24άρι πρέπει να το ξεχάσεις. Δες στο http://hyperiontest.gr/ τι ταχύτητες σηκώνει η περιοχή σου. Και μη πληρώσεις για παραπάνω, γιατί δεν θα το δεις ποτέ σου. Εγώ μένω στο Πλανητάριο (Φάληρο), έχω 8άρα και πιάνω 7-7,5. Καθόλου άσχημα αν σκεφτείς ότι με τον προηγούμενο πάροχο (vivodi) σπάνια έβλεπα πάνω από 3.

Να μη το ματιάσω, 2 χρόνια τώρα δεν έχω καμιά διακοπή, ενώ με τη vivodi κάθε τόσο μου κοβόταν το τηλέφωνο και το internet.

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο μειονέκτημα που τους βρήκα, ήταν η ασχετοσύνη της τεχνικής τους υποστήριξης, και η άγνοια των υλικών που πουλάνε. Ευτυχώς όμως τους χρειάστηκα μόνο τη πρώτη μέρα της σύνδεσης και τελικά (με τα πολλά) βρήκα άκρη. Από τότε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

απο την ερευνα που εκανα νομιζω οτι η πιο οικονομικη εταιρια για ιντερνετ κ σταθερο(χωρις χρονο απλα για να με περνουν το θελω) ειναι η cyta,ενδιαφερερομαι για 24αρι κ ειναι για 22ε για δυο χρονια κ για φοιτητικό 12ε σωστα? αν κανω καπου λαθος διορθωστεμε ! το φοιτικικο απετει κ συνδεση κινητου cyta/??? υπαρχει κατι τετοιο?

επειδει ομως πολλες φορες το φτηνο σου βγαινει ακριβο θελω να μου πουνε την γνωμη τους κυριος συνδρομητες που εχουν η ειχαν cyta οσο αναφορα την αξιοπιστια τησ συνδεσης κ αν ειχαν οποιοδηποτε προβλημα με τη συνδεση στο ιντερνετ η κατι αλλο?

μενω νεα σμυρνη κεντρο!

οποιαδηποτε πληροφορια δεκτη!

 

Εγώ έχω 3PLAY στο σπίτι και πλέον εταιρικό κινητό στην CYTA που μου παρέχει η εταιρία που δουλεύω και όσο αφορά το σταθερό δουλεύει όπως πρέπει. Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις την προσφορά που έχω με τα 22€ έως 24mbps+απεριόριστα+ 160' με δωρεάν τέλη ενεργοποίησης και δωρεάν εξοπλισμό. Δες και το CYTA4U που θα έχεις τους χρόνους ομιλίας του σταθερού και στο κινητό σου. Για την κινητή τους δεν έχω ακόμα άποψη μιας και την έχω μόνο 2 μέρες.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος πλέον στη CYTA. Έφυγα από ΟΝ που είχα χρόνια (εννοείται περιμένω ενεργοποίηση, σήμερα υπέγραψα). Έκανα την προσφορά για 24 μήνες συμβόλαιο των 22 ευρώ που παρέχει 24αρι ίντερνετ, τσάμπα σταθερά τηλέφωνα και 160 λεπτά προς κινητά, συν δωρεάν ενεργοποίση. Μένω Άνω Πατήσια. Ελπίζω να μην απογοητευτώ.
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο που έδινε η Cyta (1000 λεπτά +1000sms+1000mb) με 25€ μέχρι τα μέσα Σεπτεμβρίου κοστίζει πλέον 39€ για πελάτες σταθερής Cyta και 50€ gia toyw yp;oloipoyw http://www.cyta.gr/el/Mobile/mobilecontent
Link to comment
Share on other sites

