Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι αν εγω τα πιανω αυτα ποια ειναι η παγιδα ξαναρωταω? Επισης γιατι η επισιμη σιτα στα δινει πιο ακριβα? Αυτη τι ακριβως εταιρια ειναι?

 

Η προσφορά αφορά συγκεκριμένα αστικά κέντρα στην Ελλάδα φαντάζομαι λόγω μεγάλου ανταγωνισμού.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από ότι μου είπανε βάζουνε καλωδια της cyta στην κέρατεα αττικής και μάλλον και προς τα εξω στους οικισμούς της αντε επιτέλους; εάν βάλουν στο οικισμό που είμαι εγώ θα είναι η μόνη εναλλακτική εταιρεια που θα δίνει σταθερό και ίντερνετ ! Πέρα από τον οτε!

 

σοβαρά?για να δούμε μπας και δούμε φως και εμείς που μένουμε επαρχία Αττικής :p :lol:

τουλάχιστον να έχω εναλλακτική τον Δεκέμβρη που λήγει το συμβόλαιο με wind (αν και παράπονο δεν έχω)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

σοβαρά?για να δούμε μπας και δούμε φως και εμείς που μένουμε επαρχία Αττικής :p :lol:

τουλάχιστον να έχω εναλλακτική τον Δεκέμβρη που λήγει το συμβόλαιο με wind (αν και παράπονο δεν έχω)

 

καλησπέρα επαρχία αττικής τι εννοείς ; απλά ότι είμαστε πιο μακρυά από την αθήνα ;

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εψαχνα να βρω καποιες απαντησεις και βρηκα αυτό http://www.cytaspot-mesimertsis.gr/ πολύ κατανοητο,με πολλες προσφορες.μπραβο στα παιδια για την προσπαθεια τους.ομορφο και πιο αναλυτικο απ όλα,με αμεση ανταποκριση και λυσεις και με πολλα δωρα. Edited by ntinos
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα επαρχία αττικής τι εννοείς ; απλά ότι είμαστε πιο μακρυά από την αθήνα ;

 

ναι βρε...ειμαι σε οικισμο της Κερατεας (Πλακα) και ωρες ωρες νοιωθω οτι ειμαι στον Εβρο :p διαβαζω κατα καιρους για vdsl και ταχυτητες κλπ και απλα απελπιζομαι βλεποντας τα δικα μας :(

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο cyta πηραν τηλ και δώσαν τα εξής με 22 ευρα τελική

1) απεριοριστα σταθερα αστικα+υπεραστικα

2) 24αρι ιντερνετ

3) 160 λεπτα σε κινητα

4) φευγεις οποτε θέλεις (κάπου είδα ότι πληρώνεις χρήματα... έδω στο τηλεφωνο δεν μου είπαν τίποτα τέτοιο)

5) χωρις τέλος σύνδεσης (αυτο το 35αρι αν θυμαμαι καλα που είχε πάρει η HOL)

 

ακουγεται καλό αλλά με την φόλα που έχω φαει απο Hol (μια δουλευει σε ικανοποιητική ταχύτητα - μια σουρνεται!!!!)

εχω αρχίσει και το σκεφτομαι...

 

ειμαι Δάφνη Αθήνα και θα με ενδιαφέραν οι απόψεις σας και σε θέματα ταχύτητας αλλά και γενικότερα τι εικόνα έχετε σχηματίσει

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν εξαιρέσεις κάποια μικροπροβλήματα στην αρχική συνεννόηση λόγω άγνοιας που είχαν να μου λύσουν ένα πρόβλημα στην εγκατάσταση και κάτι μαρκετίστικα ψεματάκια, δεν έχω βρει άλλο κακό στη CYTA. Ενάμιση χρόνο τώρα δεν έχω ούτε μία διακοπή τηλεφώνου ή ίντερνετ, ενώ με τη vivodi είχε τρομάξει το μάτι μου. Έχω πάρει 8άρι ίντερνετ και είναι πάντα εκεί γύρω στον υπολογιστή (ασύρματα) και γύρω στα 7 στη ταμπλέτα, ενώ με τη vivodi που είχα 24άρι τρόμαζα να δω 3-4.

Με σένα βέβαια που σου δίνουν 24άρι αλλάζει το πράγμα. Στη γειτονιά μου για παράδειγμα, μου είπαν ότι το ανώτατο που μπορούν να πετύχουν είναι 9-10. Οπότε και 24άρι να έπαιρνα πάλι στα ίδια θα ήμουν. Έχουν μετρήσεις σε κάθε γειτονιά και ξέρουν το ανώτατο ποιο είναι. Μπορείς να τους ρωτήσεις και για τη Δάφνη τι γίνεται.

