Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα που κοιτουσα στην σελιδα της cyta,δεν βρηκα πουθενα τα πακετα που ειχε με 4mbps , 8mpbs .

καταργηθηκαν?

πλεον μονο εως 24mbps δινουν?

και οσοι ειναι σε χαμηλοτερες ταχυτητες τι γινεται?

 

Όσοι έχουν τις χαμηλότερες τιμές παραμένουν ως έχει.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά απο έλεγχο των στοιχείων σου, σε ενημερώνουμε ότι το δίκτυό μας βρίσκεται ήδη στην περιοχή σου.

Η απόσταση απο το πλησιέστερο αστικό κέντρο είναι 1009,4 μέτρα.

 

καλό ειναι αυτο τωρα;

Link to comment
Share on other sites

καλό ειναι αυτο τωρα;

 

LOL! Πλάκα κάνεις; Είσαι στο 10% των προνομιούχων, μπορείς να βάλεις vDSL (οριακά βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

LOL! Πλάκα κάνεις; Είσαι στο 10% των προνομιούχων, μπορείς να βάλεις vDSL (οριακά βέβαια).

 

δεν νομιζω, εγω που ειμαι στα 1003 δεν μου το βαζουν λογω αποστασης...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω, εγω που ειμαι στα 1003 δεν μου το βαζουν λογω αποστασης...

το ιντερνετ παει καλα;

 

οπου να'ναι θα κανω τη μεταφορα

 

ο ΟΤΕ τις τελευταιες μερες ειναι ανυποφορος...:mad:

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω, εγω που ειμαι στα 1003 δεν μου το βαζουν λογω αποστασης...

 

Καλωδιακή μέτρηση από το τεχνικό, ή σε νοητή ευθεία από το αστικό σου; Υπάρχουν vDSL γραμμές στα 1200μ καλωδιακής απόστασης, που συγχρονίζουν πάνω από 25Mbps. Φυσικά παίζει ρόλο η ποιότητα του χαλκού του δικτύου. Άλλα vDSL στα 900μ κλειδώνουν κάτω από 24Mbps.

Link to comment
Share on other sites

11038082_702706406528223_1482873536786439404_n.png?oh=c6ff72e2cbea428943f85d9256246552&oe=56234E98

στην σελίδα τους στο φβ,αναφέρει πως η προσφορά ισχύει για όλους τους πελάτες οικιακών προγραμμάτων σταθερής.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

τον περασμενο μηνα πληρωσα καταλαθος (αρκετα) μεγαλυτερο ποσο απο οτι επρεπε να πληρωθει (λογω δικου μου λαθους στο web banking).

ειχα μιλησει 2 βδομαδες πριν μαζι τους για την επιστροφη του ποσου, θα με καλουσαν. τελικα επικοινωνησα παλι σημερα μαζι τους και θα με ξανακαλεσουν...

εχει κανεις παρομοια εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

τον περασμενο μηνα πληρωσα καταλαθος (αρκετα) μεγαλυτερο ποσο απο οτι επρεπε να πληρωθει (λογω δικου μου λαθους στο web banking).

ειχα μιλησει 2 βδομαδες πριν μαζι τους για την επιστροφη του ποσου, θα με καλουσαν. τελικα επικοινωνησα παλι σημερα μαζι τους και θα με ξανακαλεσουν...

εχει κανεις παρομοια εμπειρια?

Ναι αλλά με τη Δ.Ε.Η. η οποία μου πίστωσε αυτόματα τα 30 ευρώ που είχα δώσει καταλάθος από πληρωμή σε Α.Τ.Μ. στον αμέσως επόμενο λογαριασμό χωρίς να κάνω κάτι....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με τη Δ.Ε.Η. η οποία μου πίστωσε αυτόματα τα 30 ευρώ που είχα δώσει καταλάθος από πληρωμή σε Α.Τ.Μ. στον αμέσως επόμενο λογαριασμό χωρίς να κάνω κάτι....

και η cyta πιστωσε τον επομενο λογαριασμο αυτοματα.