Μας έκαναν μια σουπερ προσφορά για 2 αριθμούς, την οποία όμως απορρίψαμε. 18Ε για 2 γραμμές με 24αρι ιντερνετ, απερ σταθερά και 3 ώρες σε κινητά. 18Ε και οι 2 γραμμές μαζί. Σουπερ θα πει κανείς. Ωστόσο υπήρχαν κάποια θέματα που ανακάλυψα και δεν μ' άρεσαν καθόλου. Καταρχήν η cyta δεν έχει 24ωρη τηλ. εξυπηρέτηση ούτε και καθημερινή, πράγμα που θεωρώ μεσαιωνικό για πάροχο τηλεφωνίας. Επίσης ο υπάλληλος με τον οποίο μιλήσαμε δυο φορές δεν μας ανέφερε τα τέλη ενεργοποίησης που θα έπρεπε να πληρώσουμε για την κάθε γραμμή που δεν είναι και λίγα, όπως και το αν υπήρχε πιθανότητα να μείνουμε μέρες χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ. Ο τρίτος λόγος είναι το hol tv που πρόσφατα έβαλα με μόλις 4Ε επιπλέον κάθε μήνα γιατί ήταν σε προσφορά. Το αντίστοιχο cyta tv που μοιραία θα χρειαζόμουν, θα εκτόξευε την προσφορά που μας έκαναν και η τιμή θα ήταν ίδια με όσα πληρώνουμε τώρα στη hol ενώ αν συμπεριλάβω και το κόστος των ενεργοποιήσεων των γραμμών, συνολικά θα βρισκόμασταν ζημιωμένοι. Κατόπιν όλων αυτών, είπαμε όχι στην κατά τα άλλα πολύ καλή προσφορά. Σίγουρα με τέτοιες προσφορές θα βρουν εύκολα πελάτες πιο "εύκολους" από εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η cyta δεν έχει 24ωρη τηλ. εξυπηρέτηση ούτε και καθημερινή, πράγμα που θεωρώ μεσαιωνικό για πάροχο τηλεφωνίας.

 

Η τεχνική εξυπηρέτηση είναι 24ωρη και το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών λειτουργούν κάθε μέρα:

http://www.cyta.gr/el/support/contact

 

Επίσης ο υπάλληλος με τον οποίο μιλήσαμε δυο φορές δεν μας ανέφερε τα τέλη ενεργοποίησης που θα έπρεπε να πληρώσουμε για την κάθε γραμμή που δεν είναι και λίγα, όπως και το αν υπήρχε πιθανότητα να μείνουμε μέρες χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ.

 

Η cyta πολλές φορές έχει προσφορές στις οποίες δεν χρεώνει τέλη σύνδεσης/φορητότητας, όπως π.χ. αυτή στα 22€/μήνα με 24μηνο συμβόλαιο και δώρο τα τέλη ενεργοποίησης.;)

Link to comment
Share on other sites

Η τεχνική εξυπηρέτηση είναι 24ωρη και το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών λειτουργούν κάθε μέρα:

http://www.cyta.gr/el/support/contact

 

Η cyta πολλές φορές έχει προσφορές στις οποίες δεν χρεώνει τέλη σύνδεσης/φορητότητας, όπως π.χ. αυτή στα 22€/μήνα με 24μηνο συμβόλαιο και δώρο τα τέλη ενεργοποίησης.;)

 

Προφανώς μπερδεύτηκα από αυτό:

 

Το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών λειτουργεί:

Δευτέρα έως Παρασκευή από τις 09:00 έως τις 21:00

Σάββατο από τις 09:00 έως τις 17:00

Κυριακή από τις 09:00 έως τις 17:00 εκτός αργιών

 

...τα οποία άκουσα και όταν πήρα τηλέφωνο. Όπως και να 'χει, αυτό που έγραψα ισχύει. Το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών δεν λειτουργεί όλο το 24ωρο.

