Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα διακλαδωτη και φιλτρο δεν εχω.απο τη μπριζα του τηλεφωνου βαζω καλωδιο στο ρουτερ και απο το ρουτερ δινω στο τηλεφωνο.ο τεχνικοσ τησ cyta μου ειπε οτι ακριβωσ εξω απο το σπτιτι στα 2 μετρα μετραει ταχυτητα 12 και μεσα γυρω στο 3.αν τραβηξω ενα καλωιοο απο εκει που μετραει αυτοσ 12 και το βαλω μεσα στο σπιτι και δωσω απευθειασ απο αυτο στο ρουτερ δν θα λυθει το προβλημα??
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον:)

 

Edit: Το δοκίμασα με το S4 και λειτουργει άψογα! Απλα ο αποκωδικοποιητής ηταν κλειστός οταν καταστράφηκε το τηλεκοντρολ και η διαδικασία είναι να ειναι ανοιχτος . Λίγες προσπάθειες στα τυφλά και ολα μια χαρα!

 

Εμ! Είδες που γκρινιάζεις; :) Λίγο ψάξιμο θέλει και υπομονή. Μυστήριαι αι βουλαί των ηλεκτρονικών. Για την ιστορία, βρήκα και εγώ cytavision STB και μου το αναγνώρισε στην 3η συχνότητα, δούλεψε τέλεια και με το Note.

Μεγάλη άνεση να αλλάζεις κανάλι, να δυναμώνεις φωνή και να μιλάς στο viber με την ίδια συσκευή :p

 

Μόνο που εγώ έχω ΟΤΕ sat, και το ΚΑΟΝ του ΟΤΕ δεν δούλεψε ποτέ. Έχω στείλει mail στην Samsung από τον Σεπτέμβρη και ακόμα περιμένω. Αλλά δεν είμαι ο μόνος, σε κανέναν δεν παίζει.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

βασικα διακλαδωτη και φιλτρο δεν εχω.απο τη μπριζα του τηλεφωνου βαζω καλωδιο στο ρουτερ και απο το ρουτερ δινω στο τηλεφωνο.ο τεχνικοσ τησ cyta μου ειπε οτι ακριβωσ εξω απο το σπτιτι στα 2 μετρα μετραει ταχυτητα 12 και μεσα γυρω στο 3.αν τραβηξω ενα καλωιοο απο εκει που μετραει αυτοσ 12 και το βαλω μεσα στο σπιτι και δωσω απευθειασ απο αυτο στο ρουτερ δν θα λυθει το προβλημα??

 

ναι πιστευω ότι θα πρέπει να το κανεις. Α ξέχασα φίλτρο δεν υπάρχει διότι οι κλήσεις είναι μέσω internet στην σιτα αρα συνδέεις τα τηλέφωνα επάνω. Επίσης κάτι άλλο άλλοι τριγύρω σου έχουν internet ; σητα ; να ρωτήσεις τι ταχύτητες πιάνουν ;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω εχει ενασ εδω στη πολυκατοικία αλλα επειδη εχω 15 μερεσ εδω δν τον εχω βρει. Εγω οταν το εφτιαξαν αρχικα επιανα 6.5 με 8αρα ταχυτητα. Απλα μου ειπε ο τεχνικοσ οτι καπου βραγχυκυκλωνει η γραμμη και οτι απο τα κεντρικα μου το γυριζουν στο 1 mbs για να μην υπάρχει προβλημα. Υποστηρίζει οτι ενα μετρο εξω απο το σπιτι δν υπάρχει προβλημα. Κ γιαυτο ειπα να τραβηξω ενα καλωδιο και να του δωσω απευθειασ. Ωστε μεγα να μην εχουν καμια δικαιολογια για να λενε βραγχυκυκλωνει και τετοια. Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω εχει ενασ εδω στη πολυκατοικία αλλα επειδη εχω 15 μερεσ εδω δν τον εχω βρει. Εγω οταν το εφτιαξαν αρχικα επιανα 6.5 με 8αρα ταχυτητα. Απλα μου ειπε ο τεχνικοσ οτι καπου βραγχυκυκλωνει η γραμμη και οτι απο τα κεντρικα μου το γυριζουν στο 1 mbs για να μην υπάρχει προβλημα. Υποστηρίζει οτι ενα μετρο εξω απο το σπιτι δν υπάρχει προβλημα. Κ γιαυτο ειπα να τραβηξω ενα καλωδιο και να του δωσω απευθειασ. Ωστε μεγα να μην εχουν καμια δικαιολογια για να λενε βραγχυκυκλωνει και τετοια.

