Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε αν σου κάνουν καλύτερη τιμή στην Cyta για το 8mbps πρόγραμμα, να το προτιμήσεις. Μην πληρώνεις τζάμπα για κάτι που δεν θα έχεις.

 

Σε όλα τα υπόλοιπα, πρόκειται για μια πολύ υπεύθυνη εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπότε αν σου κάνουν καλύτερη τιμή στην Cyta για το 8mbps πρόγραμμα, να το προτιμήσεις. Μην πληρώνεις τζάμπα για κάτι που δεν θα έχεις.

 

Σε όλα τα υπόλοιπα, πρόκειται για μια πολύ υπεύθυνη εταιρία.

Φίλε μου και τα 18€ για μένα μια χαρά είναι, 24€ δίνω τώρα στην HOL και είμαι 4 χρόνια συνδρομητής.Που και στην HOL δεν έχω κανένα πρόβλημα ευχαριστημένος είμαι απλά οι ταχύτητες δεν είναι αυτό που πληρώνεις, πιστεύω όπως όλες οι εταιρίες........

Link to comment
Share on other sites

2Play-24UNL160D 24μηνη δέσμευση (τροποποίηση 3.2 Γενικών Όρων), 24Mbps, Απεριόριστα Σταθερά Ελλάδος, 160 λεπτά Κινητά Ελλάδος.

3.2. Η σύμβαση είναι ορισμένου χρόνου, διάρκειας δώδεκα (12) μηνών, πλην της Υπηρεσίας Προεπιλογής Φορέα (CPS) η οποία είναι αορίστου χρόνου. Κατά την ημερομηνία συμπλήρωσης της συμβατικής διάρκειας, η Σύμβαση ανανεώνεται αυτόματα για αόριστο χρόνο, εκτός αν ο Πελάτης ή η Εταιρεία εγγράφως ζητήσουν τη μη ανανέωσή της τριάντα (30) ημέρες πριν την ημερομηνία συμβατικής λήξης της. Ο Πελάτης ευθύνεται για την ολοσχερή καταβολή όλων των χρεώσεων που προκύπτουν από την παροχή των Υπηρεσιών Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών μέχρι την οριστική διακοπή τους.

 

Το 3.2 είναι οι γενικοί όροι. Το ''2Play-24UNL160D 24μηνη δέσμευση (τροποποίηση 3.2 Γενικών Όρων), 24Mbps, Απεριόριστα Σταθερά Ελλάδος, 160 λεπτά Κινητά Ελλάδος'' τροποποιεί αυτήν την παράγραφο και η διάρκεια από 12 μήνες γίνεται 24.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

απλα με τη cyta μπορεις να τους πεις "κυριοι με τις γραμμες στο σπιτι δε μπορω να εχω πανω απο 8, αρα καντε μου μια καλυτερη προσφορα".

το ξερουν οι τεχνικοι αν στο σπιτι δε μπορεις να σηκωσεις παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

...αλλά επειδή το 24 mbps δεν το βλέπω. Πριν είχα 8 mbps και τα έβλεπα κανονικά και μέσω speedtest και μέσω ρούτερ. Τώρα με 24 mbps υποτίθεται, βλέπω μόλις 9-10 Mbps ανάλογα τα κέφια του. Διετής δέσμευση συμβολαίου για 1 mbps παραπάνω από πριν είναι κοροϊδία.

 

απλα με τη cyta μπορεις να τους πεις "κυριοι με τις γραμμες στο σπιτι δε μπορω να εχω πανω απο 8, αρα καντε μου μια καλυτερη προσφορα".

το ξερουν οι τεχνικοι αν στο σπιτι δε μπορεις να σηκωσεις παραπανω.

 

Έχω cyta στα 8mbps και όταν ήρθε ο τεχνικός στο σπίτι μου για την σύνδεση μέτρησε την γραμμή (στην πρίζα του διαμερίσματος) στα 17.5mbps. Μήπως να ζητήσεις να σου κάνει μία μέτρηση ο τεχνικός και σε περίπτωση που όντως "πιάνεις" 9mbps να ζητήσεις τροποποίηση των όρων του συμβολαίου (π.χ. από 24μηνο σε 12μηνο)?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Έχω cyta στα 8mbps και όταν ήρθε ο τεχνικός στο σπίτι μου για την σύνδεση μέτρησε την γραμμή (στην πρίζα του διαμερίσματος) στα 17.5mbps. Μήπως να ζητήσεις να σου κάνει μία μέτρηση ο τεχνικός και σε περίπτωση που όντως "πιάνεις" 9mbps να ζητήσεις τροποποίηση των όρων του συμβολαίου (π.χ. από 24μηνο σε 12μηνο)?:blink:

 

Δύο φορές ήρθε τεχνικός. Δεν μπορεί να κάνει κάτι. Τοσο έρχεται στην περιοχή μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειχα και γω... αν το αφηνα 24 συγχρονιζε στα 9-10 και ειχα αποσυνδεσεις ολη μερα καθε μερα οταν ειχα wind.Εκανα φορητοτα στην Cyta και εβαλα 8αρα γιατι και στο τεχνικο τμημα μου ειπαν με το ζορι 9-10 οποτε γιατι να πληρωνω 24αρα. 8 και τελος.Ελλαδισταν
Link to comment
Share on other sites

Έχω cyta στα 8mbps και όταν ήρθε ο τεχνικός στο σπίτι μου για την σύνδεση μέτρησε την γραμμή (στην πρίζα του διαμερίσματος) στα 17.5mbps. Μήπως να ζητήσεις να σου κάνει μία μέτρηση ο τεχνικός και σε περίπτωση που όντως "πιάνεις" 9mbps να ζητήσεις τροποποίηση των όρων του συμβολαίου (π.χ. από 24μηνο σε 12μηνο)?:blink:

 

Δύο φορές ήρθε τεχνικός. Δεν μπορεί να κάνει κάτι. Τοσο έρχεται στην περιοχή μάλλον.

 

Το θέμα δεν είναι να κάνει κάτι ο τεχνικός αλλά να διεκδικήσεις καλύτερους όρους από την cyta στο συμβόλαιο.;)

Link to comment
Share on other sites

... Όχι επειδή οι όροι δεν είναι καλοί, μια χαρά είναι, αλλά επειδή το 24 mbps δεν το βλέπω. Πριν είχα 8 mbps και τα έβλεπα κανονικά και μέσω speedtest και μέσω ρούτερ. Τώρα με 24 mbps υποτίθεται, βλέπω μόλις 9-10 Mbps ανάλογα τα κέφια του.

 

Και εγώ HOL έχω τώρα 24mbs αλλά πάνω απο 9mbs δεν έχω δει ποτέ.:(

 

"κυριοι με τις γραμμες στο σπιτι δε μπορω να εχω πανω απο 8, αρα καντε μου μια καλυτερη προσφορα". το ξερουν οι τεχνικοι αν στο σπιτι δε μπορεις να σηκωσεις παραπανω.

 

Μπορείτε να μπείτε στον Υπερίωνα http://hyperiontest.gr/ και να δείτε τι πραγματικά γίνεται με τις ταχύτητες στη γειτονιά σας.

Το σύστημα είναι ακόμη στις αρχές του, οι συμμετοχές δεν είναι ακόμη τόσες πολλές, και έχει και τα προβλήματά του*.

Αλλά ακόμη κι έτσι είναι αποκαλυπτικό.

 

Θα δείτε ότι είναι εξαιρετικά συνηθισμένο να πουλιούνται 24άρια πακέτα σε περιοχές που θεωρητικά δεν τα φτάνουν με τίποτα λόγω απόστασης από το κέντρο. Και ακόμη πιο συνηθισμένο να μη μπορούν να φτάσουν οι συμμετέχοντες ούτε καν κοντά στην ονομαστική ταχύτητα που αγόρασαν.

 

* Εγώ δεν μπορώ να συμμετέχω στον Υπερίωνα γιατί βρίσκει ότι η ip μου βρίσκεται εκτός Ελλάδας. Παιδικά προβλήματα, ενημέρωσα και θα το τσεκάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρόμοια προσφορά αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος. Τόσο που σκέφτομαι να βρω τρόπο να σπάσω το συμβόλαιο. Όχι επειδή οι όροι δεν είναι καλοί, μια χαρά είναι, αλλά επειδή το 24 mbps δεν το βλέπω. Πριν είχα 8 mbps και τα έβλεπα κανονικά και μέσω speedtest και μέσω ρούτερ. Τώρα με 24 mbps υποτίθεται, βλέπω μόλις 9-10 Mbps ανάλογα τα κέφια του. Διετής δέσμευση συμβολαίου για 1 mbps παραπάνω από πριν είναι κοροϊδία.

 

Από την cyta σαν εταιρία και σαν εξυπηρέτηση είμαι ευχαριστημένος. Από αυτά που λέει ότι μου προσφέρει το συμβόλαιο που υπέγραψα όμως, δεν είμαι!

