Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ανησυχείς.Και εδώ στο Φάληρο που είμαι παραδίπλα άλλοι με Cyta δουλεύουν κανονικά.Θα ήθελα μια εξήγηση όταν αποκατασταθεί η βλάβη.Απο τις 12.30 μέχρι και τώρα δεν έχω ίντερνετ.Τώρα γράφω από κινητό.Τουλάχιστον το σταθερό επανήλθε πριν 2 ώρες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μεχρι πριν κανενα 2ωρο στο δεν ειχε ερθει το ιντερνετ στην εταιρια γυριζω σπιτι συκιες ουτε εδω ειχε πριν ενα τεταρτο ηρθε. περιμενω να δω αν θα πουν τι εγινε σημερα.. γιατι κατεβαινω στον περιπτερα που εχει cyta και αυτος και ειχε κανονικα ιντερνετ ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου επανήλθε. Όλα καλά πλέον. Σιγά σιγά θα αποκατασταθούν όλες οι συνδέσεις
Link to comment
Share on other sites

Cyta Hellas

Just now ·

Σας ενημερώνουμε ότι το πρόβλημα που παρουσιάστηκε σε πελάτες μας στις 29/10 αφορούσε στην υπηρεσία Internet, πρόκειται για μεμονωμένο συμβάν και έχει πλέον αποκατασταθεί.

Εάν δεν έχει επανέλθει η υπηρεσία σας μέχρι τώρα, πιθανώς να χρειαστεί επανεκκίνηση του τερματικού σας εξοπλισμού (modem/router).

Ζητούμε και πάλι συγγνώμη για την ταλαιπωρία και σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έχουμε το αντίθετο πρόβλημα; :confused: Τι θέλω να πω. Από χτες, αργά το βράδυ, έχω μόνο internet, αλλά όχι τηλέφωνο. Η ένδειξη για το internet έχει επανέλθει και η ένδειξη για το τηλέφωνο είναι αναμμένη επίσης. Αλλά, καθόλου τηλέφωνο. Ακόμα, αν πάρω από το κινητό, στο τηλέφωνο εξυπηρέτησης της Cyta, ο χτύπος είναι σαν να μην υπάρχει ο αριθμός. Την επανεκκίνηση, όπως γράφει και η ανακοίνωση, θέλω να την αποφύγω, γιατί χτες, κατά το μεσημέρι, ενώ δεν είχα τηλέφωνο, αλλά είχα internet, έκανα επανεκκίνηση και δεν είχα ούτε τηλέφωνο, ούτε internet. Υποψιάζομαι "παιχνίδι" αλλού "παρόχου"...... :shifty:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. έχω internet cyta με router zte. Ενώ το λαπ τοπ είναι συνδεδεμένο με το ρούτερ και έχει internet, δεν εκπέμπει ασύρματα και δεν μπορώ να μπω από το κινητό. Βασικά δεν το εμφανίζει καθόλου. Αυτό συμβαίνει εδώ και λίγες ώρες. Μπορείτε να με βοηθήσετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ξαναναφέρει το ίδιο πρόβλημα. Έχω το ZTE ZXV10 H201L ρούτερ και κινητό το Nexus 4. Ενώ δεν έχω πειράξει τίποτα στο κινητό και ενώ παλιότερα συνδεόταν μια χαρά με όλα τα δίκτυα, τώρα με αυτό το ρούτερ ότι κωδικό και να έχω βάλει, ότι ρύθμιση και να έχω στο ρούτερ, με το που κλείνω το wifi του κινητού και το ξανανοίγω πρέπει να ξαναβάλω τον κωδικό μου. Ο αδελφός μου δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα. Υπάρχει λύση; Μήπως το ZTE δεν επικοινωνεί σωστά με το LG Nexus 4; Αν αλλάξω ρούτερ θα στρώσει λογικά, αλλά ποιο ρούτερ να αγοράσω; Με το cisco που είχα δεν είχε κανένα πρόβλημα.. Μήπως υπάρχει update στο firware του ρούτερ μπας και στρώσει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ξαναναφέρει το ίδιο πρόβλημα. Έχω το ZTE ZXV10 H201L ρούτερ και κινητό το Nexus 4. Ενώ δεν έχω πειράξει τίποτα στο κινητό και ενώ παλιότερα συνδεόταν μια χαρά με όλα τα δίκτυα, τώρα με αυτό το ρούτερ ότι κωδικό και να έχω βάλει, ότι ρύθμιση και να έχω στο ρούτερ, με το που κλείνω το wifi του κινητού και το ξανανοίγω πρέπει να ξαναβάλω τον κωδικό μου. Ο αδελφός μου δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα. Υπάρχει λύση; Μήπως το ZTE δεν επικοινωνεί σωστά με το LG Nexus 4; Αν αλλάξω ρούτερ θα στρώσει λογικά, αλλά ποιο ρούτερ να αγοράσω; Με το cisco που είχα δεν είχε κανένα πρόβλημα.. Μήπως υπάρχει update στο firware του ρούτερ μπας και στρώσει;