 

ενταξει καλο ειναι να ρωτησεις καποιον στην περιοχη σου πρωτα αλλα για μενα τραβα ενα καλωδιο και δοκιμασε το και εσυ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τραβηξα καλωδιο και τελικα δειχνει η γραμμη οκ. Σηκωνει λεει περιπου 13.με 8αρα γυρισμενη τωρα παω μεχρι 6.2.αν βαλω 24 ποσο θα πιασω με δεδομενο οτι γραμμη σηκωνει 13??
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

.αν βαλω 24 ποσο θα πιασω με δεδομενο οτι γραμμη σηκωνει 13??

 

οχι πανω απο 13 :O

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξερω αλλα θα πιανω 11 η θα μεινω στο 6.3.γιατι τωρα που εχω 8 πιανω 6.3.γιαυτο ρωταω..
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξερω αλλα θα πιανω 11 η θα μεινω στο 6.3.γιατι τωρα που εχω 8 πιανω 6.3.γιαυτο ρωταω..

 

κλεισε το μοντεμ σου για 5 λεπτα ξανα ανοιξε το και δες αν συγχρονιζεις στα 8.

κανονικα θα πρεπει να συχρονισεις στα 8 κοντα. αν οχι παρτους τηλεφωνο και πες να σου ελευθερωσουν την ταχυτητα.

γιατι οταν εχεις αποσυνδεσεις στο κλειδωνουν ποιο χαμηλα για ασφαλεια .να μπορεις να χρησιμοποιεις δηλαδη κανονικα το τηλεφωνο.

τι στατιστικα εχεις τωρα στα 6.3 ?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τι στατιστικα; με το ookla κανω τεστ. Ειναι αξιοπιστο;

 

ααααα

ε ενταξει ρε φιλε.μια χαρα εισαι.

οταν κλειδωνεις στα 8 στο μοντεμ και κανεις speedtest σου βγαζει 6 με 6,5.

μια χαρα ειναι η γραμμη σου!

την ταχυτητα του μοντεμ εσωτερικα πρεπει να βλεπεις.

μπαινεις 19,168,1,1 και βλεπεις στο status τι γινεται.

αυτο ειναι το πραγματικο κλειδωμα της γραμμης σου!

μπορει να κλειδωνεις στα 8 και καποια συγκεκριμενη ωρα της ημερας οταν κανεις speedtest να μην σου βγαζει πανω απο 2,5 mbps.

αυτο δεν σημαινει πως ειναι χαλια η γραμμη σου!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

κάλεσαν στο πατρικό που έχει cyta,να ενημερώσουν ότι ανεβαίνει το πάγιο και καλύτερα να αλλάξουν πακέτο. στο πατρικό έχουν αυτό με τα 16 ευρώ+κάτι πακέτα προς σταθερά.

σε συνομιλία με την cyta στο fb μου είπαν ότι ανεβαίνει το πάγιο κατά 1 ευρώ από 01/04. το πάγιο είναι αυτό με τα 16 ή 19 ή 23 ή 38 ευρώ έτσι;

ή κατάλαβα λάθος;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

για 1 ευρω αυξηση δεν πας να αλλαξεις πακετο και να το αυξησεις κατα 5 10 20 ευρω.

ανε επιλεξεις να μην σου αποστελονται οι λογαριασμοι και να τους βλεπεις μονο On line ,να τους τυπωνεις και να πηγαινεις να πληρωσεις εχεις εκπτωση 0,50 λεπτα.