 

Η ταχύτητα είναι έως 24Mbps και όχι στα 24Mbps. Αυτό ισχύει σε όλες τις εταιρείες και εξαρτάται από το πόσο μακριά είσαι από το κέντρο εκπομπής (ή κάτι τέτοιο, δε θυμάμαι πως ακριβώς λέγεται). Και εγώ αυτό έχω και πιάνω έως 15-16Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα είναι έως 24Mbps και όχι στα 24Mbps. Αυτό ισχύει σε όλες τις εταιρείες και εξαρτάται από το πόσο μακριά είσαι από το κέντρο εκπομπής (ή κάτι τέτοιο, δε θυμάμαι πως ακριβώς λέγεται). Και εγώ αυτό έχω και πιάνω έως 15-16Mbps.

 

Αν πιανεις 15-16 και δεν εχεις αποσυνδεσεις εισαι μια χαρα φιλε μου.Εγω με 10-12 ειχα 15 αποσυνδεσεις την ημερα.Μεχρι που αλλαξα την γραμμη στα 8 και τελος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στο 3play ακουσα πως το καναλι Cytavision Sports θα δειχνει αγγλικο και γερμανικο πρωταθλημα!!εδω στην ελλαδα θα εκπεμπουν?αν ναι ειναι καλη προταση για το βασικο πακετο!!
Link to comment
Share on other sites

Στο 3play ακουσα πως το καναλι Cytavision Sports θα δειχνει αγγλικο και γερμανικο πρωταθλημα!!εδω στην ελλαδα θα εκπεμπουν?αν ναι ειναι καλη προταση για το βασικο πακετο!!

Τα δικαιώματα αυτών των δύο διοργανωσεων δεν τα έχει αποκλειστικά ο ΟΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

είμαι με γραμμή(και αριθμό) cyta εδω και 1.5 χρόνο.

Επειδή θα μετακομίσω και δε θέλω να διατηρήσω τη γραμμη, μπορεί κάποιος να μου πει σε πόσο καιρό γίνεται η παύση της γραμμής;να πληρώνω κάτι δε νομίζω καθώς και χρόνο έχω κλείσει και δεν έχω οφειλές.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τα δικαιώματα αυτών των δύο διοργανωσεων δεν τα έχει αποκλειστικά ο ΟΤΕ;
γι αυτο ρωταω αν ειναι μονο για την κυπρο και οχι για ελλαδα...
Link to comment
Share on other sites

γι αυτο ρωταω αν ειναι μονο για την κυπρο και οχι για ελλαδα...

 

καπου πετυχα και σημερα διαφημιση του ΟΤΕ, οποτε λογικα μονο για την Κυπρο εχει τα δικαιωματα η Nova

Link to comment
Share on other sites

Στην Κύπρο η Cyta έχει συμφωνία με τη Nova για τα cinema και τα sports κανάλια της, για όσες διοργανώσεις δεν έχει τα δικαιώματα κάποιος άλλος στην Κύπρο.

π.χ. Ελληνικό πρωτάθλημα, A1 κ.α.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν πιανεις 15-16 και δεν εχεις αποσυνδεσεις εισαι μια χαρα φιλε μου.Εγω με 10-12 ειχα 15 αποσυνδεσεις την ημερα.Μεχρι που αλλαξα την γραμμη στα 8 και τελος.

κι εγω 10-12 πιανω, αν παω σε 8αρα γραμμη, θα πιασω 8 ή θα "χασω" αναλογικα bandwidth και θα κλειδωσω στα 7?

 

επισης σε περιπτωση που κοψω το τηλεφωνο, παω υποχρεωτικα σε 1Play? γιατι εκει υπαρχουν επιλογες μονο για 4 και 24Mbps, και οχι τα 8 που ειναι το καταλληλο για εκει που μενω.

Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

κι εγω 10-12 πιανω, αν παω σε 8αρα γραμμη, θα πιασω 8 ή θα "χασω" αναλογικα bandwidth και θα κλειδωσω στα 7?

 

επισης σε περιπτωση που κοψω το τηλεφωνο, παω υποχρεωτικα σε 1Play? γιατι εκει υπαρχουν επιλογες μονο για 4 και 24Mbps, και οχι τα 8 που ειναι το καταλληλο για εκει που μενω.

 

Θα σου πω.. εγω ημουν Μαιο σε wind και ειχα ταχυτητα 10-11 αλλα ειχα αρκετες αποσυνδεσεις.Πηγα Cyta Ιουνιο με 8αρα καθολου αποσυνδεσεις ταχυτητα μεχρι 7 μαξιμουμ.... 6-7 εκει ειμαι στανταρ.