 

Πήρες την τεχνική εξυπηρέτηση να ρωτήσεις; Με άλλο κινητό δοκίμασες; Αν αλλάξεις router δεν θα έχεις τηλεφωνία.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πήρες την τεχνική εξυπηρέτηση να ρωτήσεις; Με άλλο κινητό δοκίμασες; Αν αλλάξεις router δεν θα έχεις τηλεφωνία.

η τεχνική υποστήριξη είπε να μου αλλάξει ρούτερ. Δεν υπάρχει ρύθμιση. Με άλλο κινητό δοκίμασα και το αποθηκεύει κανονικά. Με άλλο ρούτερ που δοκίμασα αποθηκεύεται ο κωδικός και στο δικό μου κινητό και στο άλλο. Μη σας κουράζω. Θα περιμένω το android L μη και φτιάξει. Έτσι και αλλιώς απλά θέλει κάθε φορά να βάλω το κωδικό χειροκίνητα.

 

Δοκιμάζω άλλες ρυθμίσεις στο κινητό και μάλλον θα στρώσει... :)

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Cyta Hellas

Just now ·

Σας ενημερώνουμε ότι το πρόβλημα που παρουσιάστηκε σε πελάτες μας στις 29/10 αφορούσε στην υπηρεσία Internet, πρόκειται για μεμονωμένο συμβάν και έχει πλέον αποκατασταθεί.

Εάν δεν έχει επανέλθει η υπηρεσία σας μέχρι τώρα, πιθανώς να χρειαστεί επανεκκίνηση του τερματικού σας εξοπλισμού (modem/router).

Ζητούμε και πάλι συγγνώμη για την ταλαιπωρία και σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

 

Μεμονομενο συμβαν ? Ναι οντως συνεβει μεμονομενα .. στο 80% των συνδρομητων απο Κρητη εως Εβρο... για πανω απο 11 ωρες ουτε ιντερνετ ουτε τηλ και τα τηλεφωνα ΟΛΑ εξυπ πελατων τεχνικη υποστηριξη ολα εκτος λειτουργιας.

Τα χιλιαδες σχολια κραξιματος στα social δινουν την εικονα του ποσο μεμονωμενου ηταν.Ξεφτιλικια απλα.

Link to comment
Share on other sites

Μεμονομενο συμβαν ? Ναι οντως συνεβει μεμονομενα .. στο 80% των συνδρομητων απο Κρητη εως Εβρο... για πανω απο 11 ωρες ουτε ιντερνετ ουτε τηλ και τα τηλεφωνα ΟΛΑ εξυπ πελατων τεχνικη υποστηριξη ολα εκτος λειτουργιας.

Τα χιλιαδες σχολια κραξιματος στα social δινουν την εικονα του ποσο μεμονωμενου ηταν.Ξεφτιλικια απλα.

 

Με πήραν τηλέφωνο χθες για σύνδεση κινητής που τους γείωσα να με ρωτήσουν το λόγο! Ακύρωσα την αίτηση τη μέρα του ''μεμονομένου συμβάντος΄΄ τους ψιλοέκραξα και λίγο για το λόγο ότι το ανακοινώσαν μέσω facebook! Ακόμα και απο το site τους έχουν print screen την ανακοίνωση μέσω facebook. Κάπου θα τα χουν δει αυτά και πάνε να τα μιμιθούν δεν εξηγείται αλλιώς!!:X

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Μεμονομενο συμβαν ? Ναι οντως συνεβει μεμονομενα .. στο 80% των συνδρομητων απο Κρητη εως Εβρο... για πανω απο 11 ωρες ουτε ιντερνετ ουτε τηλ και τα τηλεφωνα ΟΛΑ εξυπ πελατων τεχνικη υποστηριξη ολα εκτος λειτουργιας.