αλλα προτιμω την επιστροφη τους, αλλιως εχω αλλους 9 μηνες πιστωση... :p

Link to comment
Share on other sites

και η cyta πιστωσε τον επομενο λογαριασμο αυτοματα.

αλλα προτιμω την επιστροφη τους, αλλιως εχω αλλους 9 μηνες πιστωση... :p

Καλά πόσα έδωσες??

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

224 αντί για 22.4

Αααααμάν!!Εεεε καλά θα είσαι ελεύθερος για 9 μήνες.....αλλά αν θες πήγαινε σε κατάστημα με ταυτότητα να εισπράξεις!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει το νεο πακετο της cyta στα 23 ευρω που σου δινει εως 24 ιντερνετ ,5 ωρες προς κινητα και απεριοριστα προς ολα τα σταθερα και cyta,μετα το συμβολαιο των 24 μηνων,η τιμη των 23 ευρω παραμενει η αλλαζει?

γιατι οσες φορες μιλησα δεν μου δινουν ευθεια απαντηση.

μιλαν σαν τους πολιτικους με τριπλες :wacko:

ενας να μου απαντησει ,ναι θα παραμεινει στα 23 ευρω για παντα ,οχι θα αλλαξει η τιμη μετα το 24μηνο και θα ειναι τοσα ευρω.

ειμαι ηδη στην cyta με 8αρα γραμμη στο βασικο προγραμμα 20 ευρω (παλια 19 ).

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει το νεο πακετο της cyta στα 23 ευρω που σου δινει εως 24 ιντερνετ ,5 ωρες προς κινητα και απεριοριστα προς ολα τα σταθερα και cyta,μετα το συμβολαιο των 24 μηνων,η τιμη των 23 ευρω παραμενει η αλλαζει?

γιατι οσες φορες μιλησα δεν μου δινουν ευθεια απαντηση.

μιλαν σαν τους πολιτικους με τριπλες :wacko:

ενας να μου απαντησει ,ναι θα παραμεινει στα 23 ευρω για παντα ,οχι θα αλλαξει η τιμη μετα το 24μηνο και θα ειναι τοσα ευρω.

ειμαι ηδη στην cyta με 8αρα γραμμη στο βασικο προγραμμα 20 ευρω (παλια 19 ).

 

Εγώ που είχα ρωτήσει μου είπαν οτι μετα τα 2 χρόνια θα χρεωθώ το πακέτο των 300΄ σε κινητά που παίρνω δώρο για τα 2 χρόνια δέσμευσης. Λογικό μου ακούγεται.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος να κανω την ερωτηση.

Εχω βαλει το προγραμμα της cyta με απεριοριστα αστικα και 5 ωρες προς κινητα.

 

Επειδη θα μιλαω και με κυπρο ποια καρτα χρονου ομιλιας ειναι πιο φθηνη για κυπρο? Η καρτα ισχυει και για κινητα στην κυπρο.

 

Ρωταω γιατι το προγραμμα της cyta αναφερεται μονο σε αστικα του εξωτερικου.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ηcyta γιατι αυτην δουλευω εχει νομιζω παλι δωρεαν καποιο χρονο σε κινητα η σταθερα κυπρου πριν χρεωθεις κατι ρωτα!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

μηπως εμαθε κανεις μεσα απο τα κεντρικα γραφεια ποτε θα δοθει εις την κυκλοφορίαν η καρτοκινητή που ετοιμάζει η cyta,την περιμενω πως και πως,θα ειναι μεσω vodafone οπότε σήμα πανταχού παρών..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω απόψεις απο άτομα που εχουν ή είχαν cyta κινητη τηλεφωνία .