παραξενο να μην εχεις επιλογη για 8αρα

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω.. εγω ημουν Μαιο σε wind και ειχα ταχυτητα 10-11 αλλα ειχα αρκετες αποσυνδεσεις.Πηγα Cyta Ιουνιο με 8αρα καθολου αποσυνδεσεις ταχυτητα μεχρι 7 μαξιμουμ.... 6-7 εκει ειμαι στανταρ.

παραξενο να μην εχεις επιλογη για 8αρα

σε εμενα στα 12 δεν κανει αποσυνδεσεις, απλως ειναι "κριμα" να πιανω τα μισα, γι'αυτο θελω να παω στα 8.

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα στα 12 δεν κανει αποσυνδεσεις, απλως ειναι "κριμα" να πιανω τα μισα, γι'αυτο θελω να παω στα 8.

 

Και πολυ λογικα θα κανεις.η 24αρα ειναι μια κοροιδια γενικα ... πρεπει να μενεις τι να πω διπλα στα dslam πια για να εχεις ταχυτητες καλες.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω 10-12 πιανω, αν παω σε 8αρα γραμμη, θα πιασω 8 ή θα "χασω" αναλογικα bandwidth και θα κλειδωσω στα 7?

 

επισης σε περιπτωση που κοψω το τηλεφωνο, παω υποχρεωτικα σε 1Play? γιατι εκει υπαρχουν επιλογες μονο για 4 και 24Mbps, και οχι τα 8 που ειναι το καταλληλο για εκει που μενω.

 

Τα μέγιστα δεν επηρεάζονται από το εμπορικό σου πακέτο. Αν η γραμμή σηκώνει 10 και εσύ επιλέξεις 24, 10 θα έχεις. Αν επιλέξεις 8, 8 θα έχεις. Αν έχεις μέγιστα 2 και επιλέξεις 8, 2 θα έχεις. Αν έχεις μέγιστα 20 και επιλέξεις 4, 4 θα έχεις.

 

Δεν πας υποχρεωτικά σε 1play και μεριζόμενο, δεν σε συμφέρει καθόλου πρώτον, και 2ον, μπορείς απλά να μην χρησιμοποείς τηλεφωνία. Όλες οι γραμμές έχουν τηλεφωνία και internet, εσύ επιλέγεις τι χρησιμοποιείς και πως. Αν θες, το κλειδώνεις τελείως, και το χρησιμοποιείς μόνο για επικοινωνία στην υποστήριξη, μιας και οι κλήσεις από το σταθερό σου είναι δωρεάν στα κέντρα τους.

 

Σίγουρα κάποια στιγμή θα σου χρειαστεί, για το οτιδήποτε, καλό θα είναι να την κρατήσεις δηλαδή την τηλεφωνική υπηρεσία. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην έχεις 2play. Ακόμα και να την καταργήσεις την τηλ. υπηρεσία, δεν θα κερδίσεις κάτι στον λογαριασμό σου, είναι voip, σαν παροχή υπηρεσίας είναι στην ουσία δωρεάν, ή μάλλον πιο σωστά προπληρωμένη στο πάγιο, αυτό δεν αλλάζει. Η χρέωση στην συνέχεια αφορά τις κλήσεις.

 

Κρατάς 2play και διαλέγεις όποιο πακέτο για το internet θες εσύ. Αν δες θες τηλέφωνο, απλά βάλε φραγή προς όλες τις εξερχόμενες, αν δεν θες ούτε εισερχόμενες, τότε απλά μην συνδέσεις συσκευή.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως απαραδεκτη η σταση τους όταν τους ζητας καταργηση γραμμης.

Εχω κάνει αίτηση στις 29-6 η οποια απορρίφθηκε γιατί δεν φαίνονταν λέει καθαρά η υπογραφή μου.

Τους έστειλα εκ νέου, στη συνεχεια κάλεσα για να ρωτήσω αν είναι οκ αυτή τη φορά.Η κοπέλα μου είπε πως δεν μπορεί να το δεί αυτό στο σύστημα.

Για να είμαι καλυμμένη τους έστειλα και φαξ.

Εκτοτε αγνοείται η τύχη της γραμμής η οποία εξακολουθεί να λειτουργεί...

Τους πήρα τηλέφωνο, μου είπαν θα επικοινωνήσουν.Δεν το έκαναν.

Συμπλήρωσα τη φόρμα για να επικοινωνήσουν αυτοί μαζί μου, δε το έκαναν...

ευτυχώς που δεν μετέφερα μια άλλη γραμμή που εχω σε αυτούς γιατί με αυτά τα παρατράγουδα θα είχαμε και άλλα..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...