Τα χιλιαδες σχολια κραξιματος στα social δινουν την εικονα του ποσο μεμονωμενου ηταν.Ξεφτιλικια απλα.

 

Το συγκεκριμενο προβλημα με την cyta συνεβη και σε ενα γνωστο μου στο Ελληνικο-Αττικης απο οτι μου ειπε και σε αλλα ατομα με cyta κοντα του ενω οι αλλες εταιριες δεν ειχαν προβλημα την χρονικη στιγμη που εγινε σε αυτους. Γιατι αραγε?

Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα πάνω από κάτι ώρες χωρίς τηλέφωνο, αλλά internet είχα, υποψιάζομαι ότι άλλος έκανε τη δουλειά και δεν έφταιγε η Cyta........ :shifty:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απολυτως φυσιολογικο να κατσει μια χοντρη στραβη και για τοσες ωρες.. αλλα να εξαφανιζεσαι απο παντου .. ειναι ξεφτιλα.Μπορεις να δωσεις οδηγιες απο τα σοσιαλ στον κοσμο και να μην λες βλακειες τυπου μεμονωμενα συμβαντα και ολιγοωρες διακοπες.Οι μισοι ειχαν 10 ωρες και πανω διακοπη και δεν ειχαμε ιδεα τι γινεται και ποτε θα αποκατασταθει η βλαβη.Αυτο ειναι η ξεφτιλα τους σαν εταιρια.Φυσικα και τα τηλεφωνα τους ηταν εκτος λειτουργιας μεχρι την επομενη μερα το πρωι.Αν ειναι δυνατον δηλαδη.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και τα τηλεφωνα τους ηταν εκτος λειτουργιας μεχρι την επομενη μερα το πρωι.Αν ειναι δυνατον δηλαδη.

 

Αν είχε κοπεί και σε αυτούς το ίντερνετ είναι φυσιολογικό τα σταθερά τους cyta να είναι κομμένα μιας και είναι VOIP!:D:p

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε κοπεί και σε αυτούς το ίντερνετ είναι φυσιολογικό τα σταθερά τους cyta να είναι κομμένα μιας και είναι VOIP!:D:p

 

Αν εχουν VOIP γραμμες για την εξ πελατων τοτε ειναι πιο βοδια και αχρηστοι απο ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια βδομάδα έβαλα vdsl35. Έχω δύο παράπονα, πρώτον έχω αρκετά συχνά αποσυνδεσεις, κάθε δύο ώρες σχεδόν,η και συχνότερα. Δεύτερον,η εμβέλεια και η ταχύτατη του ασύρματου είναι στη καλύτερη μέτρια

 

Έχει κανείς παρόμοια θέματα; :/

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε γραμμή σιτα λειτουργεί το φαξ κανονικά ; ή επειδή η ομιλία είναι μέσω voip δεν λειτουργεί ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε γραμμή σιτα λειτουργεί το φαξ κανονικά ; ή επειδή η ομιλία είναι μέσω voip δεν λειτουργεί ;

 

Δε λειτουργει πρεπει να το παντρεψεις το μπριζακι με το modem σου.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δε λειτουργει πρεπει να το παντρεψεις το μπριζακι με το modem σου.

 

δηλαδη; δεν καταλαβα τι θελεις να πεις; φαξ μεσω modem ; με απλο φαξ; πολυ κουλο μου φαινεται αυτο! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη; δεν καταλαβα τι θελεις να πεις; φαξ μεσω modem ; με απλο φαξ; πολυ κουλο μου φαινεται αυτο! .

 

Η τηλεφωνία είναι VOIP οπότε το τηλέφωνο θα πρέπει να είναι συνδεδεμένο πάνω στο modem. Έτσι και το φαξ θα το συνδέσεις στο phone1 του modem και θα λειτουργεί μια χαρά!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Η τηλεφωνία είναι VOIP οπότε το τηλέφωνο θα πρέπει να είναι συνδεδεμένο πάνω στο modem. Έτσι και το φαξ θα το συνδέσεις στο phone1 του modem και θα λειτουργεί μια χαρά!