 

Μετά τη δεύτερη επικοινωνία που είχαμε με το συνεργάτη, πήρα στην εξυπηρέτηση και ρώτησα. Μου είπαν ότι βλέπουν την προσφορά και ότι θα επιβαρυνόμασταν κανονικά με τα τέλη ενεργοποίησης για την κάθε γραμμή ξεχωριστά (50Ε). Αν δεν το ρωτούσα στην εξυπηρέτηση και έμενα στην επικοινωνία με το συνεργάτη, θα νόμιζα ότι δεν υπήρχαν τέλη. Μιλάμε δηλαδή για μια προσφορά που έμπαζε από παντού και υπήρχαν πράγματα που αποκρύπτονταν. Και επειδή μιλάμε για σταθερό τηλέφωνο+ίντερνετ, θεωρώ ότι πρέπει να το σκεφτόμαστε 2 και 3 φορές πριν τη φορητότητα και να είμαστε πολύ προσεκτικοί σε τηλεφωνικές προσφορές.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση μελλοντικα η cyta να δωση vdsl μεσα απο KV γιατι εδω στον Αλιμο Αττικης δεν την παλευουμε αλλο.:)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση μελλοντικα η cyta να δωση vdsl μεσα απο KV γιατι εδω στον Αλιμο Αττικης δεν την παλευουμε αλλο.:)

 

adsl δεν εχει γενικα η περιοχη σου ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

adsl δεν εχει γενικα η περιοχη σου ; .

 

Αdsl εχω με τον οτε με 2αρη προγραμμα πιανω 1030kbps με 58db attenation και 6,3db snr margin. αλλα εδω και 2 μηνες εχουνε ολα γινει μπαταλα. μου αλλαξανε ζευγαρι εδω και 20 μερες και ξανακανει το ιδιο πραγμα χαμηλο συχρονισμο με αρκετες αποσυνδεσεις και ενα τηλεφωνο με πολλυ θορυβο μεσα σε σημειο να μην μπορω να συνενοηθω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι voip η cyta; Μία εκπρόσωπος Hol μου ανέφερε ότι σε περίπτωση διακοπής ρεύματος το τηλέφωνο cyta κοβεται. Ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι voip η cyta; Μία εκπρόσωπος Hol μου ανέφερε ότι σε περίπτωση διακοπής ρεύματος το τηλέφωνο cyta κοβεται. Ισχύει;

 

ναι αλλα και η hol δινει παροχες με voip , ενας γνωστος μου με χολ στην πευκη του ειχανε βαλει voip τηλεφωνια και δεν το ηξερε και οταν ητανε σπιτι και ειχε διακοπη ρευματος πολυ ωρα το καταλαβε , οποτε και στην χολ γινεται αυτο και δεν ξερω εαν ενημερωνουνε τον κοσμο ή οχι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα και η hol δινει παροχες με voip , ενας γνωστος μου με χολ στην πευκη του ειχανε βαλει voip τηλεφωνια και δεν το ηξερε και οταν ητανε σπιτι και ειχε διακοπη ρευματος πολυ ωρα το καταλαβε , οποτε και στην χολ γινεται αυτο και δεν ξερω εαν ενημερωνουνε τον κοσμο ή οχι.

 

Οπότε μόνη η λύση μάλλον θα είναι η τροφοδότηση του router από ups...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μόνη η λύση μάλλον θα είναι η τροφοδότηση του router από ups...:worry:

 

ναι αλλά το υπς δεν κρατάει την μπαταρία πάνω από 5 με δέκα λεπτά χώρια ότι σου σπάει τα νεύρα το μπιπ μπιπ . Αλλά δεν υπάρχει άλλη λύση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

5-10 λεπτά ανάλογα τι του φορτώσεις. Ένα ρουτερακι και το τηλέφωνο σίγουρα το κρατάει ΠΟΛΎ ώρα.

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς αν το τηλέφωνο σου είναι ασύρματο που ελάχιστοι πια δεν έχουν, δεν θα έχεις τηλέφωνο σε περίπτωση διακοπής ρεύματος ακόμα και με ΟΤΕ.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς αν το τηλέφωνο σου είναι ασύρματο που ελάχιστοι πια δεν έχουν, δεν θα έχεις τηλέφωνο σε περίπτωση διακοπής ρεύματος ακόμα και με ΟΤΕ.

 

Το να χρησιμοποιεί κάποιος ασύρματο τηλέφωνο, δεν αποκλείει το γεγονός να έχει και μία ενσύρματη συσκευή είτε σε άλλο χώρο ή σε παράλληλη σύνδεση για ώρα ανάγκης...:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...