Πάντως στην προτείνω τη Cyta.

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα άφοβα. Απλά δεν νομίζω να μπορείς να φύγεις όποτε θέλεις. Υπάρχει 2ετές συμβόλαιο για την προσφορά που έχεις. Σε λίγες μέρες έμαθα οτι θα ξεκινήσει και το CYTA4U και θα μπορείς να έχεις ταυτόχρονα τον αριθμό του σταθερού σου στο κινητό σου και μάλιστα θα χρησιμοποιείς και τους χρόνους ομιλίας που έχεις στο σταθερό!!!Υπάρχει η εφαρμογή στο play store. Αρκεί να έχεις WIFI σύνδεση ή 3G στο κινητό. Θα μπορείς να καλείς και να σε καλούν σαν να παίρνεις από το σπίτι μου είπαν.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολύ για την άμεση ανταπόκριση ... . και γω ετσι νομίζω οτι δεν φευγεις όποτε θες αλλα έίναι αυτο που λένε ότι οι κλήσεις καταγράφονται ......

 

ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

σημερα ενεργοποιηθηκε η cyta στην επιχειρηση του πατερα μου δεν εχουμε βαλει ακομα το ρουτερ. μπηκα στο mycyta και μου ζητησε να αλλαξω κωδικο. η αλλαγη κωδικου ισχυει μονο για το mycta η και για τα στοιχεια συνδεσης? επειδη ο πατερας μου ειναι ασχετος παιζει μολις συνδεσει το ρουτερ να κατεβουν μονες τους οι ρυθμισεις?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

σημερα ενεργοποιηθηκε η cyta στην επιχειρηση του πατερα μου δεν εχουμε βαλει ακομα το ρουτερ. μπηκα στο mycyta και μου ζητησε να αλλαξω κωδικο. η αλλαγη κωδικου ισχυει μονο για το mycta η και για τα στοιχεια συνδεσης? επειδη ο πατερας μου ειναι ασχετος παιζει μολις συνδεσει το ρουτερ να κατεβουν μονες τους οι ρυθμισεις?

 

Η αλλαγή είναι μόνο για το mycyta. Όταν συνδέσει το router θα παίξει κανονικά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ο αρχικός κωδικός του mycyta είναι μιας χρήσης, η εφαρμογή σου ζητάει να τον αλλάξεις με το που μπεις. Η αλλαγή ισχύει για το mycyta, το webmail, και το password του λογαριασμού mail σου, σε περίπτωση που θέλεις να το ρυθμίσεις σε άλλον επιπρόσθετο client (outlook, windows live, thunderbird, mac mail, κλπ.)

 

Τυπικά, με το που συνδέσει το καλώδιο ο ΟΤΕ στο κέντρο της cyta και συνδέσεις το modem, σε 10 λεπτά έχεις υπηρεσίες, ενδεχομένως εκτός από εισερχόμενες από τους υπόλοιπους παρόχους πλην cyta λόγω φορητότητας.

 

Το cyta4u είναι απίστευτη εφαρμογή, για 2 λόγους.

1. Για τους επαγγελματίες που είναι απαραίτητο να έχουν μονίμως το σταθερό στην διάθεσή τους, κυρίως για εισερχόμενες

2. Για τις περιπτώσεις διακοπής λειτουργίας, όπου είτε λόγω βλάβης στην γραμμή, είτε στο modem, είτε από διακοπή ρεύματος, χάνεις την τηλεφωνία στο σταθερό σου, θα συνεχίσεις να έχεις σταθερό στο κινητό σου.

Μεγάλη καινοτομία για τα ελληνικά δεδομένα, ευκολία που την προσφέρει η τεχνολογία του voip.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

2. Για τις περιπτώσεις διακοπής λειτουργίας, όπου είτε λόγω βλάβης στην γραμμή, είτε στο modem, είτε από διακοπή ρεύματος, χάνεις την τηλεφωνία στο σταθερό σου, θα συνεχίσεις να έχεις σταθερό στο κινητό σου.

Μεγάλη καινοτομία για τα ελληνικά δεδομένα, ευκολία που την προσφέρει η τεχνολογία του voip.

 

 

2. δηλαδη εχεις σταθερο στο κινητο σου μεσω του ιντερνετ απο το κινητου; αρα δεν χρεωνεσαι απο τα data του κινητου σου;. καλα καταλαβα;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εχεις σταθερο στο κινητο σου μεσω του ιντερνετ απο το κινητου; αρα δεν χρεωνεσαι απο τα data του κινητου σου;. καλα καταλαβα;.