 

καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Άρα άμα συνδέσουμε στην μια θύρα του μόντεμ του τηλεφώνου ένα καλώδιο και μετά στο τοίχο θα έχουνε όλα τα τηλέφωνα στο σπίτι τηλέφωνο οπότε. Δεν θα χρειαστεί να μετακομίσω το φαξ στην θέση που είναι το μόντεμ . Σωστά τα λέω ; ξέρω ότι άμα κοπεί το ρεύμα δεν λειτουργεί το τηλέφωνο εξάλλου και το φαξ θέλει ρεύμα για να δουλέψει . Μια άλλη απορία εχω όταν κοπεί το ρεύμα σε περιοχή που κάνει κάποιες ώρες να έρθει 5 ή δέκα ώρες , γενικά άμα τύχει διακοπή ρεύματος στην περιοχή μας τελευταία μας δίνουν ρεύμα αισθάνομαι λες και είναι στο απόμακρο οικισμό της κερατέας , τέλος πάντων άμα μπει πότε εκεί συτα που θέλω παρά πολύ , το πρόβλημα μου είναι άμα κοπεί το ρεύμα οποίος μας παίρνει τηλέφωνο στο σταθερό τηλέφωνο και εμείς δεν έχουμε ρεύμα στο σπίτι άρα και σταθερό τηλέφωνο δεν ακούγεται κάποιο μύνημα ; στον άλλον ότι δεν είναι διαθέσιμος ο χρήστης ; ή απλά βαραει κανονικά ; . Χρόνια είχα αυτή την απορία και θέλω να μάθω !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Άρα άμα συνδέσουμε στην μια θύρα του μόντεμ του τηλεφώνου ένα καλώδιο και μετά στο τοίχο θα έχουνε όλα τα τηλέφωνα στο σπίτι τηλέφωνο οπότε. Δεν θα χρειαστεί να μετακομίσω το φαξ στην θέση που είναι το μόντεμ . Σωστά τα λέω ; ξέρω ότι άμα κοπεί το ρεύμα δεν λειτουργεί το τηλέφωνο εξάλλου και το φαξ θέλει ρεύμα για να δουλέψει . Μια άλλη απορία εχω όταν κοπεί το ρεύμα σε περιοχή που κάνει κάποιες ώρες να έρθει 5 ή δέκα ώρες , γενικά άμα τύχει διακοπή ρεύματος στην περιοχή μας τελευταία μας δίνουν ρεύμα αισθάνομαι λες και είναι στο απόμακρο οικισμό της κερατέας , τέλος πάντων άμα μπει πότε εκεί συτα που θέλω παρά πολύ , το πρόβλημα μου είναι άμα κοπεί το ρεύμα οποίος μας παίρνει τηλέφωνο στο σταθερό τηλέφωνο και εμείς δεν έχουμε ρεύμα στο σπίτι άρα και σταθερό τηλέφωνο δεν ακούγεται κάποιο μύνημα ; στον άλλον ότι δεν είναι διαθέσιμος ο χρήστης ; ή απλά βαραει κανονικά ; . Χρόνια είχα αυτή την απορία και θέλω να μάθω !

 

Τιποτα δε θα εχεις ετσι. Aπο τη voip θυρα του modem πρεπει να βαλεις διακλαδωτη και πανω σε αυτον να πεσουν ολες οι τηλεφωνικες συσκευες και φαξ. Δυστυχως αν θες να δωσεις τηλεφωνο σε ολα τα μπριζακια του σπιτιου θα πρεπει να συνδεσεις στο "κεντρικο" το modem σου και απο εκει να μονταρεις και να κουμπωσεις τα καλωδια που πανε στα αλλα μπριζακια πανω στην υποδοχη voip του modem.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Θα κανεις το εξής ώστε να έχεις τηλέφωνο κανονικά από όλες τις πρίζες.Θες 3 καλώδια τηλεφώνου,1 splitter και 1θυρα τηλεφώνου που να μη χρησιμοποιείς.Συνδέεις τα phone1 & DSL του modem με τα phone & DSL του splitter και ένα ακόμη καλώδιο από την άλλη του μεριά μέχρι την πρίζα.

 

Φυσικά όπου και αν συνδέσεις μετά το τηλεφωνο θέλει φιλτρακια.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...