 

Ισχύει ότι χρησιμοποιεί το δίκτυο της vodafone ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για κάποιον που δεν θέλει να πληρώσει τέλη εγκατάστασης γραμμής, δεν ξέρω αν υπάρχει καλύτερη πρόταση από το επιχειρηματικό προς όλους της σιτα. Είναι το μοναδικό που έχει δώρο τα τέλη σύνδεσης νέας τηλεφωνικής γραμμής και υπηρεσίας, με την προϋπόθεση 2ετους συμβολαίου. 18,9Ε το μήνα και ανεβαίνει αν βάλεις χρόνο ομιλίας. Εγώ το έβαλα σε επαγγελματικό χώρο μόνο ιντερνετ, αλλά μου είπε ο εκπρόσωπος ότι μπορούν να το κάνουν και σε οικιακούς πελάτες. Πολύ ελκυστικό πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει απαραίτητα με τη σιτα αλλά επειδή εκεί έκανα την αίτηση, το ποστάρω εδώ. Ήρθαν σήμερα τεχνικοί του οτε για την εγκατάσταση της γραμμής. Βρήκαν ένα κουτάκι του οτε 20 μέτρα μακρυά από το χώρο μου, έβγαλαν έξω δυο καλώδια και μου είπαν ότι πρέπει να φέρω ηλεκτρολόγο για να τα επεκτείνει μέχρι το χώρο μου. Έτσι γίνεται συνήθως; Δεν έπερεπε εκείνοι να το κάνουν αυτό ή έστω να έρθουν τεχνικοί της σιτα να τα επεκτείνουν; Γιατί να πρέπει να το κάνω εγώ και γιατί να μην ενημερώνουν για αυτή την περίπτωση οι εταιρίες τον πελάτη πριν κάνει την αίτηση; Είναι ένα έξτρα έξοδο που κάποιος μπορεί να μην έχει τη δυνατότητα να κάνει... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει απαραίτητα με τη σιτα αλλά επειδή εκεί έκανα την αίτηση, το ποστάρω εδώ. Ήρθαν σήμερα τεχνικοί του οτε για την εγκατάσταση της γραμμής. Βρήκαν ένα κουτάκι του οτε 20 μέτρα μακρυά από το χώρο μου, έβγαλαν έξω δυο καλώδια και μου είπαν ότι πρέπει να φέρω ηλεκτρολόγο για να τα επεκτείνει μέχρι το χώρο μου. Έτσι γίνεται συνήθως; Δεν έπερεπε εκείνοι να το κάνουν αυτό ή έστω να έρθουν τεχνικοί της σιτα να τα επεκτείνουν; Γιατί να πρέπει να το κάνω εγώ και γιατί να μην ενημερώνουν για αυτή την περίπτωση οι εταιρίες τον πελάτη πριν κάνει την αίτηση; Είναι ένα έξτρα έξοδο που κάποιος μπορεί να μην έχει τη δυνατότητα να κάνει... ;)

 

Αν εννοούν την κάθετη καλωδίωση του σπιτιού είναι ευθύνη του ιδιοκτήτη και όχι του ΟΤΕ ή της CYTA. Πριν δεν λειτουργούσε τηλέφωνο εκεί;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοούν την κάθετη καλωδίωση του σπιτιού είναι ευθύνη του ιδιοκτήτη και όχι του ΟΤΕ ή της CYTA. Πριν δεν λειτουργούσε τηλέφωνο εκεί;

 

Κατάστημα είναι. Μάλλον όχι. Έχει πρίζα τηλεφώνου, την μέτρησαν αλλά τη βρήκαν νεκρή. Και βρήκαν κουτάκι του οτε 20 μέτρα μακρυά, 2 μαγαζιά πιο πέρα. Πρέπει δηλαδή να φέρω ηλεκτρολόγο να το περάσει μπροστά από 2 μαγαζιά, τα οποία μπορεί και να μην μου το επιτρέψουν, για να φτάσει στο δικό μου... Δεν το κόβω να προχωράει η αίτηση...

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω ότι ήρθε τεχνικός της σιτα όπου έκανε μόνος του όλη τη δουλειά, επέκτεινε το καλώδιο και το έβαλε μέσα στο χώρο μου. Δεν χρειάστηκε καθόλου ηλεκτρολόγος και όπως μου είπε, από τον οτε πάντα αυτό λένε και δεν αναλαμβάνουν ποτέ εκείνοι. Τέλος καλό, όλα καλά (και χωρίς κανένα κόστος).
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...