 

Έχεις υπηρεσία (σταθερής τηλεφωνίας) από internet. Και αφού είναι από κινητό όπου δεν έχεις internet με WiFi από την dsl γραμμή σου (λόγω της βλάβης όπως είπαμε) θα το έχεις από 3G σύνδεση, άρα θα χρεώνεσαι, αλλά μόνο τα data, η υπηρεσία θα είναι δωρεάν. Εκτός και αν έχεις κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα με MBs που λογικά θα βγάλουν τώρα με τα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πήρε το μάτι μου στην τηλεόραση για μια προσφορά cyta σύνδεσης από τον Κωτσόβολο με δώρο τάμπλετ και ασύρματο τηλέφωνο νομίζω, αλλά δεν πρόσεξα τι και πως. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά με το τι αφορά;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πήρε το μάτι μου στην τηλεόραση για μια προσφορά cyta σύνδεσης από τον Κωτσόβολο με δώρο τάμπλετ και ασύρματο τηλέφωνο νομίζω, αλλά δεν πρόσεξα τι και πως. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά με το τι αφορά;

 

Δίνουν ένα tablet Bitmore 7” και ένα Ασύρματο Τηλέφωνο (DECT) Motorola. Επίσης ξεκίνησε και το CYTA4U.

 

http://www.cyta.gr/el/ForHome/cyta4u

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν ένα tablet Bitmore 7” και ένα Ασύρματο Τηλέφωνο (DECT) Motorola. Επίσης ξεκίνησε και το CYTA4U.

 

http://www.cyta.gr/el/ForHome/cyta4u

Ξέρουμε ποιο μοντέλο δίνουν;

Link to comment
Share on other sites

Την υπηρεσία Cyta 4U ενεργοποίησε η Cyta σήμερα. Περισσότερα στο http://www.cyta.gr/el/ForHome/cyta4u
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.Εχτές με τηλεφωνική επικοινωνία, μου έκαναν μια προσφορά για 24Mps-αστικά υπεραστικα δωρεάν-160' σε κινητά,12 μηνο συμβόλαιο(τους το τόνησα αυτό)στα 18€.Το συμβόλαιο λέει δεσμευση 24 μηνες αλλά αν θες φευγεις στους 12 μήνες με έγγραφη επιστολή 1 μήνα νωρίτερα αλλιώς γίνεται αυτόματη συνέχιση του συμβολαίου στον 2ο χρόνο.

Εδώ οι όροι:

2Play-24UNL160D 24μηνη δέσμευση (τροποποίηση 3.2 Γενικών Όρων), 24Mbps, Απεριόριστα Σταθερά Ελλάδος, 160 λεπτά Κινητά Ελλάδος.

3.2. Η σύμβαση είναι ορισμένου χρόνου, διάρκειας δώδεκα (12) μηνών, πλην της Υπηρεσίας Προεπιλογής Φορέα (CPS) η οποία είναι αορίστου χρόνου. Κατά την ημερομηνία συμπλήρωσης της συμβατικής διάρκειας, η Σύμβαση ανανεώνεται αυτόματα για αόριστο χρόνο, εκτός αν ο Πελάτης ή η Εταιρεία εγγράφως ζητήσουν τη μη ανανέωσή της τριάντα (30) ημέρες πριν την ημερομηνία συμβατικής λήξης της. Ο Πελάτης ευθύνεται για την ολοσχερή καταβολή όλων των χρεώσεων που προκύπτουν από την παροχή των Υπηρεσιών Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών μέχρι την οριστική διακοπή τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχτές με τηλεφωνική επικοινωνία, μου έκαναν μια προσφορά για 24Mps-αστικά υπεραστικα δωρεάν-160' σε κινητά,12 μηνο συμβόλαιο(τους το τόνησα αυτό)στα 18€.Το συμβόλαιο λέει δεσμευση 24 μηνες αλλά αν θες φευγεις στους 12 μήνες με έγγραφη επιστολή 1 μήνα νωρίτερα αλλιώς γίνεται αυτόματη συνέχιση του συμβολαίου στον 2ο χρόνο.

Εδώ οι όροι:

2Play-24UNL160D 24μηνη δέσμευση (τροποποίηση 3.2 Γενικών Όρων), 24Mbps, Απεριόριστα Σταθερά Ελλάδος, 160 λεπτά Κινητά Ελλάδος.