και με παγια εντολη πληρωμης εχεις παλι επτωση 0,50 λεπτα.

οποτε ερχεσαι στα ισα.

αλλα και παλι δεν πειραζεις το οποιο πακετο εχεις.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μίλησα εγώ μαζί τους, δεν ξέρω τι ακριβώς ειπώθηκε και γιατί θέλανε με το ζόρι να την πάνε σε πακέτο των 23 ευρώ. Απλά σκάλωσα αν πάγιο είναι αυτό με τα διάφορα ποσά που έγραψα επάνω ή και το κάθε πακέτο (προς σταθερά-προς κινητά κλπ) θεωρείται πάγιο και θα ανέβει κι αυτό.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

και αλλαγη πακετου να κανεις , παλι θα ειναι +1 ευρω.

απλα με την αλλαγη πακετου χανεσαι με τις διαφορες..

εκει ειναι το κολπο τους ;)

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

στα 23 ευρώ δεν θα είχε πακέτα,απεριόριστα προς όλους 24μβπς και 300λ προς κινητά..

τεσπα, ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Τραβηξα καλωδιο και τελικα δειχνει η γραμμη οκ. Σηκωνει λεει περιπου 13.με 8αρα γυρισμενη τωρα παω μεχρι 6.2.αν βαλω 24 ποσο θα πιασω με δεδομενο οτι γραμμη σηκωνει 13??

 

Αν σηκώνει 13 και έχεις 8άρι πακέτο, 8άρι είναι και το internet, όχι 6.2. To 6.2 που βλέπεις στο ookla δεν είναι αληθινό, όλα τα speedtests σε όλες τις γραμμές βγάζουν σφάλμα. Αν είχες 24άρι με 13 μέγιστα, θα κλείδωνες στα 12 και το ookla θα σου έβγαζε 9.5. Τώρα που έχεις 8άρι με 13, κλειδώνεις στα 8.

 

Κλείσ'τα όλα, μπες με καλώδιο εδώ http://www.nvidia.co.uk/content/DriverDownload-March2009/confirmation.php?url=/Windows/347.88/347.88-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international-whql.exe&lang=uk&type=GeForce, ξεκίνα την λήψη, και θα πρέπει να έχεις ~800KBps.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια:

Περιμενω να συνδεθω στην Cyta για ιντερνετ και σταθερη τηλεφωνια, που ομως μου ειπαν ειναι voip μεσω του ρουτερ.

Αυτο σημαινει οτι συνδεεται στην υποδοχη του ρουτερ οποιοδηποτε τηλεφωνο, η κατι πιο εξειδικευμενο;

Link to comment
Share on other sites

οποιοδήποτε. απλά πρέπει να συνδεθεί πάνω στο router :happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

για 1 ευρω αυξηση δεν πας να αλλαξεις πακετο και να το αυξησεις κατα 5 10 20 ευρω.

ανε επιλεξεις να μην σου αποστελονται οι λογαριασμοι και να τους βλεπεις μονο On line ,να τους τυπωνεις και να πηγαινεις να πληρωσεις εχεις εκπτωση 0,50 λεπτα.

και με παγια εντολη πληρωμης εχεις παλι επτωση 0,50 λεπτα.

οποτε ερχεσαι στα ισα.

αλλα και παλι δεν πειραζεις το οποιο πακετο εχεις.

Πως το κανω αυτο με το Online; Και η παγια εντολη τι ακριβως ειναι; Τα τραβαει αυτοματα απο τη μισθοδοσια; Με βολευει κατι τετοιο.

 

Και εμενα με πηραν πριν μια ωρα τηλεφωνο και δε αφηναν να το κλεισω με τιποτα! Κατι μου ελεγαν οτι αλλαζει το τιμολογιο στη cyta και αν θελω να κανω καταγγελια συμβασης και να παω στη forthnet.