3.2. Η σύμβαση είναι ορισμένου χρόνου, διάρκειας δώδεκα (12) μηνών, πλην της Υπηρεσίας Προεπιλογής Φορέα (CPS) η οποία είναι αορίστου χρόνου. Κατά την ημερομηνία συμπλήρωσης της συμβατικής διάρκειας, η Σύμβαση ανανεώνεται αυτόματα για αόριστο χρόνο, εκτός αν ο Πελάτης ή η Εταιρεία εγγράφως ζητήσουν τη μη ανανέωσή της τριάντα (30) ημέρες πριν την ημερομηνία συμβατικής λήξης της. Ο Πελάτης ευθύνεται για την ολοσχερή καταβολή όλων των χρεώσεων που προκύπτουν από την παροχή των Υπηρεσιών Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών μέχρι την οριστική διακοπή τους.

 

Η προσφορά που σου είπαν είναι για 2έτη δέσμευση για αυτό υπάρχει και η σχετική τροποποιηση των όρων. Όχι 1 που σου είπαν. Το παρακάτω που αναφέρεις είναι για κανονικό(1έτος) συμβόλαιο και οι 30 μέρες είναι οτι αν θέλεις να διακόψεις το συμβόλαιο σου πρέπει να καλέσει 30 μέρες νωρίτερα για να κοπεί ακριβώς στην λήξη του. Καλείς και στο 13877 και στο επιβεβαιώνουν. Δεν κάνουμε ποτέ τηλεφωνικά συμβόλαιο με εξωτερικούς συνεργάτες γιατί λένε μόνο ψέματα για να κάνουν την αίτηση. Πήγαινε σε κάποιο CYTASHOP ή συνεργάτη για να πάρεις την προσφορά που σου είπαν.Έχω παρόμοια προσφορά και το είχα ψάξει το όλο θέμα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά που σου είπαν είναι για 2έτη δέσμευση για αυτό υπάρχει και η σχετική τροποποιηση των όρων. Όχι 1 που σου είπαν. Το παρακάτω που αναφέρεις είναι για κανονικό(1έτος) συμβόλαιο και οι 30 μέρες είναι οτι αν θέλεις να διακόψεις το συμβόλαιο σου πρέπει να καλέσει 30 μέρες νωρίτερα για να κοπεί ακριβώς στην λήξη του. Καλείς και στο 13877 και στο επιβεβαιώνουν. Δεν κάνουμε ποτέ τηλεφωνικά συμβόλαιο με εξωτερικούς συνεργάτες γιατί λένε μόνο ψέματα για να κάνουν την αίτηση. Πήγαινε σε κάποιο CYTASHOP ή συνεργάτη για να πάρεις την προσφορά που σου είπαν.Έχω παρόμοια προσφορά και το είχα ψάξει το όλο θέμα.

Μα αυτά που γράφω είναι στο συμβόλαιο που μου έστειλε η cyta και υπόγραψα, η παράγραφος 3.2 το λέει καθαρά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρόμοια προσφορά αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος. Τόσο που σκέφτομαι να βρω τρόπο να σπάσω το συμβόλαιο. Όχι επειδή οι όροι δεν είναι καλοί, μια χαρά είναι, αλλά επειδή το 24 mbps δεν το βλέπω. Πριν είχα 8 mbps και τα έβλεπα κανονικά και μέσω speedtest και μέσω ρούτερ. Τώρα με 24 mbps υποτίθεται, βλέπω μόλις 9-10 Mbps ανάλογα τα κέφια του. Διετής δέσμευση συμβολαίου για 1 mbps παραπάνω από πριν είναι κοροϊδία.

 

Από την cyta σαν εταιρία και σαν εξυπηρέτηση είμαι ευχαριστημένος. Από αυτά που λέει ότι μου προσφέρει το συμβόλαιο που υπέγραψα όμως, δεν είμαι!

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρόμοια προσφορά αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος. Τόσο που σκέφτομαι να βρω τρόπο να σπάσω το συμβόλαιο. Όχι επειδή οι όροι δεν είναι καλοί, μια χαρά είναι, αλλά επειδή το 24 mbps δεν το βλέπω. Πριν είχα 8 mbps και τα έβλεπα κανονικά και μέσω speedtest και μέσω ρούτερ. Τώρα με 24 mbps υποτίθεται, βλέπω μόλις 9-10 Mbps ανάλογα τα κέφια του. Διετής δέσμευση συμβολαίου για 1 mbps παραπάνω από πριν είναι κοροϊδία.

 

Από την cyta σαν εταιρία και σαν εξυπηρέτηση είμαι ευχαριστημένος. Από αυτά που λέει ότι μου προσφέρει το συμβόλαιο που υπέγραψα όμως, δεν είμαι!

Και εγώ HOL έχω τώρα 24mbs αλλά πάνω απο 9mbs δεν έχω δει ποτέ.:(

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...