 

Αυτη τη στιγμη δινω 28 ευρω ευρω το μηνα για ιντερνετ 24αρι, τηλεφωνο ( απεριοριστα σταθερα + 200 λεπτα προς κινητα ) και cytavision. Το θεμα ειναι οτι σε 1 μηνα τελειωνει ο χρονος. Τι αυξησεις θα γινουν στο λογαριασμο; Με συμφερει να παω καπου αλλου;

Link to comment
Share on other sites

Πως το κανω αυτο με το Online; Και η παγια εντολη τι ακριβως ειναι; Τα τραβαει αυτοματα απο τη μισθοδοσια; Με βολευει κατι τετοιο.

 

Και εμενα με πηραν πριν μια ωρα τηλεφωνο και δε αφηναν να το κλεισω με τιποτα! Κατι μου ελεγαν οτι αλλαζει το τιμολογιο στη cyta και αν θελω να κανω καταγγελια συμβασης και να παω στη forthnet.

 

Αυτη τη στιγμη δινω 28 ευρω ευρω το μηνα για ιντερνετ 24αρι, τηλεφωνο ( απεριοριστα σταθερα + 200 λεπτα προς κινητα ) και cytavision. Το θεμα ειναι οτι σε 1 μηνα τελειωνει ο χρονος. Τι αυξησεις θα γινουν στο λογαριασμο; Με συμφερει να παω καπου αλλου;

 

γνωμη μου ειναι ,για 1 ευρω αυξηση δεν κουνιεσαι!

και στο κατω κατω αφου κλεινεις χρονο,απο εκει και μετα φευγεις οποτε θελεις!

οποτε μην το βιαζεσαι!

αυτο με το online λογαριασμους μπαινεις στο mycyta με τους κωδικους του ρουτερ σου,εκει μεσα καπου θα δεις λογαριασμοι.το ανοιγεις και θα σου βγαλει μια επιλογη πως θελεις να παραλαμβανεις τους λογαριασμους σου και το τσεκαρεις.

αυτο με την παγια εντολη πληρωμης ,παρε την εξυπηρετηση για σιγουρια η σε καποιο κοντινο καταστημα cyta.

οταν εσυ σαν καταναλωτης αποφασισεις να αλλαξεις εταιρεια,θα την βρεις την ακρη μονος σου!

δεν χρειαζονται ολα αυτα τα ενοχλητικα τηλεφωνα ( ιδιως απο fothnet-nova) να σε ζαλιζουν και να σε παραπλανουν!

προσωπικα τους εχω κανει καταγγελια (forthnet-nova) που παιρνουν τηλεφωνο 3 φορες την ημερα και δεν μιλανε το κλεινουνε μολις το σηκωσεις!

και καποιοι αλλοι δεν ξερουν ελληνικα προφανως,γιατι οταν τους λες δεν με ενδιαφερει και αυτοι συνεχιζουν...

αντε μετα να πας στην εταιρεια τους και να χρειαστεις την υποστηριξη τους,παλι δεν θα συννεοηθουμε...στα ελληνικα...μαλλον μονο οταν θα αρχισεις τα #:@$^@#$#$^^@^^%#&%# :lol:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μαθω εαν εχει περασει ενας χρονος απο τοτε που εκανα το καινουριο συμβολαιο; Και τι χρονο ομιλιας εχω αυτο το καιρο διαθεσιμο;

 

Στο mycyta μπαινω; Ποιος ειναι ο κωδικος και το username;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μαθω εαν εχει περασει ενας χρονος απο τοτε που εκανα το καινουριο συμβολαιο; Και τι χρονο ομιλιας εχω αυτο το καιρο διαθεσιμο;

 

Στο mycyta μπαινω; Ποιος ειναι ο κωδικος και το username;

 

με τους κωδικους του router σoυ μπαινεις στο mycyta.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

με τους κωδικους του router σoυ μπαινεις στο mycyta.

 

τους κωδικούς PPP , η πας σε ενα κατάστημα και συμπληρώνεις μια αίτηση και στους ξαναστέλνουν

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...